YD22DDTYD22DDTiYD25DDTi
2.2/2.5 dCi motor: hibák és megbízhatóság
Nissan 2.2 dCi / 2.5 dCi (YD22DDT, YD22DDTi, YD25DDTi) · Nissan
A 2.2 dCi (YD22DDT/YD22DDTi) és a 2.5 dCi (YD25DDTi) a Nissan saját tervezésű, vezérműlánccal szerelt dízelmotorjai, amelyeket 2000 és 2015 között az Almera, a Primera, az X-Trail, a Navara és a Pathfinder kapott. A turbó és az intercooler a legjobban dokumentált hiba, főleg az X-Trailnél, a befecskendezők meghibásodásai mellett; a vezérműlánc ezzel szemben a megkérdezett megbízhatósági adatlapok szerint alig okoz gondot.[1][2][3]
Mely 2.2/2.5 dCi változatokat érdemes megvenni?
Ítéletünk az egyes változatokról, a dokumentált hibák alapján.
- Óvatosan
2.2 Di 110–125 (YD22DDT, 2000–2003)
2000–2003 · 110–125 LE · YD22DDT
A megkérdezett megbízhatósági adatlapok ennél a változatnál kevés turbóesetet rögzítenek, de a befecskendezőszivattyú elektronikájával kapcsolatosakat igen; mivel ez a legrégebbi hangolás, vásárlás előtt érdemes átnézni a karbantartási előzményeket.[2]
- Óvatosan
2.2 dCi 136–140 (YD22DDTi, 2003–2007)
2003–2007 · 136–140 LE · YD22DDTi
Ez a hangolás a turbó, az intercooler és a befecskendezők legtöbb dokumentált esetével, főleg az X-Trailnél; vásárlás előtt érdemes mindkét elemet ellenőrizni.[3]
- Óvatosan
2.5 dCi 142–174 (YD25DDTi, 2005–2010)
2005–2010 · 142–174 LE · YD25DDTi
Nem találtunk olyan megbízhatósági adatlapot, amely a Navarára vagy a Pathfinderre vonatkozó saját beszámolókat tartalmazna. Mivel műszakilag ugyanabba a családba tartozik, mint a 2.2 dCi, ésszerű hasonló gyenge pontokra számítani (turbó, befecskendezők), de saját adatok nélkül, amelyek ezt erre a két modellre megerősítenék.[1]
- Óvatosan
2.5 dCi 144–190 (YD25DDTi, 2010–2015)
2010–2015 · 144–190 LE · YD25DDTi
Előreláthatóan ugyanazokat a gyenge pontokat osztja, mint az előző hangolás; nem találtunk a Navarára vagy a Pathfinderre vonatkozó saját megbízhatósági adatlapot, amely megerősíthetné, hogy a 2010-es turbócsere javította-e a tartósságot.[1]
Vásárolható: Nincs ismert súlyos hiba, vagy már kijavították ebben a kivitelben. Óvatosan: Megvehető, ha ellenőrzöl valami konkrétat: előélet, kicserélt alkatrész vagy elvégzett kampány. Kerülendő: Magas kockázata van egy súlyos hibának, amelyet nehéz ellenőrizni vagy megelőzni.
A(z) 2.2/2.5 dCi ismert hibái
Fontosság szerint csökkenő sorrendben (súlyosság × gyakoriság).
- 1Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriTurbóA turbó és az intercooler idő előtti meghibásodásaA 136 LE-s 2.2 dCi-vel szerelt X-Trailnél a turbó és az intercooler a leggyakrabban említett hiba: a megkérdezett megbízhatósági beszámolók nagyjából felében megjelennek. A Primerában és az Almerában, ugyanezzel a motorral, a dokumentált esetek jóval kevesebbek.
- 2Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésA befecskendezőszivattyú vagy a befecskendezők meghibásodásaA 2.2 dCi common rail befecskendezői az X-Trailnél és az Almerában némi gyakorisággal meghibásodnak, elakadási és szivárgási esetekkel; az Almerában a régebbi YD22DDT-nél a dokumentált hiba a befecskendezőszivattyú elektronikájában van, nem a befecskendezőkben.
- 3Kritikus súlyosságGyakoriság: RitkaVezérlésA vezérműlánc kopásaA 2.2 dCi vezérműlánca a motor egyik erőssége: a megkérdezett megbízhatósági adatlapok nagyon kevés kopásesetet rögzítenek, jóval a motor többi dokumentált hibája alatt.
- 4Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz EGR-szelep eltömődéseA 2.2 dCi EGR-szelepe összekoszolódik a gázvisszavezetés kormától, és beragadhat: az Almera adatlapján ez a legtöbb beszámolóval rendelkező hiba, az X-Trailnél további, de kisebb arányú esetekkel.
- 5Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaSzívórendszerElszennyeződött vagy hibásan mérő légtömegmérőA 2.2 dCi légtömegmérője (légtömeg-érzékelő) elszennyeződhet, és hibás értékeket adhat; az Almera megbízhatósági adatlapja a motor ismert problémájaként jelöli meg, bár kevés rögzített esettel.
A súlyosság színei: alacsony, közepes, magas, kritikus. Hogyan értékeljük őket
Alkatrész szerint
Hasonlítsd össze az egyes hibákat ugyanazzal az alkatrésszel más motorokon: tünetek, költség és érintett modellek.
Mi a(z) 2.2/2.5 dCi
Az YD négyhengeres soros dízelmotorok családja, öntöttvas blokkkal és alumínium hengerfejjel, vezérműlánccal, amelyet a Nissan fejlesztett ki, a Renault eredetű dCi motoroktól (K9K, F9Q, M9R) függetlenül, noha azok is ezt a kereskedelmi nevet használják Európában. A Nissan 2000-ben vezette be a 2.2 Di-vel (YD22DDT), egy elektronikus forgódugattyús szivattyús befecskendezésű, állandó geometriájú turbós turbódízellel, amelyet az Almera (N16) és az első X-Trail (T30) kapott.[1][5][6]
2003-ban megjelent a 2.2 dCi (YD22DDTi) common rail befecskendezéssel, változó geometriájú turbóval és intercoolerrel, legfeljebb 136 LE-vel; elterjedt a Primerában (P12) és az Almera Tinóban, miközben továbbra is szerelték az Almerába és az X-Trailbe. Bár a „dCi” a Renault bejegyzett védjegye, a Renault–Nissan szövetség az európai piacon ennél a Nissan saját tervezésű motorjánál is használta.[1][7]
2005-ben a Nissan 2,5 literre bővítette a lökettérfogatot (YD25DDTi) a Navara (D40) pickuphoz és a Pathfinder (R51) terepjáróhoz, a legmagasabb hangolásban 174 LE-vel és 403 Nm nyomatékkal. Egy 2010-es frissítés, más turbóval és alacsonyabb kompresszióviszonnyal az Euro 5 norma teljesítésére, 190 LE-re és 450 Nm-re emelte. A Pathfinder R51-et Európában 2014-ig, a Navara D40-et nagyjából 2015-ig árulták, amikor az NP300 (D23) leváltotta.[4][8][9][10][11]
- Gyártói
- Nissan
- Család
- YD
- Üzemanyag
- Dízel
- Lökettérfogat
- —
- Hengerek
- 4
- Tápellátás
- Turbó
- Befecskendezés
- Common rail
- Vezérlés
- Lánc
- Teljesítmény
- 110–190 LE
- Maximális nyomaték
- 450 Nm
- Gyártás
- 2000–2015
- Márkák
- Nissan
Mi változott a változatok között
2000–2003
2.2 Di 110–125 (YD22DDT, 2000–2003)
Az YD22-család első turbódízel hangolása: Bosch VP44 elektronikus forgódugattyús szivattyús befecskendezés és állandó geometriájú turbófeltöltő. 2000–2001-ben debütált az Almerában (N16) és az első X-Trailben (T30) 110 LE-vel, majd 2001-ben a Primerába (P12) került valamivel magasabb hangolással (125 LE).[1][5][6][7]
2003–2007
2.2 dCi 136–140 (YD22DDTi, 2003–2007)
A forgódugattyús szivattyút common rail befecskendezésre cserélte, és változó geometriájú turbófeltöltőt adott hozzá intercoolerrel, modelltől függően 136–140 LE-ig. Az Almerába, a Primerába és az X-Trailbe szerelték, valamint az Almera Tinóba is.[1][5][6][7]
2005–2010
2.5 dCi 142–174 (YD25DDTi, 2005–2010)
Ugyanabból a családból származó 2,5 literes változat, nehezebb járművekhez tervezve: common rail befecskendezés, változó geometriájú turbófeltöltő és intercooler, a legmagasabb hangolásban 403 Nm nyomatékig. A Navarába (D40) 2005-től, a Pathfinderbe (R51) pedig európai megjelenésétől szerelték.[1][8][9][11]
2010–2015
2.5 dCi 144–190 (YD25DDTi, 2010–2015)
2010-es frissítés más turbófeltöltővel és alacsonyabb kompresszióviszonnyal az Euro 5 norma teljesítésére, legfeljebb 190 LE-vel és 450 Nm-rel; a Navara egyes változatainál egy alacsonyabb, körülbelül 144 LE-s hangolás is megmaradt.[4][8][10]
A(z) 2.2/2.5 dCi motorral szerelt autók
5 Európában értékesített modell. Lépj be az egyesekbe, hogy lásd az összes hibájukat és a vásárlási ellenőrzőlistát.
Nissan
- Nissan Almera II2.2 Di · 2.2 dCi2000–2006[2][5]
- Nissan Primera III2.2 Di · 2.2 dCi2001–2007[7][12]
- Nissan X-Trail I2.2 Di · 2.2 dCi2001–2007[3][6]
- Nissan Navara D402.5 dCi2005–2015[4][8][10][11]
- Nissan Pathfinder R512.5 dCi2005–2014[9]
A(z) 2.2/2.5 dCi összehasonlítása
- 2.2/2.5 dCi vs 1.5 BlueHDi
- 2.2/2.5 dCi vs 1.6 HDi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 TDI
- 2.2/2.5 dCi vs 1.5 dCi
- 2.2/2.5 dCi vs BMW N47
- 2.2/2.5 dCi vs 1.3 Multijet
- 2.2/2.5 dCi vs OM651
- 2.2/2.5 dCi vs 1.6 CRDi
- 2.2/2.5 dCi vs 1.6 dCi
- 2.2/2.5 dCi vs 1.6 TDI
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 HDi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.2 JTDm Multijet II
- 2.2/2.5 dCi vs BMW B47
- 2.2/2.5 dCi vs BMW B57
- 2.2/2.5 dCi vs BMW M47
- 2.2/2.5 dCi vs BMW M57
- 2.2/2.5 dCi vs BMW N57
- 2.2/2.5 dCi vs 1.6 és 2.0 MultiJet II
- 2.2/2.5 dCi vs 1.9 JTD/Multijet és 2.4 JTD
- 2.2/2.5 dCi vs 2.3 MultiJet
- 2.2/2.5 dCi vs 2.4 JTD / JTDm Multijet
- 2.2/2.5 dCi vs 1.8 TDCi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.2 / 2.4 / 3.2 TDCi (Puma)
- 2.2/2.5 dCi vs 1.5 / 2.0 EcoBlue
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 és 2.2 VCDi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.2 i-CTDi
- 2.2/2.5 dCi vs 1.6 / 2.2 i-DTEC
- 2.2/2.5 dCi vs 1.7 CRDi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 és 2.2 CRDi
- 2.2/2.5 dCi vs 1.1 és 1.4 CRDi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 CRDi (D4EA)
- 2.2/2.5 dCi vs 2.2 TD4 / SD4
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 Ingenium diésel
- 2.2/2.5 dCi vs TDV6 / SDV6
- 2.2/2.5 dCi vs e-Skyactiv D 3.3
- 2.2/2.5 dCi vs MZR-CD
- 2.2/2.5 dCi vs Skyactiv-D
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 CDI (OM640)
- 2.2/2.5 dCi vs OM642
- 2.2/2.5 dCi vs 2.2 CDI (OM646)
- 2.2/2.5 dCi vs OM654
- 2.2/2.5 dCi vs OM656
- 2.2/2.5 dCi vs 1.8/2.2 DI-D
- 2.2/2.5 dCi vs 2.5 dCi YD25
- 2.2/2.5 dCi vs 1.6 CDTI
- 2.2/2.5 dCi vs 1.7 CDTI
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 DTI és 2.2 DTI
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 CDTI
- 2.2/2.5 dCi vs 1.4 HDi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 BlueHDi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.2 HDi
- 2.2/2.5 dCi vs 1.9 dCi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0 dCi
- 2.2/2.5 dCi vs 2.2 dCi és 3.0 dCi V6
- 2.2/2.5 dCi vs 2.3 dCi (M9T)
- 2.2/2.5 dCi vs 1.6 e-XDi160
- 2.2/2.5 dCi vs 2.2 MultiJet / BlueHDi (Stellantis)
- 2.2/2.5 dCi vs 1.4 D-4D
- 2.2/2.5 dCi vs 2.0/2.2 D-4D
- 2.2/2.5 dCi vs 2.4 / 2.8 D-4D (GD)
- 2.2/2.5 dCi vs VM Motori 2.8 és 3.0 CRD
- 2.2/2.5 dCi vs D4/D5
- 2.2/2.5 dCi vs D5 5 cilindros
- 2.2/2.5 dCi vs 1.2 TDI
- 2.2/2.5 dCi vs 1.4 TDI
- 2.2/2.5 dCi vs 1.9 TDI
- 2.2/2.5 dCi vs 2.5 TDI R5
- 2.2/2.5 dCi vs 3.0 TDI V6
A(z) 2.2/2.5 dCi karbantartási alkatrészei
Azok az alkatrészek, amelyeket a szervizek és a vezérlés cseréje során cserélnek, ehhez a motorhoz keresve. Erősítsd meg a cikkszámot a rendszámmal vagy az alvázszámmal.
Vezérműlánc készlet
Olajszűrő
Levegőszűrő
Üzemanyagszűrő
Izzítógyertya
Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek
2.2/2.5 dCi motoros autót készülsz venni?
Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.
Van ilyen motoros autód? Told el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél, és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.
Források
Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.
- Nissan YD engineWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
- Fiabilité Nissan Almera : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité Nissan X-Trail : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Nissan Navara SE Doble Cabina 2.5 dCi 190 CV 4x4 — datos técnicoskm77 · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
- Nissan AlmeraWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
- Nissan X-TrailWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
- Nissan PrimeraWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
- Nissan NavaraWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
- Nissan PathfinderWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
- Nissan NavaraWikipedia (alemán) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · német nyelven
- Nissan Navara 2.5 dCi DC 4x4Autopista · Autós sajtó · közzétéve: 2005. december 7. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
- Fiabilité Nissan Primera : pannes et avisFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven