1.2 PureTech vs VR6: melyik motor megbízhatóbb?
Kockázati indexünk szerint a(z) VR6 kisebb kockázatú, mint a(z) 1.2 PureTech: 50/100 (magas kockázat) a 96/100 (nagyon magas kockázat) ellenében. A(z) 1.2 PureTech esetében 7 súlyos dokumentált hiba, a fő hiba: „Az olajfürdős vezérműszíj leromlása”; a(z) VR6 esetében 1 súlyos dokumentált hiba, a fő hiba: „A VR6 vezérműlánca és feszítői”.
A mutató (0–100) a három legsúlyosabb dokumentált hiba súlyosságát és gyakoriságát súlyozza. Hogyan számoljuk
Megbízható a(z) 1.2 PureTech?
A szíjas 1.2 PureTech (2012-2025) esetében a Stellantis elismert problémát ismer: az olajfürdős vezérműszíj leromolhat, eltömítheti a kenést, és a 2013-2018-as turbós változatoknál károsíthatja a fékrásegítő vákuumszivattyúját. A 2014-2023-as turbósok olajat is fogyaszthatnak. A Stellantis 10 éves vagy 180 000 km-es fedezetet kínál; a láncos generáció (2023-tól) már nem használ ilyen szíjat.[1][2][3][4][5]
A(z) 1.2 PureTech mind a(z) 7 hibájának megtekintéseMegbízható a(z) VR6?
Legjobban dokumentált hibái a vezérműlánc: a 12 szelepes változatoknál a feszítők, a 3.2-nél (R32, A3 8P, TT, Cayenne) pedig a lánc megnyúlása; kisebb mértékben a 12 szelepes változatok hűtése. A források szerint a 3.6 FSI jobban teljesít, mint a 3.2.[6][7][8]
A(z) VR6 mind a(z) 2 hibájának megtekintéseÖsszehasonlítás egymás mellett
| Adat | 1.2 PureTech | VR6 |
|---|---|---|
| Műszaki adatlap | ||
| Típus | Motor | Motor |
| Üzemanyag | Benzin | Benzin |
| Lökettérfogat | 1 199 cm³ | — |
| Vezérlés | Olajfürdős szíj | Lánc |
| Teljesítmény | 68–155 LE | 140–300 LE |
| Gyártás | 2012 óta[9][10] | 1991–2024[11][12][13] |
| Megbízhatóság | ||
| Kockázati index (mi ez) | 96Nagyon magas kockázat | 50Magas kockázat |
| Dokumentált hibák | 7 | 2 |
| Magas vagy kritikus súlyosságú | 7 | 1 |
| Legrosszabb súlyosság | Kritikus súlyosság | Kritikus súlyosság |
| Fő hibák |
|
|
| Legdrágább dokumentált javítás | legfeljebb 1 200 EURAz olajfürdős vezérműszíj leromlásaKözölt összeg[2][14][15][16] | Nincs megbízható adat |
| Mely változatokat érdemes megvenni | ||
| VásárolhatóAjánlott változatok | Nincs | Nincs |
| ÓvatosanÓvatosságot igénylő változatok |
|
|
| KerülendőElkerülendő változatok | Nincs | Nincs |
Az egyes hibák súlyossága: zöld, alacsony; borostyán, közepes; piros, magas; sötétpiros, kritikus. Hogyan értékeljük őket
Az egyes motorokat használó autók
További összehasonlítások
Ezzel: 1.2 PureTech
- 1.2 PureTech vs 1.0 PureTech
- 1.2 PureTech vs 1.2 és 1.4 TSI
- 1.2 PureTech vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 PureTech vs 1.2 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 1.3 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 PureTech vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 PureTech vs 2.4, 2.8 és 3.0 V6 30v
- 1.2 PureTech vs BMW B38 / B37
- 1.2 PureTech vs BMW B48 / B38
- 1.2 PureTech vs BMW B58
- 1.2 PureTech vs M43 1.6, 1.8 és 1.9
- 1.2 PureTech vs M50 és M52
- 1.2 PureTech vs BMW M54
- 1.2 PureTech vs M60 és M62
- 1.2 PureTech vs BMW N13
- 1.2 PureTech vs BMW N20
- 1.2 PureTech vs N42 és N45 1.6, 1.8 és 2.0
- 1.2 PureTech vs BMW N43/N46
- 1.2 PureTech vs BMW N52 / N53
- 1.2 PureTech vs BMW N54/N55
- 1.2 PureTech vs BMW N62 / N63
- 1.2 PureTech vs 1.0, 1.2 és 1.4 Fire
- 1.2 PureTech vs 1.4 T-Jet
- 1.2 PureTech vs 1.0 T3 és 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 PureTech vs 0.9 TwinAir és 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 PureTech vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 PureTech vs 2.0 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 2.3 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v és RoCam
- 1.2 PureTech vs 1.8 és 2.0 Zetec-E
- 1.2 PureTech vs 1.0 és 1.2 de 3 cilindros (Onix és Tracker)
- 1.2 PureTech vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.2 PureTech vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.2 PureTech vs 1.2, 1.4 és 1.6 8V (Family 1)
- 1.2 PureTech vs Family II 2.0 és 2.4 gasolina
- 1.2 PureTech vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 PureTech vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 PureTech vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 PureTech vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 PureTech vs Honda IMA híbrido
- 1.2 PureTech vs 1.0 T-GDI
- 1.2 PureTech vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 PureTech vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 PureTech vs 1.3, 1.4 és 1.6 Alpha
- 1.2 PureTech vs 1.8 / 2.0 Beta II
- 1.2 PureTech vs V6 Delta 2.5 és 2.7 (Hyundai-Kia)
- 1.2 PureTech vs 1.0 és 1.1 Epsilon
- 1.2 PureTech vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.2 PureTech vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 PureTech vs 1.8 / 2.0 Nu
- 1.2 PureTech vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 PureTech vs 2.0 / 2.4 GDI és T-GDI (Theta II)
- 1.2 PureTech vs 2.0 és 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 PureTech vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 PureTech vs MZR gasolina
- 1.2 PureTech vs Skyactiv-G
- 1.2 PureTech vs M111
- 1.2 PureTech vs M112 / M113
- 1.2 PureTech vs M264/M254
- 1.2 PureTech vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 és 2.0 Turbo)
- 1.2 PureTech vs M260
- 1.2 PureTech vs M271
- 1.2 PureTech vs M272/M273
- 1.2 PureTech vs M270/M274
- 1.2 PureTech vs M276
- 1.2 PureTech vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 PureTech vs MIVEC gasolina
- 1.2 PureTech vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 PureTech vs 1.6 DIG-T
- 1.2 PureTech vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 PureTech vs 1.2 HR12DE és 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 PureTech vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 PureTech vs 1.5/1.6/1.8 QG
- 1.2 PureTech vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 PureTech vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 PureTech vs 1.4 Turbo
- 1.2 PureTech vs 1.6 és 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 PureTech vs 2.2 Ecotec gasolina
- 1.2 PureTech vs 1.4/1.6/1.8 Ecotec 16V (primera generación)
- 1.2 PureTech vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.2 PureTech vs Porsche M96/M97
- 1.2 PureTech vs Porsche V8 és V6 (Cayenne és Panamera)
- 1.2 PureTech vs 1.4 és 1.6 TU3/TU5
- 1.2 PureTech vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 PureTech vs 1.6 THP
- 1.2 PureTech vs 1.8, 2.0 és 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- 1.2 PureTech vs 1.8 és 2.0 XU
- 1.2 PureTech vs 0.9 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 PureTech vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 PureTech vs 1.4 és 1.6 8v
- 1.2 PureTech vs 1.8 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.2 16v
- 1.2 PureTech vs 1.2 8v
- 1.2 PureTech vs E-Tech Híbrido
- 1.2 PureTech vs 2.0 16v F4R és F4RT
- 1.2 PureTech vs 1.4 és 1.6 16v
- 1.2 PureTech vs Rover K-Series
- 1.2 PureTech vs 1.0 és 1.4 Boosterjet
- 1.2 PureTech vs 1.2 Dualjet és 1.2 VVT
- 1.2 PureTech vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 PureTech vs 1.3, 1.5 és 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 PureTech vs 1.0 VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.2 Turbo
- 1.2 PureTech vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.4, 1.6 és 1.8 VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.5 Hybrid
- 1.2 PureTech vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.8 Hybrid
- 1.2 PureTech vs 2.7 és 4.0 gasolina (2TR-FE és 1GR-FE)
- 1.2 PureTech vs 2.0 és 2.4 VVT-i
- 1.2 PureTech vs 2.0 és 2.5 Hybrid
- 1.2 PureTech vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 PureTech vs Drive-E gasolina
- 1.2 PureTech vs 1.0 MPI
- 1.2 PureTech vs 1.2 12V
- 1.2 PureTech vs 1.4 16v és 1.6 FSI
- 1.2 PureTech vs 1.8 T 20v
- 1.2 PureTech vs 2.0 FSI
- 1.2 PureTech vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.2 PureTech vs 2.3 VR5 (V5)
- 1.2 PureTech vs 1.0, 1.4 és 1.6 8v EA111
- 1.2 PureTech vs 1.6 és 2.0 8v EA827
Ezzel: VR6
- VR6 vs 1.0 PureTech
- VR6 vs 1.2 és 1.4 TSI
- VR6 vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- VR6 vs 1.2 TCe
- VR6 vs 1.0 EcoBoost
- VR6 vs 1.3 TCe
- VR6 vs 1.6 EcoBoost
- VR6 vs 2.0 TSI / TFSI
- VR6 vs Audi 3.0 TFSI V6
- VR6 vs 2.4, 2.8 és 3.0 V6 30v
- VR6 vs BMW B38 / B37
- VR6 vs BMW B48 / B38
- VR6 vs BMW B58
- VR6 vs M43 1.6, 1.8 és 1.9
- VR6 vs M50 és M52
- VR6 vs BMW M54
- VR6 vs M60 és M62
- VR6 vs BMW N13
- VR6 vs BMW N20
- VR6 vs N42 és N45 1.6, 1.8 és 2.0
- VR6 vs BMW N43/N46
- VR6 vs BMW N52 / N53
- VR6 vs BMW N54/N55
- VR6 vs BMW N62 / N63
- VR6 vs 1.0, 1.2 és 1.4 Fire
- VR6 vs 1.4 T-Jet
- VR6 vs 1.0 T3 és 1.3 T4 FireFly Turbo
- VR6 vs 0.9 TwinAir és 1.0/1.3 FireFly
- VR6 vs 1.5 EcoBoost
- VR6 vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- VR6 vs 2.0 EcoBoost
- VR6 vs 2.3 EcoBoost
- VR6 vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v és RoCam
- VR6 vs 1.8 és 2.0 Zetec-E
- VR6 vs 1.0 és 1.2 de 3 cilindros (Onix és Tracker)
- VR6 vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- VR6 vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- VR6 vs 1.2, 1.4 és 1.6 8V (Family 1)
- VR6 vs Family II 2.0 és 2.4 gasolina
- VR6 vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- VR6 vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- VR6 vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- VR6 vs Honda e:HEV / i-MMD
- VR6 vs Honda IMA híbrido
- VR6 vs 1.0 T-GDI
- VR6 vs 1.6 GDI / T-GDI
- VR6 vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- VR6 vs 1.3, 1.4 és 1.6 Alpha
- VR6 vs 1.8 / 2.0 Beta II
- VR6 vs V6 Delta 2.5 és 2.7 (Hyundai-Kia)
- VR6 vs 1.0 és 1.1 Epsilon
- VR6 vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- VR6 vs 1.0 / 1.25 MPi
- VR6 vs 1.8 / 2.0 Nu
- VR6 vs Smartstream 1.6 T-GDi
- VR6 vs 2.0 / 2.4 GDI és T-GDI (Theta II)
- VR6 vs 2.0 és 3.0 Ingenium gasolina
- VR6 vs 2.3 MZR DISI Turbo
- VR6 vs MZR gasolina
- VR6 vs Skyactiv-G
- VR6 vs M111
- VR6 vs M112 / M113
- VR6 vs M264/M254
- VR6 vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 és 2.0 Turbo)
- VR6 vs M260
- VR6 vs M271
- VR6 vs M272/M273
- VR6 vs M270/M274
- VR6 vs M276
- VR6 vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- VR6 vs MIVEC gasolina
- VR6 vs Mitsubishi PHEV
- VR6 vs 1.6 DIG-T
- VR6 vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- VR6 vs 1.2 HR12DE és 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- VR6 vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- VR6 vs 1.5/1.6/1.8 QG
- VR6 vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- VR6 vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- VR6 vs 1.4 Turbo
- VR6 vs 1.6 és 1.8 Ecotec 16v
- VR6 vs 2.2 Ecotec gasolina
- VR6 vs 1.4/1.6/1.8 Ecotec 16V (primera generación)
- VR6 vs Porsche MA1 / 9A1
- VR6 vs Porsche M96/M97
- VR6 vs Porsche V8 és V6 (Cayenne és Panamera)
- VR6 vs 1.4 és 1.6 TU3/TU5
- VR6 vs 1.4/1.6 VTi
- VR6 vs 1.6 THP
- VR6 vs 1.8, 2.0 és 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- VR6 vs 1.8 és 2.0 XU
- VR6 vs 0.9 TCe
- VR6 vs 1.0 SCe (B4D)
- VR6 vs 1.0 TCe / SCe
- VR6 vs 1.4 és 1.6 8v
- VR6 vs 1.8 TCe
- VR6 vs 1.2 16v
- VR6 vs 1.2 8v
- VR6 vs E-Tech Híbrido
- VR6 vs 2.0 16v F4R és F4RT
- VR6 vs 1.4 és 1.6 16v
- VR6 vs Rover K-Series
- VR6 vs 1.0 és 1.4 Boosterjet
- VR6 vs 1.2 Dualjet és 1.2 VVT
- VR6 vs 1.5 K15B (Jimny)
- VR6 vs 1.3, 1.5 és 1.6 gasolina (serie M)
- VR6 vs 1.0 VVT-i
- VR6 vs 1.2 Turbo
- VR6 vs 1.33 Dual VVT-i
- VR6 vs 1.4, 1.6 és 1.8 VVT-i
- VR6 vs 1.5 Hybrid
- VR6 vs 1.6 Dual VVT-i
- VR6 vs 1.8 Hybrid
- VR6 vs 2.7 és 4.0 gasolina (2TR-FE és 1GR-FE)
- VR6 vs 2.0 és 2.4 VVT-i
- VR6 vs 2.0 és 2.5 Hybrid
- VR6 vs Volvo 5 cilindros gasolina
- VR6 vs Drive-E gasolina
- VR6 vs 1.0 MPI
- VR6 vs 1.2 12V
- VR6 vs 1.4 16v és 1.6 FSI
- VR6 vs 1.8 T 20v
- VR6 vs 2.0 FSI
- VR6 vs VW 2.0 TFSI EA113
- VR6 vs 2.3 VR5 (V5)
- VR6 vs 1.0, 1.4 és 1.6 8v EA111
- VR6 vs 1.6 és 2.0 8v EA827
További motorok összehasonlítása
Források
Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.
- Stellantis ofrece medidas a los afectados por los motores PureTech tras miles de demandaskm77 · Autós sajtó · közzétéve: 2025. november 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. május 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Hivatalos szerv · közzétéve: 2020. november · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
- Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2024. június 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Stellantis 1.2 Puretech engine: list of belt and chain modelsItalPassion · Autós sajtó · közzétéve: 2025. február 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
- VW Golf III VR6 (1991-1998)AutoBild · Autós sajtó · közzétéve: 2003. szeptember 1. · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- VW Golf IV (1J): Schwachstellen und KaufberatungGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- Gebrauchtwagen-Kaufberater: Was kann der Porsche Cayenne 9PA?AutoScout24 · Autós sajtó · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- Moteur EBWikipédia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- El Peugeot 208 estrena motor Turbo 100 con distribución por cadenaDiariomotor · Autós sajtó · közzétéve: 2026. március 16. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- VR6 engineWikipedia (inglés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · angol nyelven
- VR6-MotorWikipedia (alemán) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- VW EA390Wikipedia (alemán) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- Stellantis reacciona a los motores PureTech defectuosos: amplía la garantía de manera retroactiva a 10 añosXataka · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- La correa bañada en aceite: cámbiala cada 60.000 km y evita una avería de 3.000 eurosMotor16 · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- Rappel des moteurs 1.2 Puretech 110 et 130 chFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2023. január 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 4. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- Confirmado: Stellantis llama a revisión a más de 200.000 coches con el motor gasolina sucesor del 1.2 PureTech: «Y también se hará en España»Motorpasión · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 15. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
- Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
- Tous les problèmes sur Volkswagen Golf III (1991-1998)Fiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. november 2. · francia nyelven
- Seat Leon I: Bekannte Probleme & RückrufeGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · közzétéve: 2025. április 9. · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- VW Bora (1J2): Typische Probleme & SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · közzétéve: 2022. július 14. · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- VW Golf 4: ProblemeCarWiki.de · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- Audi TT: ProblemeCarWiki.de · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- VW Passat CC: Probleme und SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autós sajtó · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- Probleme mit dem Porsche Cayenne (9PA y 92A)CarWiki.de · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
- Tous les problèmes sur Volkswagen Passat (2004-2010)Fiches-auto.fr · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. november 2. · francia nyelven