Ugrás a tartalomra
MotorFiable

Citroën autókB7 kódMás néven is forgalmazzák: Citroën C4 Lounge (Argentína, Brazília, Uruguay és Chile)

A(z) Citroën C4 II problémái (2010–2018)

A(z) Citroën C4 II mind a(z) 4 motor dokumentált egysége súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik: 1.2 PureTech, 1.6 THP, 1.6 HDi és 1.4/1.6 VTi. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.6 HDi 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016) kivitelben, „Vásárolható” ítélettel.[1][2]

A motoron kívül: A motoron kívül a C4 II-nek (2010–2018) nincs egyetlen tömeges hibája: biztonsági visszahívások gyűlnek fel az elülső légzsákokról, a hátsó fékekről és a motorháztetőről, valamint egy megbízhatósági felmérésben visszatérő minták: 80 000 km előtt meghibásodó első lengéscsillapítók és ismétlődő elektronikai hibák a GPS-ben és a műszeregységben.[3][4][5]

Citroën C4 II (2010–2018)
Fotó: M 93 · CC BY-SA 3.0 de · Wikimedia Commons. Illusztrációs kép erről a generációról.
02468104,7a 10-ből

A(z) Citroën C4 II értékelése: alacsony megbízhatóság

Csak 23 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk

  • Motor3,10,4 és 4,8 között motortól függően
  • Sebességváltó10,0Nincs dokumentált hiba
  • Futómű8,41 hiba és műszaki vizsga
  • Fékek8,01 hiba és műszaki vizsga
  • Gumiabroncsok és kerekek10,0Nincs dokumentált hiba
  • Kormány7,9Csak műszaki vizsga: 0,8-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektromos rendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Lámpák és fények7,2Csak műszaki vizsga: 1,1-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektronika és multimédia8,91 hiba
  • Klímarendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Karosszéria és belső tér8,71 hiba és műszaki vizsga
  • Légzsákok és biztonság7,11 hiba

86. hely a(z) 93 közül a(z) a(z) kompaktok kategóriában, szilárd bizonyítékokkal. Rangsor megtekintése

A(z) Citroën C4 II gyenge pontjai

  1. 1Kritikus súlyosság: Az olajfürdős vezérműszíj leromlása1.2 PureTech motor · javítás 400–800 EUR
  2. 2Kritikus súlyosság: A fékrásegítés elvesztése a vákuumszivattyú károsodása miatt1.2 PureTech motor
  3. 3Kritikus súlyosság: A vezérműlánc és a feszítő megnyúlása (turbós változatok, 2012 előtt)1.6 THP motor
  4. 4Magas súlyosság: Túlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miatt1.2 PureTech motor
  5. 5Magas súlyosság: A vezérműszíj szakadása és idő előtti kopása1.6 HDi motor

Dokumentált motorok, a legnagyobbtól a legkisebb kockázatig

Az első címke a motort ebben az autóban érintő legsúlyosabb hiba; a második az általa használt változatokra vonatkozó értékelésünk. Az egyes motorok kockázati indexét csak az ezt az autót érintő hibákból számoljuk (hogyan számoljuk). Csak a forrásokkal dokumentált motorokat mutatjuk: ha a tiéd nem jelenik meg, még nem elemeztük. Összes motor megtekintése

Mit ellenőrizz vásárlás előtt

A motoron kívül

4 visszahívás és akció dokumentálva, a legutóbbi: Potenciálisan hibás elülső légzsák gázfejlesztő (fémdarabok kockázata). A(z) Citroën C4 II akcióinak megtekintése

40 forrásHogyan dolgozunk

PSA / Stellantis 1.2 PureTech (EB2) · Benzin

A(z) C4 II autóban
2013–2018[6][7]
Elnevezés
1.2 PureTech 130
Az érintő hibák
4 · mind magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
96
Nagyon magas kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 1.2 PureTech turbó 110 és 130 LE Euro 6.1 (EB2DT, EB2DTS, 2013-2018)2013–2018 · 110–130 LE · EB2DT, EB2DTS, HNZ, HNY

    Óvatosan

    Mindhárom dokumentált problémát magában foglalja (szíj, fék vákuumszivattyú és olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás miatt), és sok példány már túllépte a Stellantis 10 éves fedezetét. Csak számlával igazolt szíjcserével, elvégzett kampányokkal és normális olajfogyasztással érdemes megvenni.[8][9][10][11]

A(z) C4 II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.2 PureTech motornak összesen 7 dokumentált hibája van.

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriVezérlésAz olajfürdős vezérműszíj leromlásaAz 1.2 PureTech (2012-2025) olajfürdős szíja megduzzadhat, és olyan maradványokat engedhet el, amelyek eltömítik az olajszivattyú szívócsonkját; kenés nélkül a motor tönkremehet. A Stellantis legfeljebb 10 évig vagy 180 000 km-ig fedezi, és 100 000 kilométerenként vagy 6 évente kéri a cseréjét.Javítás (szerviz): 400–800 EUR
  2. Kritikus súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKenésA fékrásegítés elvesztése a vákuumszivattyú károsodása miattA 2013 és 2018 között gyártott 1.2 PureTech turbósoknál a szíj maradványai megrongálhatják a fékrásegítőt tápláló vákuumszivattyút, és csökkenthetik a fékrásegítést. Két díjtalan visszahívás volt (2020 és 2022); érdemes ellenőrizni, hogy elvégezték-e.
  3. Magas súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKenésTúlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miattA 2014 és 2023 közötti 1.2 PureTech turbósok túl sok olajat fogyaszthatnak: a 2014-2018-asok a gyűrűket blokkoló lerakódás miatt, a 2018-2023-asok egy hibás olajleválasztó miatt. A Stellantis a 1000 km-enkénti 0,3 litert meghaladó fogyasztást tekinti rendellenesnek, és beleveszi a fedezetébe.
  4. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiGyújtásA 130 LE-s turbós 1.2 PureTech gyertyáinak töréseA 130 LE-s 1.2 PureTech/e-THP turbó gyári gyertyái eltörhetnek; ha egy darab a hengerbe esik, károsíthatja a motort. Az Autojournal a 308 II-nél 2015-ös visszahívást említ a gyertyák cseréjére.

C4 II 1.2 PureTech adatlapA(z) 1.2 PureTech összes változata és hibája

PSA/BMW 1.6 THP és 1.6 VTi (familia Prince, EP6) · Benzin

A(z) C4 II autóban
2010–2018[5]
Elnevezések
1.6 VTi 120 · 1.6 THP 156
Az érintő hibák
5 · 2 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
64
Magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.6 VTi 120 / 1.6 16v (EP6/EP6C, N12/N16, szívó)2006–2018 · 120 LE · EP6, EP6C, N12, N16

    Óvatosan

    Nem örökli a turbós változatoknál dokumentált lánckockázatot, de a Prince-család egészével közös a vízpumpa és a hőcserélő törékenysége, amelyet a fiches-auto.fr ír le.[12]

  • 1.6 THP közepes teljesítmény (EP6DT/EP6DTS/EP6CDT, N14/N18; 140–190 LE)2006–2018 · 140–190 LE · EP6DT, EP6DTS, EP6CDT, N14, N18

    Óvatosan

    A 2012 előtti példányoknál valós a lánc és a vezérműlánc-feszítő megnyúlásának kockázata, amely hidegmotorral hallgatózva és a karbantartási előzmények átnézésével ellenőrizhető; emellett osztozik az egész turbós családnál dokumentált olajfogyasztásban és a nagynyomású szivattyú meghibásodásaiban.[13][14][15]

A(z) C4 II autót érintő hibák

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: GyakoriVezérlésA vezérműlánc és a feszítő megnyúlása (turbós változatok, 2012 előtt)Igen: a főleg 2012 előtt gyártott 1.6 THP turbós változatoknál a vezérműlánc és a feszítője idő előtt elkopik; ha a lánc átugrik, a motor kiszinkronizálódhat vagy besülhet. A blokk társtervezője, a BMW 2013-ban műszaki közleményt adott ki erről a hibáról.
  2. Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriHűtésA vízpumpa és a hőcserélő törékenységeIgen: a fiches-auto.fr szerint a szívó 1.6 VTi és a turbós 1.6 THP egyaránt törékenynek leírt vízpumpát és hőcserélőt használ; a legsúlyosabb esetekben a következményes túlmelegedés a hengerfejet is megrongálta.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésA nagynyomású üzemanyag-szivattyú (HPFP) meghibásodása a turbós változatoknálA turbós (THP) változatok közvetlen befecskendezését tápláló nagynyomású szivattyú meghibásodhat. A MINI, amely ugyanezt a blokkot építi a Cooper S-be, 2010-ben 10 évre vagy 192 000 km-re hosszabbította meg ennek az alkatrésznek a garanciáját a 2007–2009-es amerikai modelleknél, visszahívás nélkül.
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKenésOlajfogyasztás a turbós változatoknálIgen: a két csere közötti olajfogyasztás az egyik hiba, amelyet a francia szaksajtó ismétlődően az 1.6 THP turbós változataihoz társít, amelyeket a Peugeot, a Citroën és a MINI használ. Nem találtuk nyomát, hogy a PSA vagy a BMW emiatt külön kampányt vagy meghosszabbított garanciát ismert volna el.
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiGyújtásGyorsan kopó gyertyák és gyújtótekercsek az 1.6 THP-benAz 1.6 THP turbós motornál a tulajdonosok jelentős része a vártnál hamarabb cseréli a gyertyákat és a tekercseket: a fiches-auto.fr a 200 LE-s THP véleményeinek 12%-ánál említ gyújtási figyelmeztetéseket. Rángatózást és motorhiba-jelzőt okoz.

C4 II 1.6 THP adatlapA(z) 1.6 THP összes változata és hibája

1.6 HDi

Legbiztonságosabb választás

PSA/Ford 1.6 HDi, e-HDi, TDCi és BlueHDi (DV6) · Dízel

A(z) C4 II autóban
2010–2018[16][17][18][19][20]
Elnevezések
1.6 HDi 92 · 1.6 e-HDi 115 · 1.6 BlueHDi 100 · 1.6 BlueHDi 120
Az érintő hibák
6 · 1 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
63
Magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016)2009–2016 · 92–95 LE · DV6D, DV6DTED, 9HP

    Vásárolható

    A Fiches-Auto által gyűjtött beszámolók szerint a 92 LE-s egyértelműen megbízhatóbb a többi teljesítménynél; helyes karbantartással és naprakész szíjjal nincsenek dokumentált, specifikus súlyos hibái.[1][2]

  • 1.6 HDi / e-HDi 112/115 8V (DV6C, 2010-2015)2010–2015 · 112–115 LE · DV6C, DV6CTED, 9HR

    Óvatosan

    A turbó tekintetében megbízhatóbb, mint a 16V-sek, de ellenőrizni kell a PSA szíjakciót (2010 októbere és 2011 szeptembere közötti példányok), és hogy kicserélték-e a 2011-2014-es Continental befecskendezőket.[21][22]

  • 1.6 BlueHDi 75/100/120 (DV6FE / DV6FD / DV6FC, 2013-2019)2013–2019 · 75–120 LE · DV6FC, DV6FD, DV6FE, DV6FCTED, DV6FDTED

    Óvatosan

    A mechanika a 8V-sekből ered, de az AdBlue-rendszer a fő hibaforrása; ellenőrizni kell, hogy nincs-e károsanyag-kibocsátási figyelmeztetés, és hogy az autó belép-e a Stellantis kiterjesztett garanciájába.[23][24][25]

A(z) C4 II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.6 HDi motornak összesen 7 dokumentált hibája van.

  1. Magas súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriVezérlésA vezérműszíj szakadása és idő előtti kopásaA 2010 októbere és 2011 szeptembere között gyártott 8 szelepes 1.6 HDi/e-HDi 112/115 motoroknál a szíj elszakadhatott, és megállíthatta az autót. A PSA fedezte a javítást, és 2014-ben megelőző jelleggel kicserélte a szíjat és a főtengely-fogaskereket azoknál, amelyek túllépték a 120.000 km-t.
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz AdBlue-tartály és -szivattyú hibája (1.6 BlueHDi)Az 1.6 BlueHDi-k (2013-2019) szenvednek a Stellantis dízeleinek AdBlue-tartály-hibájától: károsanyag-kibocsátási figyelmeztetés jelenik meg visszaszámlálással, amely végül megakadályozza az indítást. A tartály cseréje a beépített szivattyúval együtt meghaladja az 1.000 €-t (spanyolországi ár), de van kiterjesztett garancia 8 évig.Javítás: 1 000–1 200 EUR
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésSzivárgás a befecskendezők alátétjein és lerakódás a hengerfejbenGyakori, hogy az 1.6 HDi befecskendezőinek rézalátétjei nem tömítenek: a motor gázokat fúj, lerakódás képződik a befecskendező körül, és a korom az olajba kerül. A javítás olcsó, de ha elmarad, szennyezi az olajat, és a turbó törésének egyik oka.Javítás (szerviz): 110–310 EUR
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésRángatás és befecskendezési hibák az 1.6 e-HDi 112/115-ösökben (Continental befecskendezők)A 2011 vége és 2014 februárja között gyártott 112 és 115 LE-s 1.6 HDi/e-HDi motorok rángathatnak, és felkapcsolhatják a motorhiba-jelző lámpát a Continental befecskendezők belső elektromos hibája miatt. A PSA a cseréjüket kor és futásteljesítmény szerint fedezte.
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAdalékos részecskeszűrő (Eolys cérium): elfogyott adalék és eltömődésAz 1.6 HDi és BlueHDi részecskeszűrője egy adalékkal (cérium) működik, amely 80.000-120.000 km-nél elfogy, és kb. 100-120 €-ért kell utántölteni (spanyolországi ár). Sok városi használat esetén a szűrő eltömődik, és megjelenik a figyelmeztetés; ha halasztják, egy új részecskeszűrő kb. 1.500 €.Javítás (szerviz): 100–1 500 EURKörülbelül itt jelentkezik 80 000 km
  6. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseSzennyezett EGR-szelep és az EGR-hűtő szivárgásaiAz 1.6 HDi EGR-szelepe könnyen elszennyeződik, főleg városi használatnál, és rángatást, valamint alapjárati lefulladást okoz. A 8V-seknél az EGR-hűtő is meghibásodik, amely látható szivárgás nélkül fogyasztja a hűtőfolyadékot.

C4 II 1.6 HDi adatlapA(z) 1.6 HDi összes változata és hibája

PSA/BMW 1.4 VTi és 1.6 VTi atmosféricos (familia Prince, EP3/EP6) · Benzin

A(z) C4 II autóban
2010–2014[5][26]
Elnevezések
1.4 VTi 95 · 1.6 VTi 120
Az érintő hibák
3 · 2 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
52
Magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.4 16v / VTi (EP3, N12; 90–98 LE)2004–2015 · 90–98 LE · EP3, N12

    Óvatosan

    A Prince család többi tagjával közösen viseli a vezérműlánc és a láncfeszítő kopásának kockázatát, amelyet egy szakosodott német műhely jelzett, és a fiches-auto.fr gyakori olajfogyasztást dokumentál ennél a hengerűrtartalomnál; ugyanakkor nem örökli a turbóváltozatok közvetlen befecskendezéses problémáit.[14][27]

  • 1.6 16v / VTi (EP6/EP6C, N12/N16; 118–121 LE)2007–2015 · 118–121 LE · EP6, EP6C, N12, N16

    Óvatosan

    A Prince család többi tagjával közösen viseli a vezérműlánc és a láncfeszítő kopásának kockázatát, amelyet egy szakosodott német műhely jelzett, és a fiches-auto.fr gyakori olajfogyasztást, valamint törékeny vízpumpát és hőcserélőt is dokumentál, amelyeket a MINI-vel és az 1.6 THP turbóval közösen használ.[12][14][27]

A(z) C4 II autót érintő hibák

  1. Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriHűtésA vízpumpa törékenysége (és a kiegyenlítő tartályé vagy a hőcserélőé, a hengerűrtartalomtól függően)Igen: a fiches-auto.fr törékeny vízpumpát ír le mind az 1.4 VTi-nél (szivárgásra hajlamos kiegyenlítő tartállyal), mind az 1.6 VTi-nél (a hőcserélővel), olyan hűtési problémát, amelyet az 1.6 THP turbó ettől a szívó változattól örökölt.
  2. Kritikus súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésA vezérműlánc és a láncfeszítő kopásaIgen, bár kevesebb dokumentált esettel, mint az 1.6 THP turbónál: egy német műhely szerint a vezérműlánc és a feszítője elkophat a Prince család bármelyik változatánál, a szívónál is, bár a fórumokon a legtöbb jelentett eset a turbómotorra vonatkozik.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKenésOlajfogyasztás az 1.4 és 1.6 VTi változatoknálIgen: a fiches-auto.fr gyakori olajfogyasztást dokumentál mind az 1.4 VTi-nél (245 beszámolóból 93), mind az 1.6 VTi-nél (533 beszámolóból 173). Nem találtuk nyomát, hogy a PSA vagy a BMW emiatt konkrét kampányt vagy kiterjesztett garanciát ismert volna el.

C4 II 1.4/1.6 VTi adatlapA(z) 1.4/1.6 VTi összes változata és hibája

A(z) Citroën C4 II motoron kívüli hibái

Felfüggesztés, fék, gumiabroncsok, elektronika és az autó többi része. Bármelyik motorral jelentkeznek.

Mit talál a műszaki vizsga a(z) Citroën C4 II autón

A holland műszaki vizsga (APK) hivatalos adatai: 3246 vizsgálat 1200 autóról, amelyeket 2011 és 2018 között helyeztek forgalomba, az azonos korú autók vizsgálataival összehasonlítva.

  • Futómű és tengelyek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 2,8% részében; azonos korú autóknál 4,2%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Fékek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 4,5% részében; azonos korú autóknál 4,4%.

    Átlagos
  • Kormány· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 1,3% részében; azonos korú autóknál 1,7%.

    Átlagos
  • Lámpák és fények· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 18,9% részében; azonos korú autóknál 16,6%.

    Átlagos
  • Rozsda és karosszéria· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 0% részében; azonos korú autóknál 0,3%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Kipufogó és kibocsátás

    Hiba a vizsgálatok 1,5% részében; azonos korú autóknál 1,9%.

    Átlagos
  • Folyadékszivárgás

    Hiba a vizsgálatok 2,6% részében; azonos korú autóknál 2,6%.

    Átlagos
  • Üvegek, ablaktörlők és visszapillantók

    Hiba a vizsgálatok 4,5% részében; azonos korú autóknál 4,1%.

    Átlagos
  • Gumiabroncsok és kerekek· elsősorban a karbantartástól függ

    Hiba a vizsgálatok 17,1% részében; azonos korú autóknál 16,6%.

    Átlagos

A vizsga a kopást és az időszakos átvizsgáláskor látható hibákat méri, nem a motor vagy az elektronika meghibásodásait. Forrás: RDW Open Data (közkincs). Hogyan számoljuk · opendata.rdw.nl

Ellenőrzőlista használt Citroën C4 II vásárlásához

Nézd meg a hirdetésben vagy az okmányokban, milyen motor van az autóban, és nézd át a hozzá tartozó blokkot. Minden pont egy dokumentált hibából származik; ellenőrzés közben megjelölheted őket.

Ha 1.2 PureTech van benne (2013–2018)

Ha 1.6 THP van benne (2010–2018)

Ha 1.6 HDi van benne (2010–2018)

Ha 1.4/1.6 VTi van benne (2010–2014)

Kopó alkatrészek a(z) Citroën C4 II típushoz

Fékek, ablaktörlők, pollenszűrő és akkumulátor, ehhez a modellhez keresve. A pontos cikkszám a motortól és az évjárattól függ: erősítsd meg a rendszámmal vagy az alvázszámmal.

Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek

Citroën C4 II autót készülsz venni?

Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.

Van egy Citroën C4 II autód? Mondd el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.

Gyakori kérdések

Megbízható a(z) Citroën C4 II?

A(z) Citroën C4 II mind a(z) 4 motor dokumentált egysége súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik: 1.2 PureTech, 1.6 THP, 1.6 HDi és 1.4/1.6 VTi. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.6 HDi 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016) kivitelben, „Vásárolható” ítélettel. A motoron kívül a C4 II-nek (2010–2018) nincs egyetlen tömeges hibája: biztonsági visszahívások gyűlnek fel az elülső légzsákokról, a hátsó fékekről és a motorháztetőről, valamint egy megbízhatósági felmérésben visszatérő minták: 80 000 km előtt meghibásodó első lengéscsillapítók és ismétlődő elektronikai hibák a GPS-ben és a műszeregységben.

A(z) Citroën C4 II melyik motorja a megbízhatóbb?

A dokumentált 4 motor közül a legbiztonságosabb választás a(z) 1.6 HDi 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016) kivitelben, „Vásárolható” ítélettel. A Fiches-Auto által gyűjtött beszámolók szerint a 92 LE-s egyértelműen megbízhatóbb a többi teljesítménynél; helyes karbantartással és naprakész szíjjal nincsenek dokumentált, specifikus súlyos hibái.[1][2]

Milyen problémái vannak a(z) Citroën C4 II autónak a motoron kívül?

A motoron kívül a C4 II-nek (2010–2018) nincs egyetlen tömeges hibája: biztonsági visszahívások gyűlnek fel az elülső légzsákokról, a hátsó fékekről és a motorháztetőről, valamint egy megbízhatósági felmérésben visszatérő minták: 80 000 km előtt meghibásodó első lengéscsillapítók és ismétlődő elektronikai hibák a GPS-ben és a műszeregységben. A legfontosabb dokumentált hibák: visszahívások az elülső légzsákok miatt: nem működésbe lépő gyújtó és hibás gázfejlesztő (légzsákok és biztonság, kritikus súlyosság), rosszul meghúzott hátsó féknyereg-rögzítő csavarok (2012. októberi gyártás) (fékek, kritikus súlyosság), az első lengéscsillapítók idő előtti kopása (futómű, közepes súlyosság) és a motorháztető váratlan kinyílásának kockázata (2009–2016 közötti gyártás) (karosszéria és belső tér, magas súlyosság).[3][4][5]

Milyen hibái vannak a(z) Citroën C4 II autónak?

A súlyosság és gyakoriság szerint legfontosabbak a dokumentált motorokban: az olajfürdős vezérműszíj leromlása (1.2 PureTech, kritikus súlyosság), a fékrásegítés elvesztése a vákuumszivattyú károsodása miatt (1.2 PureTech, kritikus súlyosság), a vezérműlánc és a feszítő megnyúlása (turbós változatok, 2012 előtt) (1.6 THP, kritikus súlyosság), túlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miatt (1.2 PureTech, magas súlyosság) és a vezérműszíj szakadása és idő előtti kopása (1.6 HDi, magas súlyosság).

Melyik a(z) Citroën C4 II legjobb évjárata vásárláshoz?

Évjárat szerinti értékelésünk alapján a legjobb: 2018 (5,9/10); a legrosszabb értékelésű: 2014 (5,0/10). Az egyes évek értékelése csak az adott évben értékesített motorokat és az ezeket a példányokat érintő hibákat számolja: lépj be az egyes évekbe, hogy lásd, mi változik.

Vannak visszahívásai a(z) Citroën C4 II autónak?

Igen: dokumentálva van 4 akció a(z) Citroën C4 II autóhoz, például potenciálisan hibás elülső légzsák gázfejlesztő (fémdarabok kockázata) (2021). Az alvázszám alapján ellenőrizd a hivatalos szervizben, hogy a tiéd elvégezték-e.[4]

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Fiabilité 1.6 HDIFiches-Auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2024. április 22. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  2. Essai, avis et fiabilité des 1.6 HDI 92 chFiches-Auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  3. Fiabilité Citroën C4 : témoignages de pannesFiches-Auto.fr · Megbízhatósági tanulmány · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  4. Recall: Citroën C4 (2011) – generador de gas del airbagCar-Recalls.eu · Egyéb forrás · közzétéve: 2021. október 3. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  5. Citroën C4Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  6. El Grupo PSA llama a revisión a más de 31.000 coches en España por un posible fallo en el servofrenoMotorpasión · Autós sajtó · közzétéve: 2020. november 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  7. Moteur EBWikipédia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  8. Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Hivatalos szerv · közzétéve: 2020. november · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  9. Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2023. január 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  10. Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2024. június 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  11. Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. május 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  12. Liste des moteurs qui ont des soucis de refroidissementFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2025. április · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  13. Distribution : les moteurs à problèmesFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2025. április · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  14. Moteurs essence qui consomment de l'huileFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2024. április · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  15. BMW Recalls Fuel Pumps. Mini Does NotMotoringFile · Autós sajtó · közzétéve: 2010. október 27. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  16. Fiabilité Citroën Peugeot. Le bloc 1.6 HDi 8 soupapes est-il fiable ?L'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2015. március 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  17. Peugeot DV6CTED engine: specifications and applicationsMyMotorList · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  18. Peugeot DV6DTED engine: specifications and applicationsMyMotorList · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  19. Motor Peugeot DV6FCTED: especificaciones y aplicacionesMyMotorList · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  20. Motor Peugeot DV6FDTED: especificaciones y aplicacionesMyMotorList · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  21. Fiabilité Citroën Peugeot. Le bloc 1.6 HDi 8 soupapes est-il fiable ? (1.6 HDi 112/115)L'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2015. március 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  22. Essai, avis et fiabilité des 1.6 HDI 112 chFiches-Auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  23. Fiabilité 1.6 BlueHDIFiches-Auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2021. december 9. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  24. Adblue : problèmes en pagaille ?Fiches-Auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  25. OCU y BEUC consiguen que Stellantis amplíe la garantía de los coches con AdBlueOCU · Fogyasztóvédelmi egyesület · közzétéve: 2024. december 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  26. Prince engineWikipedia (inglés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  27. Tickende Zeitbombe: So zuverlässig ist der Prince-Motor von PSA und BMWGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  28. 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  29. 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  30. Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 4. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  31. ¿Qué es el separador de aceite de los motores 1.2 PureTech?Motor16 · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  32. Peugeot 308 : quelles sont les pannes les plus fréquentes sur les 3 générationsAutojournal · Autós sajtó · megtekintve: 2026. október 30. · francia nyelven
  33. Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  34. Plan d'entretien 308 (T9) Diesel 1.6 BlueHDi 100 S&S BVM5Peugeot (documento alojado en forum-peugeot.com) · Gyártói · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  35. PSA 1.5-1.6-2.0 BlueHDi. Défaut du réservoir d'Adblue pris en chargeL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2021. március 6. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  36. Compensaciones para los usuarios de vehículos Citroën, DS, Opel y Peugeot afectados por un fallo de fabricación de los depósitos AdBlueConsumo Responde (Junta de Andalucía) · Hivatalos szerv · közzétéve: 2025. április · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  37. Boletín de servicio: sustitución del turbo en motores DV6 (versión reducida de la Información de servicio nº 77)Turbotec · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  38. Changer les joints d'injecteurs 1.6 HDI : procédure et étapesInjecteurland · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2026. január 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  39. El filtro de partículas en motores diéselMidcar · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2020. október 18. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  40. Cómo funciona el filtro de partículas de PSACarbon Cleaner · Egyéb forrás · közzétéve: 2020. február 13. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven