Ugrás a tartalomra
MotorFiable

1.2 PureTech vs E-Tech Híbrido: melyik motor megbízhatóbb?

Kockázati indexünk szerint a(z) E-Tech Híbrido kisebb kockázatú, mint a(z) 1.2 PureTech: 32/100 (mérsékelt kockázat) a 96/100 (nagyon magas kockázat) ellenében. A(z) 1.2 PureTech esetében 7 súlyos dokumentált hiba, a fő hiba: „Az olajfürdős vezérműszíj leromlása”; a(z) E-Tech Híbrido esetében 2 súlyos dokumentált hiba, a fő hiba: „A többmódusú sebességváltó meghibásodása (törésveszély)”.

Kockázati index

1.2 PureTech

96

Nagyon magas kockázat · 7 súlyos hiba

Kockázati index

E-Tech Híbrido

32

Mérsékelt kockázat · 2 súlyos hiba

Kisebb kockázat

A mutató (0–100) a három legsúlyosabb dokumentált hiba súlyosságát és gyakoriságát súlyozza. Hogyan számoljuk

24 forrásHogyan dolgozunk

Megbízható a(z) 1.2 PureTech?

A szíjas 1.2 PureTech (2012-2025) esetében a Stellantis elismert problémát ismer: az olajfürdős vezérműszíj leromolhat, eltömítheti a kenést, és a 2013-2018-as turbós változatoknál károsíthatja a fékrásegítő vákuumszivattyúját. A 2014-2023-as turbósok olajat is fogyaszthatnak. A Stellantis 10 éves vagy 180 000 km-es fedezetet kínál; a láncos generáció (2023-tól) már nem használ ilyen szíjat.[1][2][3][4][5]

A(z) 1.2 PureTech mind a(z) 7 hibájának megtekintése

Megbízható a(z) E-Tech Híbrido?

Az E-Tech egy belsőégésű motort (1.6 H4M szívó vagy 1.2 HR12 turbó) elektromotorokkal és tengelykapcsoló, illetve nyomatékváltó nélküli többmódusú sebességváltóval kombinál. A legjobban dokumentált pontja maga a sebességváltó: a Clio, Captur, Arkana, Austral, Duster és Jogger tulajdonosainak beszámolói a sebességváltó törésveszélyére figyelmeztető üzenetekről szólnak, és a Renault 2020 óta két visszahívást indított (egy elektromos hiba és egy primer tengely tömítőgyűrű miatt). A 12 V-os akkumulátor is meglehetősen gyakran meghibásodik.[6][7][8]

A(z) E-Tech Híbrido mind a(z) 4 hibájának megtekintése

Összehasonlítás egymás mellett

1.2 PureTech és E-Tech Híbrido összehasonlítása
1.2 PureTechE-Tech Híbrido
Műszaki adatlap
TípusMotorMotor
ÜzemanyagBenzinBenzin
Lökettérfogat1 199 cm³1 598 cm³
VezérlésOlajfürdős szíjLánc
Teljesítmény68–155 LE140–200 LE
Gyártás2012 óta[9][10]2020 óta[6][11][12]
Megbízhatóság
Kockázati index (mi ez)96Nagyon magas kockázat32Mérsékelt kockázat
Dokumentált hibák74
Magas vagy kritikus súlyosságú72
Legrosszabb súlyosságKritikus súlyosságMagas súlyosság
Fő hibák
  1. Kritikus súlyosság: Az olajfürdős vezérműszíj leromlása
  2. Kritikus súlyosság: A fékrásegítés elvesztése a vákuumszivattyú károsodása miatt
  3. Magas súlyosság: Túlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miatt
  1. Magas súlyosság: A többmódusú sebességváltó meghibásodása (törésveszély)
  2. Magas súlyosság: Leállás és befecskendezési figyelmeztetések az 1.2 E-Tech 200-nál (HR12)
  3. Közepes súlyosság: A hibrid rendszer elektromos hibája „DANGER” üzenettel, és az autó nem indul
Legdrágább dokumentált javításlegfeljebb 1 200 EURAz olajfürdős vezérműszíj leromlásaKözölt összeg[2][13][14][15]Nincs megbízható adat
Mely változatokat érdemes megvenni
VásárolhatóAjánlott változatokNincsNincs
ÓvatosanÓvatosságot igénylő változatok
  • 1.2 VTi / PureTech szívómotoros 68-83 LE (EB2, EB2F, EB2FA..., 2012-től)[1][3][16]
  • 1.2 PureTech turbó 110 és 130 LE Euro 6.1 (EB2DT, EB2DTS, 2013-2018)[2][3][4][17]
  • 1.2 PureTech turbó 100-155 LE Euro 6.2/6.3/6d (2018-2022)[2][4][18]
  • 1.2 PureTech turbó 100 és 130 LE felülvizsgált szíjjal (2022-2025)[1][2][19]
  • 1.2 Turbo / Hybrid harmadik generáció lánccal, 100-145 LE (2023-tól)[20][21]
  • 1.6 E-Tech Full Hybrid 140–145 (H4M, 2020-tól)[7][22]
  • 1.6 E-Tech Plug-in Hybrid 160 (H4M, 2020–2023)[23]
  • 1.2 E-Tech Full Hybrid 200 (HR12 turbó, 2022-től)[8][24]
KerülendőElkerülendő változatokNincsNincs

Az egyes hibák súlyossága: zöld, alacsony; borostyán, közepes; piros, magas; sötétpiros, kritikus. Hogyan értékeljük őket

Az egyes motorokat használó autók

További összehasonlítások

Ezzel: 1.2 PureTech

Ezzel: E-Tech Híbrido

További motorok összehasonlítása

Ez az összehasonlítás, amit éppen nézel: cseréld ki a két motor egyikét.

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Stellantis ofrece medidas a los afectados por los motores PureTech tras miles de demandaskm77 · Autós sajtó · közzétéve: 2025. november 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  2. Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. május 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  3. Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Hivatalos szerv · közzétéve: 2020. november · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  4. Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2024. június 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  5. Stellantis 1.2 Puretech engine: list of belt and chain modelsItalPassion · Autós sajtó · közzétéve: 2025. február 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  6. Renault Clio VWikipedia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  7. Fiabilité et pannes de la Renault Clio 5Fiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  8. Fiabilité et pannes du Renault AustralFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  9. Moteur EBWikipédia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  10. El Peugeot 208 estrena motor Turbo 100 con distribución por cadenaDiariomotor · Autós sajtó · közzétéve: 2026. március 16. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  11. Renault Captur IIWikipedia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  12. Renault AustralWikipedia (inglés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
  13. 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  14. Stellantis reacciona a los motores PureTech defectuosos: amplía la garantía de manera retroactiva a 10 añosXataka · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  15. La correa bañada en aceite: cámbiala cada 60.000 km y evita una avería de 3.000 eurosMotor16 · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  16. Rappel des moteurs 1.2 Puretech 110 et 130 chFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  17. Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2023. január 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  18. Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 4. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  19. 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  20. Confirmado: Stellantis llama a revisión a más de 200.000 coches con el motor gasolina sucesor del 1.2 PureTech: «Y también se hará en España»Motorpasión · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 15. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  21. Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  22. Fiabilité et pannes du Renault ArkanaFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  23. Fiabilité et pannes du Renault Captur IIFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
  24. Fiabilité et pannes du Renault Espace 6Fiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven