Ugrás a tartalomra
MotorFiable

Toyota autókE180 kód

A(z) Toyota Auris II problémái (2012–2018)

A(z) Toyota Auris II 6 motor egységét dokumentáltuk; a(z) 1.33 Dual VVT-i, 1.8 Hybrid és 1.4 D-4D súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.6 Dual VVT-i, „Vásárolható” ítélettel.[1][2][3]

A motoron kívül: A motoron kívül az Auris (E180) legfontosabb hibája a Takata-akció: a vezetőoldali légzsák gázfejlesztőjének hajtóanyaga az évek során degradálódhat, és kioldáskor szilánkokat szórhat szét – a Toyota ezt a hibát 2016 óta egymást követő hullámokban bővítette. Emellett előfordul az álló autónál lemerülő 12 V-os akkumulátor, a multimédiás kijelző vagy az esőérzékelő meghibásodása, valamint a lökhárítók és díszlécek lepattogzó festése.[1][4][5][6][7][8]

Toyota Auris II (2012–2018)
Fotó: Tokumeigakarinoaoshima · CC0 · Wikimedia Commons. Illusztrációs kép erről a generációról.
02468106,2a 10-ből

A(z) Toyota Auris II értékelése: elfogadható megbízhatóság

Csak 27 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk

  • Motor6,04,6 és 8,9 között motortól függően
  • Sebességváltó10,0Nincs dokumentált hiba
  • Futómű9,0Csak műszaki vizsga: 0,4-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Fékek7,6Csak műszaki vizsga: 1,0-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Gumiabroncsok és kerekek10,0Nincs dokumentált hiba
  • Kormány9,1Csak műszaki vizsga: 0,4-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektromos rendszer8,61 hiba
  • Lámpák és fények6,8Csak műszaki vizsga: 1,3-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektronika és multimédia9,31 hiba
  • Klímarendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Karosszéria és belső tér8,61 hiba és műszaki vizsga
  • Légzsákok és biztonság7,11 hiba

32. hely a(z) 93 közül a(z) a(z) kompaktok kategóriában, szilárd bizonyítékokkal. Rangsor megtekintése

A(z) Toyota Auris II gyenge pontjai

  1. 1Kritikus súlyosság: A vezetőoldali légzsák Takata gázfejlesztője degradálódhat és kioldáskor szétszóródhatLégzsákok és biztonság
  2. 2Kritikus súlyosság: Túlzott olajfogyasztás a dugattyúk kopása miatt1.33 Dual VVT-i motor
  3. 3Magas súlyosság: A turbófeltöltő meghibásodása1.4 D-4D motor
  4. 4Kritikus súlyosság: Az autó elveszíti a vonóerőt vagy leáll a hibrid rendszer biztonsági üzemmódjának hibája miatt1.8 Hybrid motor
  5. 5Közepes súlyosság: A 12 V-os akkumulátor lemerül a C-HR és a Corolla hibrid modellekben1.8 Hybrid motor

Dokumentált motorok, a legnagyobbtól a legkisebb kockázatig

Az első címke a motort ebben az autóban érintő legsúlyosabb hiba; a második az általa használt változatokra vonatkozó értékelésünk. Az egyes motorok kockázati indexét csak az ezt az autót érintő hibákból számoljuk (hogyan számoljuk). Csak a forrásokkal dokumentált motorokat mutatjuk: ha a tiéd nem jelenik meg, még nem elemeztük. Összes motor megtekintése

Mit ellenőrizz vásárlás előtt

A motoron kívül

1 visszahívás vagy akció dokumentálva, a legutóbbi: A vezetőoldali légzsák Takata gázfejlesztője. A(z) Toyota Auris II akcióinak megtekintése

24 forrásHogyan dolgozunk

Toyota 1.33 Dual VVT-i (1NR-FE) · Benzin

A(z) Auris II autóban
2012–2018[9]
Elnevezés
1.33 Dual VVT-i
Az érintő hibák
3 · 1 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
54
Magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.33 Dual VVT-i (1NR-FE, első széria, 2008–2013)2008–2013 · 97–105 LE · 1NR-FE

    Óvatosan

    Ennek az első szériának a példányai magukkal hordozhatják a dugattyúk gyári hibáját, amely megnöveli az olajfogyasztást, és amelyet a Toyota műszaki közleményben elismert; vásárlás előtt érdemes elkérni az előzményeket, és lehetőség szerint dokumentált fogyasztásmérést kérni.[10]

  • Egy független forrás, amely a Yaris III-at annak teljes forgalmazási ideje alatt (2011–2020) értékeli, ezt az átdolgozott motort általában megbízhatónak írja le, az első széria olajfogyasztási mintája nélkül.[11]

A(z) Auris II autót érintő hibák

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: GyakoriKenésTúlzott olajfogyasztás a dugattyúk kopása miattIgen: a 2013 előtt gyártott 1.33 Dual VVT-i (1NR-FE) példányok a dugattyúk gyári hibája miatt a szokásosnál jóval több olajat fogyaszthatnak, amit a Toyota műszaki közleményben elismert. A legsúlyosabb esetekben a motor cseréjével végződik. A Toyota 2013-tól átdolgozott alkatrészekkel kijavította.Körülbelül itt jelentkezik 130 000 km
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKenésNehéz hidegindítás és a P1604 hibakódIgen, a 2013 előtti példányoknál: ugyanaz a dugattyúhiba, amely megnöveli az olajfogyasztást, egyre nehezebb hidegindításokat és a P1604 hibakódot is okozhat, még azelőtt, hogy az olajfogyasztás nyilvánvaló lenne.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKuplungA kuplung idő előtti kopása és az MMT váltó beavatkozó elemének hibáiA manuális kuplung idő előtti kopását jelentették Yaris, Auris és iQ modelleknél ezzel a motorral, az MMT automatizált váltó pedig a működtető beavatkozó elem miatt meghibásodhat, egy német forrás szerint 900–1800 € közötti javítással; hasonló spanyolországi árakat nem találtunk.Körülbelül itt jelentkezik 35 000 km

Auris II 1.33 Dual VVT-i adatlapA(z) 1.33 Dual VVT-i összes változata és hibája

Toyota 1.8 Hybrid (2ZR-FXE) · Benzin

A(z) Auris II autóban
2012–2018[1][7]
Elnevezések
Auris Hybrid · 122h
Az érintő hibák
5 · 4 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
48
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • Ide tartozik az az időszak (2015 és 2018 között gyártott példányok), amelyre a Toyota akciót indított az EGR-hűtő esetleges szivárgása miatt, valamint a 2014-2016-os időszak, amelyre egy másikat az inverter tranzisztorai miatt. Érdemes a hivatalos szervizben, az alvázszám alapján megerősíteni, hogy az adott autó beleesik-e valamelyikbe.[1]

A(z) Auris II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.8 Hybrid motornak összesen 6 dokumentált hibája van.

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: AlkalmiElektronikaAz autó elveszíti a vonóerőt vagy leáll a hibrid rendszer biztonsági üzemmódjának hibája miattIgen. A Toyota elismerte, hogy bizonyos belső hibák esetén a 2014 előtt gyártott példányok hibrid vezérlőegysége nem feltétlenül kapcsolta be megfelelően a biztonsági üzemmódot, és az autó elvesztette a vonóerőt, vagy menet közben leállt. Szoftveresen javították; az újraprogramozás a hivatalos szervizben ingyenes.
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriElektronikaA 12 V-os akkumulátor lemerül a C-HR és a Corolla hibrid modellekbenIgen: az első generációs C-HR hibridnél a 12 V-os akkumulátor az egyik leggyakoribb hiba: néhány nap állás vagy rövid utak után lemerül, és az autó nem indul. Az ADAC és maga a Toyota is ezt jelöli meg a C-HR és a Corolla hibáinak okaként.
  3. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiElektronikaAz inverter (IPM modul) túlmelegedése és a vonóerő elvesztéseIgen. A 2014 és 2016 között gyártott példányokban az inverter teljesítménymodulának tranzisztorai hőterhelés miatt károsodhatnak, és a vonóerő elvesztését okozhatják. A Toyota 2020-ban akciót indított; az akción kívül is vannak meghibásodott inverterek, körülbelül 3 000 €-s javításokkal.Javítás: 3 000 EUR
  4. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz EGR-hűtő szivárgása a szívócsőbe és a hengerfej-tömítés veszélyeztetéseA 2015 és 2018 között gyártott példányokban az EGR-hűtő megrepedhet, és hűtőfolyadékot engedhet a szívóoldalra; a Toyota 2021-ben akciót indított, az Aurisnál dokumentálva. A Prius III fórumain az EGR-szelep elszennyeződését is összekapcsolják egy nagyon magas futásteljesítménynél bekövetkezett hengerfej-tömítés-hibával.
  5. Magas súlyosságGyakoriság: RitkaElektronikaA hibrid akkumulátor leromlása vagy idő előtti meghibásodásaÁltalában nagyon jól bírja (vannak 300 000 km felett járó példányok), de előfordulnak elszigetelt idő előtti meghibásodások, főleg az Auris Hybridnél, 77 000 és 80 000 km között, körülbelül 2 800-3 000 €-s javításokkal. Ilyen okból nem találtunk gyártói akciót.Javítás: 2 800–3 000 EUR

Auris II 1.8 Hybrid adatlapA(z) 1.8 Hybrid összes változata és hibája

Toyota 1.4 D-4D (1ND-TV) · Dízel

A(z) Auris II autóban
2012–2018[7]
Elnevezés
90 D-4D
Az érintő hibák
6 · 2 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
48
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 1.4 D-4D 90 (1ND-TV, 88-90 LE, 2004-2018)2004–2018 · 88–90 LE · 1ND-TV

    Óvatosan

    Ehhez a változathoz tartozik a legtöbb dokumentált befecskendező-, turbó-, EGR-szelep- és kuplung–kettőstömegű lendkerék-eset, a részecskeszűrős egységeknél pedig a DPF eltömődése; vásárlás előtt érdemes ellenőrizni ezeket a pontokat, bár nem találtunk olyan súlyos mintázatot, mint a Toyota más, nagyobb lökettérfogatú dízeleinél.[12][13][14]

A(z) Auris II autót érintő hibák

  1. Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriTurbóA turbófeltöltő meghibásodásaIgen: az 1.4 D-4D turbója dokumentáltan meghibásodik a Yarisnál, a Corollánál, az Aurisnál és a MINI One D-nél, olykor idő előtt (egy eset 15 000 km-nél, garanciában kijavítva), máskor magas olajfogyasztás mellett elkapva.Körülbelül itt jelentkezik 15 000 km
  2. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiTurbóFelgyülemlett olaj a 1.4 D-4D intercoolerében (2014-es kampány)Az 1.4 D-4D-ben a karter- vagy a turbó szellőzőjéből származó olaj felgyülemlik az intercoolerben, majd a szívócsőbe juthat: erős füstöt okoz, extrém esetben a motor károsodását. A Toyota 2014-ben kampányt indított ehhez a motorhoz.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésA befecskendezők kopása és meghibásodásaIgen: az 1.4 D-4D common-rail befecskendezői dokumentáltan meghibásodnak a Yarisnál, az Aurisnál és a MINI One D-nél, rángatás, zaj és égő motorhiba-jelző lámpa tüneteivel; az egyik forrás «krónikus» problémaként írja le a MINI One D motorjánál.
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseA részecskeszűrő (DPF) eltömődéseIgen, a gyárilag részecskeszűrős egységeknél: az 1.4 D-4D DPF-je rövid utakon megtelik kormmal, égő lámpával, és egy dokumentált Auris-esetben teljes csere 236 000 km-nél.
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKuplungA kuplung és a kettőstömegű lendkerék idő előtti kopásaAz 1.4 D-4D kuplungját gyakran dokumentálják, szinte mindig 84 000 km felett, bár van egy-két egyértelműen idő előtti eset (egy Yarisnál 28 000 km-nél cseréltek kuplungot); a kettőstömegű lendkerék is meghibásodik, arányosan nagyobb súllyal a MINI One D-nél.Körülbelül itt jelentkezik 84 000 km
  6. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseKoromtól eltömődött EGR-szelepIgen, bár kevesebb esettel, mint a Toyota más dízeleinél: az 1.4 D-4D EGR-szelepe eltömődik a koromtól, főleg rövid utakon; esetek a Yarisnál nagyjából 189 000 km-től, a Corollánál pedig egy olcsó tisztítás (kb. 60 €) általában megoldja.Körülbelül itt jelentkezik 189 000 km

Auris II 1.4 D-4D adatlapA(z) 1.4 D-4D összes változata és hibája

Toyota 2.0 / 2.2 D-4D (1AD-FTV, 2AD-FTV, 2AD-FHV) · Dízel

A(z) Auris II autóban
2012–2018[1][7]
Elnevezés
124 D-4D
Az érintő hibák
3
Kockázati index ebben az autóban
45
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 2.0 D-4D (1AD-FTV, 116–126 LE, 2005–2018)2005–2018 · 116–126 LE · 1AD-FTV

    Óvatosan

    Az EGR-szelep és a befecskendezők meghibásodása ugyanolyan gyakori nála, mint a 2,2-nél, de a hengerfejtömítés és az olajhígulás esete az általunk vizsgált forrásokban arányaiban sokkal kevesebb; vásárlás előtt érdemes ellenőrizni az EGR-szelep és a befecskendezők előéletét.[14][15]

A(z) Auris II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 2.0/2.2 D-4D motornak összesen 4 dokumentált hibája van.

  1. Közepes súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseKoromtól eltömődött EGR-szelepIgen: az EGR-szelep nagyon gyakran eltömődik koromtól az egész 1AD/2AD D-4D családban, főleg városi használat és rövid utak esetén, és általában teljesítményvesztést vagy a motorhiba-jelző lámpa kigyulladását okozza.Körülbelül itt jelentkezik 45 000 km
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésA befecskendezők kopása és meghibásodásaIgen: a common-rail befecskendezők gyakran meghibásodnak ebben a családban, 30 000 km-től dokumentált esetekkel, és a megkérdezett tulajdonosok szerint a javítás 800 € (egy befecskendező) és 1900 € (több) között mozog.Körülbelül itt jelentkezik 30 000 km
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseA D-CAT részecskeszűrő eltömődéseIgen: a D-CAT részecskeszűrő, valamint a későbbi, ilyen jelölés nélküli változatoké is telítődik korommal, ha az autó nem tesz meg elég országúti kilométert; ilyenkor kigyullad a DPF lámpa, és a kényszerített regeneráció a műhelyben nagyjából 180 €.

Auris II 2.0/2.2 D-4D adatlapA(z) 2.0/2.2 D-4D összes változata és hibája

Toyota 1.2 Turbo (8NR-FTS) · Benzin

A(z) Auris II autóban
2015–2018[7][16]
Elnevezés
1.2 Turbo
Az érintő hibák
4
Kockázati index ebben az autóban
32
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 1.2 Turbo 116 (8NR-FTS, 2015-2020)2015–2020 · 116 LE · 8NR-FTS

    Óvatosan

    Nincsenek ismert súlyos rendszerszintű problémái, de az autó korától függően három pontot érdemes ellenőrizni: hogy a gyújtótekercsek ne a korai, érintett példányokból származzanak (2018 közepe előtt), a vízpumpa állapotát 70 000-75 000 km-től, és hogy a szívóoldal ne legyen nagyon lerakódásos a sokat futott autóknál.[1][17][18]

A(z) Auris II autót érintő hibák

  1. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriSzívórendszerLerakódás a szívószelepekenIgen, szinte minden közvetlen befecskendezésű motorhoz hasonlóan: mivel nincsenek a szívócsőben injektorok, amelyek üzemanyaggal mosnák a szelepeket, a lerakódás a futásteljesítménnyel gyűlik a szívóoldalon, és instabil üresjáratban, rángatásban vagy fokozatos teljesítményvesztésben nyilvánulhat meg.
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiGyújtásGyártási hiba a gyújtótekercseknél (korai példányok)Igen: az 1.2 Turbo első, 2018 közepéig gyártott példányainál a gyújtótekercsek gyártási hibája gyújtáskimaradást okozott. A Toyota a gyártásban kijavította; dokumentált esetek vannak több tekercs garanciális cseréjére.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiHűtésA vízpumpa idő előtti kopásaTöbb tulajdonos dokumentál csapágyzajt a vízpumpában és a pumpa cseréjét nagyjából 75 000-80 000 km-nél, egy franciaországi esetben körülbelül 500 €-ért. Nem találtunk hivatalos Toyota-akciót ezért: kopásként kezeljük, nem a gyártó által elismert hibaként.Körülbelül itt jelentkezik 75 000 km
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiTurbóHirtelen teljesítményvesztés (turbó, befecskendezés vagy szenzorok)Az ezt a motort használó C-HR kevés tulajdonosa számol be gyorsításkor hirtelen teljesítményvesztésről, amelyet a felhasznált forrás a turbó vezérléséhez, a befecskendezéshez vagy a levegő- és hőmérséklet-szenzorokhoz kapcsol, egyetlen ok nélkül. Nem találtunk akciót vagy felelősként megerősített alkatrészt.

Auris II 1.2 Turbo adatlapA(z) 1.2 Turbo összes változata és hibája

1.6 Dual VVT-i

Legbiztonságosabb választás

Toyota 1.6 Dual VVT-i / Valvematic (1ZR-FE, 1ZR-FAE) · Benzin

A(z) Auris II autóban
2012–2018[7]
Elnevezés
1.6 Valvematic
Az érintő hibák
2
Kockázati index ebben az autóban
11
Alacsony kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 1.6 Dual VVT-i Valvematic 130-132 LE (1ZR-FAE, 2009-2019)2009–2019 · 130–132 LE · 1ZR-FAE

    Vásárolható

    Az Auris II, az Avensis és a Verso tulajdonosi mintái nem dokumentálnak vízpumpa-szivárgást vagy olajfogyasztást; a leggyakrabban említett hiba, egy-egy gyújtótekercs meghibásodása a Verso-nál, olcsón javítható, és nem veszélyezteti a vásárlást.[1][2][3]

A(z) Auris II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.6 Dual VVT-i motornak összesen 3 dokumentált hibája van.

  1. Alacsony súlyosságGyakoriság: AlkalmiKuplungA kuplung idő előtti kopása kézi váltónálAz ezzel a motorral és kézi váltóval szerelt Auris és Verso kisebbségénél a tulajdonosok a vártnál korábban cserélt kuplungot dokumentálnak; a források nem írnak le a tárcsa szokásos kopásától eltérő mechanikai okot, és nincs jele annak, hogy gyári hibáról lenne szó.
  2. Alacsony súlyosságGyakoriság: AlkalmiGyújtásGyújtótekercsek meghibásodásaAz ezzel a motorral szerelt Verso-nál több tulajdonos dokumentálja egy-egy gyújtótekercs meghibásodását 36 600 és 45 000 km között, világító motorlámpával, rángatással vagy teljesítménycsökkenéssel; egyedi, olcsón javítható hibáról van szó, nem a motort veszélyeztető problémáról.Körülbelül itt jelentkezik 36 600 km

Auris II 1.6 Dual VVT-i adatlapA(z) 1.6 Dual VVT-i összes változata és hibája

A(z) Toyota Auris II motoron kívüli hibái

Felfüggesztés, fék, gumiabroncsok, elektronika és az autó többi része. Bármelyik motorral jelentkeznek.

Mit talál a műszaki vizsga a(z) Toyota Auris II autón

A holland műszaki vizsga (APK) hivatalos adatai: 2412 vizsgálat 900 autóról, amelyeket 2013 és 2018 között helyeztek forgalomba, az azonos korú autók vizsgálataival összehasonlítva.

  • Futómű és tengelyek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 1,1% részében; azonos korú autóknál 3,4%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Fékek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 3,6% részében; azonos korú autóknál 3,8%.

    Átlagos
  • Kormány· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 0,3% részében; azonos korú autóknál 1,4%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Lámpák és fények· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 18,7% részében; azonos korú autóknál 14,8%.

    Az átlagnál több hiba
  • Rozsda és karosszéria· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 0,1% részében; azonos korú autóknál 0,2%.

    Átlagos
  • Kipufogó és kibocsátás

    Hiba a vizsgálatok 0,2% részében; azonos korú autóknál 1,5%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Folyadékszivárgás

    Hiba a vizsgálatok 0,1% részében; azonos korú autóknál 1,8%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Üvegek, ablaktörlők és visszapillantók

    Hiba a vizsgálatok 5,2% részében; azonos korú autóknál 3,9%.

    Az átlagnál több hiba
  • Gumiabroncsok és kerekek· elsősorban a karbantartástól függ

    Hiba a vizsgálatok 16,1% részében; azonos korú autóknál 16,4%.

    Átlagos

A vizsga a kopást és az időszakos átvizsgáláskor látható hibákat méri, nem a motor vagy az elektronika meghibásodásait. Forrás: RDW Open Data (közkincs). Hogyan számoljuk · opendata.rdw.nl

Ellenőrzőlista használt Toyota Auris II vásárlásához

Nézd meg a hirdetésben vagy az okmányokban, milyen motor van az autóban, és nézd át a hozzá tartozó blokkot. Minden pont egy dokumentált hibából származik; ellenőrzés közben megjelölheted őket.

Ha 1.33 Dual VVT-i van benne (2012–2018)

Ha 1.8 Hybrid van benne (2012–2018)

Ha 1.4 D-4D van benne (2012–2018)

Ha 2.0/2.2 D-4D van benne (2012–2018)

Ha 1.2 Turbo van benne (2015–2018)

Ha 1.6 Dual VVT-i van benne (2012–2018)

Kopó alkatrészek a(z) Toyota Auris II típushoz

Fékek, ablaktörlők, pollenszűrő és akkumulátor, ehhez a modellhez keresve. A pontos cikkszám a motortól és az évjárattól függ: erősítsd meg a rendszámmal vagy az alvázszámmal.

Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek

Toyota Auris II autót készülsz venni?

Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.

Van egy Toyota Auris II autód? Mondd el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.

Gyakori kérdések

Megbízható a(z) Toyota Auris II?

A(z) Toyota Auris II 6 motor egységét dokumentáltuk; a(z) 1.33 Dual VVT-i, 1.8 Hybrid és 1.4 D-4D súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.6 Dual VVT-i, „Vásárolható” ítélettel. A motoron kívül az Auris (E180) legfontosabb hibája a Takata-akció: a vezetőoldali légzsák gázfejlesztőjének hajtóanyaga az évek során degradálódhat, és kioldáskor szilánkokat szórhat szét – a Toyota ezt a hibát 2016 óta egymást követő hullámokban bővítette. Emellett előfordul az álló autónál lemerülő 12 V-os akkumulátor, a multimédiás kijelző vagy az esőérzékelő meghibásodása, valamint a lökhárítók és díszlécek lepattogzó festése.

A(z) Toyota Auris II melyik motorja a megbízhatóbb?

A dokumentált 6 motor közül a legbiztonságosabb választás a(z) 1.6 Dual VVT-i, „Vásárolható” ítélettel. Az Auris II, az Avensis és a Verso tulajdonosi mintái nem dokumentálnak vízpumpa-szivárgást vagy olajfogyasztást; a leggyakrabban említett hiba, egy-egy gyújtótekercs meghibásodása a Verso-nál, olcsón javítható, és nem veszélyezteti a vásárlást.[1][2][3]

Milyen problémái vannak a(z) Toyota Auris II autónak a motoron kívül?

A motoron kívül az Auris (E180) legfontosabb hibája a Takata-akció: a vezetőoldali légzsák gázfejlesztőjének hajtóanyaga az évek során degradálódhat, és kioldáskor szilánkokat szórhat szét – a Toyota ezt a hibát 2016 óta egymást követő hullámokban bővítette. Emellett előfordul az álló autónál lemerülő 12 V-os akkumulátor, a multimédiás kijelző vagy az esőérzékelő meghibásodása, valamint a lökhárítók és díszlécek lepattogzó festése. A legfontosabb dokumentált hibák: a vezetőoldali légzsák Takata gázfejlesztője degradálódhat és kioldáskor szétszóródhat (légzsákok és biztonság, kritikus súlyosság), a 12 V-os akkumulátor lemerül, ha az autó áll (elektromos rendszer, közepes súlyosság), a multimédiás kijelző lefagy, és az esőérzékelő meghibásodik (elektronika és multimédia, alacsony súlyosság) és a festék könnyen lepattogzik, és a belső tér kopásjátékot kap (karosszéria és belső tér, alacsony súlyosság).[1][4][5][6][7][8]

Milyen hibái vannak a(z) Toyota Auris II autónak?

A súlyosság és gyakoriság szerint legfontosabbak a dokumentált motorokban: túlzott olajfogyasztás a dugattyúk kopása miatt (1.33 Dual VVT-i, kritikus súlyosság), a turbófeltöltő meghibásodása (1.4 D-4D, magas súlyosság), az autó elveszíti a vonóerőt vagy leáll a hibrid rendszer biztonsági üzemmódjának hibája miatt (1.8 Hybrid, kritikus súlyosság), a 12 V-os akkumulátor lemerül a C-HR és a Corolla hibrid modellekben (1.8 Hybrid, közepes súlyosság) és koromtól eltömődött EGR-szelep (2.0/2.2 D-4D, közepes súlyosság).

Melyik a(z) Toyota Auris II legjobb évjárata vásárláshoz?

Évjárat szerinti értékelésünk alapján a legjobb: 2018 (7,3/10); a legrosszabb értékelésű: 2012 (6,2/10). Az egyes évek értékelése csak az adott évben értékesített motorokat és az ezeket a példányokat érintő hibákat számolja: lépj be az egyes évekbe, hogy lásd, mi változik.

Vannak visszahívásai a(z) Toyota Auris II autónak?

Igen: dokumentálva van egy akció a(z) Toyota Auris II autóhoz, például a vezetőoldali légzsák Takata gázfejlesztője (2024). Az alvázszám alapján ellenőrizd a hivatalos szervizben, hogy a tiéd elvégezték-e.[6]

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Toyota Auris (2012-2018) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  2. Toyota Avensis (2008-2018) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  3. Toyota Verso (2009-2017) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  4. Toyota Auris: fiabilidad y llamadas a revisiónCar-recalls.eu · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  5. Toyota Auris: todas las llamadas a revisiónCar-recalls.eu · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  6. Toyota Auris (2006-2017): inflador Takata del airbag del conductorCar-recalls.eu · Egyéb forrás · közzétéve: 2024. július · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  7. Toyota AurisWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  8. Toyota AurisWikipedia (español) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  9. Toyota Auris (I & II) – Bekannte Probleme & KrankheitenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  10. Toyota 1.33 1NR-FE: Typische Probleme und SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  11. Toyota Yaris III (XP13) – Typische Probleme & SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · közzétéve: 2023. augusztus · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  12. Toyota Yaris 2 (2005-2011) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  13. Toyota Corolla (2002-2007) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  14. Toyota Auris (2007-2012) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  15. Toyota Avensis (2003-2009) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  16. Toyota AurisWikipedia (alemán) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  17. Toyota Auris: Schwachstellen und Gebrauchtwagen-CheckGebrauchtwagenberater.de · Megbízhatósági tanulmány · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  18. Toyota Auris : avis et témoignages de propriétairesFiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  19. Toyota Yaris II (XP9): Typische Probleme und SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
  20. Toyota Prius (XW30)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  21. Toyota Prius 3 : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  22. Toyota C-HR : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  23. Llega a España el Toyota Yaris Cross de 2027, que tiene garantía hasta el año 2041Diariomotor · Autós sajtó · közzétéve: 2026. szeptember 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  24. Subaru Trezia - Ölansammlung im Ladeluftkühler (1,4 D, 1ND-TV)HELLA Tech World · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. október 30. · német nyelven