Ugrás a tartalomra
MotorFiable

M271M271 KE16 (271.910)M271 KE18 (271.9xx)M271 DE18 ML (271.942)M271 EVO DE18 LA (271.8xx)

M271 motor: hibák és megbízhatóság

Mercedes-Benz M271 (1.6/1.8 Kompressor és 1.8 CGI turbo) · Mercedes-Benz

Az M271 egy négyhengeres benzinmotor, amelyet a Mercedes-Benz 2002 és 2015 között épített, először mechanikus kompresszorral (Kompressor), 2009-től pedig az EVO változatban turbóval. Az egész választékban van egy jól dokumentált gyenge pontja: a vezérműlánc és a vezérműtengelyek lánckerekei idő előtt elkophatnak, amit egy szakosodott forrás az EVO átdolgozása után is tartósnak ír le.[1][2][3]

Kockázati index
59
Magas kockázat · mi ez
Dokumentált hibák
4
1 magas vagy kritikus súlyosságú
Vezérlés
Lánc
Műszaki adatlap[2][3]
Gyártás
2002–2015
7 modell ezen az oldalon

9 forrásHogyan dolgozunk

Mely M271 változatokat érdemes megvenni?

Ítéletünk az egyes változatokról, a dokumentált hibák alapján.

  • M271 Kompressor 1.6/1.8 (KE16/KE18)

    2002–2011 · 122–194 LE · 271.910, 271.9xx, 271.942

    Óvatosan

    Osztozik az egész M271 családra dokumentált gyenge ponton: a vezérműlánc és a vezérműtengelyek lánckerekei idő előtt elkophatnak a megkérdezett szakosodott forrás szerint, amely ebben a változatban nem ír le olyan gyártási szakaszt, amely mentes lenne ettől a problémától.[1]

  • M271 EVO 1.8 turbo CGI (DE18 LA)

    2009–2015 · 156–204 LE · 271.8xx, DE18 LA

    Óvatosan

    A megkérdezett szakosodott forrás kifejezetten megjegyzi, hogy a vezérműlánc és a lánckerekek kopása ebben az EVO változatban is megmaradt, a mechanikus kompresszorról turbóra való váltás ellenére.[1]

Vásárolható: Nincs ismert súlyos hiba, vagy már kijavították ebben a kivitelben. Óvatosan: Megvehető, ha ellenőrzöl valami konkrétat: előélet, kicserélt alkatrész vagy elvégzett kampány. Kerülendő: Magas kockázata van egy súlyos hibának, amelyet nehéz ellenőrizni vagy megelőzni.

A(z) M271 ismert hibái

Fontosság szerint csökkenő sorrendben (súlyosság × gyakoriság).

  1. 1Kritikus súlyosságGyakoriság: GyakoriVezérlésA vezérműlánc megnyúlása és a vezérműtengelyek lánckerekeinek kopásaIgen: az M271 vezérműlánca idő előtt megnyúlhat, és elkoptathatja a vezérműtengelyek lánckerekeinek fogait, ami a motor károsodásának kockázatával jár. Egy szakosodott forrás ezt a gyenge pontot a teljes gyártás során tartósnak írja le, az EVO turbós változatot is beleértve.
  2. 2Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriVezérlésOlajszivárgás a vezérműtengely-állító mágnesektől a vezetékezés feléIgen: az M271 vezérműtengely-állítójának mágnesei (elektromágneses szelepei) elveszíthetik tömítettségüket, és az olaj kapilláris hatással felkúszik a csatlakozóig és a vezetékkötegig, akár a vezérlőegységig is eljuthat. A Mercedes-Benz-nek van egy külön javítóvezetéke (cikkszám A2711502733), olcsón beszerelhető.
  3. 3Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriSzívórendszerFőtengelyház-szellőztető cső a kompresszor alatt: megreped, és hamis levegő jut beIgen: a főtengelyház részterhelési szellőztető csöve, amely a kompresszor alatt található, a hőtől és az olajtól kiszárad és megreped, így hamis levegő jut be. Szabálytalan alapjáratot, rángatást és égő motorhiba-jelző lámpát okoz; az alkatrész olcsó, de a nehéz hozzáférés miatt a munkadíj drága.
  4. 4Alacsony súlyosságGyakoriság: GyakoriSzívórendszerLerakódás a szívórendszerben az EVO turbós és CGI közvetlen befecskendezésű változatoknálA közvetlen befecskendezésű változatoknál (EVO turbó és a rövid életű 2003–2005-ös CGI) az M271-nél lerakódás (korom, koksz) halmozódhat fel a szívószelepeken, ami a benzines közvetlen befecskendezés tipikus problémája. Mechanikus tisztítással kezelik; a jó minőségű benzin segít megelőzni.

A súlyosság színei: alacsony, közepes, magas, kritikus. Hogyan értékeljük őket

Alkatrész szerint

Hasonlítsd össze az egyes hibákat ugyanazzal az alkatrésszel más motorokon: tünetek, költség és érintett modellek.

Mi a(z) M271

Az M271 soros négyhengeres motorcsalád alumínium blokkal és hengerfejjel, változtatható vezérlésű kettős vezérműtengellyel, hengerenként négy szeleppel és egyedi gyújtótekercses gyújtással, amelyet a Mercedes-Benz az M111 utódjaként gyártott Untertürkheimben (Németország) 2002 és 2015 között. Két lökettérfogatban készült: 1,8 literes (1796 cm³), a legelterjedtebb, és 1,6 literes (1597 cm³), amelyet 2008-ban vezettek be az alapváltozatokhoz.[2][3]

A gyártás nagy része mechanikus Roots-típusú kompresszort (Kompressor) használ többpontos befecskendezéssel, a dokumentált teljesítmény a változattól függően 122–194 LE. 2003 és 2005 között létezett egy közvetlen befecskendezésű (CGI) változat is, amely továbbra is mechanikus kompresszorral készült, 170 LE-vel. 2009 szeptemberében a Mercedes-Benz bemutatta az EVO változatot, amely a kompresszort turbófeltöltőre cserélte, és általánossá tette a közvetlen befecskendezést, 156–204 LE teljesítménnyel; ez a változat a gyártás 2015-ös végéig maradt meg.[2][3]

Az M271 megtalálható a C-osztályban (W203 és W204), az E-osztályban (W211 és az EVO turbós változatban a W212-ben a 2013-as facelifting-ig, amely az M274-re cserélte), a CLK-ban (C209) és az SLK-ban (R171, valamint az R172 első szakaszában, mielőtt ez a sorozat 2016-ban SLC-re változott az M274 motorral).[2][4][5][6][7][8]

Egy használtautókra szakosodott német útmutató úgy foglalja össze az M271-et, mint egy motort, amely több szempontból eltér a Mercedes-Benz megszokott megbízhatóságától, főként a vezérműlánc kopása miatt, és azt javasolja, hogy vásárlás előtt ellenőrizd a karbantartási előzményeket, és lehetőség szerint győződj meg arról, hogy a láncot már kicserélték.[1]

Gyártói
Mercedes-Benz (Daimler)
Család
M271
Üzemanyag
Benzin
Lökettérfogat
1 796 cm³
Hengerek
4
Tápellátás
Turbó
Befecskendezés
Közvetett befecskendezés
Vezérlés
Lánc
Teljesítmény
122–204 LE
Gyártás
2002–2015
Márkák
Mercedes-Benz

Műszaki adatlap[2][3]

Mi változott a változatok között

  1. 2002–2011

    M271 Kompressor 1.6/1.8 (KE16/KE18)

    Mechanikus Roots-típusú kompresszoros (Kompressor) motor többpontos befecskendezéssel, kivéve a rövid életű DE18 ML közvetlen befecskendezésű (CGI) változatot 2003 és 2005 között 170 LE-vel, amely szintén mechanikus kompresszorral készült. 1,8 literes (2002-től) és 1,6 literes (2008-tól) lökettérfogat, a modelltől és a piactól függően 122–194 LE teljesítménnyel. Ennek a változatnak a befejező éve hozzávetőleges: az EVO turbós változatra való áttérés nem volt egyidejű minden modellnél, az autónkénti részletek az 'applications' részben találhatók.[2][3]

  2. 2009–2015

    M271 EVO 1.8 turbo CGI (DE18 LA)

    2009 szeptemberétől a Mercedes-Benz a mechanikus kompresszort turbófeltöltőre cserélte, és az 1,8 literes blokknál általánossá tette a közvetlen befecskendezést (CGI), 156–204 LE teljesítménnyel. Ez az M271 utolsó fejlődési foka, mielőtt a modelltől függően 2011–2013-tól az M270/M274 leváltotta.[2][3]

A(z) M271 motorral szerelt autók

7 Európában értékesített modell. Lépj be az egyesekbe, hogy lásd az összes hibájukat és a vásárlási ellenőrzőlistát.

Mercedes-Benz

A(z) M271 összehasonlítása

A(z) M271 karbantartási alkatrészei

Azok az alkatrészek, amelyeket a szervizek és a vezérlés cseréje során cserélnek, ehhez a motorhoz keresve. Erősítsd meg a cikkszámot a rendszámmal vagy az alvázszámmal.

Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek

M271 motoros autót készülsz venni?

Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.

Van ilyen motoros autód? Told el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél, és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Mercedes M271: Typische Probleme und HaltbarkeitGebrauchtwagenberater · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  2. Mercedes-Benz M271 engineWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  3. Mercedes-Benz M 271Wikipedia (alemán) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  4. Mercedes-Benz C-Class (W203)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  5. Mercedes-Benz CLK-ClassWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  6. Mercedes-Benz SLK-ClassWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  7. Mercedes-Benz E-Class (W211)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  8. Mercedes-Benz E-Class (W212)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  9. Mercedes-Benz C-Class (W204)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. október 29. · angol nyelven