Ugrás a tartalomra
MotorFiable

Toyota autók

A(z) Toyota ProAce City problémái (2019–ma)

A(z) Toyota ProAce City mind a(z) 3 motor dokumentált egysége súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik: 1.2 PureTech, 1.5 BlueHDi és Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…). Egyik sem kapott „Vásárolható” ítéletet; a legbiztonságosabb választás a(z) Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…), „Óvatosan” ítélettel.[1][2][3]

A motoron kívül: A motoron kívül a Proace City platformot oszt a Peugeot Rifterrel, a Citroën Berlingo III-mal és az Opel Combo E-vel, saját TÜV-Report vagy ADAC értékelése pedig nincs. Dokumentáltak az uniós és Toyota-akciók: lekapcsolt kijelző és műszerfal, gumiabroncsnyomás-ellenőrzés, fékek, motorvédő lemez és 4x4 hajtáslánc.[4][5]

Toyota ProAce City (2019–ma)
Fotó: Alexander-93 · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons. Illusztrációs kép erről a generációról.
02468104,8a 10-ből

A(z) Toyota ProAce City értékelése: alacsony megbízhatóság

Csak 14 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk

  • Motor3,72,1 és 6,8 között motortól függően
  • Sebességváltó7,11 hiba
  • Futómű8,0Csak műszaki vizsga: 0,8-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Fékek7,22 hiba és műszaki vizsga
  • Gumiabroncsok és kerekek8,61 hiba
  • Kormány7,9Csak műszaki vizsga: 0,8-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektromos rendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Lámpák és fények9,0Csak műszaki vizsga: 0,4-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektronika és multimédia7,91 hiba
  • Klímarendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Karosszéria és belső tér7,81 hiba és műszaki vizsga
  • Légzsákok és biztonság10,0Nincs dokumentált hiba

34. hely a(z) 45 közül a(z) a(z) furgonok kategóriában, szilárd bizonyítékokkal. Rangsor megtekintése

A(z) Toyota ProAce City gyenge pontjai

  1. 1Kritikus súlyosság: Az olajfürdős vezérműszíj leromlása1.2 PureTech motor · javítás 400–800 EUR
  2. 2Kritikus súlyosság: A vezérműtengelyek közötti 7 mm-es lánc kopása és szakadása1.5 BlueHDi motor · javítás 730–820 EUR
  3. 3Magas súlyosság: Túlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miatt1.2 PureTech motor
  4. 4Kritikus súlyosság: Hibás első féktárcsák, amelyek megrepedhetnek (Proace City Verso)Fékek
  5. 5Kritikus súlyosság: Fékrásegítő: a hidraulikus fékkompenzáció kiesése szoftverhiba miattFékek

Dokumentált motorok, a legnagyobbtól a legkisebb kockázatig

Az első címke a motort ebben az autóban érintő legsúlyosabb hiba; a második az általa használt változatokra vonatkozó értékelésünk. Az egyes motorok kockázati indexét csak az ezt az autót érintő hibákból számoljuk (hogyan számoljuk). Csak a forrásokkal dokumentált motorokat mutatjuk: ha a tiéd nem jelenik meg, még nem elemeztük. Összes motor megtekintése

Mit ellenőrizz vásárlás előtt

A motoron kívül

6 visszahívás és akció dokumentálva, a legutóbbi: A multimédiás kijelző és a műszerfal szoftvere (ProAce City, 2024–2025). A(z) Toyota ProAce City akcióinak megtekintése

29 forrásHogyan dolgozunk

PSA / Stellantis 1.2 PureTech (EB2) · Benzin

A(z) ProAce City autóban
2019–2025[6]
Elnevezés
1.2 110 CV
Az érintő hibák
2 · mind magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
79
Nagyon magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.2 PureTech turbó 100-155 LE Euro 6.2/6.3/6d (2018-2022)2018–2022 · 100–155 LE · EB2DT, EB2DTS, EB2ADTD, EB2ADTX

    Óvatosan

    A 2022 júniusa előtti szíjat használja, és az olajleválasztó miatt olajat fogyaszthat; cserébe szinte minden példány még a Stellantis 10 éves vagy 180 000 km-es fedezetén belül van, ha a karbantartás dokumentált.[7][8][9]

  • 1.2 PureTech turbó 100 és 130 LE felülvizsgált szíjjal (2022-2025)2022–2025 · 100–130 LE · EB2DTS, EB2ADTD

    Óvatosan

    Felülvizsgált szíjat kapott, és a Stellantis a 10 éves vagy 180 000 km-es fedezetét kiterjesztette a 2025 decemberéig gyártott turbósokra, de ez továbbra is olajfürdős szíj rendszeres cserével, és a tartósságáról még nincsenek nyilvános adatok.[7][10][11]

A(z) ProAce City autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.2 PureTech motornak összesen 7 dokumentált hibája van.

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriVezérlésAz olajfürdős vezérműszíj leromlásaAz 1.2 PureTech (2012-2025) olajfürdős szíja megduzzadhat, és olyan maradványokat engedhet el, amelyek eltömítik az olajszivattyú szívócsonkját; kenés nélkül a motor tönkremehet. A Stellantis legfeljebb 10 évig vagy 180 000 km-ig fedezi, és 100 000 kilométerenként vagy 6 évente kéri a cseréjét.Javítás (szerviz): 400–800 EUR
  2. Magas súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKenésTúlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miattA 2014 és 2023 közötti 1.2 PureTech turbósok túl sok olajat fogyaszthatnak: a 2014-2018-asok a gyűrűket blokkoló lerakódás miatt, a 2018-2023-asok egy hibás olajleválasztó miatt. A Stellantis a 1000 km-enkénti 0,3 litert meghaladó fogyasztást tekinti rendellenesnek, és beleveszi a fedezetébe.

ProAce City 1.2 PureTech adatlapA(z) 1.2 PureTech összes változata és hibája

PSA/Stellantis 1.5 BlueHDi (DV5) · Dízel

A(z) ProAce City autóban
2019–2023[12][13]
Elnevezések
1.5 D-4D 100 · 1.5 D-4D 130
Az érintő hibák
3 · 2 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
77
Nagyon magas kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 1.5 BlueHDi 75–130 LE 7 mm-es lánccal (2017 október – 2023 január)2017–2023 · 75–130 LE · DV5RC, DV5RD, DV5RE, DV5RCE, DV5RCF, DV5RUC

    Óvatosan

    Megvehető, ha a lánccal kapcsolatos akciót elvégezték, és a karbantartás a előírt olajjal dokumentált, mert ettől függ a Stellantis 10 éves vagy 240 000 km-es fedezete, amelyhez követni kell a márka ajánlásait, és számlákat kell bemutatni.[14][15][16]

A(z) ProAce City autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.5 BlueHDi motornak összesen 5 dokumentált hibája van.

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriVezérlésA vezérműtengelyek közötti 7 mm-es lánc kopása és szakadásaA 2017 októbere és 2023 januárja között gyártott 1.5 BlueHDi motorokban a vezérműtengelyeket összekötő 7 mm-es lánc megnyúlhat és elszakadhat, súlyos motorkárt okozva. A Stellantis visszahívta ezeket, és a hibát 10 évig vagy 240 000 km-ig fedezi.Javítás (szerviz): 730–820 EUR
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz AdBlue-tartály és -szivattyú meghibásodásaA 2020 augusztusáig gyártott 1.5 BlueHDi motoroknál az AdBlue-tartály szivattyúmodulja meghibásodhat, a „nem indítható” visszaszámlálással. Általában a teljes tartályt cserélik, és a Stellantis legfeljebb 8 éves korig hozzájárul a költséghez.Javítás: 1 000–1 500 EUR
  3. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésA nagynyomású szivattyú és a befecskendező rendszer elakadásaNéhány korai évjáratú 1.5 BlueHDi-nál a Bosch nagynyomású szivattyú elakadt, rángatással vagy a motor országúti lefulladásával, olykor 50 000 km előtt. A javítás a teljes befecskendező rendszer és a gázolajtartály cseréjével jár.

ProAce City 1.5 BlueHDi adatlapA(z) 1.5 BlueHDi összes változata és hibája

Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…)

Legbiztonságosabb választás

Stellantis e-CMP: motor síncrono de 100 és 115 kW és baterías de 50 a 75 kWh · Elektromos

A(z) ProAce City autóban
2021 óta[2][17]
Elnevezések
Proace City Electric · Proace City Verso Electric
Az érintő hibák
3 · 1 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
32
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • e-CMP 50 kWh, 136 LE (2019–2024)2019–2024 · 136 LE

    Óvatosan

    A 2022 előtt gyártott autókon még két kampány lehet nyitva: a nagyfeszültségű áramkör megszakítása (2022) és az akkumulátor-vezérlés kalibrálása (2023). Érdemes az alvázszámmal ellenőrizni, hogy elvégezték-e. Az akkumulátor viszont jól bírja: az Aviloo medián 94%-ot mért 50 000 km-nél és 90,7%-ot 150 000 km-nél az e-208-ban és a Corsa-e-ben.[1][2][3]

A(z) ProAce City autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…) motornak összesen 5 dokumentált hibája van.

  1. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiHajtóakkumulátorHajtóakkumulátor-vezérlés kalibrálása: motorleállás hibás értékek miatt (2022)Az akkumulátor-vezérlő szoftver hibás kalibrálása rosszul olvashatta le a cellafeszültséget vagy a hőmérsékletet, és vészleállást válthatott ki a motoron. A 2022-ben gyártott Stellantis- és Toyota-elektromos autókat érintette.
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiTöltésFedélzeti töltő és töltőcsatlakozó: váltakozó áramú töltés elutasítása vagy megszakadásaAz e-208, e-2008, Corsa-e, ë-C4 és 600e tulajdonosai főként a fedélzeti töltő, a kábelreteszelés vagy a csatlakozó hibáiról számolnak be, ami váltakozó áramon megakadályozza a töltést, pedig az akkumulátor rendben van.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiElektronikaHibás klímakompresszor, amely lekapcsolhatja a hajtásláncot (2023)2023-ban a KBA kampányt indított az Opel, Peugeot, Citroën és DS elektromos autóira egy hibás légkondicionáló-kompresszor miatt, amely a hajtáslánc lekapcsolódásához vezethet. Szoftverfrissítéssel javítják.

ProAce City Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…) adatlapA(z) Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…) összes változata és hibája

A(z) Toyota ProAce City motoron kívüli hibái

Felfüggesztés, fék, gumiabroncsok, elektronika és az autó többi része. Bármelyik motorral jelentkeznek.

Mit talál a műszaki vizsga a(z) Toyota ProAce City autón

A holland műszaki vizsga (APK) hivatalos adatai: 515 vizsgálat 450 autóról, amelyeket 2019 és 2022 között helyeztek forgalomba, az azonos korú autók vizsgálataival összehasonlítva.

  • Futómű és tengelyek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 0,8% részében; azonos korú autóknál 1,5%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Fékek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 1% részében; azonos korú autóknál 4,2%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Kormány· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 0,2% részében; azonos korú autóknál 0,7%.

    Átlagos
  • Lámpák és fények· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 7,4% részében; azonos korú autóknál 21,3%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Rozsda és karosszéria· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 0,2% részében; azonos korú autóknál 0,4%.

    Átlagos
  • Kipufogó és kibocsátás

    Hiba a vizsgálatok 0,4% részében; azonos korú autóknál 1,4%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Folyadékszivárgás

    Hiba a vizsgálatok 0% részében; azonos korú autóknál 0,5%.

    Átlagos
  • Üvegek, ablaktörlők és visszapillantók

    Hiba a vizsgálatok 3,7% részében; azonos korú autóknál 6,9%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Gumiabroncsok és kerekek· elsősorban a karbantartástól függ

    Hiba a vizsgálatok 8,9% részében; azonos korú autóknál 17,5%.

    Az átlagnál kevesebb hiba

A vizsga a kopást és az időszakos átvizsgáláskor látható hibákat méri, nem a motor vagy az elektronika meghibásodásait. Forrás: RDW Open Data (közkincs). Hogyan számoljuk · opendata.rdw.nl

Ellenőrzőlista használt Toyota ProAce City vásárlásához

Nézd meg a hirdetésben vagy az okmányokban, milyen motor van az autóban, és nézd át a hozzá tartozó blokkot. Minden pont egy dokumentált hibából származik; ellenőrzés közben megjelölheted őket.

Ha 1.2 PureTech van benne (2019–2025)

Ha 1.5 BlueHDi van benne (2019–2023)

Ha Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…) van benne (2021 óta)

Kopó alkatrészek a(z) Toyota ProAce City típushoz

Fékek, ablaktörlők, pollenszűrő és akkumulátor, ehhez a modellhez keresve. A pontos cikkszám a motortól és az évjárattól függ: erősítsd meg a rendszámmal vagy az alvázszámmal.

Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek

Toyota ProAce City autót készülsz venni?

Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.

Van egy Toyota ProAce City autód? Mondd el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.

Gyakori kérdések

Megbízható a(z) Toyota ProAce City?

A(z) Toyota ProAce City mind a(z) 3 motor dokumentált egysége súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik: 1.2 PureTech, 1.5 BlueHDi és Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…). Egyik sem kapott „Vásárolható” ítéletet; a legbiztonságosabb választás a(z) Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…), „Óvatosan” ítélettel. A motoron kívül a Proace City platformot oszt a Peugeot Rifterrel, a Citroën Berlingo III-mal és az Opel Combo E-vel, saját TÜV-Report vagy ADAC értékelése pedig nincs. Dokumentáltak az uniós és Toyota-akciók: lekapcsolt kijelző és műszerfal, gumiabroncsnyomás-ellenőrzés, fékek, motorvédő lemez és 4x4 hajtáslánc.

A(z) Toyota ProAce City melyik motorja a megbízhatóbb?

A dokumentált 3 motor közül egyik sem kapott „Vásárolható” ítéletet; a legbiztonságosabb választás a(z) Stellantis e-CMP (e-208, Corsa-e, ë-C4…), „Óvatosan” ítélettel. A 2022 előtt gyártott autókon még két kampány lehet nyitva: a nagyfeszültségű áramkör megszakítása (2022) és az akkumulátor-vezérlés kalibrálása (2023). Érdemes az alvázszámmal ellenőrizni, hogy elvégezték-e. Az akkumulátor viszont jól bírja: az Aviloo medián 94%-ot mért 50 000 km-nél és 90,7%-ot 150 000 km-nél az e-208-ban és a Corsa-e-ben.[1][2][3]

Milyen problémái vannak a(z) Toyota ProAce City autónak a motoron kívül?

A motoron kívül a Proace City platformot oszt a Peugeot Rifterrel, a Citroën Berlingo III-mal és az Opel Combo E-vel, saját TÜV-Report vagy ADAC értékelése pedig nincs. Dokumentáltak az uniós és Toyota-akciók: lekapcsolt kijelző és műszerfal, gumiabroncsnyomás-ellenőrzés, fékek, motorvédő lemez és 4x4 hajtáslánc. A legfontosabb dokumentált hibák: hibás első féktárcsák, amelyek megrepedhetnek (Proace City Verso) (fékek, kritikus súlyosság), fékrásegítő: a hidraulikus fékkompenzáció kiesése szoftverhiba miatt (fékek, kritikus súlyosság), a 4x4 változatok hajtásláncának tömítése: olajszivárgás és a hátsó kerekek blokkolása (váltó és kuplung, kritikus súlyosság) és indításkor kikapcsolva maradó multimédiás kijelző és műszerfal (elektronika és multimédia, magas súlyosság).[4][5]

Milyen hibái vannak a(z) Toyota ProAce City autónak?

A súlyosság és gyakoriság szerint legfontosabbak a dokumentált motorokban: az olajfürdős vezérműszíj leromlása (1.2 PureTech, kritikus súlyosság), a vezérműtengelyek közötti 7 mm-es lánc kopása és szakadása (1.5 BlueHDi, kritikus súlyosság), túlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miatt (1.2 PureTech, magas súlyosság), az AdBlue-tartály és -szivattyú meghibásodása (1.5 BlueHDi, közepes súlyosság) és a nagynyomású szivattyú és a befecskendező rendszer elakadása (1.5 BlueHDi, magas súlyosság).

Melyik a(z) Toyota ProAce City legjobb évjárata vásárláshoz?

Évjárat szerinti értékelésünk alapján a legjobb: 2026 (9,2/10); a legrosszabb értékelésű: 2019 (4,5/10). Az egyes évek értékelése csak az adott évben értékesített motorokat és az ezeket a példányokat érintő hibákat számolja: lépj be az egyes évekbe, hogy lásd, mi változik.

Vannak visszahívásai a(z) Toyota ProAce City autónak?

Igen: dokumentálva van 6 akció a(z) Toyota ProAce City autóhoz, például a multimédiás kijelző és a műszerfal szoftvere (ProAce City, 2024–2025) (2026). Az alvázszám alapján ellenőrizd a hivatalos szervizben, hogy a tiéd elvégezték-e.[5]

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Peugeot e-208, e-2008, DS 3 e-Tense. Un rappel de 5 761 exemplairesL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2022. április 20. · megtekintve: 2026. október 30. · francia nyelven
  2. E-Fahrzeug-Rückruf: E-Motor könnte ausfallenauto motor und sport · Autós sajtó · közzétéve: 2023. március 1. · megtekintve: 2026. október 30. · német nyelven
  3. Ni un solo eléctrico baja del 86 % de batería: 500.000 tests miden la degradación de 20 modelos a los 150.000 kmtestcoches.es · Megbízhatósági tanulmány · közzétéve: 2026. szeptember 4. · megtekintve: 2026. október 30. · spanyol nyelven
  4. Toyota Proace City – Bekannte Probleme & SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. október 5. · német nyelven
  5. Toyota ProAce City (2024-2025): recall for multimedia display and instrument cluster software (CI25-042)car-recalls.eu · Egyéb forrás · közzétéve: 2026. január 9. · megtekintve: 2026. október 5. · angol nyelven
  6. Moteur EBWikipédia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  7. Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. május 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  8. Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2024. június 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  9. Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 4. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  10. Stellantis ofrece medidas a los afectados por los motores PureTech tras miles de demandaskm77 · Autós sajtó · közzétéve: 2025. november 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  11. 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  12. PSA 1.5L BlueHDi: a focus on the DV5 engineSumax · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2025. július · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  13. Llaman a revisión a miles de Citroën, Opel, Peugeot, DS y Fiat en España con el motor diésel 1.5 BlueHDiMotorpasión · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 3. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  14. Cobertura especial para los 1.5 BlueHDi del Grupo Stellantiscoches.net · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 3. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  15. Casse chaîne 1.5 BlueHDi. Stellantis étend sa prise en charge à 7 ans ou 180 000 kmL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. január 15. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  16. Fiabilité moteur Stellantis 1.5 BlueHDi. Une nouvelle huile pour éviter la casseL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2024. január 14. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  17. Peugeot Rifter (electric versions)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. október 30. · angol nyelven
  18. 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  19. ¿Qué es el separador de aceite de los motores 1.2 PureTech?Motor16 · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  20. 1.5 BlueHDi. Stellantis rappelle 930 000 véhicules et étend la couverture à 10 ansL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 3. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  21. Peugeot 1.5 BlueHDi Engine ProblemsGT Automotive · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2024. szeptember 25. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  22. Motor DV5Oryx Parts · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2024. január 24. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  23. Rappel du 1.5 BlueHDi lié à la chaîne de distributionFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  24. Stellantis amplía las compensaciones por los problemas técnicos de sus depósitos AdBlueMinisterio de Derechos Sociales, Consumo y Agenda 2030 · Hivatalos szerv · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  25. Compensaciones para los usuarios de vehículos Citroën, DS, Opel y Peugeot afectados por un fallo de fabricación de los depósitos AdBlue y de los vehículos PureTechConsumo Responde (Junta de Andalucía) · Hivatalos szerv · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  26. Moteur 1.5 BlueHDi PSA. Problème de grippage du système d'injectionL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2021. június 6. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  27. Fiabilité Peugeot 208 II (2019-) : pannes et avis des propriétaires (e-208)Fiches-auto.fr · Megbízhatósági tanulmány · megtekintve: 2026. október 30. · francia nyelven
  28. Fiat 600 : fiabilité, pannes et rappels (600e)Fiches-auto.fr · Megbízhatósági tanulmány · megtekintve: 2026. október 30. · francia nyelven
  29. E-Auto: Rückruf bei Opel, Peugeot, Citroën und DSGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · közzétéve: 2023. június 8. · megtekintve: 2026. október 30. · német nyelven