Ugrás a tartalomra
MotorFiable

Honda autók

A(z) Honda CR-V IV problémái (2011–2018)

A(z) Honda CR-V IV 2 motor egységét dokumentáltuk; a(z) 1.6 / 2.2 i-DTEC súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik. A legbiztonságosabb választás a(z) 2.0 / 2.4 i-VTEC, „Vásárolható” ítélettel.[1][2]

A motoron kívül: A motoron kívül a fiches-auto.fr beszámolói szerint a CR-V IV kevés súlyos problémát okoz: leggyakrabban a törékeny festést, az akkumulátort és a multimédiát említik, alkalmi ablakemelő- és kézi kuplungmeghibásodásokkal. Az adatlap 2014-es és 2015-ös fékkampányokat említ, anélkül hogy pontosítaná a spanyolországi hatókörüket.[2][3]

Honda CR-V IV (2011–2018)
Fotó: Navigator84 · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons. Illusztrációs kép erről a generációról.
02468106,9a 10-ből

A(z) Honda CR-V IV értékelése: elfogadható megbízhatóság

Csak 14 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk

  • Motor7,14,6 és 9,6 között motortól függően
  • Sebességváltó8,61 hiba
  • Futómű8,81 hiba és műszaki vizsga
  • Fékek8,01 hiba és műszaki vizsga
  • Gumiabroncsok és kerekek10,0Nincs dokumentált hiba
  • Kormány5,6Csak műszaki vizsga: 1,8-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektromos rendszer8,92 hiba
  • Lámpák és fények7,6Csak műszaki vizsga: 1,0-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektronika és multimédia9,31 hiba
  • Klímarendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Karosszéria és belső tér8,81 hiba és műszaki vizsga
  • Légzsákok és biztonság7,91 hiba

7. hely a(z) 76 közül a(z) a(z) Kompakt SUV-ok kategóriában, szilárd bizonyítékokkal. Rangsor megtekintése

A(z) Honda CR-V IV gyenge pontjai

  1. 1Magas súlyosság: Turbófeltöltő-hiba1.6 / 2.2 i-DTEC motor
  2. 2Kritikus súlyosság: A vezérműlánc kopása vagy elszakadása magas futásteljesítménynél1.6 / 2.2 i-DTEC motor
  3. 3Kritikus súlyosság: Dízelinjektorok kopása vagy meghibásodása1.6 / 2.2 i-DTEC motor
  4. 4Magas súlyosság: Kampány hibás méretű féktárcsák miattFékek
  5. 5Magas súlyosság: Kampány a vészfékező (CMBS) hamis riasztásai miattLégzsákok és biztonság

Dokumentált motorok, a legnagyobbtól a legkisebb kockázatig

Az első címke a motort ebben az autóban érintő legsúlyosabb hiba; a második az általa használt változatokra vonatkozó értékelésünk. Az egyes motorok kockázati indexét csak az ezt az autót érintő hibákból számoljuk (hogyan számoljuk). Csak a forrásokkal dokumentált motorokat mutatjuk: ha a tiéd nem jelenik meg, még nem elemeztük. Összes motor megtekintése

Mit ellenőrizz vásárlás előtt

A motoron kívül

2 visszahívás és akció dokumentálva, a legutóbbi: Hibás méretű féktárcsák (CR-V, 2014 február). A(z) Honda CR-V IV akcióinak megtekintése

7 forrásHogyan dolgozunk

Honda 1.6 / 2.2 i-DTEC (N16 / N22B) · Dízel

A(z) CR-V IV autóban
2012–2018[2][3]
Elnevezések
1.6 i-DTEC 120 · 1.6 i-DTEC 160 · 2.2 i-DTEC 150
Az érintő hibák
5 · 3 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
54
Magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 2.2 i-DTEC 150 (N22B1/B3/B4, 2008-tól)2008–2018 · 150 LE · N22B1, N22B3, N22B4

    Vásárolható

    Ez a család legjobb hírű változata: a Fiches-auto.fr által megkérdezett Accord-tulajdonosok többsége jól értékeli, és több olyan eset is van, amikor 200 000 km felett sem volt komolyabb hiba. A CR-V-ben ugyanezzel a blokkal dokumentált részecskeszűrő-, EGR- és turbóhibák főként 100 000–150 000 km felett jelentkeznek, nem korán.[1][2][4]

  • 1.6 i-DTEC 120 (N16A1, egy turbó, 2013-tól)2013–2020 · 120 LE · N16A1

    Óvatosan

    A Fiches-auto.fr által a Honda Civichez (2012–2017) gyűjtött vélemények több részecskeszűrő-, EGR-, turbó- és injektorhibát dokumentálnak ennél az 1.6 literes blokknál; a 2017-től gyártott Civicben ugyanezek a problémák ritkábban jelennek meg. Vásárlás előtt érdemes átnézni a károsanyag-kibocsátást csökkentő rendszer karbantartási előzményeit.[5][6]

  • 1.6 i-DTEC 160 (N16A4, kettős turbó, CR-V)2013–2018 · 160 LE · N16A4

    Óvatosan

    Ez az egész i-DTEC család legtöbb hibát dokumentáló változata: a Fiches-auto.fr a motorral szerelt CR-V 47 tulajdonosi véleménye között több esetet említ koromtól eltömődött EGR-ről, részecskeszűrő-figyelmeztetésekről, turbótörésekről (köztük egyről 6000 km-nél) és injektorproblémákról. Nincs egyetlen olyan hiba, amely kizárná, de vásárlás előtt érdemes alaposan átnézni e rendszerek előzményeit.[2]

A(z) CR-V IV autót érintő hibák

  1. Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriTurbóTurbófeltöltő-hibaA turbó az i-DTEC egyik leggyakrabban hibásodó alkatrésze, az 1.6-osnál és a 2.2-esnél egyaránt: a Civicnél és a CR-V-nél (mindkét generáció) 6000 km-től több mint 290 000 km-ig publikáltak eseteket, az aktuátor kopásától a teljes törésig terjedő hibákkal.Körülbelül itt jelentkezik 87 000 km
  2. Kritikus súlyosságGyakoriság: AlkalmiVezérlésA vezérműlánc kopása vagy elszakadása magas futásteljesítménynélAz i-DTEC vezérműláncot használ, nem szíjat, és ez a konstrukció a legtöbb esetben a motor teljes élettartamáig kitart. Ennek ellenére a Fiches-auto.fr dokumentált lánckopási eseteket említ a Honda CR-V-nél 145 000 km-től, belső károkkal, amelyek egy esetben a motor cseréjét tették szükségessé.Körülbelül itt jelentkezik 145 000 km
  3. Kritikus súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésDízelinjektorok kopása vagy meghibásodásaAz i-DTEC piezoelektromos common-rail injektorai kopás miatt kezdhetnek kopogni vagy meghibásodni, főként 70 000–170 000 km után; a Honda CR-V-nél dokumentált egyik esetben egy injektor beragadása a motort is megrongálta.Körülbelül itt jelentkezik 70 000 km
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseEltömődött részecskeszűrő és szükségüzemmód sikertelen regenerálások miattIgen: az i-DTEC részecskeszűrője (DPF) eltömődhet, ha az autót főleg rövid utakra használják, amelyek nem teszik lehetővé a regenerálás befejezését; ilyenkor kigyullad a jelzőlámpa, és szükségüzemmód lép életbe csökkentett teljesítménnyel. Dokumentált a Civicnél és a CR-V-nél, szinte mindig 45 000–90 000 km után.Körülbelül itt jelentkezik 45 000 km
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseKoromtól eltömődött EGR-szelep és szondahibaIgen: az i-DTEC EGR-szelepe lerakhat kormot és beragadhat, a szondája vagy a csöve pedig idővel meghibásodhat. Főként a Honda CR-V-nél dokumentált (2007–2013-as és 2012–2019-es generáció), 109 000 km-től kezdődő esetekkel.Körülbelül itt jelentkezik 109 000 km

CR-V IV 1.6 / 2.2 i-DTEC adatlapA(z) 1.6 / 2.2 i-DTEC összes változata és hibája

2.0 / 2.4 i-VTEC

Legbiztonságosabb választás

Honda 2.0 / 2.4 i-VTEC (familia K20/K24 és R20) · Benzin

A(z) CR-V IV autóban
2012–2018[2][3][7]
Elnevezés
2.0 i-VTEC
Az érintő hibák
1
Kockázati index ebben az autóban
4
Alacsony kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 2.0 i-VTEC 150-155 LE (R20A, CR-V III és IV)2007–2018 · 150–155 LE · R20A

    Vásárolható

    A CR-V III 17 és a CR-V IV 11 beszámolója közül a Fiches-auto.fr kevés motorhibát rögzít: egy olajfogyasztási esetet (10 000 kilométerenként 1 liter) és egy fázisszabályozó (VTC) esetet a IV-ben; blokk-, injektor- vagy lendkerékhiba nincs.[1][2]

A(z) CR-V IV autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 2.0 / 2.4 i-VTEC motornak összesen 2 dokumentált hibája van.

  1. Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaKenésA 2.0 / 2.4 i-VTEC motor túlzott olajfogyasztásaEseti panasz, nem általános hiba: a Fiches-auto.fr egy 10 000 kilométerenkénti 1 literes esetet rögzít a CR-V IV 2.0-ban, és több fogyasztási esetet az Accord 2.0/2.4-ben. A Honda a vizsgált források szerint nem indított emiatt akciót.

CR-V IV 2.0 / 2.4 i-VTEC adatlapA(z) 2.0 / 2.4 i-VTEC összes változata és hibája

A(z) Honda CR-V IV motoron kívüli hibái

Felfüggesztés, fék, gumiabroncsok, elektronika és az autó többi része. Bármelyik motorral jelentkeznek.

Mit talál a műszaki vizsga a(z) Honda CR-V IV autón

A holland műszaki vizsga (APK) hivatalos adatai: 2083 vizsgálat 750 autóról, amelyeket 2013 és 2017 között helyeztek forgalomba, az azonos korú autók vizsgálataival összehasonlítva.

  • Futómű és tengelyek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 2,2% részében; azonos korú autóknál 3,6%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Fékek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 2,8% részében; azonos korú autóknál 3,9%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Kormány· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 2,9% részében; azonos korú autóknál 1,5%.

    Az átlagnál több hiba
  • Lámpák és fények· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 14,6% részében; azonos korú autóknál 15,2%.

    Átlagos
  • Rozsda és karosszéria· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 0% részében; azonos korú autóknál 0,2%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Kipufogó és kibocsátás

    Hiba a vizsgálatok 0,1% részében; azonos korú autóknál 1,6%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Folyadékszivárgás

    Hiba a vizsgálatok 0,5% részében; azonos korú autóknál 2%.

    Az átlagnál kevesebb hiba
  • Üvegek, ablaktörlők és visszapillantók

    Hiba a vizsgálatok 4,2% részében; azonos korú autóknál 4%.

    Átlagos
  • Gumiabroncsok és kerekek· elsősorban a karbantartástól függ

    Hiba a vizsgálatok 14,8% részében; azonos korú autóknál 16,5%.

    Átlagos

A vizsga a kopást és az időszakos átvizsgáláskor látható hibákat méri, nem a motor vagy az elektronika meghibásodásait. Forrás: RDW Open Data (közkincs). Hogyan számoljuk · opendata.rdw.nl

Ellenőrzőlista használt Honda CR-V IV vásárlásához

Nézd meg a hirdetésben vagy az okmányokban, milyen motor van az autóban, és nézd át a hozzá tartozó blokkot. Minden pont egy dokumentált hibából származik; ellenőrzés közben megjelölheted őket.

Ha 1.6 / 2.2 i-DTEC van benne (2012–2018)

Turbófeltöltő-hiba

Magas súlyosság

Ha 2.0 / 2.4 i-VTEC van benne (2012–2018)

Kopó alkatrészek a(z) Honda CR-V IV típushoz

Fékek, ablaktörlők, pollenszűrő és akkumulátor, ehhez a modellhez keresve. A pontos cikkszám a motortól és az évjárattól függ: erősítsd meg a rendszámmal vagy az alvázszámmal.

Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek

Honda CR-V IV autót készülsz venni?

Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.

Van egy Honda CR-V IV autód? Mondd el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.

Gyakori kérdések

Megbízható a(z) Honda CR-V IV?

A(z) Honda CR-V IV 2 motor egységét dokumentáltuk; a(z) 1.6 / 2.2 i-DTEC súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik. A legbiztonságosabb választás a(z) 2.0 / 2.4 i-VTEC, „Vásárolható” ítélettel. A motoron kívül a fiches-auto.fr beszámolói szerint a CR-V IV kevés súlyos problémát okoz: leggyakrabban a törékeny festést, az akkumulátort és a multimédiát említik, alkalmi ablakemelő- és kézi kuplungmeghibásodásokkal. Az adatlap 2014-es és 2015-ös fékkampányokat említ, anélkül hogy pontosítaná a spanyolországi hatókörüket.

A(z) Honda CR-V IV melyik motorja a megbízhatóbb?

A dokumentált 2 motor közül a legbiztonságosabb választás a(z) 2.0 / 2.4 i-VTEC, „Vásárolható” ítélettel. A CR-V III 17 és a CR-V IV 11 beszámolója közül a Fiches-auto.fr kevés motorhibát rögzít: egy olajfogyasztási esetet (10 000 kilométerenként 1 liter) és egy fázisszabályozó (VTC) esetet a IV-ben; blokk-, injektor- vagy lendkerékhiba nincs.[1][2]

Milyen problémái vannak a(z) Honda CR-V IV autónak a motoron kívül?

A motoron kívül a fiches-auto.fr beszámolói szerint a CR-V IV kevés súlyos problémát okoz: leggyakrabban a törékeny festést, az akkumulátort és a multimédiát említik, alkalmi ablakemelő- és kézi kuplungmeghibásodásokkal. Az adatlap 2014-es és 2015-ös fékkampányokat említ, anélkül hogy pontosítaná a spanyolországi hatókörüket. A legfontosabb dokumentált hibák: kampány hibás méretű féktárcsák miatt (fékek, magas súlyosság), kampány a vészfékező (CMBS) hamis riasztásai miatt (légzsákok és biztonság, magas súlyosság), a kuplung idő előtti kopása és a kézi váltó szinkrongyűrűi (váltó és kuplung, közepes súlyosság) és kerékcsapágyak korai kopása (futómű, közepes súlyosság).[2][3]

Milyen hibái vannak a(z) Honda CR-V IV autónak?

A súlyosság és gyakoriság szerint legfontosabbak a dokumentált motorokban: turbófeltöltő-hiba (1.6 / 2.2 i-DTEC, magas súlyosság), a vezérműlánc kopása vagy elszakadása magas futásteljesítménynél (1.6 / 2.2 i-DTEC, kritikus súlyosság), dízelinjektorok kopása vagy meghibásodása (1.6 / 2.2 i-DTEC, kritikus súlyosság), eltömődött részecskeszűrő és szükségüzemmód sikertelen regenerálások miatt (1.6 / 2.2 i-DTEC, közepes súlyosság) és koromtól eltömődött EGR-szelep és szondahiba (1.6 / 2.2 i-DTEC, közepes súlyosság).

Melyik a(z) Honda CR-V IV legjobb évjárata vásárláshoz?

Évjárat szerinti értékelésünk alapján a legjobbak: 2018, 2017, 2016 és további 1 évjárat ugyanazzal az értékeléssel (7,5/10); a legrosszabb értékelésű: 2013 (6,9/10). Az egyes évek értékelése csak az adott évben értékesített motorokat és az ezeket a példányokat érintő hibákat számolja: lépj be az egyes évekbe, hogy lásd, mi változik.

Vannak visszahívásai a(z) Honda CR-V IV autónak?

Igen: dokumentálva van 2 akció a(z) Honda CR-V IV autóhoz, például hibás méretű féktárcsák (CR-V, 2014 február) (2014). Az alvázszám alapján ellenőrizd a hivatalos szervizben, hogy a tiéd elvégezték-e.[2]

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Fiabilidad Honda CR-V III: averías y testimoniosFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. október 5. · francia nyelven
  2. Fiabilidad Honda CR-V IV: averías y testimoniosFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. október 5. · francia nyelven
  3. Honda CR-V (Wikipedia)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. október 5. · angol nyelven
  4. Avis et fiabilité Honda Accord (2008-2015)Fiches-auto.fr · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  5. Fiabilité et pannes Honda Civic (2012-2017)Fiches-auto.fr · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  6. Fiabilité et pannes Honda Civic (2017-2022)Fiches-auto.fr · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  7. Honda R engineWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. október 5. · angol nyelven