M271M271 KE16 (271.910)M271 KE18 (271.9xx)M271 DE18 ML (271.942)M271 EVO DE18 LA (271.8xx)
Silnik M271: usterki i niezawodność
Mercedes-Benz M271 (1.6/1.8 Kompressor i 1.8 CGI turbo) · Mercedes-Benz
M271 to czterocylindrowy silnik benzynowy, który Mercedes-Benz montował w latach 2002-2015, najpierw z kompresorem mechanicznym (Kompressor), a od 2009 roku z turbosprężarką w wersji EVO. Ma dobrze udokumentowany słaby punkt w całej gamie: łańcuch rozrządu i koła zębate wałków rozrządu mogą zużywać się przedwcześnie, a wyspecjalizowane źródło opisuje ten problem jako uporczywy nawet po przeprojektowaniu w wersji EVO.[1][2][3]
Które wersje M271 kupować?
Nasz werdykt dla każdej wersji, oparty na udokumentowanych usterkach.
- Z ostrożnością
M271 Kompressor 1.6/1.8 (KE16/KE18)
2002–2011 · 122–194 KM · 271.910, 271.9xx, 271.942
Ma ten sam udokumentowany słaby punkt co cała rodzina M271: łańcuch rozrządu i koła zębate wałków rozrządu mogą zużywać się przedwcześnie, według przeanalizowanego wyspecjalizowanego źródła, które nie opisuje żadnego etapu produkcji w tej wersji wolnego od tego problemu.[1]
- Z ostrożnością
M271 EVO 1.8 turbo CGI (DE18 LA)
2009–2015 · 156–204 KM · 271.8xx, DE18 LA
Przeanalizowane wyspecjalizowane źródło wyraźnie wskazuje, że zużycie łańcucha rozrządu i kół zębatych utrzymało się nawet w tej wersji EVO, mimo zmiany kompresora mechanicznego na turbo.[1]
Kupić: Brak znanych poważnych usterek lub już naprawione w tej wersji. Z ostrożnością: Do kupienia, jeśli sprawdzisz coś konkretnego: historię, wymienioną część lub wykonaną kampanię. Unikać: Wysokie ryzyko poważnej awarii, trudnej do wykrycia lub zapobieżenia.
Znane usterki: M271
Uporządkowane od najważniejszej do najmniej ważnej (waga × częstość).
- 1Krytyczna dotkliwośćCzęstość: CzęsteRozrządWyciągnięcie łańcucha rozrządu i zużycie kół zębatych wałków rozrząduTak: łańcuch rozrządu M271 może się przedwcześnie wyciągnąć i zużyć zęby kół zębatych wałków rozrządu, co grozi uszkodzeniem silnika. Wyspecjalizowane źródło opisuje ten słaby punkt jako uporczywy w całej produkcji, łącznie z wersją EVO z turbo.
- 2Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteRozrządWyciek oleju z elektromagnesów regulatora wałka rozrządu do instalacji elektrycznejTak: elektromagnesy (elektrozawory) regulatora wałka rozrządu M271 mogą tracić szczelność, a olej podciąga się kapilarnie do złącza i wiązki przewodów, mogąc dotrzeć do sterownika. Mercedes-Benz ma dedykowany przewód naprawczy (numer A2711502733), tani w montażu.
- 3Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteDolotPrzewód odmy pod kompresorem: pęka i powoduje zasysanie fałszywego powietrzaTak: przewód wentylacji skrzyni korbowej przy częściowym obciążeniu, umieszczony pod kompresorem, wysycha i pęka pod wpływem ciepła i oleju, wpuszczając fałszywe powietrze. Powoduje nierówny bieg jałowy, szarpnięcia i zapaloną kontrolkę silnika; część jest tania, ale robocizna droga z powodu trudnego dostępu.
- 4Niska dotkliwośćCzęstość: CzęsteDolotNarastanie nagaru w układzie dolotowym w wersjach EVO turbo i CGI z wtryskiem bezpośrednimW wersjach z wtryskiem bezpośrednim (EVO turbo i krótkotrwała CGI z lat 2003-2005) M271 może gromadzić nagar na zaworach dolotowych, co jest typowym problemem benzynowego wtrysku bezpośredniego. Usuwa się go czyszczeniem mechanicznym; dobrej jakości benzyna pomaga mu zapobiegać.
Kolory wagi: niska, średnia, wysoka, krytyczna. Jak je oceniamy
Według części
Porównaj każdą usterkę z tą samą częścią w innych silnikach: objawy, koszt i dotknięte modele.
Czym jest M271
M271 to rodzina rzędowych silników czterocylindrowych z blokiem i głowicą z aluminium, dwoma wałkami rozrządu ze zmiennymi fazami, czterema zaworami na cylinder i indywidualnymi cewkami zapłonowymi, produkowana przez Mercedes-Benz w Untertürkheim (Niemcy) w latach 2002-2015 jako następca M111. Powstała w dwóch pojemnościach: 1,8 litra (1.796 cm³), najpopularniejszej, oraz 1,6 litra (1.597 cm³), wprowadzonej w 2008 roku do wersji podstawowych.[2][3]
Większość produkcji korzysta z mechanicznego kompresora typu Roots (Kompressor) z wtryskiem wielopunktowym, o udokumentowanych mocach od 122 do 194 KM w zależności od wersji. W latach 2003-2005 istniał też wariant z wtryskiem bezpośrednim (CGI), nadal z kompresorem mechanicznym, o mocy 170 KM. We wrześniu 2009 roku Mercedes-Benz zaprezentował wersję EVO, która zastąpiła kompresor turbosprężarką i upowszechniła wtrysk bezpośredni, z mocami od 156 do 204 KM; ta wersja utrzymała się do końca produkcji w 2015 roku.[2][3]
M271 montowano w Klasie C (W203 i W204), Klasie E (W211 oraz, już w wersji EVO z turbo, W212 do liftingu w 2013 roku, który zastąpił go silnikiem M274), CLK (C209) i SLK (R171 oraz w pierwszym etapie R172, zanim ta gama w 2016 roku zmieniła nazwę na SLC z silnikiem M274).[2][4][5][6][7][8]
Niemiecki poradnik specjalizujący się w samochodach używanych podsumowuje M271 jako silnik, który pod kilkoma względami odbiega od typowej niezawodności Mercedes-Benz, głównie z powodu zużycia łańcucha rozrządu, i zaleca sprawdzenie historii serwisowej oraz, jeśli to możliwe, potwierdzenie, że łańcuch został już wymieniony, zanim kupisz samochód.[1]
- Producent
- Mercedes-Benz (Daimler)
- Rodzina
- M271
- Paliwo
- Benzyna
- Pojemność skokowa
- 1 796 cm³
- Cylindry
- 4
- Zasilanie
- Turbo
- Wtrysk
- Wtrysk pośredni
- Rozrząd
- Łańcuch
- Moc
- 122–204 KM
- Produkcja
- 2002–2015
- Marki
- Mercedes-Benz
Co zmieniło się między wersjami
2002–2011
M271 Kompressor 1.6/1.8 (KE16/KE18)
Silnik z mechanicznym kompresorem typu Roots (Kompressor) i wtryskiem wielopunktowym, z wyjątkiem krótkotrwałego wariantu DE18 ML z wtryskiem bezpośrednim (CGI) z lat 2003-2005 o mocy 170 KM, który nadal ma kompresor mechaniczny. Pojemności 1,8 litra (od 2002 roku) i 1,6 litra (od 2008 roku), z mocami od 122 do 194 KM w zależności od modelu i rynku. Rok zakończenia tej wersji jest przybliżony: przejście na wersję EVO z turbo nie nastąpiło równocześnie we wszystkich modelach, a szczegóły dla poszczególnych samochodów znajdują się w „applications".[2][3]
2009–2015
M271 EVO 1.8 turbo CGI (DE18 LA)
Od września 2009 roku Mercedes-Benz zastąpił kompresor mechaniczny turbosprężarką i upowszechnił wtrysk bezpośredni (CGI) w bloku 1,8 litra, z mocami od 156 do 204 KM. To ostatnia ewolucja M271 przed zastąpieniem go przez M270/M274 od 2011-2013 roku w zależności od modelu.[2][3]
Samochody z silnikiem M271
7 modeli sprzedawanych w Europie. Wejdź w każdy, aby zobaczyć wszystkie jego usterki i listę kontrolną przed zakupem.
Mercedes-Benz
- Mercedes-Benz Clase C W2032002–2007[2][4]
- Mercedes-Benz Clase C W204C 180 Kompressor · C 200 Kompressor · C 180 CGI · C 200 CGI · C 250 CGI2007–2014[2][9]
- Mercedes-Benz Clase E W211E 200 Kompressor2003–2009[7]
- Mercedes-Benz Clase E W212E 200 BlueEFFICIENCY · E 250 BlueEFFICIENCY2009–2013[8]
- Mercedes-Benz CLK C2092002–2003[2]
- Mercedes-Benz SLK R1712004–2011[2][6]
- Mercedes-Benz SLK R1722011–2016[2][6]
Porównaj: M271
- M271 vs 1.2 PureTech
- M271 vs 1.0 PureTech
- M271 vs 1.2 i 1.4 TSI
- M271 vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- M271 vs 1.2 TCe
- M271 vs 1.0 EcoBoost
- M271 vs 1.3 TCe
- M271 vs 1.6 EcoBoost
- M271 vs 2.0 TSI / TFSI
- M271 vs Audi 3.0 TFSI V6
- M271 vs 2.4, 2.8 i 3.0 V6 30v
- M271 vs BMW B38 / B37
- M271 vs BMW B48 / B38
- M271 vs BMW B58
- M271 vs M43 1.6, 1.8 i 1.9
- M271 vs M50 i M52
- M271 vs BMW M54
- M271 vs BMW N13
- M271 vs BMW N20
- M271 vs N42 i N45 1.6, 1.8 i 2.0
- M271 vs BMW N43/N46
- M271 vs BMW N52 / N53
- M271 vs BMW N54/N55
- M271 vs BMW N62 / N63
- M271 vs 1.0, 1.2 i 1.4 Fire
- M271 vs 1.4 T-Jet
- M271 vs 1.0 T3 i 1.3 T4 FireFly Turbo
- M271 vs 0.9 TwinAir i 1.0/1.3 FireFly
- M271 vs 1.5 EcoBoost
- M271 vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- M271 vs 2.0 EcoBoost
- M271 vs 2.3 EcoBoost
- M271 vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v i RoCam
- M271 vs 1.8 i 2.0 Zetec-E
- M271 vs 1.0 i 1.2 de 3 cilindros (Onix i Tracker)
- M271 vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- M271 vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- M271 vs 1.2, 1.4 i 1.6 8V (Family 1)
- M271 vs Family II 2.0 i 2.4 gasolina
- M271 vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- M271 vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- M271 vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- M271 vs Honda e:HEV / i-MMD
- M271 vs Honda IMA híbrido
- M271 vs 1.0 T-GDI
- M271 vs 1.6 GDI / T-GDI
- M271 vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- M271 vs 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha
- M271 vs 1.8 / 2.0 Beta II
- M271 vs 1.0 i 1.1 Epsilon
- M271 vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- M271 vs 1.0 / 1.25 MPi
- M271 vs 1.8 / 2.0 Nu
- M271 vs Smartstream 1.6 T-GDi
- M271 vs 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)
- M271 vs 2.0 i 3.0 Ingenium gasolina
- M271 vs 2.3 MZR DISI Turbo
- M271 vs MZR gasolina
- M271 vs Skyactiv-G
- M271 vs M111
- M271 vs M112 / M113
- M271 vs M264/M254
- M271 vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 i 2.0 Turbo)
- M271 vs M260
- M271 vs M272/M273
- M271 vs M270/M274
- M271 vs M276
- M271 vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- M271 vs MIVEC gasolina
- M271 vs Mitsubishi PHEV
- M271 vs 1.6 DIG-T
- M271 vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- M271 vs 1.2 HR12DE i 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- M271 vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- M271 vs 1.5/1.6/1.8 QG
- M271 vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- M271 vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- M271 vs 1.4 Turbo
- M271 vs 1.6 i 1.8 Ecotec 16v
- M271 vs 2.2 Ecotec gasolina
- M271 vs Porsche MA1 / 9A1
- M271 vs Porsche M96/M97
- M271 vs Porsche V8 i V6 (Cayenne i Panamera)
- M271 vs 1.4 i 1.6 TU3/TU5
- M271 vs 1.4/1.6 VTi
- M271 vs 1.6 THP
- M271 vs 1.8, 2.0 i 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- M271 vs 1.8 i 2.0 XU
- M271 vs 0.9 TCe
- M271 vs 1.0 SCe (B4D)
- M271 vs 1.0 TCe / SCe
- M271 vs 1.4 i 1.6 8v
- M271 vs 1.8 TCe
- M271 vs 1.2 16v
- M271 vs 1.2 8v
- M271 vs E-Tech Híbrido
- M271 vs 2.0 16v F4R i F4RT
- M271 vs 1.4 i 1.6 16v
- M271 vs Rover K-Series
- M271 vs 1.0 i 1.4 Boosterjet
- M271 vs 1.2 Dualjet i 1.2 VVT
- M271 vs 1.5 K15B (Jimny)
- M271 vs 1.3, 1.5 i 1.6 gasolina (serie M)
- M271 vs 1.0 VVT-i
- M271 vs 1.2 Turbo
- M271 vs 1.33 Dual VVT-i
- M271 vs 1.4, 1.6 i 1.8 VVT-i
- M271 vs 1.5 Hybrid
- M271 vs 1.6 Dual VVT-i
- M271 vs 1.8 Hybrid
- M271 vs 2.7 i 4.0 gasolina (2TR-FE i 1GR-FE)
- M271 vs 2.0 i 2.4 VVT-i
- M271 vs 2.0 i 2.5 Hybrid
- M271 vs Volvo 5 cilindros gasolina
- M271 vs Drive-E gasolina
- M271 vs 1.0 MPI
- M271 vs 1.2 12V
- M271 vs 1.4 16v i 1.6 FSI
- M271 vs 1.8 T 20v
- M271 vs 2.0 FSI
- M271 vs VW 2.0 TFSI EA113
- M271 vs 2.3 VR5 (V5)
- M271 vs 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111
- M271 vs 1.6 i 2.0 8v EA827
- M271 vs VR6
Części serwisowe do silnika M271
Części wymieniane podczas przeglądów i wymiany rozrządu, wyszukane dla tego silnika. Potwierdź numer katalogowy numerem rejestracyjnym lub numerem VIN.
Zestaw łańcucha rozrządu
Filtr oleju
Filtr powietrza
Świece zapłonowe
Linki afiliacyjne: jeśli kupisz w tych sklepach, MotorFiable może otrzymać prowizję bez dodatkowych kosztów dla ciebie. Przed zamówieniem sprawdź zgodność po numerze rejestracyjnym lub numerze VIN. Linki afiliacyjne
Kupujesz samochód z silnikiem M271?
Skontaktujemy Cię z partnerem tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę w formularzu.
Masz samochód z tym silnikiem? Opowiedz nam, jakie usterki miałeś, przy jakim przebiegu i ile zapłaciłeś. Zgłoś swoją awarię.
Źródła
Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.
- Mercedes M271: Typische Probleme und HaltbarkeitGebrauchtwagenberater · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po niemiecku
- Mercedes-Benz M271 engineWikipedia · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
- Mercedes-Benz M 271Wikipedia (alemán) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po niemiecku
- Mercedes-Benz C-Class (W203)Wikipedia · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
- Mercedes-Benz CLK-ClassWikipedia · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
- Mercedes-Benz SLK-ClassWikipedia · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
- Mercedes-Benz E-Class (W211)Wikipedia · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
- Mercedes-Benz E-Class (W212)Wikipedia · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
- Mercedes-Benz C-Class (W204)Wikipedia · Inne źródło · sprawdzono 29 października 2026 · po angielsku