G4EHG4EEG4EDG4EAG4EKG4EBG4FKG4EC
Silnik 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha: usterki i niezawodność
Hyundai/Kia Alpha i Alpha II 1.3, 1.4 i 1.6 (G4EH, G4EE i G4ED) · Hyundai i Kia
Wolnossący, czterocylindrowy silnik benzynowy z paskiem rozrządu, który Hyundai i Kia montowały jako 1.3, 1.4 i 1.6 w Getzu, Rio II, Elantrze XD i Ceracie I. Poradniki zakupowe opisują go jako niezawodny i trwały (250 000–350 000 km przy obsłudze), a typowymi bolączkami są zużycie i wycieki oleju, cewki i przepustnica oraz zużycie mechanizmu zaworowego.[1][2][3]
Które wersje 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha kupować?
Nasz werdykt dla każdej wersji, oparty na udokumentowanych usterkach.
- Z ostrożnością
1.3 12V (G4EH, 82–85 KM, 2002–2005)
2002–2005 · 82–85 KM · G4EH
Nie znaleźliśmy źródeł dotyczących wyłącznie 1.3: fiches-auto ma tylko dwie relacje o Getzu 1.3, bez awarii silnika, a wspólne dla wszystkich benzyniaków Getza są zużycie oleju i sporadyczne awarie cewek oraz przepustnicy, o których piszą niemieckie poradniki.[1][8][9]
- Kupić
1.4 16V (G4EE, 97 KM, 2005–2011)
2005–2011 · 97 KM · G4EE
Gebrauchtwagenberater wprost poleca 1.4 po liftingu jako najlepszy wybór w Getzu, a fiches-auto rejestruje tylko jedną awarię rozrządu w siedmiu relacjach o Getzu 1.4; udokumentowane wady to zużycie oleju oraz sporadyczne awarie cewek i przepustnicy.[1][8]
- Z ostrożnością
1.6 16V (G4ED i G4ED-G, 105–112 KM, 2000–2011)
2000–2011 · 105–112 KM · G4ED
Kolesa opisuje 1.6 z Ceraty I jako silnik trwały (250 000–350 000 km przy obsłudze), ale ze skłonnością do brania oleju, wycieków przez odmę skrzyni korbowej i popychaczy hydraulicznych, które źle pracują po 100 000 km.[2][10]
- Z ostrożnością
1.3 12v SOHC (G4EA i G4EH, 60-86 KM, Accent 1994-2005)
1994–2005 · 60–86 KM · G4EA, G4EH
Recenzje CarsGuide opisują Accenty i Excele z tamtych czasów jako auta, które bez poważnych problemów przejeżdżają 200 000 km przy regularnym serwisie, ale ostrzegają przed dużym zużyciem oleju i hałasami w górnej części silnika, gdy serwis był zaniedbany; nie znaleźliśmy danych specyficznych dla tego 1.3, więc warto żądać historii serwisowej.[11][12]
- Z ostrożnością
1.5 12v SOHC (G4EK i G4EB, 88-91 KM, 1994-2005)
1994–2005 · 88–91 KM · G4EK, G4EB
Recenzje CarsGuide opisują Accenty i Excele z tamtych czasów jako auta, które bez poważnych problemów przejeżdżają 200 000 km przy regularnym serwisie, ale ostrzegają przed dużym zużyciem oleju i hałasami w górnej części silnika, gdy serwis był zaniedbany; nie znaleźliśmy danych specyficznych dla tego 1.5 12-zaworowego, więc warto żądać historii serwisowej.[11][12]
- Z ostrożnością
1.5 16v DOHC (G4FK i G4EC, 99-107 KM, 1995-2005)
1995–2005 · 99–107 KM · G4FK, G4EC
Recenzje CarsGuide opisują Accenty i Excele z tamtych czasów jako auta, które bez poważnych problemów przejeżdżają 200 000 km przy regularnym serwisie, ale ostrzegają przed dużym zużyciem oleju i hałasami w górnej części silnika, gdy serwis był zaniedbany; nie znaleźliśmy danych specyficznych dla tego 1.5 16-zaworowego, więc warto żądać historii serwisowej.[11][12]
Kupić: Brak znanych poważnych usterek lub już naprawione w tej wersji. Z ostrożnością: Do kupienia, jeśli sprawdzisz coś konkretnego: historię, wymienioną część lub wykonaną kampanię. Unikać: Wysokie ryzyko poważnej awarii, trudnej do wykrycia lub zapobieżenia.
Znane usterki: 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha
Uporządkowane od najważniejszej do najmniej ważnej (waga × częstość).
- 1Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaSmarowanieZużycie oleju i wycieki z miski, uszczelniacza wału i odmySilniki Alpha dość często tracą lub zużywają olej: w Getzu poradniki wskazują uszczelkę miski i uszczelniacz wału korbowego, a w 1.6 z Ceraty zużycie rośnie z przebiegiem przez odmę skrzyni korbowej i pierścienie tłokowe.
- 2Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaGłowica i blokZużycie wałków rozrządu, popychaczy hydraulicznych i łańcucha pośredniegoW Getzu pkw.de wymienia zużyte wałki rozrządu wśród najlepiej znanych usterek używanych egzemplarzy, a w 1.6 z Ceraty Kolesa zwraca uwagę na hałas łańcucha pośredniego i popychacze hydrauliczne, które źle pracują po 100 000 km.
- 3Niska dotkliwośćCzęstość: SporadycznaZapłonAwarie cewek zapłonowych i przepustnicyNiemieckie poradniki o Getzu wskazują, że cewki zapłonowe i przepustnice od czasu do czasu przestają działać w benzyniakach, a pkw.de dodaje, że elektronika silnika może sprawiać kłopoty.
Kolory wagi: niska, średnia, wysoka, krytyczna. Jak je oceniamy
Według części
Porównaj każdą usterkę z tą samą częścią w innych silnikach: objawy, koszt i dotknięte modele.
Czym jest 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha
Rodzina Alpha to pierwszy silnik, jaki Hyundai zaprojektował w całości: czterocylindrowy benzynowy z blokiem żeliwnym i głowicą aluminiową, produkowany w latach 1992–2011. Alpha II to jej druga generacja, z silnikami 1.4 (G4EE) i 1.6 (G4ED), które napędzały Getza, Rio drugiej generacji (JB), Elantrę XD i Ceratę I. Kolesa opisuje go jako bardzo zachowawczy silnik, z blokiem żeliwnym i rozrządem paskowym z dodatkowym łańcuchem między wałkami.[2][4]
W Getzu 1.3 (G4EH, 82–85 KM) sprzedawano do 2005 r., kiedy lifting zastąpił go 1.4 (G4EE, 97 KM); 1.6 (G4ED, 105–106 KM) towarzyszył całej gamie. W Rio II ADAC wymienia 1.4 o mocy 97 KM i 1.6 o mocy 112 KM obok diesla 1.5 CRDi, a w Niemczech Elantrę XD sprzedawano z 1.6 o mocy 107 KM.[5][6][7][13][14]
Rozrząd jest paskowy, a 1.6 ma dodatkowo łańcuch między wałkami i popychacze hydrauliczne. Interwał wymiany zależy od źródła: CarWiki podaje 90 000 km lub 6 lat dla Rio II, a właściciel Getza 1.4 na fiches-auto wymienia 5 lat lub 60 000 km. Warto trzymać się instrukcji samochodu, a nie jednego źródła.[2][15][16]
Co do niezawodności Gebrauchtwagenberater pisze, że o silnikach Getza prawie nie da się powiedzieć nic negatywnego, i poleca 1.4 po liftingu; Kolesa szacuje, że 1.6 wytrzymuje 250 000–350 000 km przy normalnej obsłudze. Powtarzające się bolączki to zużycie i wycieki oleju, sporadyczne awarie cewek i przepustnicy oraz zużycie mechanizmu zaworowego.[1][2]
- Producent
- Hyundai Motor Group (Hyundai y Kia)
- Rodzina
- Alpha / Alpha II (G4EH, G4EE, G4ED)
- Paliwo
- Benzyna
- Pojemność skokowa
- —
- Cylindry
- 4
- Zasilanie
- Wolnossący
- Wtrysk
- Wtrysk pośredni
- Rozrząd
- Pasek rozrządu (suchy)
- Moc
- 82–112 KM
- Maksymalny moment obrotowy
- 146 Nm
- Produkcja
- 2000–2011
- Marki
- Hyundai i Kia
Co zmieniło się między wersjami
1994–2005
1.3 12v SOHC (G4EA i G4EH, 60-86 KM, Accent 1994-2005)
Silnik Alpha 1.3 z głowicą SOHC i 12 zaworami. Wikipedia rozróżnia G4EA z gaźnikiem (72 KM, 1994–2000) od G4EH ze wtryskiem (85 KM, do 2005); ADAC podaje 60 i 75 KM w Accencie X3 oraz 75–86 KM w LC, a niemiecka Wikipedia przypisuje G4EH do X3, a G4EA do LC, więc źródła nie zgadzają się, który kod ma jaką moc.[4][17][18][19][20][21]
1994–2005
1.5 12v SOHC (G4EK i G4EB, 88-91 KM, 1994-2005)
Silnik Alpha 1.5 z głowicą SOHC, 12 zaworami i wtryskiem. Wikipedia podaje 88 KM w Europie dla G4EB/G4EK i około 91–92 KM w Accencie; niemiecka Wikipedia daje 91 KM w X3 i 90 KM w LC. ADAC nie wymienia tego silnika w wersjach niemieckich, gdzie 1.5 to zawsze wersja 16-zaworowa.[4][17][18][19][20]
1995–2005
1.5 16v DOHC (G4FK i G4EC, 99-107 KM, 1995-2005)
Silnik Alpha II 1.5 z dwoma wałkami rozrządu i 16 zaworami. ADAC wymienia go jako 1.5 GT o mocy 99 KM w Accencie X3 od czerwca 1997 oraz jako 1.5 o mocy 102 KM w LC od września 2000 do marca 2003; Wikipedia podaje 102 KM, a potem 107 KM (G4EC), i umieszcza go też w Elantrze J2 (w Europie Lantra) w latach 1995–1998.[4][17][19][20]
2000–2011
1.6 16V (G4ED i G4ED-G, 105–112 KM, 2000–2011)
Alpha II o pojemności 1 599 cm³, z dwoma wałkami rozrządu i popychaczami hydraulicznymi. Wikipedia podaje, że G4ED produkowane po 2005 r. mają zmienne fazy rozrządu (CVVT), a Kolesa odróżnia G4ED-G od starszych G4ED. ADAC podaje 107 KM w Elantrze XD, 105–106 KM w Getzu i 112 KM w Rio II.[2][4][5][6][7][13]
2002–2005
1.3 12V (G4EH, 82–85 KM, 2002–2005)
Wersja ze wtryskiem oryginalnego silnika 1.3 Alpha, z głowicą SOHC na 12 zaworów. W Getzu sprzedawana w latach 2002–2005, z mocą 82 KM i 85 KM od połowy 2004 r.; lifting z 2005 r. zastąpił ją 1.4.[4][5][14]
2005–2011
1.4 16V (G4EE, 97 KM, 2005–2011)
Alpha II o pojemności 1 399 cm³ z dwoma wałkami rozrządu, o mocy 95–97 KM. Trafił do Getza wraz z liftingiem z 2005 r. zamiast 1.3 i był montowany w Rio II od 2005 r.[4][6][13][14]
Samochody z silnikiem 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha
9 modeli sprzedawanych w Europie. Wejdź w każdy, aby zobaczyć wszystkie jego usterki i listę kontrolną przed zakupem.
Hyundai
- Hyundai Getz1.3 · 1.4 · 1.62002–2009[1][5][13][14]
- Hyundai Elantra I1.6 GLS2001–2006[4][7][10][24]
- Hyundai Matrix1.6 103 CV2001–2010[26][27]
- Hyundai Coupé II1.6 16v 105 CV2002–2009[28][29]
- Hyundai Accent I1.3 · 1.5 · 1.5 GT 99 CV1994–1999[4][17][18][19]
- Hyundai Accent II1.3 · 1.5 · 1.5 GS/GLS 102 CV · 1.61999–2005[4][17][18][20][21]
- Hyundai Lantra1.51995–1998[4][24]
Kia
- Kia Rio II1.4 · 1.62005–2011[6][15][22][23]
- Kia Cerato I1.62004–2008[2][4][25]
Porównaj: 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 PureTech
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 PureTech
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 i 1.4 TSI
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 TCe
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 EcoBoost
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.3 TCe
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.6 EcoBoost
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.4, 2.8 i 3.0 V6 30v
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW B38 / B37
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW B48 / B38
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW B58
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M43 1.6, 1.8 i 1.9
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M50 i M52
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW M54
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M60 i M62
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW N13
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW N20
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs N42 i N45 1.6, 1.8 i 2.0
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW N43/N46
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW N52 / N53
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW N54/N55
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs BMW N62 / N63
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0, 1.2 i 1.4 Fire
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4 T-Jet
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 T3 i 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 0.9 TwinAir i 1.0/1.3 FireFly
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.5 EcoBoost
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 EcoBoost
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.3 EcoBoost
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v i RoCam
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.8 i 2.0 Zetec-E
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 i 1.2 de 3 cilindros (Onix i Tracker)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2, 1.4 i 1.6 8V (Family 1)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Family II 2.0 i 2.4 gasolina
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Honda IMA híbrido
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 T-GDI
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.8 / 2.0 Beta II
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs V6 Delta 2.5 i 2.7 (Hyundai-Kia)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 i 1.1 Epsilon
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.8 / 2.0 Nu
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 i 3.0 Ingenium gasolina
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs MZR gasolina
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Skyactiv-G
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M111
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M112 / M113
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M264/M254
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 i 2.0 Turbo)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M260
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M271
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M272/M273
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M270/M274
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs M276
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs MIVEC gasolina
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Mitsubishi PHEV
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.6 DIG-T
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 HR12DE i 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.5/1.6/1.8 QG
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4 Turbo
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.6 i 1.8 Ecotec 16v
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.2 Ecotec gasolina
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4/1.6/1.8 Ecotec 16V (primera generación)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Porsche M96/M97
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Porsche V8 i V6 (Cayenne i Panamera)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4 i 1.6 TU3/TU5
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4/1.6 VTi
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.6 THP
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.8, 2.0 i 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.8 i 2.0 XU
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 0.9 TCe
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 TCe / SCe
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4 i 1.6 8v
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.8 TCe
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 16v
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 8v
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs E-Tech Híbrido
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 16v F4R i F4RT
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4 i 1.6 16v
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Rover K-Series
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 i 1.4 Boosterjet
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 Dualjet i 1.2 VVT
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.3, 1.5 i 1.6 gasolina (serie M)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 VVT-i
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 Turbo
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4, 1.6 i 1.8 VVT-i
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.5 Hybrid
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.8 Hybrid
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.7 i 4.0 gasolina (2TR-FE i 1GR-FE)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 i 2.4 VVT-i
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 i 2.5 Hybrid
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs Drive-E gasolina
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0 MPI
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.2 12V
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.4 16v i 1.6 FSI
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.8 T 20v
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.0 FSI
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 2.3 VR5 (V5)
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs 1.6 i 2.0 8v EA827
- 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha vs VR6
Części serwisowe do silnika 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha
Części wymieniane podczas przeglądów i wymiany rozrządu, wyszukane dla tego silnika. Potwierdź numer katalogowy numerem rejestracyjnym lub numerem VIN.
Zestaw rozrządu
Filtr oleju
Filtr powietrza
Świece zapłonowe
Linki afiliacyjne: jeśli kupisz w tych sklepach, MotorFiable może otrzymać prowizję bez dodatkowych kosztów dla ciebie. Przed zamówieniem sprawdź zgodność po numerze rejestracyjnym lub numerze VIN. Linki afiliacyjne
Kupujesz samochód z silnikiem 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha?
Skontaktujemy Cię z partnerem tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę w formularzu.
Masz samochód z tym silnikiem? Opowiedz nam, jakie usterki miałeś, przy jakim przebiegu i ile zapłaciłeś. Zgłoś swoją awarię.
Źródła
Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.
- Hyundai Getz: typische Probleme und SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 9 listopada 2022 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Kia Cerato I с пробегом: неудачные механические коробки и шумные, но надёжные моторыKolesa.ru · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 28 lutego 2019 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po innym języku
- Hyundai Getz: Autokatalog mit Zuverlässigkeit und SchwachstellenPKW.de · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai Alpha engineWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Hyundai Getz 1. Generation (2002-2005): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Kia Rio JB (2005-2009): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai Elantra 1. Generation (XD): 1.6 GLS und SchwachstellenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Tous les problèmes sur Hyundai Getz 2002-2010 (fiabilité, témoignages)Fiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po francusku
- Hyundai Getz ab 2002: Gebrauchtwagen-TestAUTO BILD · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai Elantra XD с пробегом: под хруст гранат и стук клапановKolesa.ru · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 listopada 2018 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po innym języku
- Used Hyundai Accent review: 2000-2012CarsGuide · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 26 kwietnia 2013 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Used Hyundai Excel review: 1994-2000CarsGuide · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 13 lutego 2013 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Hyundai Getz 1. Generation, 1. Facelift (2005-2009): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai GetzWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Kia Rio: Zahnriemen oder Steuerkette (alle Modelle in der Tabelle)CarWiki.de · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai Getz: qualités et défauts (avis de propriétaires)Fiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po francusku
- Hyundai AccentWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Hyundai AccentWikipedia (alemán) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai Accent 1. Generation (X3, 1994-1999): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai Accent 2. Generation (LC, 2000-2003): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai Accent 2. Generation, 1. Facelift (LC, 2003-2006): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Kia Rio JB, 1. Facelift (2009-2011): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Kia RioWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Hyundai ElantraWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Kia CeratoWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Hyundai MatrixWikipedia (alemán) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai MatrixWikipedia (español) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po hiszpański
- Hyundai CoupéWikipedia (alemán) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Hyundai TiburonWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku