Ugrás a tartalomra
MotorFiable

Nissan autókT32 kód

A(z) Nissan X-Trail III problémái (2014–2022)

A(z) Nissan X-Trail III 4 motor és 1 sebességváltó egységét dokumentáltuk; a(z) 2.0 dCi, 1.6 dCi és 1.3 TCe súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.3 TCe 1.3 TCe / 1.3 DIG-T 109–163 és Mild Hybrid (H5Ht / HR13DDT / M282, javított gyártás 2020-tól) kivitelben, „Vásárolható” ítélettel.[1]

A motoron kívül: A motoron kívül az X-Trail T32 (2014-2022) beszámolókat halmozott fel a klíma szivárgásairól és kopott kompresszorairól – ezt a gyengeséget az OCU (spanyol fogyasztóvédelmi szervezet) egyik tanulmánya általában a Nissannak tulajdonítja –, az első futómű zajairól és kopásáról, festék- és ülésrugó-hibákról, valamint szenzorok és a multimédiás kijelző szakaszos hibáiról. A fékekről, a kormányzásról és a generáció kézi váltójáról nincs megbízható dokumentáció.[2][3][4]

Nissan X-Trail III (2014–2022)
Fotó: OSX · Public domain · Wikimedia Commons. Illusztrációs kép erről a generációról.
02468106,5a 10-ből

A(z) Nissan X-Trail III értékelése: elfogadható megbízhatóság

Csak 23 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk

  • Motor6,04,8 és 7,7 között motortól függően
  • Sebességváltó8,9Kézi: hiba nélkül · CVT Xtronic: 7,9
  • Futómű5,81 hiba és műszaki vizsga
  • Fékek7,7Csak műszaki vizsga: 0,9-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Gumiabroncsok és kerekek10,0Nincs dokumentált hiba
  • Kormány5,3Csak műszaki vizsga: 1,9-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektromos rendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Lámpák és fények7,5Csak műszaki vizsga: 1,0-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektronika és multimédia9,31 hiba
  • Klímarendszer8,61 hiba
  • Karosszéria és belső tér8,41 hiba és műszaki vizsga
  • Légzsákok és biztonság10,0Nincs dokumentált hiba

7. hely a(z) 64 közül a(z) a(z) Közepes SUV-ok kategóriában, szilárd bizonyítékokkal. Rangsor megtekintése

A(z) Nissan X-Trail III gyenge pontjai

  1. 1Magas súlyosság: A turbófeltöltő idő előtti meghibásodása2.0 dCi motor
  2. 2Magas súlyosság: A turbófeltöltő meghibásodása vagy idő előtti tönkremenetele1.6 dCi motor · javítás 3 000 EUR
  3. 3Kritikus súlyosság: A vezérműlánc kopása vagy elszakadása2.0 dCi motor
  4. 4Magas súlyosság: Olajszivárgás a vezérműlánc-fedélnél1.6 dCi motor
  5. 5Magas súlyosság: A turbó működtetőjének (wastegate) hibája1.3 TCe motor · javítás 400–700 EUR

Dokumentált motorok, a legnagyobbtól a legkisebb kockázatig

Az első címke a motort ebben az autóban érintő legsúlyosabb hiba; a második az általa használt változatokra vonatkozó értékelésünk. Az egyes motorok kockázati indexét csak az ezt az autót érintő hibákból számoljuk (hogyan számoljuk). Csak a forrásokkal dokumentált motorokat mutatjuk: ha a tiéd nem jelenik meg, még nem elemeztük. Összes motor megtekintése

Mit ellenőrizz vásárlás előtt

A motoron kívül

24 forrásHogyan dolgozunk

Renault/Nissan 2.0 dCi (M9R) · Dízel

A(z) X-Trail III autóban
2016–2018[5]
Elnevezés
2.0 dCi 177
Az érintő hibák
5 · 2 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
52
Magas kockázat

Az általa használt változat minősítése

A(z) X-Trail III autót érintő hibák

  1. Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriTurbóA turbófeltöltő idő előtti meghibásodásaA 2.0 dCi turbója viszonylag gyakran meghibásodik, olykor kevés kilométerrel: az áttekintett megbízhatósági adatlapok több tucat esetet dokumentálnak az Espace IV-nél, Koleosnál és Laguna III-nál, sípolással, teljesítményvesztéssel és több esetben kékes füsttel a végleges meghibásodás előtt.
  2. Kritikus súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésA vezérműlánc kopása vagy elszakadásaA 2.0 dCi vezérműlánca a vártnál korábban megnyúlhat vagy a legsúlyosabb esetekben elszakadhat: dokumentált esetek vannak körülbelül 60 000 és több mint 200 000 km között a motort használó több modellnél. Mivel a motorban a dugattyú és a szelepek ütköznek (interferenciás konstrukció), a szakadás általában súlyos belső károkkal jár.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseA részecskeszűrő (DPF) eltömődéseA 2.0 dCi részecskeszűrője városi vagy rövid utas használatnál viszonylag könnyen eltömődik: ez a leggyakrabban említett hiba a Qashqai (26 eset) és a Koleos (23 eset) megbízhatósági adatlapjain, égő jelzőlámpával, gyakori regenerálásokkal és egyes esetekben a szűrő cseréjének szükségességével.
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz EGR-szelep eltömődéseA 2.0 dCi EGR-szelepe bepiszkolódik a gázvisszavezetés lerakódásától, és beragadhat vagy megszűnhet tömíteni: ez a legtöbb beszámolóval rendelkező hiba az Espace IV adatlapján (88 eset), további dokumentált esetekkel a Laguna III-nál és a Qashqainál.
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésInjektorhibaA 2.0 dCi injektorai elszigetelten meghibásodhatnak, dokumentált esetekkel az Espace IV-nél (81 beszámoló), a Laguna III-nál (13) és a Koleosnál (5); a leggyakrabban említett tünet a teljesítményvesztés, a Laguna III-nál pedig néhány esetben üzemanyag-szivárgás égő motorhiba-kockázat jelzőlámpával.

X-Trail III 2.0 dCi adatlapA(z) 2.0 dCi összes változata és hibája

Renault/Nissan 1.6 dCi (R9M) · Dízel

A(z) X-Trail III autóban
2014–2022[2]
Elnevezés
1.6 dCi 130
Az érintő hibák
5 · 2 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
48
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • A megvizsgált megbízhatósági adatlapok szerint ennél a változatnál dokumentálták a legtöbb hibát: turbó, EGR-szelep, részecskeszűrő, injektorok, a Kadjarnál és az Espace V-nél pedig olajszivárgás a vezérlés környékén. A NOx-csapdás rendszere ráadásul Franciaországban visszahívást is okozott a túlzott valós kibocsátás miatt.[2][9][10][11][12]

A(z) X-Trail III autót érintő hibák

  1. Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriTurbóA turbófeltöltő meghibásodása vagy idő előtti tönkremeneteleAz 1.6 dCi turbója meglehetősen gyakran meghibásodik, olykor kevés kilométer után is: a fiches-auto 23 000 és 113 000 km közötti tönkremeneteleket dokumentál a Kadjarnál, a Qashqai II-nél, az X-Trail III-nál és az Espace V-nél, teljesítményvesztéssel, több esetben pedig azzal, hogy a gyártó a garancián túl nem vállalta át a költséget.Javítás (szerviz): 3 000 EUR
  2. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésOlajszivárgás a vezérműlánc-fedélnélAz 1.6 dCi vezérlését lánc hajtja, nem szíj, de több Kadjar- és Espace V-tulajdonos olajszivárgást ír le a lánc fedelének vagy házának környékén, olykor olyan súlyosat, hogy a motor egy részét szét kellett szedni.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz EGR-szelep eltömődése vagy meghibásodásaAz 1.6 dCi EGR-szelepe elszennyeződik, beragadhat vagy nem zár megfelelően, főleg városi használatú autóknál. A fiches-auto a Renault Espace V egyik leggyakoribb hibájaként említi, és dokumentál egy kétszeri cserét egy Kadjarnál (85 000, majd ismét 95 000 km-nél).Javítás (szerviz): 250–1 000 EUR
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseA részecskeszűrő (DPF) eltömődéseVárosi, rövid utas használatnál az 1.6 dCi részecskeszűrője idő előtt eltömődhet: a fiches-auto rögzít egy esetet egy X-Trail III-nál mindössze 10 000 km és 4 hónap után. A Kadjar első példányainál (2015 júliusáig) egy szoftverhiba a NOx-kibocsátás szabályozását is érintette.Javítás (szerviz): 600–1 500 EUR
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésInjektorhibákAz 1.6 dCi injektorai meghibásodhatnak egyenként, súlyosabb esetben egyszerre többen is: a fiches-auto 6 esetet dokumentál az Espace V-nél, és egy Kadjarnál egy meghibásodott injektort autópályán jelentkező teljesítményvesztéssel.Javítás (szerviz): 250–1 700 EUR

X-Trail III 1.6 dCi adatlapA(z) 1.6 dCi összes változata és hibája

1.3 TCe

Legbiztonságosabb választás

Renault-Nissan-Mercedes-Benz 1.3 TCe / 1.3 DIG-T (H5Ht / HR13DDT / M282) · Benzin

A(z) X-Trail III autóban
2019–2022[5]
Elnevezések
1.3 DIG-T 160 · 1.3 DIG-T 158
Az érintő hibák
5 · 2 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
36
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.3 TCe / 1.3 DIG-T 109–163 (H5Ht / HR13DDT / M282, első széria 2018–2020)2018–2020 · 109–163 LE · H5Ht, HR13DDT, M282

    Óvatosan

    Több gyártási hibát halmoz fel (injektorok, a befecskendezés kalibrációja, turbóklip), amelyeket az L'argus dokumentál, és mindet már kijavították gyárilag 2019 és 2020 között; érdemes ellenőrizni, hogy a konkrét autón már elvégezték-e ezeket a javításokat, vagy nem mutatja-e a tüneteiket.[1]

  • Az L'argus szerint a megbízhatósági mérleg egyértelműen jobb, mint az 1.2 TCe-é és a PSA 1.2 PureTech-jéé: nincs dokumentált olajfogyasztás és vezérműlánc-probléma. Az egyetlen ismert függőben lévő pont a Captur II és a Clio V üzemanyagszivattyú-biztosítékának hibája, a legutóbb megvizsgált forrás időpontjában megerősített gyári megoldás nélkül.[1]

A(z) X-Trail III autót érintő hibák

  1. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiTurbóA turbó működtetőjének (wastegate) hibájaA 2020. június 19-ig gyártott 1.3 TCe/DIG-T motoroknál hiányozhat vagy kioldódhat a turbó wastegate-szelepének rudazatát tartó klip, ami teljesítményvesztést okoz világító befecskendezés-jelző lámpával. Ha a rudazat túl nagy holtjátékkal marad, a teljes turbót ki kell cserélni.Javítás (szerviz): 400–700 EUR
  2. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiÜzemanyagKiégett üzemanyagszivattyú-biztosítékAz 1.3 TCe motoros Renault Captur II-ben és Clio V-ben egy 20 amperes biztosíték kiéghet, és motor nélkül hagyhatja az autót. Az L'argus szerint 2021 áprilisában ennek a hibának még nem volt gyári megoldása; a hivatalos szerviz diagnosztikája magában foglalja a katalizátor átvizsgálását, olykor cseréjét.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésEgyenetlen alapjárat, rángatás és lefulladás az injektorok miattA 2019 áprilisa előtt gyártott 1.3 TCe/DIG-T motoroknál hiányozhat az injektor tömítése, vagy rosszul méretezett lehet a fészke, ami egyenetlen alapjáratot, rángatást és lefulladást okoz. A Renault-Nissan 2019-ben gyárilag kijavította; a javítás az injektorok, súlyos esetben a hengerfej cseréje.
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseVilágító károsanyag-kibocsátási lámpa kalibrációs hiba miattA befecskendezés kalibrációjának hibája felgyújthatja a károsanyag-kibocsátási vagy a motorhiba-jelző lámpát a 2018–2020-as 1.3 TCe/DIG-T motoroknál. A Renault-Nissan a vezérlőegység újraprogramozásával javítja; a 2019–2020 utáni gyártás már a javított kalibrációt tartalmazza.Javítás: 100 EUR
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésA vezérlés fázisállítójának hibájaA vezérműtengely fázisállítójának hibája felgyújthatja a befecskendezés-jelző lámpát, és olykor teljesítményvesztést okozhat az 1.3 TCe/DIG-T-nél. A Renault-Nissan 2021 februárjában gyárilag kijavította; a javítás a mágnesszelepek átvizsgálása, szükség esetén az olajszabályozó szelepek cseréje.

X-Trail III 1.3 TCe adatlapA(z) 1.3 TCe összes változata és hibája

Nissan 1.6 DIG-T (MR16DDT) · Benzin

A(z) X-Trail III autóban
2014–2018[5]
Elnevezés
1.6 DIG-T 163
Az érintő hibák
3
Kockázati index ebben az autóban
23
Alacsony kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 1.6 DIG-T 163 (MR16DDT, Nissan Qashqai II)2014–2021 · 163 LE · MR16DDT

    Óvatosan

    Nincsenek a gyártó által elismert súlyos hibák vagy ehhez a motorhoz kapcsolódó visszahívási akciók, és egy német vásárlási útmutató megbízhatónak írja le. Ennek ellenére vásárlás előtt érdemes ellenőrizni az olajcserék előzményeit, és hidegen meghallgatni, hallatszik-e lánczaj, mert ez a két leggyakrabban ismétlődő dokumentált probléma ennél a változatnál.[13][14][15][16]

A(z) X-Trail III autót érintő hibák

  1. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésA vezérműlánc kopása és zajaAz 1.6 DIG-T (Qashqai, Juke, Pulsar) vezérműlánca az évek során zajossá válhat. Ez a leggyakrabban ismétlődő mechanikai hiba a motorról felhasznált tulajdonosi véleményekben, bár az esetek kisebbségében, és sem gyártói visszahívási akció, sem olyan tanulmány nincs, amely tömeges hibaként írná le.
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKenésOlajfogyasztás a dugattyúgyűrűk kopása miattAz évek során az 1.6 DIG-T a dugattyúgyűrűk kopása miatt olajat fogyaszthat a cserék között. A spanyol szakmai sajtó ismert problémaként írja le a Qashqai régebbi benzinmotorjainál, amely motorkopáshoz vezethet, ha nem ellenőrzik az olajszintet.
  3. Alacsony súlyosságGyakoriság: AlkalmiElektronikaA lambdaszonda és egyéb motorszenzorok meghibásodásaA lambdaszonda vagy más szenzor hibája miatt világító motorhiba-jelző lámpa az egyik leggyakrabban ismétlődő probléma a motorról felhasznált tulajdonosi véleményekben, bár szinte mindig a szenzor cseréjével megoldódik, a motor károsodása nélkül.

X-Trail III 1.6 DIG-T adatlapA(z) 1.6 DIG-T összes változata és hibája

Jatco Xtronic / X-Tronic CVT (JF015E, JF016E, JF017E)

A(z) X-Trail III autóban
2014–2022[2][17]
Elnevezés
Xtronic CVT
Az érintő hibák
1
Kockázati index ebben az autóban
21
Alacsony kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • Jatco CVT8 JF016E/JF017E (nagyobb alkalmazások)2012 óta · JF016E, JF017E

    Óvatosan

    Az X-Trail III és a Koleos II hibagyűjteménye egyaránt a tulajdonosok által leggyakrabban említett gyenge pontok egyikeként írja le ezt a váltót, rángatással és rezgésekkel; vásárlás előtt érdemes átnézni az olajcserék előzményeit, és alaposan kipróbálni az autót.[2][18]

A(z) X-Trail III autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) CVT Xtronic motornak összesen 3 dokumentált hibája van.

  1. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriErőátvitelRángatás, rezgés és csúszásérzet gyorsításkorIgen: több tulajdonosi hibagyűjtemény az Xtronic váltót a Qashqai, az X-Trail, a Juke, a Pulsar és a Koleos II egyik gyenge pontjaként jelöli meg: rángatás és rezgés finom gyorsításkor, a motor felpörög anélkül, hogy az autó követné, olykor súrlódó zajok.

X-Trail III CVT Xtronic sebességváltó adatlapA(z) CVT Xtronic összes változata és hibája

A(z) Nissan X-Trail III motoron kívüli hibái

Felfüggesztés, fék, gumiabroncsok, elektronika és az autó többi része. Bármelyik motorral jelentkeznek.

Mit talál a műszaki vizsga a(z) Nissan X-Trail III autón

A holland műszaki vizsga (APK) hivatalos adatai: 2301 vizsgálat 1109 autóról, amelyeket 2014 és 2021 között helyeztek forgalomba, az azonos korú autók vizsgálataival összehasonlítva.

  • Futómű és tengelyek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 7,1% részében; azonos korú autóknál 2,3%.

    Sokkal több hiba, mint az átlag
  • Fékek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 2,6% részében; azonos korú autóknál 2,9%.

    Átlagos
  • Kormány· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 2,1% részében; azonos korú autóknál 0,9%.

    Az átlagnál több hiba
  • Lámpák és fények· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 11,5% részében; azonos korú autóknál 11,6%.

    Átlagos
  • Rozsda és karosszéria· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 0,1% részében; azonos korú autóknál 0,1%.

    Átlagos
  • Kipufogó és kibocsátás

    Hiba a vizsgálatok 0,2% részében; azonos korú autóknál 1%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Folyadékszivárgás

    Hiba a vizsgálatok 0,5% részében; azonos korú autóknál 1%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Üvegek, ablaktörlők és visszapillantók

    Hiba a vizsgálatok 3,8% részében; azonos korú autóknál 3,6%.

    Átlagos
  • Gumiabroncsok és kerekek· elsősorban a karbantartástól függ

    Hiba a vizsgálatok 12% részében; azonos korú autóknál 15%.

    Átlagos

A vizsga a kopást és az időszakos átvizsgáláskor látható hibákat méri, nem a motor vagy az elektronika meghibásodásait. Forrás: RDW Open Data (közkincs). Hogyan számoljuk · opendata.rdw.nl

Ellenőrzőlista használt Nissan X-Trail III vásárlásához

Nézd meg a hirdetésben vagy az okmányokban, milyen motor van az autóban, és nézd át a hozzá tartozó blokkot. Minden pont egy dokumentált hibából származik; ellenőrzés közben megjelölheted őket.

Ha 2.0 dCi van benne (2016–2018)

Az EGR-szelep eltömődése

Közepes súlyosság

Injektorhiba

Közepes súlyosság

Ha 1.6 dCi van benne (2014–2022)

Injektorhibák

Közepes súlyosság

Ha 1.3 TCe van benne (2019–2022)

Ha 1.6 DIG-T van benne (2014–2018)

Ha a(z) CVT Xtronic váltó van benne (2014–2022)

Kopó alkatrészek a(z) Nissan X-Trail III típushoz

Fékek, ablaktörlők, pollenszűrő és akkumulátor, ehhez a modellhez keresve. A pontos cikkszám a motortól és az évjárattól függ: erősítsd meg a rendszámmal vagy az alvázszámmal.

Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek

Nissan X-Trail III autót készülsz venni?

Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.

Van egy Nissan X-Trail III autód? Mondd el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.

Gyakori kérdések

Megbízható a(z) Nissan X-Trail III?

A(z) Nissan X-Trail III 4 motor és 1 sebességváltó egységét dokumentáltuk; a(z) 2.0 dCi, 1.6 dCi és 1.3 TCe súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.3 TCe 1.3 TCe / 1.3 DIG-T 109–163 és Mild Hybrid (H5Ht / HR13DDT / M282, javított gyártás 2020-tól) kivitelben, „Vásárolható” ítélettel. A motoron kívül az X-Trail T32 (2014-2022) beszámolókat halmozott fel a klíma szivárgásairól és kopott kompresszorairól – ezt a gyengeséget az OCU (spanyol fogyasztóvédelmi szervezet) egyik tanulmánya általában a Nissannak tulajdonítja –, az első futómű zajairól és kopásáról, festék- és ülésrugó-hibákról, valamint szenzorok és a multimédiás kijelző szakaszos hibáiról. A fékekről, a kormányzásról és a generáció kézi váltójáról nincs megbízható dokumentáció.

A(z) Nissan X-Trail III melyik motorja a megbízhatóbb?

A dokumentált 4 motor és 1 sebességváltó közül a legbiztonságosabb választás a(z) 1.3 TCe 1.3 TCe / 1.3 DIG-T 109–163 és Mild Hybrid (H5Ht / HR13DDT / M282, javított gyártás 2020-tól) kivitelben, „Vásárolható” ítélettel. Az L'argus szerint a megbízhatósági mérleg egyértelműen jobb, mint az 1.2 TCe-é és a PSA 1.2 PureTech-jéé: nincs dokumentált olajfogyasztás és vezérműlánc-probléma. Az egyetlen ismert függőben lévő pont a Captur II és a Clio V üzemanyagszivattyú-biztosítékának hibája, a legutóbb megvizsgált forrás időpontjában megerősített gyári megoldás nélkül.[1]

Milyen problémái vannak a(z) Nissan X-Trail III autónak a motoron kívül?

A motoron kívül az X-Trail T32 (2014-2022) beszámolókat halmozott fel a klíma szivárgásairól és kopott kompresszorairól – ezt a gyengeséget az OCU (spanyol fogyasztóvédelmi szervezet) egyik tanulmánya általában a Nissannak tulajdonítja –, az első futómű zajairól és kopásáról, festék- és ülésrugó-hibákról, valamint szenzorok és a multimédiás kijelző szakaszos hibáiról. A fékekről, a kormányzásról és a generáció kézi váltójáról nincs megbízható dokumentáció. A legfontosabb dokumentált hibák: hűtőközeg-szivárgás és kopott klímakompresszor (klímarendszer, közepes súlyosság), az első futómű kopása: szilentblokkok, lengéscsillapítók és lengőkarok (futómű, közepes súlyosság), törékeny festék és hibás ülésrugók (karosszéria és belső tér, alacsony súlyosság) és téves figyelmeztetések, szeszélyes érzékelők és a multimédiás kijelző hibái (elektronika és multimédia, alacsony súlyosság).[2][3][4]

Milyen hibái vannak a(z) Nissan X-Trail III autónak?

A súlyosság és gyakoriság szerint legfontosabbak a dokumentált motorokban: a turbófeltöltő idő előtti meghibásodása (2.0 dCi, magas súlyosság), a turbófeltöltő meghibásodása vagy idő előtti tönkremenetele (1.6 dCi, magas súlyosság), a vezérműlánc kopása vagy elszakadása (2.0 dCi, kritikus súlyosság), olajszivárgás a vezérműlánc-fedélnél (1.6 dCi, magas súlyosság) és a turbó működtetőjének (wastegate) hibája (1.3 TCe, magas súlyosság).

Melyik a(z) Nissan X-Trail III legjobb évjárata vásárláshoz?

Évjárat szerinti értékelésünk alapján a legjobb: 2022 (7,5/10); a legrosszabb értékelésű: 2019 (6,4/10). Az egyes évek értékelése csak az adott évben értékesített motorokat és az ezeket a példányokat érintő hibákat számolja: lépj be az egyes évekbe, hogy lásd, mi változik.

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Renault-Dacia. Quel bilan fiabilité pour le moteur 1.3 TCe ?L'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2021. április 5. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  2. Fiabilité Nissan X-Trail 3 (2014-2022) : pannes recensées par les propriétairesFiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  3. Nissan X-Trail 3 - AvisCaradisiac · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  4. Estos son los coches que más averías y fallos sufren, y los que menos: última alerta de la OCUAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2024. április 30. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  5. Nissan X-Trail - WikipediaWikipedia (de) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. október 29. · német nyelven
  6. Fiabilité Renault Koleos : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  7. Fiabilité Renault Espace 4 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  8. Fiabilité Nissan X-Trail : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  9. Fiabilité Renault Espace 5 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  10. Fiabilité Renault Kadjar : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  11. Fiabilité Nissan Qashqai 2 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  12. Si no hubo fraude, ¿por qué 15.000 Renault Captur y Espace serán revisados por un nivel de emisiones excesivo?Diariomotor · Autós sajtó · közzétéve: 2016. január 19. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  13. Nissan Qashqai: Bekannte Probleme & KaufberatungGebrauchtwagenberater · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  14. Essai complet Nissan Qashqai 2Fiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  15. Avis moteur Nissan Qashqai 2 1.6 163 chFiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  16. Problemas comunes del Nissan Qashqai: cómo solucionarlos en el popular SUVAutopista.es · Autós sajtó · közzétéve: 2024. szeptember 9. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  17. Nissan X-TrailWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  18. Fiabilité Renault Koleos 2 (depuis 2017) : pannes recensées par les propriétairesFiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  19. Fiabilité Renault Laguna 3 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  20. Detecta así la avería en los inyectores y ahorra 1.000 €Autopista · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 21. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  21. Fiabilité moteur 1.3 TCeAuto Platinium · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  22. Nissan Juke 1.6 DIG-T 190 CV CVT 4x4 (prueba de propietario)km77 · Autós sajtó · közzétéve: 2018. szeptember 11. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  23. Nissan Qashqai II: Schwachstellen, Probleme und KaufberatungGebrauchtwagenberater.de · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  24. Nissan Pulsar – Typische Probleme & SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven