Ugrás a tartalomra
MotorFiable

Renault autók

A(z) Renault Scénic II problémái (2003–2009)

A(z) Renault Scénic II mind a(z) 3 motor és 1 sebességváltó dokumentált egysége súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik: 1.9 dCi, 1.5 dCi, 1.4 és 1.6 16v és a(z) AL4 / DP0 váltó. Egyik sem kapott „Vásárolható” ítéletet; a legbiztonságosabb választás a(z) a(z) AL4 / DP0 váltó, „Óvatosan” ítélettel.[1][2]

A motoron kívül: A Scénic II (2003–2009) esetében 2010-ben visszahívást indítottak a 2005 közepéig gyártott, mintegy 695 000 példány elektromos rögzítőfékjének ellenőrzésére, mert fennállt a hátsó kerekek menet közbeni blokkolásának veszélye. Ezen kívül a legjobban dokumentált hibái az elektromos ablakemelők, a középső műszerfal, a kuplung/kettőstömegű lendkerék és az utastérbe szivárgó víz.[3][4]

Renault Scénic II (2003–2009)
Fotó: Rudolf Stricker · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons. Illusztrációs kép erről a generációról.
02468104,8a 10-ből

A(z) Renault Scénic II értékelése: alacsony megbízhatóság

Csak 25 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk

  • Motor4,23,3 és 5,5 között motortól függően
  • Sebességváltó7,2Kézi: 7,9 · AL4 / DP0: 6,6
  • Futómű10,0Nincs dokumentált hiba
  • Fékek7,11 hiba
  • Gumiabroncsok és kerekek10,0Nincs dokumentált hiba
  • Kormány10,0Nincs dokumentált hiba
  • Elektromos rendszer7,91 hiba
  • Lámpák és fények10,0Nincs dokumentált hiba
  • Elektronika és multimédia8,61 hiba
  • Klímarendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Karosszéria és belső tér9,31 hiba
  • Légzsákok és biztonság10,0Nincs dokumentált hiba

43. hely a(z) 48 közül a(z) a(z) egyterűek kategóriában, szilárd bizonyítékokkal. Rangsor megtekintése

A(z) Renault Scénic II gyenge pontjai

  1. 1Kritikus súlyosság: A hajtókarcsapágyak beékelődése és kopása1.9 dCi motor
  2. 2Kritikus súlyosság: A hajtókarcsapágyak kopása és elszorulása1.5 dCi motor
  3. 3Magas súlyosság: A turbófeltöltő idő előtti kopása1.9 dCi motor
  4. 4Magas súlyosság: A Delphi közvetlen befecskendezős befecskendezők hibái1.9 dCi motor
  5. 5Kritikus súlyosság: A vezérműszíj idő előtti szakadása1.5 dCi motor

Dokumentált motorok, a legnagyobbtól a legkisebb kockázatig

Az első címke a motort ebben az autóban érintő legsúlyosabb hiba; a második az általa használt változatokra vonatkozó értékelésünk. Az egyes motorok kockázati indexét csak az ezt az autót érintő hibákból számoljuk (hogyan számoljuk). Csak a forrásokkal dokumentált motorokat mutatjuk: ha a tiéd nem jelenik meg, még nem elemeztük. Összes motor megtekintése

Mit ellenőrizz vásárlás előtt

A motoron kívül

1 visszahívás vagy akció dokumentálva, a legutóbbi: Az elektromos rögzítőfék visszahívása menet közbeni blokkolásveszély miatt. A(z) Renault Scénic II akcióinak megtekintése

26 forrásHogyan dolgozunk

Renault 1.9 dCi (F9Q) · Dízel

A(z) Scénic II autóban
2003–2009[5][6][7]
Elnevezés
1.9 dCi 120
Az érintő hibák
5 · 3 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
67
Magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.9 dCi 95–120 (F9Q, első generáció, 1999–2005)1999–2005 · 80–120 LE · F9Q

    Óvatosan

    Ez az a hangolás, ahol a motor legjobban dokumentált problémái összpontosulnak: a planeterenault a súlyos meghibásodás kockázatát (hajtókarcsapágyak, turbó) ebben a teljesítmény- és évjárat-sávban nagyon magasnak tartja; vásárlás előtt érdemes ellenőrizni a karbantartási előzményeket és a motor állapotát.[8]

  • 1.9 dCi 125–130 (F9Q, Energy dCi, 2005–2011)2005–2011 · 125–130 LE · F9Q

    Óvatosan

    A planeterenault a kockázatot ennél a hangolásnál nagyon alacsonynak tartja a 2005 előtti változatokhoz képest, egy 220 000 km-es, problémamentes esetet idézve; ennek ellenére a turbó és az EGR-szelep a motor általános gyenge pontjai, ezért érdemes ellenőrizni őket.[8]

A(z) Scénic II autót érintő hibák

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: GyakoriKenésA hajtókarcsapágyak beékelődése és kopásaA 2005 előtti, 95–120 LE-s változatoknál az 1.9 dCi (F9Q) hajtókarcsapágyai törékenyek, és beékelődhetnek, ami tönkreteszi a motor alsó részét. A Renault nem ismert el hivatalos akciót, de néhány esetet garancián kívül orvosolt.
  2. Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriTurbóA turbófeltöltő idő előtti kopásaAz 1.9 dCi turbója 150 000 km körül kezdhet meghibásodni, főleg a 2000 és 2005 között gyártott, 100–130 LE-s változatoknál. A Renault a garancián kívüli javítások költségének akár 80 %-át is átvállalta, hivatalos akció nélkül.
  3. Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésA Delphi közvetlen befecskendezős befecskendezők hibáiAz 1.9 dCi Delphi befecskendezői bizonyos rendszerességgel gondot okoznak, ezt a gyenge pontot a gebrauchtwagenberater.de és a planeterenault az akkori közvetlen befecskendezős dízelmotorokra jellemzőként dokumentálja.
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz EGR-szelep eltömődése koromlerakódástólA régi 1.9 dCi-k (105, 110 és 120 LE) EGR-szelepe bizonyos gyakorisággal eltömődik koromtól, főleg városi használatban; a fiches-auto.fr a 2010 előtt ebben a problémában leginkább érintett dízelmotorok közé sorolja.
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKuplungA kettőstömegű lendkerék törése a 120 LE-s változatoknálA fiches-auto.fr számos kettőstömegű lendkerék-törést dokumentál a Scénic II és a Laguna II 1.9 dCi 120-nál, amelyek az ebben a problémában leginkább érintett dízelmotorok közé tartoznak.

Scénic II 1.9 dCi adatlapA(z) 1.9 dCi összes változata és hibája

Renault 1.5 dCi (K9K) · Dízel

A(z) Scénic II autóban
2003–2009[9][10]
Elnevezések
1.5 dCi 80 · 1.5 dCi 85 · 1.5 dCi 105
Az érintő hibák
7 · 4 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
63
Magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.5 dCi Euro 3 (65, 80/82 és 100 LE, 2001-2005)2001–2005 · 65–100 LE · K9K 700, K9K 702, K9K 704, K9K 706, K9K 710, K9K 722

    Kerülendő

    A 100 LE-s változat felhalmozza a motor összes ismert problémáját (EGR, forgácsot termelő Delphi pumpa és hajtókarcsapágyak), és a fiches-auto kockázatosnak tartja a vételét; a Caradisiac a 2006 utáni Scénic II-ket javasolja előnyben részesíteni.[9][10]

  • 1.5 dCi Euro 4 (68/70, 85/86 és 105/106 LE, 2005-2010)2005–2010 · 68–106 LE · K9K 712, K9K 714, K9K 728, K9K 732, K9K 764, K9K 766, K9K 772, K9K 792, K9K 796, K9K 802, K9K 830

    Óvatosan

    Megvehető teljes karbantartási előélettel és a javítások igazolásával: a 85 LE-s a Delphi pumpát cipeli, a 105 LE-s pedig a hajtókarcsapágyakat, a kettőstömegű lendkereket, és a 2010 végéig gyártott Mégane III-ban és Scénic III-ban a szíjszakadás kockázatát is.[10][11][12][13]

A(z) Scénic II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.5 dCi motornak összesen 8 dokumentált hibája van.

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: GyakoriKenésA hajtókarcsapágyak kopása és elszorulásaAz Euro 3-as és Euro 4-es 1.5 dCi motoroknak (kb. 2001-2010), különösen a 100 és 105/106 LE-seknek törékeny hajtókarcsapágyaik vannak, amelyek elszorulhatnak és tönkretehetik a motort. A Renault a javítás költségének akár 90 %-át is fizette, 7 éves és 180.000 km-es határral.
  2. Kritikus súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésA vezérműszíj idő előtti szakadásaA 2010 végéig gyártott 85, 105 és 110 LE-s 1.5 dCi motoroknál, főleg a Mégane III-ban és a Scénic III-ban, a vezérműszíj idő előtt elszakadhatott, néha 50.000 km előtt is, és tönkretehette a motort. A Renault 2013-ban szervizakciót indított.
  3. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésA Delphi nagynyomású pumpa forgácsot enged, és károsítja a befecskendezéstAz első 1.5 dCi motorokban (kb. 2010-ig), főleg a Delphi befecskendezésű 65, 70 és 85 LE-s változatokban, a nagynyomású pumpa vasforgácsot engedhet, amely beszennyezi az egész kört és tönkreteszi a befecskendezőket. A pumpát, a befecskendezőket és a közös nyomócsövet is cserélni kell.Körülbelül itt jelentkezik 60 000 km
  4. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiTurbóA turbó idő előtti törése és a leszakadó szívócsövekA 105 és 110 LE-s 1.5 dCi turbója idő előtt meghibásodhat: a Caradisiac dokumentálja a Clio III-ban, a Scénic III-ban és a Qashqai II-ben, néha 80.000 km előtt is. Gyakoribb és olcsóbb, hogy a turbó szívócsöve leszakad vagy kipukkad, és a motor elveszíti teljesítményét.
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz EGR-szelep eltömődése az első 1.5 dCi motorokonAz EGR-szelep gyakran elszennyeződik és meghibásodik a 2007 előtti 65, 80 és 100 LE-s 1.5 dCi motorokban; a későbbi változatoknál sokkal ritkább. Gyakran elég megtisztítani.
  6. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKuplungA kettőstömegű lendkerék idő előtti törése és kuplunghibákA 105 és 110 LE-s 1.5 dCi motoroknál a kettőstömegű lendkerék idő előtt eltörhet, néha 40.000 km előtt is. Alapjáraton rezgésekkel és fémes zajokkal jelez, és a kuplung- és lendkerékegység cseréjét teszi szükségessé.Javítás (szerviz): 700–1 300 EUR
  7. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésBefecskendezők és tömítéseik meghibásodásaAz 1.5 dCi befecskendezői vagy azok tömítései idő előtt meghibásodhatnak, főleg a 110 LE-snél, egyenetlen járással, rángatással vagy nehéz indítással. Általában elég az érintett befecskendezőt kicserélni; a Caradisiac még mindig említ eseteket a Kadjarban és a Duster II-ben.

Scénic II 1.5 dCi adatlapA(z) 1.5 dCi összes változata és hibája

Renault K4J / K4M 1.4 és 1.6 16v · Benzin

A(z) Scénic II autóban
2003–2009[3]
Elnevezés
1.6 16V 115
Az érintő hibák
6 · 1 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
45
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 1.6 16V 110–135 LE fáziseltolóval (K4M, 1998–2020)1998 óta · 110–135 LE · K4M

    Óvatosan

    A család legtöbb hibát dokumentáló változata: gyújtótekercsek a Mégane II és a Scénic II vélemények nagyjából minden negyedikében, az áttekintett generációk szinte mindegyikében visszatérő főtengely-helyzetérzékelő, és egy vezérműszíj-szakadás a szelepek és a dugattyú összeütközésével a Laguna II-nél.[3][14][15]

A(z) Scénic II autót érintő hibák

  1. Közepes súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriGyújtásGyújtótekercs-hibaAz egyedi gyújtótekercsek a K4J/K4M leggyakrabban említett hibája a Renault európai változataiban: gyakran meghibásodnak, és rángatást, teljesítményvesztést és kigyulladó motorhiba-jelző lámpát okoznak. Olcsón cserélhető elektromos alkatrészről van szó, nem a motor belső sérüléséről.Körülbelül itt jelentkezik 30 000 km
  2. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésA vezérműszíj szakadása vagy idő előtti meghibásodásaA K4J/K4M vezérműszíja száraz típusú (nem olajfürdős), de több forrás dokumentál magas futásteljesítmény elérése előtti szakadást, köztük egy Renault Laguna II-es esetet a szelepek és a dugattyú összeütközésével. A csereintervallum betartása a legjobb megelőzés.Körülbelül itt jelentkezik 89 000 km
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriElektronikaFőtengely-helyzetérzékelő hibájaA főtengely-helyzetérzékelő (capteur PMH) visszatérően megjelenik az ezzel a motorral szerelt szinte minden generáció megbízhatósági forrásaiban: nehéz hidegindítással, leállásokkal vagy azzal, hogy az autó váratlanul lehal. Olcsó alkatrész, de a hiba az úton hagyhat.
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésFáziseltoló hibája (dephaser szíjtárcsa)A K4M fáziseltolós változatainál előfordulhat a fáziseltoló szíjtárcsájának (déphaseur) hibája: egyenetlen alapjárat, nehéz hidegindítás és fémes kopogás indításkor. A dokumentált esetek kisebbsége, de több különböző generációnál is ismétlődik.
  5. Alacsony súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseHibás lambdaszondák az 1.6 16V (K4M) motornálAz 1.6 16V K4M motornál (Mégane I, Scénic I, Dacia Duster I) dokumentáltak olyan lambdaszondák, amelyek időnként meghibásodnak, és bekapcsolják a motorhibajelző lámpát. Motorbontás nélkül cserélhetők, és nem súlyos hiba.
  6. Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaKenésOlajfogyasztás (ennél a motornál nincs dokumentált minta)Sok modern turbómotorral ellentétben a K4J/K4M-hez áttekintett források egyetlen, ebben az adatlapban szereplő autónál vagy változatnál sem írnak le túlzott olajfogyasztási mintát.

Scénic II 1.4 és 1.6 16v adatlapA(z) 1.4 és 1.6 16v összes változata és hibája

AL4 / DP0 sebességváltó

Legbiztonságosabb választás

PSA-Renault AL4 / DP0 (caja automática de 4 velocidades)

A(z) Scénic II autóban
2003–2009[16]
Az érintő hibák
2 · 1 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
25
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • DP0 (Renault)1999 óta · DP0

    Óvatosan

    Ugyanazt az alaptervet osztja az AL4-gyel, ugyanazokkal a kétségekkel: évek óta megszűnt váltó, és saját hibák konkrét dokumentációja nélkül vásárlás előtt érdemes ellenőrizni a karbantartási előzményeket.[1][2]

A(z) Scénic II autót érintő hibák

  1. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiErőátvitelElöregedett olaj: rángatós váltások, csúszás és túlmelegedésIgen: mint minden automata váltónál, ha az AL4/DP0 olaja elöregszik vagy lecsökken a szintje, rángatós váltások, csúszás és túlmelegedés jelentkezik. Nem találtunk a PSA vagy a Renault által megadott konkrét cserélési intervallumot, de több forrás azt javasolja, hogy akkor is ellenőrizzék, ha a gyártó nem írja elő szükségesként.
  2. Alacsony súlyosságGyakoriság: AlkalmiErőátvitelRántás vagy éles ütés fokozat bekapcsolásakor álló helyzetbőlElöregedett olajú automata váltóknál általánosan leírt tünet: a szokásosnál erősebb rántás vagy ütés, amikor a parkolóból vagy üresből fokozatba kapcsolnak, főleg hidegen. Nem találtunk olyan forrást, amely megerősítené, hogy az AL4/DP0 jobban szenved ettől, mint a korabeli többi váltó.

Scénic II AL4 / DP0 sebességváltó adatlapA(z) AL4 / DP0 összes változata és hibája

A(z) Renault Scénic II motoron kívüli hibái

Felfüggesztés, fék, gumiabroncsok, elektronika és az autó többi része. Bármelyik motorral jelentkeznek.

Ellenőrzőlista használt Renault Scénic II vásárlásához

Nézd meg a hirdetésben vagy az okmányokban, milyen motor van az autóban, és nézd át a hozzá tartozó blokkot. Minden pont egy dokumentált hibából származik; ellenőrzés közben megjelölheted őket.

Ha 1.9 dCi van benne (2003–2009)

Ha 1.5 dCi van benne (2003–2009)

Ha 1.4 és 1.6 16v van benne (2003–2009)

Gyújtótekercs-hiba

Közepes súlyosság

Ha a(z) AL4 / DP0 váltó van benne (2003–2009)

Kopó alkatrészek a(z) Renault Scénic II típushoz

Fékek, ablaktörlők, pollenszűrő és akkumulátor, ehhez a modellhez keresve. A pontos cikkszám a motortól és az évjárattól függ: erősítsd meg a rendszámmal vagy az alvázszámmal.

Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek

Renault Scénic II autót készülsz venni?

Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.

Van egy Renault Scénic II autód? Mondd el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.

Gyakori kérdések

Megbízható a(z) Renault Scénic II?

A(z) Renault Scénic II mind a(z) 3 motor és 1 sebességváltó dokumentált egysége súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik: 1.9 dCi, 1.5 dCi, 1.4 és 1.6 16v és a(z) AL4 / DP0 váltó. Egyik sem kapott „Vásárolható” ítéletet; a legbiztonságosabb választás a(z) a(z) AL4 / DP0 váltó, „Óvatosan” ítélettel. A Scénic II (2003–2009) esetében 2010-ben visszahívást indítottak a 2005 közepéig gyártott, mintegy 695 000 példány elektromos rögzítőfékjének ellenőrzésére, mert fennállt a hátsó kerekek menet közbeni blokkolásának veszélye. Ezen kívül a legjobban dokumentált hibái az elektromos ablakemelők, a középső műszerfal, a kuplung/kettőstömegű lendkerék és az utastérbe szivárgó víz.

A(z) Renault Scénic II melyik motorja a megbízhatóbb?

A dokumentált 3 motor és 1 sebességváltó közül egyik sem kapott „Vásárolható” ítéletet; a legbiztonságosabb választás a(z) a(z) AL4 / DP0 váltó, „Óvatosan” ítélettel. Ugyanazt az alaptervet osztja az AL4-gyel, ugyanazokkal a kétségekkel: évek óta megszűnt váltó, és saját hibák konkrét dokumentációja nélkül vásárlás előtt érdemes ellenőrizni a karbantartási előzményeket.[1][2]

Milyen problémái vannak a(z) Renault Scénic II autónak a motoron kívül?

A Scénic II (2003–2009) esetében 2010-ben visszahívást indítottak a 2005 közepéig gyártott, mintegy 695 000 példány elektromos rögzítőfékjének ellenőrzésére, mert fennállt a hátsó kerekek menet közbeni blokkolásának veszélye. Ezen kívül a legjobban dokumentált hibái az elektromos ablakemelők, a középső műszerfal, a kuplung/kettőstömegű lendkerék és az utastérbe szivárgó víz. A legfontosabb dokumentált hibák: a 2010-es visszahívás az elektromos rögzítőfék blokkolásveszélye miatt (fékek, kritikus súlyosság), a kuplung és a kettőstömegű lendkerék idő előtti kopása (váltó és kuplung, magas súlyosság), az elektromos ablakemelő-mechanizmusok kopása (elektromos rendszer, közepes súlyosság) és a középső műszerfal hibája (kikapcsol, vagy nullázódik a kilométerszámláló) (elektronika és multimédia, közepes súlyosság).[3][4]

Milyen hibái vannak a(z) Renault Scénic II autónak?

A súlyosság és gyakoriság szerint legfontosabbak a dokumentált motorokban: a hajtókarcsapágyak beékelődése és kopása (1.9 dCi, kritikus súlyosság), a hajtókarcsapágyak kopása és elszorulása (1.5 dCi, kritikus súlyosság), a turbófeltöltő idő előtti kopása (1.9 dCi, magas súlyosság), a Delphi közvetlen befecskendezős befecskendezők hibái (1.9 dCi, magas súlyosság) és a vezérműszíj idő előtti szakadása (1.5 dCi, kritikus súlyosság).

Melyik a(z) Renault Scénic II legjobb évjárata vásárláshoz?

Évjárat szerinti értékelésünk alapján a legjobbak: 2009, 2008, 2007 és további 1 évjárat ugyanazzal az értékeléssel (5,4/10); a legrosszabb értékelésű: 2005 (4,8/10). Az egyes évek értékelése csak az adott évben értékesített motorokat és az ezeket a példányokat érintő hibákat számolja: lépj be az egyes évekbe, hogy lásd, mi változik.

Vannak visszahívásai a(z) Renault Scénic II autónak?

Igen: dokumentálva van egy akció a(z) Renault Scénic II autóhoz, például az elektromos rögzítőfék visszahívása menet közbeni blokkolásveszély miatt (2010). Az alvázszám alapján ellenőrizd a hivatalos szervizben, hogy a tiéd elvégezték-e.[4]

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. El aceite de la caja de cambios automática que el fabricante no cambia: evita una avería de 3.000 eurosMotor16 · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  2. Síntomas de falta de aceite en una caja de cambios automáticaAutopista.es · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  3. Fiabilité Renault Scénic 2 : les pannes et avis des propriétairesFiches-Auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  4. Renault ScénicWikipedia (de) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  5. Moteur F RenaultWikipédia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  6. Renault Scénic II (2003 – 2009) – Typische Probleme & KrankheitenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  7. Diesels : volant moteur défectueuxFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  8. Achat d'occasion : faut-il éviter le moteur 1.9 dCi F9Q chez Renault ?Planète Renault · Autós sajtó · közzétéve: 2024. január 24. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  9. Maxi-fiche occasion : que vaut le Renault Scénic 2 en seconde main ?Caradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2014. október 29. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  10. Fiabilité du 1.5 dCiFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2024. április 19. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  11. Fiabilité Renault Clio 3 : que vaut le modèle en occasion ?Caradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2012. november 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  12. Fiabilité Renault Mégane 3 : que vaut le modèle en occasion ?Caradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2015. november 25. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  13. Maxi-fiche fiabilité : que vaut le Renault Scénic 3 en occasion ?Caradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2016. február 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  14. Fiabilité et pannes de la Renault Mégane 2Fiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  15. Fiabilité et pannes de la Renault Laguna 2Fiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  16. Renault ScénicWikipedia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  17. Renault Mégane II (2002 – 2009): Probleme & SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  18. Vanne EGR : problèmes et pannesFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  19. Bruit de cliquetis - claquement : les causesFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2025. november 6. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  20. Pourquoi la pression d'huile chute ?Fiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2025. március 11. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  21. A cuántos kilómetros se cambia la correa de distribuciónAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2026. május 14. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  22. Maxi-fiche fiabilité : que vaut le Dacia Duster en occasion ?Caradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2012. január 18. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  23. Fiabilité du Nissan Qashqai 2 : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2017. december 22. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  24. Volante bimasa, averías y precio de sustituciónDiariomotor · Autós sajtó · közzétéve: 2020. november 3. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  25. Fiabilité du Renault Captur : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autós sajtó · közzétéve: 2018. március 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  26. Fiabilité et pannes de la Renault Mégane 1Fiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven