Ugrás a tartalomra
MotorFiable

Renault Scénic IV (2016–2022)

A(z) 2019-es Renault Scénic problémái

A(z) 2019-es Renault Scénic 3 motor és 1 sebességváltó kapott, amelyet dokumentáltunk: 1.6 dCi, 1.3 TCe, 1.5 dCi és a(z) EDC váltó. Mindegyiknek súlyos hibái vannak, amelyek az adott évjárat példányait érintik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.5 dCi (minősítés: „Vásárolható”). A motoron kívül 5 dokumentált hiba érinti a(z) 2019-es példányokat, például: rövid élettartamú 12 V-os akkumulátor, és kiégő akku- vagy indítóbiztosíték.

Renault Scénic IV (2016–2022)
Fotó: A1AA1A · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons. Illusztrációs kép erről a generációról.
02468106,5a 10-ből

A(z) 2019-es Renault Scénic értékelése: elfogadható megbízhatóság

Csak 20 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk

  • Motor6,15,2 és 6,8 között motortól függően
  • Sebességváltó7,7Kézi: 8,9 · EDC: 6,5
  • Futómű6,0Csak műszaki vizsga: 1,6-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Fékek8,51 hiba és műszaki vizsga
  • Gumiabroncsok és kerekek9,31 hiba
  • Kormány8,6Csak műszaki vizsga: 0,6-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektromos rendszer8,61 hiba
  • Lámpák és fények6,6Csak műszaki vizsga: 1,4-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektronika és multimédia9,31 hiba
  • Klímarendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Karosszéria és belső tér7,5Csak műszaki vizsga: 1,0-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Légzsákok és biztonság10,0Nincs dokumentált hiba

Mi változik a(z) 2018-es Renault Scénic autóhoz képest

  • Értékelés: 7,1 → 6,5
  • Új motorok vagy váltók: 1.3 TCe
  • Megszűnnek: 1.2 TCe
  • Már nem érinti: hűtőventilátor-panel kondenzátorai, amelyek megrepedhetnek (0D1C-kampány, 2018) (az autó többi része)
  • Érinteni kezdi: a turbó működtetőjének (wastegate) hibája (1.3 TCe), kiégett üzemanyagszivattyú-biztosíték (1.3 TCe), egyenetlen alapjárat, rángatás és lefulladás az injektorok miatt (1.3 TCe) és világító károsanyag-kibocsátási lámpa kalibrációs hiba miatt (1.3 TCe) és még 1

17 forrásHogyan dolgozunk

1.6 dCi motor a(z) 2019-es Renault Scénic autóban

Elnevezések: Energy dCi 130 · Energy dCi 160

  • 1.6 Energy dCi Euro 6 NOx-csapdával (130 és 160/165 LE, 2015–2019)

    130–165 LE · R9M

    A megvizsgált megbízhatósági adatlapok szerint ennél a változatnál dokumentálták a legtöbb hibát: turbó, EGR-szelep, részecskeszűrő, injektorok, a Kadjarnál és az Espace V-nél pedig olajszivárgás a vezérlés környékén. A NOx-csapdás rendszere ráadásul Franciaországban visszahívást is okozott a túlzott valós kibocsátás miatt.[2][3][4][5][6]

    Óvatosan

A(z) 2019-es példányokat érintő hibák

A(z) Renault Scénic IV 1.6 dCi: az összes hibája és mit ellenőrizz

1.3 TCe motor a(z) 2019-es Renault Scénic autóban

Elnevezések: TCe 140 · Energy TCe 130 · Energy TCe 140 · TCe 115 GPF · TCe 140 GPF · TCe 160 GPF

  • 1.3 TCe / 1.3 DIG-T 109–163 (H5Ht / HR13DDT / M282, első széria 2018–2020)

    109–163 LE · H5Ht, HR13DDT, M282

    Több gyártási hibát halmoz fel (injektorok, a befecskendezés kalibrációja, turbóklip), amelyeket az L'argus dokumentál, és mindet már kijavították gyárilag 2019 és 2020 között; érdemes ellenőrizni, hogy a konkrét autón már elvégezték-e ezeket a javításokat, vagy nem mutatja-e a tüneteiket.[10]

    Óvatosan

A(z) 2019-es példányokat érintő hibák

A(z) Renault Scénic IV 1.3 TCe: az összes hibája és mit ellenőrizz

1.5 dCi motor a(z) 2019-es Renault Scénic autóban

Elnevezések: 1.5 dCi 95 · 1.5 dCi 110 · 1.5 dCi 110 Hybrid Assist

  • 1.5 dCi Energy Euro 6 NOx-csapdával (90 és 110 LE, 2015-2018)

    90–110 LE · K9K 500, K9K 628, K9K 647

    Nincsenek dokumentált, ismétlődő súlyos hibák: maradtak egyedi befecskendező-esetek és turbótörések, amelyek sokkal ritkábbak, mint a korábbi generációknál. A 2015-ös Capturnál és Kadjarnál ellenőrizd, hogy a károsanyag-kibocsátási kampány elvégzése megtörtént-e.[13][14][15]

    Vásárolható

A(z) 2019-es példányokat érintő hibák

A(z) Renault Scénic IV 1.5 dCi: az összes hibája és mit ellenőrizz

EDC váltó a(z) 2019-es Renault Scénic autóban

Elnevezések: dCi 110 EDC7

A motoron kívüli hibák a(z) 2019-es Renault Scénic autóban

2019-es Renault Scénic vásárlás előtt állsz?

Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.

Gyakori kérdések

Megbízható a(z) 2019-es Renault Scénic?

A(z) 2019-es Renault Scénic 3 motor és 1 sebességváltó kapott, amelyet dokumentáltunk: 1.6 dCi, 1.3 TCe, 1.5 dCi és a(z) EDC váltó. Mindegyiknek súlyos hibái vannak, amelyek az adott évjárat példányait érintik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.5 dCi (minősítés: „Vásárolható”). A motoron kívül 5 dokumentált hiba érinti a(z) 2019-es példányokat, például: rövid élettartamú 12 V-os akkumulátor, és kiégő akku- vagy indítóbiztosíték.

Jobb a(z) 2019-es Renault Scénic, vagy a(z) 2018-es?

Értékelésünk 2018-ben 7,1, 2019-ben 6,5. Már nem érinti: hűtőventilátor-panel kondenzátorai, amelyek megrepedhetnek (0D1C-kampány, 2018) (az autó többi része). Érinteni kezdi: a turbó működtetőjének (wastegate) hibája (1.3 TCe), kiégett üzemanyagszivattyú-biztosíték (1.3 TCe) és egyenetlen alapjárat, rángatás és lefulladás az injektorok miatt (1.3 TCe). Újak: 1.3 TCe.

Melyik a(z) Renault Scénic legjobb évjárata?

Értékelésünk szerint a legjobbak: 2022, 2018, 2017, és további 1 év ugyanazzal az értékeléssel (7,1/10). A legrosszabb értékelésű év: 2019 (6,5/10). Az egyes évek értékelésébe csak az adott évben árult motorok és az ezeket a példányokat érintő hibák számítanak bele.

Milyen hibái vannak a(z) 2019-es Renault Scénic autónak?

A(z) 2019-es példányokra dokumentált legfontosabbak: a turbófeltöltő meghibásodása vagy idő előtti tönkremenetele (1.6 dCi, magas súlyosság), olajszivárgás a vezérműlánc-fedélnél (1.6 dCi, magas súlyosság), a turbó működtetőjének (wastegate) hibája (1.3 TCe, magas súlyosság), kiégett üzemanyagszivattyú-biztosíték (1.3 TCe, magas súlyosság) és a turbó idő előtti törése és a leszakadó szívócsövek (1.5 dCi, magas súlyosság).

Van 2019-es Renault Scénic autód? Told el, milyen hibáid voltak, és hány kilométernél. Jelentsd a hibádat.

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Renault ScénicWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  2. Fiabilité Renault Espace 5 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  3. Fiabilité Renault Kadjar : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  4. Fiabilité Nissan Qashqai 2 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  5. Fiabilité Nissan X-Trail 3 : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  6. Si no hubo fraude, ¿por qué 15.000 Renault Captur y Espace serán revisados por un nivel de emisiones excesivo?Diariomotor · Autós sajtó · közzétéve: 2016. január 19. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  7. Renault Scenic Zen TCe 103 kW (140 CV) GPF (2020-2021): precio y ficha técnicakm77 · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  8. Moteur H Renault-NissanWikipedia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  9. Renault Scénic - WikipediaWikipedia (de) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. október 29. · német nyelven
  10. Renault-Dacia. Quel bilan fiabilité pour le moteur 1.3 TCe ?L'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2021. április 5. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  11. Fiabilité du 1.5 dCiFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2024. április 19. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  12. Renault K-Type engineWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  13. Fiabilité du Renault Kadjar : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2020. november 19. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  14. Fiabilité du Dacia Duster 2 : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2022. április 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  15. Fiabilité du Renault Captur : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2018. március 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  16. Essai Renault Scénic 4 dCi 110 EDC7 : le test du Scénic automatiqueL'Argus · Autós sajtó · közzétéve: 2016. szeptember · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  17. FACUA alerta de la llamada a revisión de los Renault Megane IV GT por un problema en la caja de cambiosFACUA · Fogyasztóvédelmi egyesület · közzétéve: 2017. április 26. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven