Ugrás a tartalomra
MotorFiable

Peugeot autókT9 kód

A(z) Peugeot 308 II problémái (2013–2021)

A(z) Peugeot 308 II mind a(z) 5 motor és 1 sebességváltó dokumentált egysége súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik: 1.2 PureTech, 1.5 BlueHDi, 1.6 HDi, 1.6 THP, 2.0 BlueHDi és a(z) EAT6/EAT8 váltó. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.6 HDi 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016) kivitelben, „Vásárolható” ítélettel.[1][2]

A motoron kívül: A motoron kívül a Peugeot 308 II-nél nem halmozódnak ismert súlyos hibák: a szakmai sajtó főleg a klíma kondenzátorának szivárgását, a 2016-ig gyártott példányok hátsó tengelyének ropogását és a multimédia rendszer szoftverhibáit említi, mindezek javítása megfizethető.[3]

Peugeot 308 II (2013–2021)
Fotó: A.BourgeoisP · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons. Illusztrációs kép erről a generációról.
02468105,1a 10-ből

A(z) Peugeot 308 II értékelése: elfogadható megbízhatóság

Csak 29 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk

  • Motor3,40,4 és 5,5 között motortól függően
  • Sebességváltó8,1Kézi: hiba nélkül · EAT6/EAT8: 6,2
  • Futómű7,92 hiba és műszaki vizsga
  • Fékek7,3Csak műszaki vizsga: 1,1-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Gumiabroncsok és kerekek10,0Nincs dokumentált hiba
  • Kormány7,91 hiba és műszaki vizsga
  • Elektromos rendszer10,0Nincs dokumentált hiba
  • Lámpák és fények6,3Csak műszaki vizsga: 1,5-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
  • Elektronika és multimédia9,31 hiba
  • Klímarendszer8,61 hiba
  • Karosszéria és belső tér8,41 hiba és műszaki vizsga
  • Légzsákok és biztonság10,0Nincs dokumentált hiba

78. hely a(z) 93 közül a(z) a(z) kompaktok kategóriában, szilárd bizonyítékokkal. Rangsor megtekintése

A(z) Peugeot 308 II gyenge pontjai

  1. 1Kritikus súlyosság: Az olajfürdős vezérműszíj leromlása1.2 PureTech motor · javítás 400–800 EUR
  2. 2Kritikus súlyosság: A fékrásegítés elvesztése a vákuumszivattyú károsodása miatt1.2 PureTech motor
  3. 3Kritikus súlyosság: A vezérműtengelyek közötti 7 mm-es lánc kopása és szakadása1.5 BlueHDi motor · javítás 730–820 EUR
  4. 4Magas súlyosság: Túlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miatt1.2 PureTech motor
  5. 5Magas súlyosság: A vezérműszíj szakadása és idő előtti kopása1.6 HDi motor

Dokumentált motorok, a legnagyobbtól a legkisebb kockázatig

Az első címke a motort ebben az autóban érintő legsúlyosabb hiba; a második az általa használt változatokra vonatkozó értékelésünk. Az egyes motorok kockázati indexét csak az ezt az autót érintő hibákból számoljuk (hogyan számoljuk). Csak a forrásokkal dokumentált motorokat mutatjuk: ha a tiéd nem jelenik meg, még nem elemeztük. Összes motor megtekintése

Mit ellenőrizz vásárlás előtt

A motoron kívül

5 visszahívás és akció dokumentálva, a legutóbbi: A lengőkar rögzítőcsavarjainak ellenőrzése. A(z) Peugeot 308 II akcióinak megtekintése

57 forrásHogyan dolgozunk

PSA / Stellantis 1.2 PureTech (EB2) · Benzin

A(z) 308 II autóban
2013–2021[4][5][6]
Elnevezések
1.2 PureTech 110 · 1.2 PureTech 130
Az érintő hibák
4 · mind magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
96
Nagyon magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.2 PureTech turbó 110 és 130 LE Euro 6.1 (EB2DT, EB2DTS, 2013-2018)2013–2018 · 110–130 LE · EB2DT, EB2DTS, HNZ, HNY

    Óvatosan

    Mindhárom dokumentált problémát magában foglalja (szíj, fék vákuumszivattyú és olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás miatt), és sok példány már túllépte a Stellantis 10 éves fedezetét. Csak számlával igazolt szíjcserével, elvégzett kampányokkal és normális olajfogyasztással érdemes megvenni.[7][8][9][10]

  • 1.2 PureTech turbó 100-155 LE Euro 6.2/6.3/6d (2018-2022)2018–2022 · 100–155 LE · EB2DT, EB2DTS, EB2ADTD, EB2ADTX

    Óvatosan

    A 2022 júniusa előtti szíjat használja, és az olajleválasztó miatt olajat fogyaszthat; cserébe szinte minden példány még a Stellantis 10 éves vagy 180 000 km-es fedezetén belül van, ha a karbantartás dokumentált.[9][10][11]

A(z) 308 II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.2 PureTech motornak összesen 7 dokumentált hibája van.

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriVezérlésAz olajfürdős vezérműszíj leromlásaAz 1.2 PureTech (2012-2025) olajfürdős szíja megduzzadhat, és olyan maradványokat engedhet el, amelyek eltömítik az olajszivattyú szívócsonkját; kenés nélkül a motor tönkremehet. A Stellantis legfeljebb 10 évig vagy 180 000 km-ig fedezi, és 100 000 kilométerenként vagy 6 évente kéri a cseréjét.Javítás (szerviz): 400–800 EUR
  2. Kritikus súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKenésA fékrásegítés elvesztése a vákuumszivattyú károsodása miattA 2013 és 2018 között gyártott 1.2 PureTech turbósoknál a szíj maradványai megrongálhatják a fékrásegítőt tápláló vákuumszivattyút, és csökkenthetik a fékrásegítést. Két díjtalan visszahívás volt (2020 és 2022); érdemes ellenőrizni, hogy elvégezték-e.
  3. Magas súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKenésTúlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miattA 2014 és 2023 közötti 1.2 PureTech turbósok túl sok olajat fogyaszthatnak: a 2014-2018-asok a gyűrűket blokkoló lerakódás miatt, a 2018-2023-asok egy hibás olajleválasztó miatt. A Stellantis a 1000 km-enkénti 0,3 litert meghaladó fogyasztást tekinti rendellenesnek, és beleveszi a fedezetébe.
  4. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiGyújtásA 130 LE-s turbós 1.2 PureTech gyertyáinak töréseA 130 LE-s 1.2 PureTech/e-THP turbó gyári gyertyái eltörhetnek; ha egy darab a hengerbe esik, károsíthatja a motort. Az Autojournal a 308 II-nél 2015-ös visszahívást említ a gyertyák cseréjére.

308 II 1.2 PureTech adatlapA(z) 1.2 PureTech összes változata és hibája

PSA/Stellantis 1.5 BlueHDi (DV5) · Dízel

A(z) 308 II autóban
2017–2021[12][13]
Elnevezések
1.5 BlueHDi 100 · 1.5 BlueHDi 130
Az érintő hibák
3 · 2 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
77
Nagyon magas kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 1.5 BlueHDi 75–130 LE 7 mm-es lánccal (2017 október – 2023 január)2017–2023 · 75–130 LE · DV5RC, DV5RD, DV5RE, DV5RCE, DV5RCF, DV5RUC

    Óvatosan

    Megvehető, ha a lánccal kapcsolatos akciót elvégezték, és a karbantartás a előírt olajjal dokumentált, mert ettől függ a Stellantis 10 éves vagy 240 000 km-es fedezete, amelyhez követni kell a márka ajánlásait, és számlákat kell bemutatni.[14][15][16]

A(z) 308 II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.5 BlueHDi motornak összesen 5 dokumentált hibája van.

  1. Kritikus súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriVezérlésA vezérműtengelyek közötti 7 mm-es lánc kopása és szakadásaA 2017 októbere és 2023 januárja között gyártott 1.5 BlueHDi motorokban a vezérműtengelyeket összekötő 7 mm-es lánc megnyúlhat és elszakadhat, súlyos motorkárt okozva. A Stellantis visszahívta ezeket, és a hibát 10 évig vagy 240 000 km-ig fedezi.Javítás (szerviz): 730–820 EUR
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz AdBlue-tartály és -szivattyú meghibásodásaA 2020 augusztusáig gyártott 1.5 BlueHDi motoroknál az AdBlue-tartály szivattyúmodulja meghibásodhat, a „nem indítható” visszaszámlálással. Általában a teljes tartályt cserélik, és a Stellantis legfeljebb 8 éves korig hozzájárul a költséghez.Javítás: 1 000–1 500 EUR
  3. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésA nagynyomású szivattyú és a befecskendező rendszer elakadásaNéhány korai évjáratú 1.5 BlueHDi-nál a Bosch nagynyomású szivattyú elakadt, rángatással vagy a motor országúti lefulladásával, olykor 50 000 km előtt. A javítás a teljes befecskendező rendszer és a gázolajtartály cseréjével jár.

308 II 1.5 BlueHDi adatlapA(z) 1.5 BlueHDi összes változata és hibája

1.6 HDi

Legbiztonságosabb választás

PSA/Ford 1.6 HDi, e-HDi, TDCi és BlueHDi (DV6) · Dízel

A(z) 308 II autóban
2013–2018[17][18][19][20]
Elnevezések
1.6 HDi 92 · 1.6 e-HDi 115 · 1.6 BlueHDi 100 · 1.6 BlueHDi 120
Az érintő hibák
5 · 1 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
63
Magas kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016)2009–2016 · 92–95 LE · DV6D, DV6DTED, 9HP

    Vásárolható

    A Fiches-Auto által gyűjtött beszámolók szerint a 92 LE-s egyértelműen megbízhatóbb a többi teljesítménynél; helyes karbantartással és naprakész szíjjal nincsenek dokumentált, specifikus súlyos hibái.[1][2]

  • 1.6 HDi / e-HDi 112/115 8V (DV6C, 2010-2015)2010–2015 · 112–115 LE · DV6C, DV6CTED, 9HR

    Óvatosan

    A turbó tekintetében megbízhatóbb, mint a 16V-sek, de ellenőrizni kell a PSA szíjakciót (2010 októbere és 2011 szeptembere közötti példányok), és hogy kicserélték-e a 2011-2014-es Continental befecskendezőket.[21][22]

  • 1.6 BlueHDi 75/100/120 (DV6FE / DV6FD / DV6FC, 2013-2019)2013–2019 · 75–120 LE · DV6FC, DV6FD, DV6FE, DV6FCTED, DV6FDTED

    Óvatosan

    A mechanika a 8V-sekből ered, de az AdBlue-rendszer a fő hibaforrása; ellenőrizni kell, hogy nincs-e károsanyag-kibocsátási figyelmeztetés, és hogy az autó belép-e a Stellantis kiterjesztett garanciájába.[23][24][25]

A(z) 308 II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.6 HDi motornak összesen 7 dokumentált hibája van.

  1. Magas súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriVezérlésA vezérműszíj szakadása és idő előtti kopásaA 2010 októbere és 2011 szeptembere között gyártott 8 szelepes 1.6 HDi/e-HDi 112/115 motoroknál a szíj elszakadhatott, és megállíthatta az autót. A PSA fedezte a javítást, és 2014-ben megelőző jelleggel kicserélte a szíjat és a főtengely-fogaskereket azoknál, amelyek túllépték a 120.000 km-t.
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz AdBlue-tartály és -szivattyú hibája (1.6 BlueHDi)Az 1.6 BlueHDi-k (2013-2019) szenvednek a Stellantis dízeleinek AdBlue-tartály-hibájától: károsanyag-kibocsátási figyelmeztetés jelenik meg visszaszámlálással, amely végül megakadályozza az indítást. A tartály cseréje a beépített szivattyúval együtt meghaladja az 1.000 €-t (spanyolországi ár), de van kiterjesztett garancia 8 évig.Javítás: 1 000–1 200 EUR
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésRángatás és befecskendezési hibák az 1.6 e-HDi 112/115-ösökben (Continental befecskendezők)A 2011 vége és 2014 februárja között gyártott 112 és 115 LE-s 1.6 HDi/e-HDi motorok rángathatnak, és felkapcsolhatják a motorhiba-jelző lámpát a Continental befecskendezők belső elektromos hibája miatt. A PSA a cseréjüket kor és futásteljesítmény szerint fedezte.
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAdalékos részecskeszűrő (Eolys cérium): elfogyott adalék és eltömődésAz 1.6 HDi és BlueHDi részecskeszűrője egy adalékkal (cérium) működik, amely 80.000-120.000 km-nél elfogy, és kb. 100-120 €-ért kell utántölteni (spanyolországi ár). Sok városi használat esetén a szűrő eltömődik, és megjelenik a figyelmeztetés; ha halasztják, egy új részecskeszűrő kb. 1.500 €.Javítás (szerviz): 100–1 500 EURKörülbelül itt jelentkezik 80 000 km
  5. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseSzennyezett EGR-szelep és az EGR-hűtő szivárgásaiAz 1.6 HDi EGR-szelepe könnyen elszennyeződik, főleg városi használatnál, és rángatást, valamint alapjárati lefulladást okoz. A 8V-seknél az EGR-hűtő is meghibásodik, amely látható szivárgás nélkül fogyasztja a hűtőfolyadékot.

308 II 1.6 HDi adatlapA(z) 1.6 HDi összes változata és hibája

PSA/BMW 1.6 THP és 1.6 VTi (familia Prince, EP6) · Benzin

A(z) 308 II autóban
2013–2021[26]
Elnevezések
1.6 THP 155 · 1.6 THP 165 · 308 GTi 250 · 308 GTi 270
Az érintő hibák
4 · 1 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
48
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változatok minősítése

A(z) 308 II autót érintő hibák

Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.6 THP motornak összesen 5 dokumentált hibája van.

  1. Magas súlyosságGyakoriság: GyakoriHűtésA vízpumpa és a hőcserélő törékenységeIgen: a fiches-auto.fr szerint a szívó 1.6 VTi és a turbós 1.6 THP egyaránt törékenynek leírt vízpumpát és hőcserélőt használ; a legsúlyosabb esetekben a következményes túlmelegedés a hengerfejet is megrongálta.
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriBefecskendezésA nagynyomású üzemanyag-szivattyú (HPFP) meghibásodása a turbós változatoknálA turbós (THP) változatok közvetlen befecskendezését tápláló nagynyomású szivattyú meghibásodhat. A MINI, amely ugyanezt a blokkot építi a Cooper S-be, 2010-ben 10 évre vagy 192 000 km-re hosszabbította meg ennek az alkatrésznek a garanciáját a 2007–2009-es amerikai modelleknél, visszahívás nélkül.
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKenésOlajfogyasztás a turbós változatoknálIgen: a két csere közötti olajfogyasztás az egyik hiba, amelyet a francia szaksajtó ismétlődően az 1.6 THP turbós változataihoz társít, amelyeket a Peugeot, a Citroën és a MINI használ. Nem találtuk nyomát, hogy a PSA vagy a BMW emiatt külön kampányt vagy meghosszabbított garanciát ismert volna el.
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiGyújtásGyorsan kopó gyertyák és gyújtótekercsek az 1.6 THP-benAz 1.6 THP turbós motornál a tulajdonosok jelentős része a vártnál hamarabb cseréli a gyertyákat és a tekercseket: a fiches-auto.fr a 200 LE-s THP véleményeinek 12%-ánál említ gyújtási figyelmeztetéseket. Rángatózást és motorhiba-jelzőt okoz.

308 II 1.6 THP adatlapA(z) 1.6 THP összes változata és hibája

PSA 2.0 BlueHDi (DW10FC/DW10FD) · Dízel

A(z) 308 II autóban
2015–2019[31][32]
Elnevezés
2.0 BlueHDi 180 GT
Az érintő hibák
4 · 2 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
45
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változat minősítése

  • 2.0 BlueHDi 177/180 (DW10FC/DW10FD, 2013–2021)2013–2021 · 177–180 LE · DW10FC, DW10FD

    Óvatosan

    Ebben a teljesítménykategóriában a konkrét minták (a 2.0 általános adatlapjának 23 véleménye és az Opel Grandland X 14 tapasztalata) szerint a turbó, a DPF, az EGR és az injektorok nagyon kevés esetet regisztrálnak; az AdBlue arányaiban ismét a leggyakrabban ismétlődő probléma.[33][34]

A(z) 308 II autót érintő hibák

  1. Közepes súlyosságGyakoriság: Nagyon gyakoriKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz AdBlue-rendszer (SCR) tartályának és szivattyújának hibájaA 2.0 BlueHDi-ben az AdBlue-tartály kikristályosodhat vagy meghibásodhat, és visszaszámláló figyelmeztetést jeleníthet meg, egészen addig, amíg az autó nem indítható. Ez a motor legtöbbet emlegetett hibája: a Stellantis kártalanítja a 2020 augusztusáig gyártott dízelek tulajdonosait, végleges megoldás nélkül.Javítás: 1 000–1 500 EUR
  2. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseA részecskeszűrő (DPF) eltömődése rövid utakonA 2.0 BlueHDi adalékos DPF-je eltömődhet, ha az autóval főleg rövid utakat teszel meg, és nem éri el a regenerálódáshoz szükséges hőmérsékletet. Ez dokumentált hiba a mai modelleknél, például az Opel Grandlandnél, bár kevesebb esettel, mint a 2013 előtti 2.0 HDi generációknál.
  3. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiBefecskendezésAz injektorok és a nagynyomású szivattyú kopásaA 2.0 BlueHDi injektorai és nagynyomású szivattyúja a dokumentált hibák között szerepelnek, bár az AdBlue-hoz vagy a DPF-hez képest az összegyűjtött esetek kisebb részében. Ha a szivattyú meghibásodik, a fémforgácsok beszennyezhetik az egész kört, és jelentősen megdrágíthatják a javítást.
  4. Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiKárosanyag-kibocsátás csökkentéseAz EGR-szelep eltömődése koromlerakódástólA 2.0 BlueHDi EGR-szelepe koromlerakódástól beszennyeződhet és beragadhat, rángatással és korlátozott üzemmóddal. A szakemberek a legnagyobb kockázatot a korábbi, AdBlue nélküli 120 és 136/138 LE-s változatoknál látják; a 150–180 LE-s teljesítménynél a dokumentált esetek kisebbségben vannak.Javítás (szerviz): 200–350 EUR

308 II 2.0 BlueHDi adatlapA(z) 2.0 BlueHDi összes változata és hibája

PSA/Stellantis EAT6 és EAT8 (Aisin, convertidor de par)

A(z) 308 II autóban
2014–2021[35][36]
Elnevezések
1.2 PureTech 130 EAT6 · 1.6 THP 225 EAT8 · 2.0 BlueHDi 180 EAT8
Az érintő hibák
3 · 1 magas vagy kritikus súlyosságú
Kockázati index ebben az autóban
38
Mérsékelt kockázat

Az általa használt változatok minősítése

  • EAT6 (AT6-III / AM6-III, 2014-től)2014 óta · AT6-III, AWF6F25, AM6-III, AWF6F45

    Óvatosan

    Ugyanaz a szelepházi és elektromágneses szelepes gyenge pontja van, mint az EAT8-nak, rángatással és megingással, amelyet több modellnél dokumentáltak; vásárlás előtt érdemes ellenőrizni a karbantartási előzményeket, és hidegen próbaútra menni.[36][37][38]

  • EAT8 (AWF8F45, 2017-től)2017 óta · AWF8F45

    Óvatosan

    Ma ez a legelterjedtebb változat, ugyanazzal a dokumentált rángatás- és megingásmintázattal – ez olykor szoftverfrissítéssel javítható –, és az esetek kisebb részében korai meghibásodásokkal, amelyek a váltó cseréjét teszik szükségessé; érdemes átnézni az előzményeket, és hidegen és melegen is kipróbálni az autót.[37][39][40]

A(z) 308 II autót érintő hibák

  1. Magas súlyosságGyakoriság: AlkalmiElektronikaSzelepházhiba mozgásképtelenséggel vagy a váltó cseréjévelIgen, bár az esetek kisebb részében: dokumentáltak az EAT6/EAT8 szelepházának biztonsági üzemmóddal járó meghibásodásait, és több tulajdonosnak egész váltót kellett cserélnie nagyon kevés kilométer után – egy esetben nagyjából 4200 km-nél.Javítás: 2 000–9 000 EUR
  2. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriErőátvitelRángatás és megingás fokozatváltáskor, főleg hidegenIgen: az EAT6/EAT8-as modellek több tulajdonosa számol be rángatásról vagy megingásról fokozatváltáskor, amely hideg váltónál gyakoribb. Általában a szelepház nyomásában vagy kalibrációjában keresendő az ok, és a márkakereskedő gyakran – nem mindig teljesen – a vezérlőegység szoftverének frissítésével megoldja.Javítás (szerviz): 1 000–2 000 EUR
  3. Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriKenés«Életre szóló» váltóolaj, amelyet érdemes megelőzően cserélniA gyártó nem ír elő ütemezett olajcserét az EAT6/EAT8-hoz a hivatalos karbantartásban, de több szakember 60 000-80 000 km-enkénti megújítást javasol: a hő és a futásteljesítmény hatására akkor is leromlik, ha örökkévalónak hirdetik, és az elöregedett folyadék elősegíti a kapcsolódó hiba rángatásait.Javítás (szerviz): 150–400 EUR

308 II EAT6/EAT8 sebességváltó adatlapA(z) EAT6/EAT8 összes változata és hibája

A(z) Peugeot 308 II motoron kívüli hibái

Felfüggesztés, fék, gumiabroncsok, elektronika és az autó többi része. Bármelyik motorral jelentkeznek.

Mit talál a műszaki vizsga a(z) Peugeot 308 II autón

A holland műszaki vizsga (APK) hivatalos adatai: 2253 vizsgálat 1050 autóról, amelyeket 2014 és 2020 között helyeztek forgalomba, az azonos korú autók vizsgálataival összehasonlítva.

  • Futómű és tengelyek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 2,1% részében; azonos korú autóknál 2,6%.

    Átlagos
  • Fékek· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 3,4% részében; azonos korú autóknál 3,1%.

    Átlagos
  • Kormány· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 1,2% részében; azonos korú autóknál 1,1%.

    Átlagos
  • Lámpák és fények· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 19% részében; azonos korú autóknál 12,6%.

    Az átlagnál több hiba
  • Rozsda és karosszéria· számít a pontszámba

    Hiba a vizsgálatok 0% részében; azonos korú autóknál 0,2%.

    Átlagos
  • Kipufogó és kibocsátás

    Hiba a vizsgálatok 3,7% részében; azonos korú autóknál 1,2%.

    Sokkal több hiba, mint az átlag
  • Folyadékszivárgás

    Hiba a vizsgálatok 2,5% részében; azonos korú autóknál 1,2%.

    Az átlagnál több hiba
  • Üvegek, ablaktörlők és visszapillantók

    Hiba a vizsgálatok 3,6% részében; azonos korú autóknál 3,7%.

    Átlagos
  • Gumiabroncsok és kerekek· elsősorban a karbantartástól függ

    Hiba a vizsgálatok 16,9% részében; azonos korú autóknál 15,5%.

    Átlagos

A vizsga a kopást és az időszakos átvizsgáláskor látható hibákat méri, nem a motor vagy az elektronika meghibásodásait. Forrás: RDW Open Data (közkincs). Hogyan számoljuk · opendata.rdw.nl

Ellenőrzőlista használt Peugeot 308 II vásárlásához

Nézd meg a hirdetésben vagy az okmányokban, milyen motor van az autóban, és nézd át a hozzá tartozó blokkot. Minden pont egy dokumentált hibából származik; ellenőrzés közben megjelölheted őket.

Ha 1.2 PureTech van benne (2013–2021)

Ha 1.5 BlueHDi van benne (2017–2021)

Ha 1.6 HDi van benne (2013–2018)

Ha 1.6 THP van benne (2013–2021)

Ha 2.0 BlueHDi van benne (2015–2019)

Ha a(z) EAT6/EAT8 váltó van benne (2014–2021)

Kopó alkatrészek a(z) Peugeot 308 II típushoz

Fékek, ablaktörlők, pollenszűrő és akkumulátor, ehhez a modellhez keresve. A pontos cikkszám a motortól és az évjárattól függ: erősítsd meg a rendszámmal vagy az alvázszámmal.

Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek

Peugeot 308 II autót készülsz venni?

Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.

Van egy Peugeot 308 II autód? Mondd el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.

Gyakori kérdések

Megbízható a(z) Peugeot 308 II?

A(z) Peugeot 308 II mind a(z) 5 motor és 1 sebességváltó dokumentált egysége súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik: 1.2 PureTech, 1.5 BlueHDi, 1.6 HDi, 1.6 THP, 2.0 BlueHDi és a(z) EAT6/EAT8 váltó. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.6 HDi 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016) kivitelben, „Vásárolható” ítélettel. A motoron kívül a Peugeot 308 II-nél nem halmozódnak ismert súlyos hibák: a szakmai sajtó főleg a klíma kondenzátorának szivárgását, a 2016-ig gyártott példányok hátsó tengelyének ropogását és a multimédia rendszer szoftverhibáit említi, mindezek javítása megfizethető.

A(z) Peugeot 308 II melyik motorja a megbízhatóbb?

A dokumentált 5 motor és 1 sebességváltó közül a legbiztonságosabb választás a(z) 1.6 HDi 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016) kivitelben, „Vásárolható” ítélettel. A Fiches-Auto által gyűjtött beszámolók szerint a 92 LE-s egyértelműen megbízhatóbb a többi teljesítménynél; helyes karbantartással és naprakész szíjjal nincsenek dokumentált, specifikus súlyos hibái.[1][2]

Milyen problémái vannak a(z) Peugeot 308 II autónak a motoron kívül?

A motoron kívül a Peugeot 308 II-nél nem halmozódnak ismert súlyos hibák: a szakmai sajtó főleg a klíma kondenzátorának szivárgását, a 2016-ig gyártott példányok hátsó tengelyének ropogását és a multimédia rendszer szoftverhibáit említi, mindezek javítása megfizethető. A legfontosabb dokumentált hibák: kormányzási kampányok: csökkenő elektromos szervoerő és kormányrúd-hiba (2015-ös gyártás) (kormány, kritikus súlyosság), szivárgás a klíma kondenzátorában (klímarendszer, közepes súlyosság), ropogás a hátsó tengelyben (futómű, közepes súlyosság) és lengőkar-csavarok és felfüggesztési alkatrészek törése miatti visszahívások (2013–2015-ös gyártás) (futómű, magas súlyosság).[3]

Milyen hibái vannak a(z) Peugeot 308 II autónak?

A súlyosság és gyakoriság szerint legfontosabbak a dokumentált motorokban: az olajfürdős vezérműszíj leromlása (1.2 PureTech, kritikus súlyosság), a fékrásegítés elvesztése a vákuumszivattyú károsodása miatt (1.2 PureTech, kritikus súlyosság), a vezérműtengelyek közötti 7 mm-es lánc kopása és szakadása (1.5 BlueHDi, kritikus súlyosság), túlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miatt (1.2 PureTech, magas súlyosság) és a vezérműszíj szakadása és idő előtti kopása (1.6 HDi, magas súlyosság).

Melyik a(z) Peugeot 308 II legjobb évjárata vásárláshoz?

Évjárat szerinti értékelésünk alapján a legjobbak: 2018 és 2017 (5,5/10); a legrosszabb értékelésű: 2014 (4,9/10). Az egyes évek értékelése csak az adott évben értékesített motorokat és az ezeket a példányokat érintő hibákat számolja: lépj be az egyes évekbe, hogy lásd, mi változik.

Vannak visszahívásai a(z) Peugeot 308 II autónak?

Igen: dokumentálva van 5 akció a(z) Peugeot 308 II autóhoz, például a lengőkar rögzítőcsavarjainak ellenőrzése (2017). Az alvázszám alapján ellenőrizd a hivatalos szervizben, hogy a tiéd elvégezték-e.

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Fiabilité 1.6 HDIFiches-Auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2024. április 22. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  2. Essai, avis et fiabilité des 1.6 HDI 92 chFiches-Auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  3. Peugeot 308 : les pannes les plus fréquentes selon les générationsL'Auto-Journal · Autós sajtó · közzétéve: 2025. augusztus 21. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  4. El Grupo PSA llama a revisión a más de 31.000 coches en España por un posible fallo en el servofrenoMotorpasión · Autós sajtó · közzétéve: 2020. november 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  5. 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  6. Moteur EBWikipédia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  7. Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Hivatalos szerv · közzétéve: 2020. november · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  8. Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2023. január 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  9. Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2024. június 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  10. Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. május 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  11. Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 4. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  12. PSA 1.5L BlueHDi: a focus on the DV5 engineSumax · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2025. július · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  13. Motor 1.5 BlueHDI de Stellantis, los Peugeot afectadosAutofácil · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 31. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  14. Cobertura especial para los 1.5 BlueHDi del Grupo Stellantiscoches.net · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 3. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  15. Casse chaîne 1.5 BlueHDi. Stellantis étend sa prise en charge à 7 ans ou 180 000 kmL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. január 15. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  16. Fiabilité moteur Stellantis 1.5 BlueHDi. Une nouvelle huile pour éviter la casseL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2024. január 14. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  17. El Grupo PSA lanza la gama de motores Blue HDikm77 · Autós sajtó · közzétéve: 2013. szeptember 16. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  18. Peugeot 308 2015, ahora también con el motor diésel BlueHDi de 100 CVMotor.es · Autós sajtó · közzétéve: 2015. május 14. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  19. Peugeot DV6CTED engine: specifications and applicationsMyMotorList · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  20. Motor Peugeot DV6FCTED: especificaciones y aplicacionesMyMotorList · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  21. Fiabilité Citroën Peugeot. Le bloc 1.6 HDi 8 soupapes est-il fiable ? (1.6 HDi 112/115)L'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2015. március 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  22. Essai, avis et fiabilité des 1.6 HDI 112 chFiches-Auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  23. Fiabilité 1.6 BlueHDIFiches-Auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2021. december 9. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  24. Adblue : problèmes en pagaille ?Fiches-Auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  25. OCU y BEUC consiguen que Stellantis amplíe la garantía de los coches con AdBlueOCU · Fogyasztóvédelmi egyesület · közzétéve: 2024. december 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  26. Peugeot 308Wikipedia (español) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  27. Distribution : les moteurs à problèmesFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2025. április · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  28. Moteurs essence qui consomment de l'huileFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2024. április · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  29. BMW Recalls Fuel Pumps. Mini Does NotMotoringFile · Autós sajtó · közzétéve: 2010. október 27. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  30. Liste des moteurs qui ont des soucis de refroidissementFiches-auto.fr · Autós sajtó · közzétéve: 2025. április · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  31. Peugeot 308 5p GT 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT8 (2017-2019) | Precio y ficha técnicakm77 · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  32. Peugeot 308 GT 2.0 BlueHDI-180 vs Seat León FR 2.0 TDI-184, GTI DieselAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2016. január 14. · megtekintve: 2026. szeptember 27. · spanyol nyelven
  33. Fiabilité du 2.0 HDIFiches-Auto · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  34. Fiabilité Opel Grandland X (2017-2024), pannes et témoignagesFiches-Auto · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  35. Peugeot 308 IIWikipédia (fr) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  36. Fiabilité Peugeot 308 (2013-2021), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  37. Boîte auto EAT8 Peugeot / CitroënFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  38. Fiabilité Peugeot 5008 2 (2017-2024), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  39. Fiabilité Peugeot 508 2 (2018), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  40. Fiabilité Peugeot 2008 2 (2020), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  41. 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  42. ¿Qué es el separador de aceite de los motores 1.2 PureTech?Motor16 · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  43. Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  44. Llaman a revisión a miles de Citroën, Opel, Peugeot, DS y Fiat en España con el motor diésel 1.5 BlueHDiMotorpasión · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 3. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  45. 1.5 BlueHDi. Stellantis rappelle 930 000 véhicules et étend la couverture à 10 ansL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 3. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  46. Peugeot 1.5 BlueHDi Engine ProblemsGT Automotive · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2024. szeptember 25. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  47. Motor DV5Oryx Parts · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2024. január 24. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  48. Rappel du 1.5 BlueHDi lié à la chaîne de distributionFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  49. Stellantis amplía las compensaciones por los problemas técnicos de sus depósitos AdBlueMinisterio de Derechos Sociales, Consumo y Agenda 2030 · Hivatalos szerv · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  50. Compensaciones para los usuarios de vehículos Citroën, DS, Opel y Peugeot afectados por un fallo de fabricación de los depósitos AdBlue y de los vehículos PureTechConsumo Responde (Junta de Andalucía) · Hivatalos szerv · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  51. Moteur 1.5 BlueHDi PSA. Problème de grippage du système d'injectionL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2021. június 6. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  52. Plan d'entretien 308 (T9) Diesel 1.6 BlueHDi 100 S&S BVM5Peugeot (documento alojado en forum-peugeot.com) · Gyártói · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  53. Fiabilité Citroën Peugeot. Le bloc 1.6 HDi 8 soupapes est-il fiable ?L'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2015. március 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  54. PSA 1.5-1.6-2.0 BlueHDi. Défaut du réservoir d'Adblue pris en chargeL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2021. március 6. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  55. El filtro de partículas en motores diéselMidcar · Műszaki dokumentáció · közzétéve: 2020. október 18. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  56. Cómo funciona el filtro de partículas de PSACarbon Cleaner · Egyéb forrás · közzétéve: 2020. február 13. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  57. Prince engineWikipedia (inglés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven