A(z) 2018-es Renault Mégane problémái
A(z) 2018-es Renault Mégane 4 motor és 1 sebességváltó kapott, amelyet dokumentáltunk: 1.6 dCi, a(z) EDC váltó, 1.5 dCi, 1.2 TCe és 1.8 TCe. 1.6 dCi, a(z) EDC váltó és 1.5 dCi súlyos hibái vannak, amelyek az adott évjárat példányait érintik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.2 TCe (minősítés: „Vásárolható”). A motoron kívül 2 dokumentált hiba érinti a(z) 2018-es példányokat, például: parkolófék- és fékrendszer-hibaüzenetek.

A(z) 2018-es Renault Mégane értékelése: jó megbízhatóság
Csak 15 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk
- Motor8,05,2 és 10,0 között motortól függően
- Sebességváltó8,1Kézi: hiba nélkül · EDC: 6,2
- Futómű7,6Csak műszaki vizsga: 1,0-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
- Fékek8,01 hiba és műszaki vizsga
- Gumiabroncsok és kerekek10,0Nincs dokumentált hiba
- Kormány7,9Csak műszaki vizsga: 0,8-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
- Elektromos rendszer10,0Nincs dokumentált hiba
- Lámpák és fények6,0Csak műszaki vizsga: 1,6-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
- Elektronika és multimédia9,61 hiba
- Klímarendszer10,0Nincs dokumentált hiba
- Karosszéria és belső tér7,8Csak műszaki vizsga: 0,9-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
- Légzsákok és biztonság10,0Nincs dokumentált hiba
Mi változik a(z) 2017-es Renault Mégane autóhoz képest
- Értékelés: 7,1 → 7,6
- Új motorok vagy váltók: 1.8 TCe
- Már nem érinti: az automata váltó túlmelegedése a Megane IV GT-n (az autó többi része)
- Érinteni kezdi: a kettőstömegű lendkerék idő előtti törése és kuplunghibák (1.5 dCi)
1.6 dCi motor a(z) 2018-es Renault Mégane autóban
Elnevezések: Energy dCi 130 · Energy dCi 165 Twin Turbo
- Óvatosan
1.6 Energy dCi Euro 6 NOx-csapdával (130 és 160/165 LE, 2015–2019)
130–165 LE · R9M
A megvizsgált megbízhatósági adatlapok szerint ennél a változatnál dokumentálták a legtöbb hibát: turbó, EGR-szelep, részecskeszűrő, injektorok, a Kadjarnál és az Espace V-nél pedig olajszivárgás a vezérlés környékén. A NOx-csapdás rendszere ráadásul Franciaországban visszahívást is okozott a túlzott valós kibocsátás miatt.[2][3][4][5][6]
A(z) 2018-es példányokat érintő hibák
- Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriTurbóA turbófeltöltő meghibásodása vagy idő előtti tönkremeneteleAz 1.6 dCi turbója meglehetősen gyakran meghibásodik, olykor kevés kilométer után is: a fiches-auto 23 000 és 113 000 km közötti tönkremeneteleket dokumentál a Kadjarnál, a Qashqai II-nél, az X-Trail III-nál és az Espace V-nél, teljesítményvesztéssel, több esetben pedig azzal, hogy a gyártó a garancián túl nem vállalta át a költséget.Javítás (szerviz): 3 000 EUR
- Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésOlajszivárgás a vezérműlánc-fedélnélAz 1.6 dCi vezérlését lánc hajtja, nem szíj, de több Kadjar- és Espace V-tulajdonos olajszivárgást ír le a lánc fedelének vagy házának környékén, olykor olyan súlyosat, hogy a motor egy részét szét kellett szedni.
- Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz EGR-szelep eltömődése vagy meghibásodásaAz 1.6 dCi EGR-szelepe elszennyeződik, beragadhat vagy nem zár megfelelően, főleg városi használatú autóknál. A fiches-auto a Renault Espace V egyik leggyakoribb hibájaként említi, és dokumentál egy kétszeri cserét egy Kadjarnál (85 000, majd ismét 95 000 km-nél).Javítás (szerviz): 250–1 000 EUR
- Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseA részecskeszűrő (DPF) eltömődéseVárosi, rövid utas használatnál az 1.6 dCi részecskeszűrője idő előtt eltömődhet: a fiches-auto rögzít egy esetet egy X-Trail III-nál mindössze 10 000 km és 4 hónap után. A Kadjar első példányainál (2015 júliusáig) egy szoftverhiba a NOx-kibocsátás szabályozását is érintette.Javítás (szerviz): 600–1 500 EUR
- Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésInjektorhibákAz 1.6 dCi injektorai meghibásodhatnak egyenként, súlyosabb esetben egyszerre többen is: a fiches-auto 6 esetet dokumentál az Espace V-nél, és egy Kadjarnál egy meghibásodott injektort autópályán jelentkező teljesítményvesztéssel.Javítás (szerviz): 250–1 700 EUR
EDC váltó a(z) 2018-es Renault Mégane autóban
Elnevezések: TCe 130 (7 vel.) · TCe 165 (7 vel.) · GT TCe EDC7 · GT dCi EDC6
- Óvatosan
EDC6 (6 sebességes: DC4 szárazon vagy DW6 nedvesen)
· DC4, DW6
Ebben a változatban dokumentálták a legtöbb panaszt tengelykapcsoló-kopásra, alacsony sebességű rángatásra és teljes meghibásodásra, főként a száraz tengelykapcsolós (DC4) változatban; vásárlás előtt érdemes ellenőrizni a váltó előzményeit, és igényes próbaútat tenni hidegen és melegen.[9][10]
- Óvatosan
EDC7 (7 sebességes, nedves tengelykapcsoló, DW5)
· DW5
A szaksajtó az EDC6-nál simábbnak értékeli, de nem mentes a hibáktól: a Renault szoftveresen frissítette a legkorábbi Mégane IV GT-k kalibrációját a váltó túlmelegedése miatt, amely növelte a balesetveszélyt. Ugyanúgy érdemes ellenőrizni a jármű előzményeit, és hogy nincsenek-e tárolt váltóhibák.[8][10]
A(z) 2018-es példányokat érintő hibák
- Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiErőátvitelAz EDC váltó túlmelegedése és biztonsági üres állásba váltásIgen: több tulajdonos dokumentálja, hogy az EDC váltó üres állásba kerülhet vagy fokozatok nélkül maradhat, ha tartós terhelés alatt túlmelegszik, a Renault pedig szoftveresen frissítette a legkorábbi Mégane IV GT-k EDC7 (DW5) váltóját, mert a túlmelegedés növelte a balesetveszélyt.Javítás (szerviz): 2 100 EUR
- Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiElektronikaA vezérlőelektronika hibája: „váltó ellenőrzése” figyelmeztetés és fokozatvesztésIgen: ha meghibásodnak a vezérlőegységet a tengelykapcsolók helyzetéről tájékoztató érzékelők vagy kapcsolók (a „manocontact”), az EDC váltó elveszítheti a két tengelykapcsoló egyikéhez tartozó fokozatokat – például csak a párosakat vagy csak a hátramenetet – a műszerfalon megjelenő „váltó ellenőrzése” figyelmeztetéssel.
- Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKuplungA száraz tengelykapcsoló idő előtti kopása és alacsony sebességű rángatás (EDC6/DC4)Igen: a száraz tengelykapcsolós EDC6 (DC4) köztudottan rángat és nyersen működik alacsony sebességnél, tengelykapcsolója pedig hamarabb kopik, mint a nedves váltóké; több tulajdonos dokumentál tengelykapcsoló- és teljes váltócseréket különböző Renault modelleknél 2010 óta.
- Magas súlyosságGyakoriság: RitkaKenésOlajszivárgás az EDC váltó kimenő tengelyének szimeringjénEgy dokumentált eset (Renault Captur 1.2 TCe 120, meghibásodás 48 000 km-nél) olajszivárgást ír le az EDC váltó kimenő tengelyének szimeringjén („joint spy”), amely az automata váltó teljes meghibásodásához vezetett; ugyanezzel a pontos diagnózissal több esetet nem találtunk.
1.5 dCi motor a(z) 2018-es Renault Mégane autóban
Elnevezések: 1.5 dCi 90 · 1.5 dCi 110 · 1.5 Blue dCi 115
- Vásárolható
1.5 dCi Energy Euro 6 NOx-csapdával (90 és 110 LE, 2015-2018)
90–110 LE · K9K 500, K9K 628, K9K 647
Nincsenek dokumentált, ismétlődő súlyos hibák: maradtak egyedi befecskendező-esetek és turbótörések, amelyek sokkal ritkábbak, mint a korábbi generációknál. A 2015-ös Capturnál és Kadjarnál ellenőrizd, hogy a károsanyag-kibocsátási kampány elvégzése megtörtént-e.[14][15][16]
- Óvatosan
1.5 Blue dCi SCR-rel és AdBlue-val (85, 95, 100 és 115 LE, 2018-tól)
85–115 LE · K9K 872, K9K 873, K9K 874
Még kevés a hosszú távú adat. Dokumentáltak AdBlue-rendszer-hibákat (pumpa, tartály, befecskendező) és valódi hiba nélküli károsanyag-kibocsátási figyelmeztetéseket, a Caradisiac pedig valamivel megbízhatóbbnak tartja a korábbi dCi 110-et, mint a Blue dCi 115-öt.[15][17][18]
A(z) 2018-es példányokat érintő hibák
- Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiTurbóA turbó idő előtti törése és a leszakadó szívócsövekA 105 és 110 LE-s 1.5 dCi turbója idő előtt meghibásodhat: a Caradisiac dokumentálja a Clio III-ban, a Scénic III-ban és a Qashqai II-ben, néha 80.000 km előtt is. Gyakoribb és olcsóbb, hogy a turbó szívócsöve leszakad vagy kipukkad, és a motor elveszíti teljesítményét.
- Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKuplungA kettőstömegű lendkerék idő előtti törése és kuplunghibákA 105 és 110 LE-s 1.5 dCi motoroknál a kettőstömegű lendkerék idő előtt eltörhet, néha 40.000 km előtt is. Alapjáraton rezgésekkel és fémes zajokkal jelez, és a kuplung- és lendkerékegység cseréjét teszi szükségessé.Javítás (szerviz): 700–1 300 EUR
- Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésBefecskendezők és tömítéseik meghibásodásaAz 1.5 dCi befecskendezői vagy azok tömítései idő előtt meghibásodhatnak, főleg a 110 LE-snél, egyenetlen járással, rángatással vagy nehéz indítással. Általában elég az érintett befecskendezőt kicserélni; a Caradisiac még mindig említ eseteket a Kadjarban és a Duster II-ben.
- Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseNOx-csapda és AdBlue-rendszer az Euro 6-os 1.5 dCi motorokonA 2015-ös Euro 6b-s 1.5 dCi motorokban rosszul kalibrált NOx-csapda volt, amelyet a Renault kampányokkal javított. A Blue dCi motorokban (2018-tól) az AdBlue pumpa, tartálya vagy befecskendezője meghibásodhat, károsanyag-kibocsátási figyelmeztetéssel, sőt tele tartály mellett is blokkolt autóval.
1.2 TCe motor a(z) 2018-es Renault Mégane autóban
Elnevezések: TCe 100 · TCe 130
- Vásárolható
1.2 TCe 100–130 / 1.2 DIG-T 115 (H5Ft / HRA2DDT, 2016 közepétől gyártva)
100–130 LE · H5Ft, HRA2DDT
Az L'argus szerint a hiba a 2016. május 11-ig gyártott motorokat érinti, a későbbi gyártás már tartalmazza a javítást; nem találtunk független forrásokat, amelyek ugyanezt a problémát később dokumentálnák. Mint minden turbós motornál, érdemes figyelni az olajszintet.[21][22]
Nincs a(z) 1.2 TCe motornak olyan dokumentált hibája, amely a(z) 2018-es példányokat érintené.
A(z) Renault Mégane IV 1.2 TCe: az összes hibája és mit ellenőrizz1.8 TCe motor a(z) 2018-es Renault Mégane autóban
Elnevezések: Mégane R.S. 280 · Mégane R.S. Trophy 300 · Mégane R.S. Trophy-R
- Vásárolható
1.8 TCe 280–300 LE (M5P, Mégane R.S. IV, 2018–2023)
280–300 LE · M5Pt
Az 1.8 TCe-ről a Mégane R.S.-ben nem találtunk kampányt vagy dokumentált hibát: a 2019-es, 2021-es és 2023-as visszahívások csak az A110-et érintették.[7][23][24]
Nincs a(z) 1.8 TCe motornak olyan dokumentált hibája, amely a(z) 2018-es példányokat érintené.
A(z) Renault Mégane IV 1.8 TCe: az összes hibája és mit ellenőrizzA motoron kívüli hibák a(z) 2018-es Renault Mégane autóban
- Közepes súlyosságGyakoriság: RitkaFékekParkolófék- és fékrendszer-hibaüzenetekNéhány elektromos parkolófékkel szerelt Megane IV-tulajdonos kézifék-hibaüzenetekről vagy a fékrendszer «STOP» figyelmeztetéséről számol be, amelyek gyakran az autó újraindításakor megszűnnek. Nincs megerősített hivatalos kampány, és az ugyanabban a témában hozzászóló tulajdonosok többsége soha nem tapasztalta.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaElektronika és multimédiaA multimédiás rendszer és a kihangosító lefagyásaEgy 1.3 TCe 140-es Megane IV ferdehátú tulajdonosa az infotainment-rendszer lefagyásairól és a kihangosító/Bluetooth hibáiról számol be, amelyek egy esetben az autó ajtajainak lezárásához vezettek. Ez egyetlen, fórumokon részletezett eset, sajtó vagy hivatalos szervezetek megerősítése nélkül.
2018-es Renault Mégane vásárlás előtt állsz?
Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.
Gyakori kérdések
Megbízható a(z) 2018-es Renault Mégane?
A(z) 2018-es Renault Mégane 4 motor és 1 sebességváltó kapott, amelyet dokumentáltunk: 1.6 dCi, a(z) EDC váltó, 1.5 dCi, 1.2 TCe és 1.8 TCe. 1.6 dCi, a(z) EDC váltó és 1.5 dCi súlyos hibái vannak, amelyek az adott évjárat példányait érintik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.2 TCe (minősítés: „Vásárolható”). A motoron kívül 2 dokumentált hiba érinti a(z) 2018-es példányokat, például: parkolófék- és fékrendszer-hibaüzenetek.
Jobb a(z) 2018-es Renault Mégane, vagy a(z) 2017-es?
Értékelésünk 2017-ben 7,1, 2018-ben 7,6. Már nem érinti: az automata váltó túlmelegedése a Megane IV GT-n (az autó többi része). Érinteni kezdi: a kettőstömegű lendkerék idő előtti törése és kuplunghibák (1.5 dCi). Újak: 1.8 TCe.
Melyik a(z) Renault Mégane legjobb évjárata?
Értékelésünk szerint a legjobbak: 2023 és 2022 (7,8/10). A legrosszabb értékelésű év: 2016 (6,2/10). Az egyes évek értékelésébe csak az adott évben árult motorok és az ezeket a példányokat érintő hibák számítanak bele.
Milyen hibái vannak a(z) 2018-es Renault Mégane autónak?
A(z) 2018-es példányokra dokumentált legfontosabbak: a turbófeltöltő meghibásodása vagy idő előtti tönkremenetele (1.6 dCi, magas súlyosság), olajszivárgás a vezérműlánc-fedélnél (1.6 dCi, magas súlyosság), az EDC váltó túlmelegedése és biztonsági üres állásba váltás (EDC sebességváltó, magas súlyosság), a vezérlőelektronika hibája: „váltó ellenőrzése” figyelmeztetés és fokozatvesztés (EDC sebességváltó, magas súlyosság) és olajszivárgás az EDC váltó kimenő tengelyének szimeringjén (EDC sebességváltó, magas súlyosság).
Van 2018-es Renault Mégane autód? Told el, milyen hibáid voltak, és hány kilométernél. Jelentsd a hibádat.
Források
Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.
- Renault Mégane IVWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
- Fiabilité Renault Espace 5 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité Renault Kadjar : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité Nissan Qashqai 2 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité Nissan X-Trail 3 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Si no hubo fraude, ¿por qué 15.000 Renault Captur y Espace serán revisados por un nivel de emisiones excesivo?Diariomotor · Autós sajtó · közzétéve: 2016. január 19. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
- Renault Mégane IVWikipédia (fr) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- FACUA alerta de la llamada a revisión de los Renault Megane IV GT por un problema en la caja de cambiosFACUA · Fogyasztóvédelmi egyesület · közzétéve: 2017. április 26. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
- Fiabilité de la boîte EDC : problèmes en série ?fiches-auto.fr · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2020. február · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Essai Renault Scénic 4 dCi 110 EDC7 : le test du Scénic automatiqueL'Argus · Autós sajtó · közzétéve: 2016. szeptember · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité du 1.5 dCiFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2024. április 19. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Renault K-Type engineWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
- Diesels : volant moteur défectueuxFiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · közzétéve: 2025. október 17. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Fiabilité du Renault Kadjar : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2020. november 19. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Fiabilité du Dacia Duster 2 : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2022. április 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Fiabilité du Renault Captur : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2018. március 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Fiabilité du 1.5 Blue dCiFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2022. május 18. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Maxi-fiche fiabilité - Renault Clio 5 : loin d'être irréprochableCaradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2024. április 19. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- El nuevo Renault Mégane 2016 ya tiene precios en EspañaAutofácil · Autós sajtó · közzétéve: 2015. december 6. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- Nissan HR engineWikipedia (inglés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
- Casse moteur Renault 1.2 TCe : 107 000 Renault concernéesL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2019. március 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Moteur H Renault-NissanWikipedia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Rappels Alpine A110 (2019). Risque de casse moteurL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2019. augusztus 28. · megtekintve: 2026. október 31. · francia nyelven
- Alpine A110. Un nouveau rappel pour remplacer des pompes à essenceL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2023. október 25. · megtekintve: 2026. október 31. · francia nyelven