A(z) Volkswagen up! problémái (2011–2023)
A(z) Volkswagen up! 3 motor egységét dokumentáltuk; a(z) VW e-up! / Škoda Citigo e iV / Seat Mii electric súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.0 MPI, „Vásárolható” ítélettel.[1][2][3][4]
A motoron kívül: A motoron kívül a Volkswagen up! platformot és alkatrészeket oszt a Volkswagen, a Seat és a Skoda iker-modelljeivel. A tulajdonosok főleg a nehezen kapcsolható kézi váltót és a korán elkopó kuplungot említik; a többi hiba kisebb jelentőségű. Ehhez az autóhoz nem tudtunk dokumentálni visszahívást.[1][5]

A(z) Volkswagen up! értékelése: elfogadható megbízhatóság
Csak 19 dokumentált hiba és azok forrásai alapján számolva: a súlyosabb és gyakoribb hibák többet nyomnak a latban. Hogyan számoljuk
- Motor7,77,0 és 8,1 között motortól függően
- Sebességváltó7,32 hiba
- Futómű8,8Csak műszaki vizsga: 0,5-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
- Fékek6,6Csak műszaki vizsga: 1,4-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
- Gumiabroncsok és kerekek10,0Nincs dokumentált hiba
- Kormány9,31 hiba és műszaki vizsga
- Elektromos rendszer9,31 hiba
- Lámpák és fények8,0Csak műszaki vizsga: 0,8-szorosa a korához képest szokásos hibáknak.
- Elektronika és multimédia10,0Nincs dokumentált hiba
- Klímarendszer10,0Nincs dokumentált hiba
- Karosszéria és belső tér8,64 hiba és műszaki vizsga
- Légzsákok és biztonság8,02 hiba
3. hely a(z) 29 közül a(z) a(z) városi autók kategóriában, szilárd bizonyítékokkal. Rangsor megtekintése
A(z) Volkswagen up! gyenge pontjai
- 1Kritikus súlyosság: Sérült nagyfeszültségű akkumulátorcellák (2021. januári visszahívás)VW e-up! / Škoda Citigo e iV / Seat Mii electric motor
- 2Közepes súlyosság: Nehezen kapcsolható kézi váltó (első és hátrameneti fokozat) és kuplungkopásVáltó és kuplung
- 3Kritikus súlyosság: Takata légzsák-gázgenerátor a 2011–2012-es up!-okbanLégzsákok és biztonság
- 4Közepes súlyosság: A hűtőkör meghibásodása motorhiba-jelző lámpával és rezgésekkel1.0 MPI motor
- 5Közepes súlyosság: Hűtőfolyadék-szivárgás a vízpumpa- és termosztátmodulnál1.0 TSI / 1.5 TSI motor
Dokumentált motorok, a legnagyobbtól a legkisebb kockázatig
- VW e-up! / Škoda Citigo e iV / Seat Mii electric2013–2023 · e-up! 18,7 kWh · e-up! 36,8 kWhLegsúlyosabb hiba:Kritikus súlyosságÉrtékelés:Óvatosan
- 1.0 MPI2011–2023 · 1.0 60 CV · 1.0 75 CVLegsúlyosabb hiba:Közepes súlyosságÉrtékelés:VásárolhatóLegbiztonságosabb választás
- 1.0 TSI / 1.5 TSI2016–2023 · 1.0 TSI 90 CV · up! GTI 1.0 TSI 115 CVLegsúlyosabb hiba:Közepes súlyosságÉrtékelés:Vásárolható
Az első címke a motort ebben az autóban érintő legsúlyosabb hiba; a második az általa használt változatokra vonatkozó értékelésünk. Az egyes motorok kockázati indexét csak az ezt az autót érintő hibákból számoljuk (hogyan számoljuk). Csak a forrásokkal dokumentált motorokat mutatjuk: ha a tiéd nem jelenik meg, még nem elemeztük. Összes motor megtekintése
Mit ellenőrizz vásárlás előttA motoron kívül
4 visszahívás és akció dokumentálva, a legutóbbi: Takata légzsák-gázgenerátor: a hajtóanyag degradálódása (69BF/69EJ). A(z) Volkswagen up! akcióinak megtekintése
Volkswagen e-up!, Škoda Citigo e iV és Seat Mii electric: motor síncrono de imanes permanentes és baterías de 18,7 és 36,8 kWh · Elektromos
- Elnevezések
- e-up! 18,7 kWh · e-up! 36,8 kWh
- Az érintő hibák
- 2 · 1 magas vagy kritikus súlyosságú
Az általa használt változatok minősítése
e-up! 18,7 kWh, legfeljebb 82 LE (2013–2019)2013–2019 · 82 LE
ÓvatosanTöbb mint hét éves autók kis akkumulátorral; ellenőrizd az akkumulátor állapotát (SoH). Ennek a sorozatnak nem találtunk saját hibáit, csak kevés információ áll rendelkezésre.[6]
e-up!, Citigo e iV és Mii electric 36,8 kWh, 83 LE (2019–2023)2019–2023 · 83 LE
ÓvatosanAz alvázszám alapján ellenőrizd, hogy a 2021. januári visszahívás (213 autó, a Fiches-auto.fr szerint 2020 májusában és júniusában gyártott modulok) szükség esetén le lett-e zárva; egyébként kevés dokumentált hiba van.[1][9]
A(z) up! autót érintő hibák
- Kritikus súlyosságGyakoriság: AlkalmiHajtóakkumulátorSérült nagyfeszültségű akkumulátorcellák (2021. januári visszahívás)2021 januárjában világszerte 213 e-up!, Citigo e iV és Mii electric autót hívtak vissza (Németországban 112-t) sérült cellák miatt, amelyek rövidzárlatot és tűzveszélyt okozhattak; a megoldás a nagyfeszültségű akkumulátor cseréje volt.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaElektronikaNagyfeszültségű akkumulátor lemerülése hosszú állás utánA Gebrauchtwagenberater.de szerint néhány e-up! hosszú álláskor lemerült nagyfeszültségű akkumulátorral került elő: egy szoftverhiba miatt a 12 V-os akkumulátor lemerült, és a nagyfeszültségű akkumulátornak kellett újratöltenie; szoftverfrissítéssel javítják.
up! VW e-up! / Škoda Citigo e iV / Seat Mii electric adatlapA(z) VW e-up! / Škoda Citigo e iV / Seat Mii electric összes változata és hibája
1.0 MPI
Legbiztonságosabb választásVolkswagen 1.0 MPI (EA211) · Benzin
- Elnevezések
- 1.0 60 CV · 1.0 75 CV
- Az érintő hibák
- 4
Az általa használt változat minősítése
1.0 MPI 60/75 (CHYA/CHYB, 2011–2023)2011–2023 · 60–75 LE · CHYA, CHYB
VásárolhatóAz átnézett megbízhatósági források (up!, Mii, Citigo, Fabia III) egyike sem dokumentál súlyos vagy rendszerszintű motorhibát. A leggyakrabban említett problémák – egyedi hűtőköri hiba a Citigónál és a Mii-nél, valamint elszigetelt olajfogyasztás a Citigónál – az elemzett esetek kis kisebbségét érintik.[1][2][3][4]
A(z) up! autót érintő hibák
- Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiHűtésA hűtőkör meghibásodása motorhiba-jelző lámpával és rezgésekkelAz 1.0 MPI hűtőköre meghibásodhat, kigyulladt motorhiba-jelző lámpával, rezgésekkel és teljesítményvesztéssel. A Škoda Citigónál és a Seat Mii-nél kisebbségi esetként dokumentált probléma, amelyet a források nem írnak le rendszerszintűnek, és más, ezzel a motorral szerelt autókhoz sem kapcsolnak.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: AlkalmiKenésNormálisnál magasabb olajfogyasztás (a Seat Ibiza V-nél említik leggyakrabban)Az 1.0 MPI a normálisnál több olajat fogyaszthat, főként a Seat Ibiza V-nél (a 75 LE-s változat elemzett 5 véleményéből 2). A Volkswagen up!-nál, a Seat Mii-nél és a Škoda Fabia III-nál, a motor korábbi kalibrációjával, nem dokumentálnak hasonló arányban ugyanilyen mintázatot.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaVezérlésVezérműszíj rögzített csereintervallum nélkülAz 1.0 MPI száraz vezérműszíjat használ, amelynek a gyártó szerint nincs rögzített csereintervalluma: csak 210 000–240 000 km-től kér szemrevételezéses ellenőrzést. Az átnézett források egyetlen ezzel a motorral szerelt autónál sem dokumentálnak e szíj hibamintázatot.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaElektronikaEgyedi érzékelő- vagy fojtószelep-házhibák (elszigetelt esetek)Az 1.0 MPI-s Škoda Fabia III-nál van néhány elszigetelt eset a fojtószelep-ház (80 000 km-nél) vagy a lambdaszonda meghibásodásáról. Egyedi esetek, minta nélkül, egy olyan mintán belül, amelyet a források mechanikailag stabilnak írnak le.
Volkswagen 1.0 TSI és 1.5 TSI (EA211 / EA211 evo) · Benzin
- A(z) up! autóban
- 2016–2023[11]
- Elnevezések
- 1.0 TSI 90 CV · up! GTI 1.0 TSI 115 CV
- Az érintő hibák
- 3
Az általa használt változat minősítése
1.0 TSI EA211 (CHZ, DKL, DKR; 2014-től)2014 óta · 82–115 LE · CHZA, CHZB, CHZC, CHZD, CHZE, CHZJ, CHZK, DKLA, DKLB, DKLC, DKLD, DKRA, DKRB, DKRC, DKRD, DKRE, DKRF
VásárolhatóNincs dokumentált rendszeres súlyos hibája, és súlyos gondok nélküli 200 000 km-es futásteljesítményeket említenek. A 2018–2020-as példányoknál elég ellenőrizni, hogy elvégezték-e az injektorokra vonatkozó visszahívást.[12][13][14]
A(z) up! autót érintő hibák
Csak az ebben az autóban használt változatokat és évjáratokat érintők. A(z) 1.0 TSI / 1.5 TSI motornak összesen 5 dokumentált hibája van.
- Közepes súlyosságGyakoriság: AlkalmiHűtésHűtőfolyadék-szivárgás a vízpumpa- és termosztátmodulnálAz EA211-ben a vízpumpa és a termosztátház egyetlen műanyag modult alkot, amely az évek során megrepedhet vagy tömítetlenné válhat, és lassú hűtőfolyadék-veszteséget okozhat. Érdemes figyelni a szintet: ha nem törődsz vele, túlmelegedéshez vezethet.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: AlkalmiSzívórendszerLerakódás a szívószelepekenMint minden közvetlen befecskendezésű motornál, az 1.0 és az 1.5 TSI-nél is lerakódás gyűlhet fel a szívószelepeken és a szívócsatornákban, főleg városi használat mellett. Általában 80 000 és 120 000 km között jelentkezik teljesítménycsökkenéssel, egyenetlen motorjárással és nagyobb fogyasztással.Körülbelül itt jelentkezik 80 000 km
- Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaBefecskendezésSzivárgó injektorok az 1.0 TSI-nél (2020-as visszahívás)2020-ban a Volkswagen, a Seat és a Škoda visszahívott mintegy 9200 háromhengeres TSI-s autót a 2018–2020-as modellévekből: az injektorok a motor leállítása után benzint csepegtethettek a hengerbe, és túllépték a kibocsátási határértékeket. Az injektorokat kicserélik.
up! 1.0 TSI / 1.5 TSI adatlapA(z) 1.0 TSI / 1.5 TSI összes változata és hibája
A(z) Volkswagen up! motoron kívüli hibái
Felfüggesztés, fék, gumiabroncsok, elektronika és az autó többi része. Bármelyik motorral jelentkeznek.
Váltó és kuplung
- Közepes súlyosságGyakoriság: GyakoriVáltó és kuplungNehezen kapcsolható kézi váltó (első és hátrameneti fokozat) és kuplungkopásA kézi váltó a legtöbbször ismételt gyenge pont a városi autó tulajdonosai körében: az első és a hátrameneti fokozat nehezen kapcsol, főleg hidegen, reccsenéssel, és egyes kuplungok korán elkopnak. Beszámolókból származó minta, nem gyártói kampány.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: GyakoriVáltó és kuplungFémes kopogás a kuplungtól és a váltóműtől a pedál felengedésekorAz up! és ikertestvérei sok tulajdonosa fémes kopogást érez a kuplung felengedésekor, főleg üresjáratban; a márkaszerviz ezt általában normálisnak minősíti. A gebrauchtwagenberater.de a kuplungkiváltó hengernek tulajdonítja, és szerinte csak az egész egység cseréjével szüntethető meg.
Karosszéria és belső tér
- Közepes súlyosságGyakoriság: RitkaKarosszéria és belső térHátsó ajtók gyerekzárja, amely magától kikapcsolhatA Volkswagen visszahívta a 2015. 11. 25. és 2016. 04. 14. között gyártott up!-okat, mert a hátsó ajtók mechanikus gyerekzárja gyárilag megsérülhetett, és észrevétlenül kikapcsolhatott, különösen erős rezgések hatására.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaKarosszéria és belső térRosszul illeszkedő ajtótömítések és vízbeszivárgás az ajtókbanEgyes tulajdonosok rosszul felhelyezett ajtótömítéseket említenek, amelyek légzajt és vizet engednek be, valamint eldugult vízelvezetőket, amelyek vizet halmoznak fel az ajtó üregeiben. Beszámolókból származó minta, hivatalos kampány nélkül.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaKarosszéria és belső térRosszul védett alvázi rozsdaA gebrauchtwagenberater.de szerint az up! alja kevés vagy egyáltalán nincs védve, ezért a rozsda elsősorban a padlólemezen keletkezik, és víz juthat be a csomagtérajtón keresztül.
- Alacsony súlyosságGyakoriság: RitkaKarosszéria és belső térRosszul hegesztett vontatókarika a szerszámkészletbenA Volkswagen visszahívta a 2015. 10. 01. és 2017. 10. 29. között gyártott up!-okat, mert a szerszámkészlet vontatókarikája rosszul lehetett hegesztve, és vontatáskor eltörhetett, emberek vagy tárgyak megütésének kockázatával.
Légzsákok és biztonság
- Kritikus súlyosságGyakoriság: RitkaLégzsákok és biztonságTakata légzsák-gázgenerátor a 2011–2012-es up!-okbanA Volkswagen visszahívta a 2011. augusztus 1. és 2012. június 7. között gyártott up!-okat, mert a Takata légzsák-gázgenerátor hajtóanyaga nedvesség és hő hatására romolhat, és a légzsák kioldásakor szétrepesztheti a házat; a fémdarabok sérülést okozhatnak.
- Magas súlyosságGyakoriság: RitkaLégzsákok és biztonságLégzsák-gyújtók és övfeszítők rossz keverékkelA Volkswagen visszahívta a 2016. 07. 08. és 2017. 02. 06. között gyártott up!-okat és e-up!-okat, mert a légzsákok gyújtóinak és az övfeszítőknek a kémiai keveréke nem volt előírás szerinti, és balesetnél előfordulhat, hogy nem aktiválódnának.
Mit talál a műszaki vizsga a(z) Volkswagen up! autón
A holland műszaki vizsga (APK) hivatalos adatai: 4147 vizsgálat 1800 autóról, amelyeket 2011 és 2022 között helyeztek forgalomba, az azonos korú autók vizsgálataival összehasonlítva.
- Az átlagnál kevesebb hiba
Futómű és tengelyek· számít a pontszámba
Hiba a vizsgálatok 1,5% részében; azonos korú autóknál 3,5%.
- Az átlagnál több hiba
Fékek· számít a pontszámba
Hiba a vizsgálatok 5,3% részében; azonos korú autóknál 3,8%.
- Az átlagnál kevesebb hiba
Kormány· számít a pontszámba
Hiba a vizsgálatok 0,1% részében; azonos korú autóknál 1,4%.
- Átlagos
Lámpák és fények· számít a pontszámba
Hiba a vizsgálatok 12% részében; azonos korú autóknál 14,8%.
- Az átlagnál kevesebb hiba
Rozsda és karosszéria· számít a pontszámba
Hiba a vizsgálatok 0,1% részében; azonos korú autóknál 0,2%.
- Az átlagnál kevesebb hiba
Kipufogó és kibocsátás
Hiba a vizsgálatok 0,5% részében; azonos korú autóknál 1,6%.
- Az átlagnál kevesebb hiba
Folyadékszivárgás
Hiba a vizsgálatok 0,2% részében; azonos korú autóknál 2,1%.
- Átlagos
Üvegek, ablaktörlők és visszapillantók
Hiba a vizsgálatok 4,5% részében; azonos korú autóknál 3,9%.
- Átlagos
Gumiabroncsok és kerekek· elsősorban a karbantartástól függ
Hiba a vizsgálatok 16,3% részében; azonos korú autóknál 15,7%.
A vizsga a kopást és az időszakos átvizsgáláskor látható hibákat méri, nem a motor vagy az elektronika meghibásodásait. Forrás: RDW Open Data (közkincs). Hogyan számoljuk · opendata.rdw.nl
Ellenőrzőlista használt Volkswagen up! vásárlásához
Nézd meg a hirdetésben vagy az okmányokban, milyen motor van az autóban, és nézd át a hozzá tartozó blokkot. Minden pont egy dokumentált hibából származik; ellenőrzés közben megjelölheted őket.
Ha VW e-up! / Škoda Citigo e iV / Seat Mii electric van benne (2013–2023)
Sérült nagyfeszültségű akkumulátorcellák (2021. januári visszahívás)
Kritikus súlyosságNagyfeszültségű akkumulátor lemerülése hosszú állás után
Alacsony súlyosságHa 1.0 MPI van benne (2011–2023)
A hűtőkör meghibásodása motorhiba-jelző lámpával és rezgésekkel
Közepes súlyosságVezérműszíj rögzített csereintervallum nélkül
Alacsony súlyosságEgyedi érzékelő- vagy fojtószelep-házhibák (elszigetelt esetek)
Alacsony súlyosságHa 1.0 TSI / 1.5 TSI van benne (2016–2023)
Hűtőfolyadék-szivárgás a vízpumpa- és termosztátmodulnál
Közepes súlyosságLerakódás a szívószelepeken
Alacsony súlyosságSzivárgó injektorok az 1.0 TSI-nél (2020-as visszahívás)
Alacsony súlyosságKopó alkatrészek a(z) Volkswagen up! típushoz
Fékek, ablaktörlők, pollenszűrő és akkumulátor, ehhez a modellhez keresve. A pontos cikkszám a motortól és az évjárattól függ: erősítsd meg a rendszámmal vagy az alvázszámmal.
Fékbetét
Féktárcsa
Ablaktörlő lapát
Pollenszűrő
Akkumulátor
Partnerlinkek: ha ezekben a boltokban vásárolsz, a(z) MotorFiable jutalékot kaphat, számodra többletköltség nélkül. Rendelés előtt ellenőrizd a kompatibilitást a rendszám vagy az alvázszám alapján. Partnerlinkek
Volkswagen up! autót készülsz venni?
Csak akkor veszünk fel veled kapcsolatot egy partnerrel, ha az űrlapon engedélyezed.
Van egy Volkswagen up! autód? Mondd el, milyen hibáid voltak, hány kilométernél és mennyit fizettél. Jelentsd a hibádat.
Gyakori kérdések
Megbízható a(z) Volkswagen up!?
A(z) Volkswagen up! 3 motor egységét dokumentáltuk; a(z) VW e-up! / Škoda Citigo e iV / Seat Mii electric súlyos vagy kritikus hibákkal rendelkezik. A legbiztonságosabb választás a(z) 1.0 MPI, „Vásárolható” ítélettel. A motoron kívül a Volkswagen up! platformot és alkatrészeket oszt a Volkswagen, a Seat és a Skoda iker-modelljeivel. A tulajdonosok főleg a nehezen kapcsolható kézi váltót és a korán elkopó kuplungot említik; a többi hiba kisebb jelentőségű. Ehhez az autóhoz nem tudtunk dokumentálni visszahívást.
A(z) Volkswagen up! melyik motorja a megbízhatóbb?
A dokumentált 3 motor közül a legbiztonságosabb választás a(z) 1.0 MPI, „Vásárolható” ítélettel. Az átnézett megbízhatósági források (up!, Mii, Citigo, Fabia III) egyike sem dokumentál súlyos vagy rendszerszintű motorhibát. A leggyakrabban említett problémák – egyedi hűtőköri hiba a Citigónál és a Mii-nél, valamint elszigetelt olajfogyasztás a Citigónál – az elemzett esetek kis kisebbségét érintik.[1][2][3][4]
Milyen problémái vannak a(z) Volkswagen up! autónak a motoron kívül?
A motoron kívül a Volkswagen up! platformot és alkatrészeket oszt a Volkswagen, a Seat és a Skoda iker-modelljeivel. A tulajdonosok főleg a nehezen kapcsolható kézi váltót és a korán elkopó kuplungot említik; a többi hiba kisebb jelentőségű. Ehhez az autóhoz nem tudtunk dokumentálni visszahívást. A legfontosabb dokumentált hibák: nehezen kapcsolható kézi váltó (első és hátrameneti fokozat) és kuplungkopás (váltó és kuplung, közepes súlyosság), takata légzsák-gázgenerátor a 2011–2012-es up!-okban (légzsákok és biztonság, kritikus súlyosság), légzsák-gyújtók és övfeszítők rossz keverékkel (légzsákok és biztonság, magas súlyosság) és fémes kopogás a kuplungtól és a váltóműtől a pedál felengedésekor (váltó és kuplung, alacsony súlyosság).[1][5]
Milyen hibái vannak a(z) Volkswagen up! autónak?
A súlyosság és gyakoriság szerint legfontosabbak a dokumentált motorokban: sérült nagyfeszültségű akkumulátorcellák (2021. januári visszahívás) (VW e-up! / Škoda Citigo e iV / Seat Mii electric, kritikus súlyosság), a hűtőkör meghibásodása motorhiba-jelző lámpával és rezgésekkel (1.0 MPI, közepes súlyosság), hűtőfolyadék-szivárgás a vízpumpa- és termosztátmodulnál (1.0 TSI / 1.5 TSI, közepes súlyosság), normálisnál magasabb olajfogyasztás (a Seat Ibiza V-nél említik leggyakrabban) (1.0 MPI, alacsony súlyosság) és lerakódás a szívószelepeken (1.0 TSI / 1.5 TSI, alacsony súlyosság).
Melyik a(z) Volkswagen up! legjobb évjárata vásárláshoz?
Évjárat szerinti értékelésünk alapján a legjobbak: 2023, 2022, 2021 és további 2 évjárat ugyanazzal az értékeléssel (8,4/10); a legrosszabb értékelésű: 2012 (7,6/10). Az egyes évek értékelése csak az adott évben értékesített motorokat és az ezeket a példányokat érintő hibákat számolja: lépj be az egyes évekbe, hogy lásd, mi változik.
Vannak visszahívásai a(z) Volkswagen up! autónak?
Igen: dokumentálva van 4 akció a(z) Volkswagen up! autóhoz, például takata légzsák-gázgenerátor: a hajtóanyag degradálódása (69BF/69EJ) (2024). Az alvázszám alapján ellenőrizd a hivatalos szervizben, hogy a tiéd elvégezték-e.
Források
Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.
- Fiabilité et pannes de la Volkswagen UpFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité et pannes de la Seat MiiFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité et pannes de la Skoda CitigoFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité et pannes de la Skoda Fabia 3Fiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- VW up! (Wikipedia, de)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. október 5. · német nyelven
- Volkswagen e-up!: Probleme und SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. október 30. · német nyelven
- VW e-up! (Wikipedia, alemán)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. október 30. · német nyelven
- Volkswagen e-Up! (Wikipedia, inglés)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. október 30. · angol nyelven
- Rückrufaktion bei VW E-Up, Seat Mii und Skoda Citigoauto motor und sport · Autós sajtó · közzétéve: 2021. január · megtekintve: 2026. október 30. · német nyelven
- Volkswagen UpWikipedia (inglés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
- VW EA211Wikipedia (alemán) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · német nyelven
- Zuverlässigkeit der TSI-Motoren von 1.0 bis 2.0: welche Jahrgänge und Generationen Probleme machenAutohled · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 15. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · német nyelven
- VW EA211: Typische Probleme und HaltbarkeitGebrauchtwagenberater · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · német nyelven
- Rückruf bei VW, Seat und Skoda: Neue Einspritzanlage für TSI-Motorkfz-betrieb (Vogel Communications) · Autós sajtó · közzétéve: 2020. július 29. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · német nyelven
- Del 1.9 TDI al 1.5 TSI, así es el motor que ha cambiado la historia reciente de VolkswagenMotor.es · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 7. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- Llamadas a revisión de un vehículoDirección General de Tráfico (DGT) · Hivatalos szerv · közzétéve: 2025. június 18. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven