1.2 TCe vs E-Tech Híbrido: melyik motor megbízhatóbb?
Kockázati indexünk szerint a(z) E-Tech Híbrido kisebb kockázatú, mint a(z) 1.2 TCe: 32/100 (mérsékelt kockázat) a 54/100 (magas kockázat) ellenében. A(z) 1.2 TCe esetében 2 súlyos dokumentált hiba, a fő hiba: „Túlzott olajfogyasztás és motorhiba”; a(z) E-Tech Híbrido esetében 2 súlyos dokumentált hiba, a fő hiba: „A többmódusú sebességváltó meghibásodása (törésveszély)”.
A mutató (0–100) a három legsúlyosabb dokumentált hiba súlyosságát és gyakoriságát súlyozza. Hogyan számoljuk
Megbízható a(z) 1.2 TCe?
Csak fenntartásokkal: a 2012 és 2016 közepe között gyártott 1.2 TCe és 1.2 DIG-T motorok sok olajat égethetnek el a dugattyúgyűrűk rossz tömítése miatt, ami károsíthatja a szelepeket, megnyújthatja a láncot vagy tönkreteheti a motort. A Renault és a Nissan műszaki tájékoztatókkal és eseti támogatással kezelte, visszahívás nélkül; a későbbi gyártás már tartalmazza a javítást.[1][2][3][4][5]
A(z) 1.2 TCe mind a(z) 2 hibájának megtekintéseMegbízható a(z) E-Tech Híbrido?
Az E-Tech egy belsőégésű motort (1.6 H4M szívó vagy 1.2 HR12 turbó) elektromotorokkal és tengelykapcsoló, illetve nyomatékváltó nélküli többmódusú sebességváltóval kombinál. A legjobban dokumentált pontja maga a sebességváltó: a Clio, Captur, Arkana, Austral, Duster és Jogger tulajdonosainak beszámolói a sebességváltó törésveszélyére figyelmeztető üzenetekről szólnak, és a Renault 2020 óta két visszahívást indított (egy elektromos hiba és egy primer tengely tömítőgyűrű miatt). A 12 V-os akkumulátor is meglehetősen gyakran meghibásodik.[6][7][8]
A(z) E-Tech Híbrido mind a(z) 4 hibájának megtekintéseÖsszehasonlítás egymás mellett
| Adat | 1.2 TCe | E-Tech Híbrido |
|---|---|---|
| Műszaki adatlap | ||
| Típus | Motor | Motor |
| Üzemanyag | Benzin | Benzin |
| Lökettérfogat | 1 197 cm³ | 1 598 cm³ |
| Vezérlés | Lánc | Lánc |
| Teljesítmény | 100–130 LE | 140–200 LE |
| Gyártás | 2012–2018[1][2][5][9][10] | 2020 óta[6][11][12] |
| Megbízhatóság | ||
| Kockázati index (mi ez) | 54Magas kockázat | 32Mérsékelt kockázat |
| Dokumentált hibák | 2 | 4 |
| Magas vagy kritikus súlyosságú | 2 | 2 |
| Legrosszabb súlyosság | Kritikus súlyosság | Magas súlyosság |
| Fő hibák |
|
|
| Legdrágább dokumentált javítás | legfeljebb 10 000 EURTúlzott olajfogyasztás és motorhibaKözölt összeg[1][2][13][14] | Nincs megbízható adat |
| Mely változatokat érdemes megvenni | ||
| VásárolhatóAjánlott változatok | Nincs | |
| ÓvatosanÓvatosságot igénylő változatok | ||
| KerülendőElkerülendő változatok | Nincs | Nincs |
Az egyes hibák súlyossága: zöld, alacsony; borostyán, közepes; piros, magas; sötétpiros, kritikus. Hogyan értékeljük őket
Az egyes motorokat használó autók
További összehasonlítások
Ezzel: 1.2 TCe
- 1.2 TCe vs 1.2 PureTech
- 1.2 TCe vs 1.0 PureTech
- 1.2 TCe vs 1.2 és 1.4 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.3 TCe
- 1.2 TCe vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 TCe vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 TCe vs BMW B38 / B37
- 1.2 TCe vs BMW B48 / B38
- 1.2 TCe vs BMW B58
- 1.2 TCe vs BMW M54
- 1.2 TCe vs BMW N13
- 1.2 TCe vs BMW N20
- 1.2 TCe vs BMW N43/N46
- 1.2 TCe vs BMW N52 / N53
- 1.2 TCe vs BMW N54/N55
- 1.2 TCe vs BMW N62 / N63
- 1.2 TCe vs 1.2 8v Fire
- 1.2 TCe vs 1.4 T-Jet
- 1.2 TCe vs 1.0 T3 és 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 TCe vs 0.9 TwinAir és 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 TCe vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 TCe vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 TCe vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 TCe vs Honda IMA híbrido
- 1.2 TCe vs 1.0 T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 TCe vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 GDI és T-GDI (Theta II)
- 1.2 TCe vs 2.0 és 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 TCe vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 TCe vs MZR gasolina
- 1.2 TCe vs Skyactiv-G
- 1.2 TCe vs M111
- 1.2 TCe vs M112 / M113
- 1.2 TCe vs M264/M254
- 1.2 TCe vs M260
- 1.2 TCe vs M271
- 1.2 TCe vs M272/M273
- 1.2 TCe vs M270/M274
- 1.2 TCe vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 TCe vs MIVEC gasolina
- 1.2 TCe vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 TCe vs 1.6 DIG-T
- 1.2 TCe vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 TCe vs 1.2 HR12DE és 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 TCe vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 TCe vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 TCe vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 TCe vs 1.4 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.6 és 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 TCe vs Porsche V8 és V6 (Cayenne és Panamera)
- 1.2 TCe vs 1.4 és 1.6 TU3/TU5
- 1.2 TCe vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 TCe vs 1.6 THP
- 1.2 TCe vs 2.0 és 2.2 16v EW10/EW12
- 1.2 TCe vs 0.9 TCe
- 1.2 TCe vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 TCe vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 TCe vs 1.4 és 1.6 8v
- 1.2 TCe vs 1.8 TCe
- 1.2 TCe vs 1.2 16v
- 1.2 TCe vs 2.0 16v F4R és F4RT
- 1.2 TCe vs 1.4 és 1.6 16v
- 1.2 TCe vs Rover K-Series
- 1.2 TCe vs 1.0 és 1.4 Boosterjet
- 1.2 TCe vs 1.2 Dualjet és 1.2 VVT
- 1.2 TCe vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 TCe vs 1.3, 1.5 és 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 TCe vs 1.0 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.2 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.4, 1.6 és 1.8 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.8 Hybrid
- 1.2 TCe vs 2.0 és 2.4 VVT-i
- 1.2 TCe vs 2.0 és 2.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 TCe vs Drive-E gasolina
- 1.2 TCe vs 1.0 MPI
- 1.2 TCe vs 1.2 12V
- 1.2 TCe vs 1.4 16v és 1.6 FSI
- 1.2 TCe vs 1.8 T 20v
- 1.2 TCe vs 2.0 FSI
- 1.2 TCe vs VW 2.0 TFSI EA113
Ezzel: E-Tech Híbrido
- E-Tech Híbrido vs 1.2 PureTech
- E-Tech Híbrido vs 1.0 PureTech
- E-Tech Híbrido vs 1.2 és 1.4 TSI
- E-Tech Híbrido vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- E-Tech Híbrido vs 1.0 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 1.3 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.6 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 2.0 TSI / TFSI
- E-Tech Híbrido vs Audi 3.0 TFSI V6
- E-Tech Híbrido vs BMW B38 / B37
- E-Tech Híbrido vs BMW B48 / B38
- E-Tech Híbrido vs BMW B58
- E-Tech Híbrido vs BMW M54
- E-Tech Híbrido vs BMW N13
- E-Tech Híbrido vs BMW N20
- E-Tech Híbrido vs BMW N43/N46
- E-Tech Híbrido vs BMW N52 / N53
- E-Tech Híbrido vs BMW N54/N55
- E-Tech Híbrido vs BMW N62 / N63
- E-Tech Híbrido vs 1.2 8v Fire
- E-Tech Híbrido vs 1.4 T-Jet
- E-Tech Híbrido vs 1.0 T3 és 1.3 T4 FireFly Turbo
- E-Tech Híbrido vs 0.9 TwinAir és 1.0/1.3 FireFly
- E-Tech Híbrido vs 1.5 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- E-Tech Híbrido vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- E-Tech Híbrido vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- E-Tech Híbrido vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- E-Tech Híbrido vs Honda e:HEV / i-MMD
- E-Tech Híbrido vs Honda IMA híbrido
- E-Tech Híbrido vs 1.0 T-GDI
- E-Tech Híbrido vs 1.6 GDI / T-GDI
- E-Tech Híbrido vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 / 1.25 MPi
- E-Tech Híbrido vs Smartstream 1.6 T-GDi
- E-Tech Híbrido vs 2.0 / 2.4 GDI és T-GDI (Theta II)
- E-Tech Híbrido vs 2.0 és 3.0 Ingenium gasolina
- E-Tech Híbrido vs 2.3 MZR DISI Turbo
- E-Tech Híbrido vs MZR gasolina
- E-Tech Híbrido vs Skyactiv-G
- E-Tech Híbrido vs M111
- E-Tech Híbrido vs M112 / M113
- E-Tech Híbrido vs M264/M254
- E-Tech Híbrido vs M260
- E-Tech Híbrido vs M271
- E-Tech Híbrido vs M272/M273
- E-Tech Híbrido vs M270/M274
- E-Tech Híbrido vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- E-Tech Híbrido vs MIVEC gasolina
- E-Tech Híbrido vs Mitsubishi PHEV
- E-Tech Híbrido vs 1.6 DIG-T
- E-Tech Híbrido vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- E-Tech Híbrido vs 1.2 HR12DE és 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- E-Tech Híbrido vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- E-Tech Híbrido vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- E-Tech Híbrido vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- E-Tech Híbrido vs 1.4 Turbo
- E-Tech Híbrido vs 1.6 és 1.8 Ecotec 16v
- E-Tech Híbrido vs Porsche V8 és V6 (Cayenne és Panamera)
- E-Tech Híbrido vs 1.4 és 1.6 TU3/TU5
- E-Tech Híbrido vs 1.4/1.6 VTi
- E-Tech Híbrido vs 1.6 THP
- E-Tech Híbrido vs 2.0 és 2.2 16v EW10/EW12
- E-Tech Híbrido vs 0.9 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.0 SCe (B4D)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 TCe / SCe
- E-Tech Híbrido vs 1.4 és 1.6 8v
- E-Tech Híbrido vs 1.8 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.2 16v
- E-Tech Híbrido vs 2.0 16v F4R és F4RT
- E-Tech Híbrido vs 1.4 és 1.6 16v
- E-Tech Híbrido vs Rover K-Series
- E-Tech Híbrido vs 1.0 és 1.4 Boosterjet
- E-Tech Híbrido vs 1.2 Dualjet és 1.2 VVT
- E-Tech Híbrido vs 1.5 K15B (Jimny)
- E-Tech Híbrido vs 1.3, 1.5 és 1.6 gasolina (serie M)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.2 Turbo
- E-Tech Híbrido vs 1.33 Dual VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.4, 1.6 és 1.8 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.5 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs 1.6 Dual VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.8 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs 2.0 és 2.4 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 2.0 és 2.5 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs Volvo 5 cilindros gasolina
- E-Tech Híbrido vs Drive-E gasolina
- E-Tech Híbrido vs 1.0 MPI
- E-Tech Híbrido vs 1.2 12V
- E-Tech Híbrido vs 1.4 16v és 1.6 FSI
- E-Tech Híbrido vs 1.8 T 20v
- E-Tech Híbrido vs 2.0 FSI
- E-Tech Híbrido vs VW 2.0 TFSI EA113
További motorok összehasonlítása
Források
Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.
- Moteur 1.2 Renault - 400 000 voitures en dangerUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Fogyasztóvédelmi egyesület · közzétéve: 2019. május 24. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Casse moteur Renault 1.2 TCe : 107 000 Renault concernéesL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2019. március 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Renault 1.2 TCe et Nissan 1.2 DIG-T : des moteurs gourmands en huileL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2016. október 12. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Moteur 1.2 Renault - Les constructeurs minimisentUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Fogyasztóvédelmi egyesület · közzétéve: 2019. július 31. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Moteur H Renault-NissanWikipedia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Renault Clio VWikipedia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 5Fiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité et pannes du Renault AustralFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Nissan HR engineWikipedia (inglés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
- H-Typrenaultfans.info · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · német nyelven
- Renault Captur IIWikipedia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Renault AustralWikipedia (inglés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 27. · angol nyelven
- Posibles fallos en algunos motores de gasolina de Renault, Dacia y NissanOCU · Fogyasztóvédelmi egyesület · közzétéve: 2019. június 4. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- Problème moteur Renault-Dacia 1.2 TCe, Nissan 1.2 DIG-T et Mercedes - Vos questions, nos réponsesUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Fogyasztóvédelmi egyesület · közzétéve: 2019. május 24. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Fiabilité et pannes du Renault ArkanaFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité et pannes du Renault Captur IIFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven
- Fiabilité et pannes du Renault Espace 6Fiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 27. · francia nyelven