Ugrás a tartalomra
MotorFiable

1.2 PureTech vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II: melyik motor megbízhatóbb?

Kockázati indexünk szerint a(z) 1.4 / 1.6 16v E-TEC II kisebb kockázatú, mint a(z) 1.2 PureTech: 19/100 (alacsony kockázat) a 96/100 (nagyon magas kockázat) ellenében. A(z) 1.2 PureTech esetében 7 súlyos dokumentált hiba, a fő hiba: „Az olajfürdős vezérműszíj leromlása”; a(z) 1.4 / 1.6 16v E-TEC II esetében nincs súlyos dokumentált hiba.

Kockázati index

1.2 PureTech

96

Nagyon magas kockázat · 7 súlyos hiba

Kockázati index

1.4 / 1.6 16v E-TEC II

19

Alacsony kockázat · 0 súlyos hiba

Kisebb kockázat

A mutató (0–100) a három legsúlyosabb dokumentált hiba súlyosságát és gyakoriságát súlyozza. Hogyan számoljuk

25 forrásHogyan dolgozunk

Megbízható a(z) 1.2 PureTech?

A szíjas 1.2 PureTech (2012-2025) esetében a Stellantis elismert problémát ismer: az olajfürdős vezérműszíj leromolhat, eltömítheti a kenést, és a 2013-2018-as turbós változatoknál károsíthatja a fékrásegítő vákuumszivattyúját. A 2014-2023-as turbósok olajat is fogyaszthatnak. A Stellantis 10 éves vagy 180 000 km-es fedezetet kínál; a láncos generáció (2023-tól) már nem használ ilyen szíjat.[1][2][3][4][5]

A(z) 1.2 PureTech mind a(z) 7 hibájának megtekintése

Megbízható a(z) 1.4 / 1.6 16v E-TEC II?

Az 1,4 és 1,6 16v GM Daewoo E-TEC II motorok (Lacetti/Optra és első generációs Aveo) fogasszíjas vezérműveket használnak, és a lengyel sajtó szerint mérsékelt hibaérzékenységűek. Dokumentált problémák: az első egységek (2004–2005) hibás szelepei, lambdaszonda-hibák, valamint néhány olajszivárgás vagy olajfogyasztás.[6][7][8]

A(z) 1.4 / 1.6 16v E-TEC II mind a(z) 3 hibájának megtekintése

Összehasonlítás egymás mellett

1.2 PureTech és 1.4 / 1.6 16v E-TEC II összehasonlítása
1.2 PureTech1.4 / 1.6 16v E-TEC II
Műszaki adatlap
TípusMotorMotor
ÜzemanyagBenzinBenzin
Lökettérfogat1 199 cm³—
VezérlésOlajfürdős szíjFogasszíj (száraz)
Teljesítmény68–155 LE83–109 LE
Gyártás2012 óta[9][10]2004–2011[11][12][13][14][15]
Megbízhatóság
Kockázati index (mi ez)96Nagyon magas kockázat19Alacsony kockázat
Dokumentált hibák73
Magas vagy kritikus súlyosságú70
Legrosszabb súlyosságKritikus súlyosságKözepes súlyosság
Fő hibák
  1. Kritikus súlyosság: Az olajfürdős vezérműszíj leromlása
  2. Kritikus súlyosság: A fékrásegítés elvesztése a vákuumszivattyú károsodása miatt
  3. Magas súlyosság: Túlzott olajfogyasztás a gyűrűkön lévő lerakódás vagy az olajleválasztó hibája miatt
  1. Közepes súlyosság: Hibás szelepek és gyújtáskimaradások az első egységeknél (2004–2005)
  2. Alacsony súlyosság: Lambdaszonda-hibák
  3. Alacsony súlyosság: Olajfogyasztás és olajszivárgás
Legdrágább dokumentált javításlegfeljebb 1 200 EURAz olajfürdős vezérműszíj leromlásaKözölt összeg[2][16][17][18]Nincs megbízható adat
Mely változatokat érdemes megvenni
VásárolhatóAjánlott változatokNincs
  • 1,4 és 1,5 8v SOHC (Aveo, 2005–2011)[8][15]
ÓvatosanÓvatosságot igénylő változatok
  • 1.2 VTi / PureTech szívómotoros 68-83 LE (EB2, EB2F, EB2FA..., 2012-től)[1][3][19]
  • 1.2 PureTech turbó 110 és 130 LE Euro 6.1 (EB2DT, EB2DTS, 2013-2018)[2][3][4][20]
  • 1.2 PureTech turbó 100-155 LE Euro 6.2/6.3/6d (2018-2022)[2][4][21]
  • 1.2 PureTech turbó 100 és 130 LE felülvizsgált szíjjal (2022-2025)[1][2][22]
  • 1.2 Turbo / Hybrid harmadik generáció lánccal, 100-145 LE (2023-tól)[23][24]
  • 1,4 16v DOHC 95–101 LE (F14D4/L95, 2004–2011)[6][7][15]
  • 1,6 16v DOHC 103–109 LE (L91/LXT, 2004–2011)[7][15][25]
KerülendőElkerülendő változatokNincsNincs

Az egyes hibák súlyossága: zöld, alacsony; borostyán, közepes; piros, magas; sötétpiros, kritikus. Hogyan értékeljük őket

Az egyes motorokat használó autók

További összehasonlítások

Ezzel: 1.2 PureTech

Ezzel: 1.4 / 1.6 16v E-TEC II

További motorok összehasonlítása

Ez az összehasonlítás, amit éppen nézel: cseréld ki a két motor egyikét.

Források

Az oldal minden adata a forrására hivatkozik. Ha hibát találsz, jelezd nekünk.

  1. Stellantis ofrece medidas a los afectados por los motores PureTech tras miles de demandaskm77 · Autós sajtó · közzétéve: 2025. november 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  2. Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2025. május 26. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  3. Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Hivatalos szerv · közzétéve: 2020. november · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  4. Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2024. június 23. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  5. Stellantis 1.2 Puretech engine: list of belt and chain modelsItalPassion · Autós sajtó · közzétéve: 2025. február 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · angol nyelven
  6. Chevrolet Lacetti 1.4 16V - Niełatwo zdobyć zaufanieAuto Świat · Autós sajtó · közzétéve: 2007. november 19. · megtekintve: 2026. november 2. · más nyelv nyelven
  7. Bez fajerwerków - Chevrolet Lacetti (2003-2010)AutoCentrum.pl · Autós sajtó · közzétéve: 2012. április 7. · megtekintve: 2026. november 2. · más nyelv nyelven
  8. Czy warto kupić: używany Chevrolet Aveo (od 2002 do 2011)AutoCentrum.pl · Autós sajtó · közzétéve: 2013. március 5. · megtekintve: 2026. november 2. · más nyelv nyelven
  9. Moteur EBWikipédia (francés) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  10. El Peugeot 208 estrena motor Turbo 100 con distribución por cadenaDiariomotor · Autós sajtó · közzétéve: 2026. március 16. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  11. GM Family 1 engineWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · angol nyelven
  12. Chevrolet LacettiWikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · angol nyelven
  13. Chevrolet LacettiWikipedia (de) · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · német nyelven
  14. Chevrolet Aveo (T200)Wikipedia · Egyéb forrás · megtekintve: 2026. november 2. · angol nyelven
  15. Używany Chevrolet Aveo T200/T250 - typowe awarie i problemyWP Autokult · Autós sajtó · közzétéve: 2012. január 28. · megtekintve: 2026. november 2. · más nyelv nyelven
  16. 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 2. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  17. Stellantis reacciona a los motores PureTech defectuosos: amplía la garantía de manera retroactiva a 10 añosXataka · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  18. La correa bañada en aceite: cámbiala cada 60.000 km y evita una avería de 3.000 eurosMotor16 · Autós sajtó · közzétéve: 2026. augusztus 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  19. Rappel des moteurs 1.2 Puretech 110 et 130 chFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  20. Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autós sajtó · közzétéve: 2023. január 28. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  21. Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autós sajtó · közzétéve: 2026. június 4. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  22. 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autós sajtó · közzétéve: 2024. március 27. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  23. Confirmado: Stellantis llama a revisión a más de 200.000 coches con el motor gasolina sucesor del 1.2 PureTech: «Y también se hará en España»Motorpasión · Autós sajtó · közzétéve: 2025. július 15. · megtekintve: 2026. szeptember 26. · spanyol nyelven
  24. Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Autós sajtó · megtekintve: 2026. szeptember 26. · francia nyelven
  25. W pierwszych silnikach 1,6 l przecierały się zawory (Chevrolet Lacetti)AutoCentrum.pl (usterki) · Tulajdonosi fórum · megtekintve: 2026. november 2. · más nyelv nyelven