Ugrás a tartalomra
MotorFiable

1.2 PureTech vs Honda e:HEV / i-MMD: melyik motor megbízhatóbb?

Kockázati indexünk szerint a(z) Honda e:HEV / i-MMD kisebb kockázatú, mint a(z) 1.2 PureTech: 34/100 (mérsékelt kockázat) a 96/100 (nagyon magas kockázat) ellenében. A(z) 1.2 PureTech esetében 7 súlyos dokumentált hiba, a fő hiba: „Az olajfürdős vezérműszíj leromlása”; a(z) Honda e:HEV / i-MMD esetében 2 súlyos dokumentált hiba, a fő hiba: „Repedés a nagynyomású üzemanyagpumpában (Honda 6YP akció)”.

Kockázati index

1.2 PureTech

96

Nagyon magas kockázat · 7 súlyos hiba

Kockázati index

Honda e:HEV / i-MMD

34

Mérsékelt kockázat · 2 súlyos hiba

Kisebb kockázat

A mutató (0–100) a három legsúlyosabb dokumentált hiba súlyosságát és gyakoriságát súlyozza. Hogyan számoljuk

21 forrásHogyan dolgozunk

Megbízható a(z) 1.2 PureTech?

A szíjas 1.2 PureTech (2012-2025) esetében a Stellantis elismert problémát ismer: az olajfürdős vezérműszíj leromolhat, eltömítheti a kenést, és a 2013-2018-as turbós változatoknál károsíthatja a fékrásegítő vákuumszivattyúját. A 2014-2023-as turbósok olajat is fogyaszthatnak. A Stellantis 10 éves vagy 180 000 km-es fedezetet kínál; a láncos generáció (2023-tól) már nem használ ilyen szíjat.[1][2][3][4][5]

A(z) 1.2 PureTech mind a(z) 7 hibájának megtekintése

Megbízható a(z) Honda e:HEV / i-MMD?

A Honda e:HEV hibridrendszerének (korábban i-MMD) nincsenek dokumentált súlyos és elterjedt hibái a vizsgált forrásokban. A leggyakrabban említett a 12 V-os akkumulátor lemerülése álló autónál, a 2.0-sokban pedig a nagynyomású üzemanyagpumpa miatti visszahívás.[6][7][8]

A(z) Honda e:HEV / i-MMD mind a(z) 3 hibájának megtekintése

Összehasonlítás egymás mellett

1.2 PureTech és Honda e:HEV / i-MMD összehasonlítása
1.2 PureTechHonda e:HEV / i-MMD
Műszaki adatlap
TípusMotorMotor
ÜzemanyagBenzinBenzin
Lökettérfogat1 199 cm³—
VezérlésOlajfürdős szíjLánc
Teljesítmény68–155 LE109–184 LE
Gyártás2012 óta[9][10]2018 óta[6][11]
Megbízhatóság
Kockázati index (mi ez)96Nagyon magas kockázat34Mérsékelt kockázat
Dokumentált hibák73
Magas vagy kritikus súlyosságú72
Legrosszabb súlyosságKritikus súlyosságMagas súlyosság
Fő hibák
  1. Kritikus súlyosság: Az olajfürdős vezérműszíj leromlása
  2. Kritikus súlyosság: A fékrásegítés elvesztése a vákuumszivattyú károsodása miatt
  3. Magas súlyosság: Túlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miatt
  1. Magas súlyosság: Repedés a nagynyomású üzemanyagpumpában (Honda 6YP akció)
  2. Magas súlyosság: Hibás üzemanyag-szivattyú járókerék a 2019–2020-as CR-V hibridnél (Honda 6FE kampány)
  3. Alacsony súlyosság: A 12 V-os akkumulátor lemerülése és a hibridrendszer indítási hibája
Legdrágább dokumentált javításlegfeljebb 1 200 EURAz olajfürdős vezérműszíj leromlásaKözölt összeg[2][12][13][14]legfeljebb 250 EURA 12 V-os akkumulátor lemerülése és a hibridrendszer indítási hibájaKözölt összeg[6]
Mely változatokat érdemes megvenni
VásárolhatóAjánlott változatokNincs
  • e:HEV 1.5 (LEB-H5) 109–131 LE rendszerteljesítmény (Jazz IV, HR-V III)[6][11]
ÓvatosanÓvatosságot igénylő változatok
  • 1.2 VTi / PureTech szívómotoros 68-83 LE (EB2, EB2F, EB2FA..., 2012-től)[1][3][15]
  • 1.2 PureTech turbó 110 és 130 LE Euro 6.1 (EB2DT, EB2DTS, 2013-2018)[2][3][4][16]
  • 1.2 PureTech turbó 100-155 LE Euro 6.2/6.3/6d (2018-2022)[2][4][17]
  • 1.2 PureTech turbó 100 és 130 LE felülvizsgált szíjjal (2022-2025)[1][2][18]
  • 1.2 Turbo / Hybrid harmadik generáció lánccal, 100-145 LE (2023-tól)[19][20]
  • i-MMD 2.0 184 LE rendszerteljesítmény (CR-V V hibrid)[6][7]
  • e:HEV 2.0 184 LE rendszerteljesítmény (Civic XI)[7][21]
KerülendőElkerülendő változatokNincsNincs

Az egyes hibák súlyossága: zöld, alacsony; borostyán, közepes; piros, magas; sötétpiros, kritikus. Hogyan értékeljük őket

Az egyes motorokat használó autók

További összehasonlítások

Ezzel: 1.2 PureTech

Ezzel: Honda e:HEV / i-MMD

További motorok összehasonlítása

Ez az összehasonlítás, amit éppen nézel: cseréld ki a két motor egyikét.

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Stellantis ofrece medidas a los afectados por los motores PureTech tras miles de demandaskm77 · Autós sajtó · közzétéve: 2025. november 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  2. Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. május 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  3. Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Hivatalos szerv · közzétéve: 2020. november · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  4. Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2024. június 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  5. Stellantis 1.2 Puretech engine: list of belt and chain modelsItalPassion · Autós sajtó · közzétéve: 2025. február 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  6. Sistema híbrido Honda e:HEV (i-MMD): problemas, fiabilidad y coches que lo llevanMotordex · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. október 29. · spanyol nyelven
  7. Honda recalls 1.3 million cars: fuel pump fire risk (KBA 14559R)Car-Recalls.eu · Autós sajtó · közzétéve: 2025. március 17. · megtekintve: 2026. október 29. · angol nyelven
  8. Fiabilité Honda HR-V (2022): pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. október 30. · francia nyelven
  9. Moteur EBWikipédia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  10. El Peugeot 208 estrena motor Turbo 100 con distribución por cadenaDiariomotor · Autós sajtó · közzétéve: 2026. március 16. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  11. Honda LEB-H5 (1.5 i-MMD e:HEV): experiencias, problemas, consumo y consejos de compraAutohints · Műszaki dokumentáció · megtekintve: 2026. október 29. · spanyol nyelven
  12. 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  13. Stellantis reacciona a los motores PureTech defectuosos: amplía la garantía de manera retroactiva a 10 añosXataka · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  14. La correa bañada en aceite: cámbiala cada 60.000 km y evita una avería de 3.000 eurosMotor16 · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  15. Rappel des moteurs 1.2 Puretech 110 et 130 chFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  16. Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2023. január 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  17. Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 4. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  18. 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  19. Confirmado: Stellantis llama a revisión a más de 200.000 coches con el motor gasolina sucesor del 1.2 PureTech: «Y también se hará en España»Motorpasión · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 15. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  20. Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  21. Guide d'achat Honda Civic (nueva campaña 6YP, 4.740 híbridos en Francia)L'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. január 7. · megtekintve: 2026. október 29. · francia nyelven