Przejdź do treści
MotorFiable

Auta KiaKod SL

Problemy Kia Sportage III (2010–2016)

Udokumentowaliśmy 3 silniki w Kia Sportage III; 1.7 CRDi ma usterki o wysokiej lub krytycznej dotkliwości. Najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 i 2.2 CRDi, z werdyktem „Kupić”.[1]

Poza silnikiem: Poza silnikiem Kia Sportage SL (2010-2016) miał kilka akcji przywoławczych dotyczących bezpieczeństwa: dwie kolejne kampanie (2023 i 2024) z powodu zwarcia w hydraulicznej jednostce hamulcowej ABS/ESC z ryzykiem pożaru, kolejną z powodu napinacza pasa kierowcy i trzecią z powodu wyłącznika świateł hamulcowych. Sprzęgło w manualnych wersjach diesla i tylne amortyzatory to ponadto powracające słabe punkty wymieniane przez właścicieli.[2][3]

Kia Sportage III (2010–2016)
Zdjęcie: Vauxford · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons. Zdjęcie poglądowe tej generacji.
02468106,4na 10

Ocena Kia Sportage III: akceptowalna niezawodność

Obliczona tylko na podstawie 11 udokumentowanych usterek i ich źródeł: większą wagę mają usterki poważniejsze i częstsze. Jeden z silników tego auta nie ma udokumentowanych usterek w montowanych wersjach, ale nie ma też wystarczających źródeł, by uznać go za niezawodny: nie jest uwzględniany w ocenie silnika. Jak to się liczy

  • Silnik7,0Od 6,2 do 7,9 zależnie od silnika
  • Skrzynia biegów7,91 awaria
  • Zawieszenie8,01 awaria i przegląd techniczny
  • Hamulce6,32 awarie i przeglądy techniczne
  • Opony i koła10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Układ kierowniczy3,7Tylko przegląd techniczny: 2,5 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
  • Układ elektryczny10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Reflektory i światła7,1Tylko przegląd techniczny: 1,2 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
  • Elektronika i multimedia10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Klimatyzacja10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Nadwozie i wnętrze7,1Tylko przegląd techniczny: 1,2 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
  • Poduszki powietrzne i bezpieczeństwo8,61 awaria

Miejsce 34 z 76 wśród Kompaktowe SUV-y z solidnymi dowodami. Zobacz ranking

Słabe punkty Kia Sportage III

  1. 1Krytyczna dotkliwość: Zwarcie w jednostce hamulcowej ABS/ESC (HECU): ryzyko pożaruHamulce
  2. 2Wysoka dotkliwość: Wtryskiwacze tracące kalibrację wraz z przebiegiemSilnik 1.7 CRDi · naprawa 80–350 €
  3. 3Wysoka dotkliwość: Awaria pompy wysokiego ciśnienia paliwaSilnik 1.7 CRDi · naprawa 650–2 000 €
  4. 4Średnia dotkliwość: Zablokowany siłownik turbosprężarki (VGT) i spadek mocy na zimnym silnikuSilnik 1.7 CRDi · naprawa 150–1 200 €
  5. 5Średnia dotkliwość: Zawór EGR zatkany nagaremSilnik 1.7 CRDi · naprawa 60–350 €

Udokumentowane silniki, od największego do najmniejszego ryzyka

Pierwsza etykieta to najpoważniejsza awaria dotykająca ten silnik w tym aucie; druga to nasz werdykt dla montowanych wersji. Wskaźnik ryzyka każdego silnika liczymy tylko z awarii dotykających to auto (jak to liczymy). Pokazujemy tylko silniki opisane ze źródłami: jeśli twojego nie ma, jeszcze go nie analizowaliśmy. Zobacz wszystkie silniki

Zobacz, co sprawdzić przed zakupem

Poza silnikiem

5 akcji przywoławczych i kampanii udokumentowane, ostatnia: Wewnętrzny wyciek płynu hamulcowego z ryzykiem zwarcia w ABS/ESC. Zobacz kampanie Kia Sportage III

11 źródełJak pracujemy

Hyundai/Kia 1.7 CRDi (familia U, código U2 D4FD) · Diesel

W Sportage III
2010–2014[4][5]
Nazwa
1.7 CRDi VGT
Usterki, które go dotyczą
5 · 2 o wysokiej lub krytycznej powadze
Wskaźnik ryzyka w tym samochodzie
38
Umiarkowane ryzyko

Werdykt dla montowanej wersji

  • 1.7 CRDi U2 (D4FD, 115-141 KM, sprzedaż w Hiszpanii 2010-2018)2010–2018 · 115–141 KM · D4FD

    Z ostrożnością

    Silnik bez udokumentowanej awarii katastrofalnej, ale z konkretnym, uporczywym problemem w zimnej pogodzie (turbosprężarka, filtr paliwa, świece żarowe) oraz ze zużyciem układów ekologicznych (EGR, DPF) i wtrysku (wtryskiwacze, pompa wysokiego ciśnienia) typowym dla diesla common rail tej generacji; warto sprawdzić historię serwisową tych elementów, zwłaszcza jeśli auto jest używane zimą lub na krótkich trasach miejskich.[6][7]

Usterki dotyczące Sportage III

  1. Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaWtryskWtryskiwacze tracące kalibrację wraz z przebiegiemWtryskiwacze common rail w 1.7 CRDi mogą tracić fabryczną kalibrację wraz z przebiegiem lub przez paliwo niskiej jakości, co powoduje wibracje na biegu jałowym i czarny dym z wydechu; niespalone paliwo rozcieńczające olej wymusza ponadto skracanie interwałów wymiany.Naprawa (warsztat): 80–350 €
  2. Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaPaliwoAwaria pompy wysokiego ciśnienia paliwaPompa wysokiego ciśnienia układu common rail może ulec awarii około 80.000-100.000 km, z trudnymi rozruchami na zimno, nierównym biegiem jałowym i utratą mocy; jeśli zignorujesz objawy, istnieje ryzyko, że metalowe opiłki zanieczyszczą resztę układu wtryskowego.Naprawa (warsztat): 650–2 000 €Pojawia się około 80 000 km
  3. Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteTurboZablokowany siłownik turbosprężarki (VGT) i spadek mocy na zimnym silnikuW chłodną pogodę (poniżej 10-15 °C) 1.7 CRDi może nagle stracić moc, a nawet zgasnąć; silnik odpala ponownie po kilku sekundach. To udokumentowana usterka łącząca siłownik zmiennej geometrii turbosprężarki z filtrem paliwa i świecami żarowymi.Naprawa (warsztat): 150–1 200 €
  4. Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteUkład ograniczania emisjiZawór EGR zatkany nagaremJak w większości diesli tej generacji, zawór EGR w 1.7 CRDi gromadzi nagar przy jeździe miejskiej i krótkich trasach na zimnym silniku, co powoduje spadek mocy, nierówny bieg jałowy i może zapalić kontrolkę usterki silnika lub układu ekologicznego.Naprawa (warsztat): 60–350 €
  5. Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteUkład ograniczania emisjiZatkany filtr cząstek stałych (DPF/FAP) przy jeździe miejskiejW autach używanych głównie na krótkich trasach miejskich (poniżej 15-20 km) filtr cząstek stałych w 1.7 CRDi nie kończy cyklu regeneracji i zapycha się sadzą; według przeanalizowanego źródła jest to najczęstszy problem tego silnika w Hyundaiu ix35.Naprawa (warsztat): 250–1 200 €

Karta: Sportage III 1.7 CRDiWszystkie wersje i usterki 1.7 CRDi

2.0 i 2.2 CRDi

Najbezpieczniejsza opcja

Hyundai/Kia 2.0 CRDi i 2.2 CRDi (familia R: D4HA i D4HB) · Diesel

W Sportage III
2010–2015[4]
Nazwa
2.0 CRDi VGT
Usterki, które go dotyczą
1
Wskaźnik ryzyka w tym samochodzie
21
Niskie ryzyko

Werdykt dla montowanej wersji

  • 2.0 CRDi (D4HA, 136-185 KM, Tucson/ix35/Sportage, 2010-2021)2010–2021 · 136–185 KM · D4HA

    Kupić

    Nie znaleźliśmy źródeł dokumentujących poważną, konkretną usterkę 2.0 CRDi w Hyundaiu Tucson, ix35 ani Kii Sportage; ma tę samą turbosprężarkę o zmiennej geometrii, filtr cząstek stałych i EGR co cała rodzina R, z typowym zużyciem każdego diesla tej generacji.[1]

Usterki dotyczące Sportage III

Tylko te, które dotyczą wersji i lat montowanych w tym samochodzie. 2.0 i 2.2 CRDi ma łącznie 3 udokumentowane usterki.

  1. Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteUkład ograniczania emisjiZapchany filtr cząstek stałych (FAP/DPF) na krótkich trasachW dieslach CRDi Kii Sorento filtr cząstek stałych ma tendencję do zapychania się, gdy auto jest używane głównie na krótkich trasach, które nie pozwalają dokończyć regeneracji, z utratą mocy i zapaloną kontrolką FAP.

Karta: Sportage III 2.0 i 2.2 CRDiWszystkie wersje i usterki 2.0 i 2.2 CRDi

Hyundai/Kia Theta II 2.0 i 2.4 (MPI, GDI i 2.0 T-GDI; G4KD, G4KE, G4KJ i G4KH) · Benzyna

W Sportage III
2010–2014[8][9]
Nazwa
2.0 CVVT
Usterki, które go dotyczą
0
Wskaźnik ryzyka w tym samochodzie
0
Niskie ryzyko

Werdykt dla montowanej wersji

  • 2.0 MPI CVVT (G4KD, 163 KM, wolnossący, 2010-2014)2010–2014 · 163 KM · G4KD

    Z ostrożnością

    Niemieckie poradniki o Sportage III i ix35 uznają ich silniki benzynowe za niezawodne i nie znaleźliśmy europejskich kampanii dla 2.0 MPI, ale alert Safety Gate z 2023 roku obejmuje Sportage typu SL bez podania silnika: warto sprawdzić VIN.[8][10][11]

Usterki dotyczące Sportage III

Żadna z udokumentowanych usterek 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II) nie dotyczy wersji i lat montowanych w Sportage III.

Karta: Sportage III 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)Wszystkie wersje i usterki 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)

Awarie Kia Sportage III poza silnikiem

Zawieszenie, hamulce, opony, elektronika i reszta auta. Dotyczą z dowolnym silnikiem.

Co wykrywa przegląd techniczny w Kia Sportage III

Oficjalne dane holenderskiego przeglądu technicznego (APK): 2240 przeglądów 750 samochodów zarejestrowanych w latach 2011–2015, porównanych z samochodami w tym samym wieku.

  • Zawieszenie i osie· wlicza się do oceny

    Usterki w 4,9% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 5%.

    Na poziomie średniej
  • Hamulce· wlicza się do oceny

    Usterki w 7,9% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 5%.

    Więcej usterek niż średnia
  • Układ kierowniczy· wlicza się do oceny

    Usterki w 5,6% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 2%.

    Znacznie więcej usterek niż średnia
  • Reflektory i światła· wlicza się do oceny

    Usterki w 21,9% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 18,7%.

    Na poziomie średniej
  • Rdza i nadwozie· wlicza się do oceny

    Usterki w 0,5% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 0,3%.

    Na poziomie średniej
  • Wydech i emisje

    Usterki w 0,9% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 2,2%.

    Mniej usterek niż średnia
  • Wycieki płynów

    Usterki w 1,6% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 3,3%.

    Mniej usterek niż średnia
  • Szyby, wycieraczki i lusterka

    Usterki w 3,8% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 4,4%.

    Na poziomie średniej
  • Opony i koła· zależy przede wszystkim od konserwacji

    Usterki w 18,7% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 17%.

    Na poziomie średniej

Przegląd mierzy zużycie i usterki widoczne podczas okresowej kontroli, a nie awarie silnika ani elektroniki. Źródło: RDW Open Data (domena publiczna). Jak to liczymy · opendata.rdw.nl

Lista kontrolna zakupu używanego Kia Sportage III

Sprawdź w ogłoszeniu lub dokumentach, jaki silnik ma auto, i przejrzyj jego sekcję. Każdy punkt pochodzi z udokumentowanej awarii; możesz je odhaczać w trakcie sprawdzania.

Jeśli ma 1.7 CRDi (2010–2014)

Zawór EGR zatkany nagarem

Średnia dotkliwość

Jeśli ma 2.0 i 2.2 CRDi (2010–2015)

Części eksploatacyjne do Kia Sportage III

Hamulce, wycieraczki, filtr kabinowy i akumulator, wyszukane dla tego modelu. Dokładny numer katalogowy zależy od silnika i rocznika: potwierdź go numerem rejestracyjnym lub numerem VIN.

Linki afiliacyjne: jeśli kupisz w tych sklepach, MotorFiable może otrzymać prowizję bez dodatkowych kosztów dla ciebie. Przed zamówieniem sprawdź zgodność po numerze rejestracyjnym lub numerze VIN. Linki afiliacyjne

Kupujesz Kia Sportage III?

Skontaktujemy Cię z partnerem tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę w formularzu.

Masz Kia Sportage III? Napisz nam, jakie awarie miałeś, przy jakim przebiegu i ile zapłaciłeś. Zgłoś swoją awarię.

Najczęstsze pytania

Czy Kia Sportage III jest niezawodny?

Udokumentowaliśmy 3 silniki w Kia Sportage III; 1.7 CRDi ma usterki o wysokiej lub krytycznej dotkliwości. Najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 i 2.2 CRDi, z werdyktem „Kupić”. Poza silnikiem Kia Sportage SL (2010-2016) miał kilka akcji przywoławczych dotyczących bezpieczeństwa: dwie kolejne kampanie (2023 i 2024) z powodu zwarcia w hydraulicznej jednostce hamulcowej ABS/ESC z ryzykiem pożaru, kolejną z powodu napinacza pasa kierowcy i trzecią z powodu wyłącznika świateł hamulcowych. Sprzęgło w manualnych wersjach diesla i tylne amortyzatory to ponadto powracające słabe punkty wymieniane przez właścicieli.

Który silnik Kia Sportage III jest najbardziej niezawodny?

Wśród 3 silniki, które opisaliśmy, najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 i 2.2 CRDi, z werdyktem „Kupić”. Nie znaleźliśmy źródeł dokumentujących poważną, konkretną usterkę 2.0 CRDi w Hyundaiu Tucson, ix35 ani Kii Sportage; ma tę samą turbosprężarkę o zmiennej geometrii, filtr cząstek stałych i EGR co cała rodzina R, z typowym zużyciem każdego diesla tej generacji.[1]

Jakie problemy ma Kia Sportage III poza silnikiem?

Poza silnikiem Kia Sportage SL (2010-2016) miał kilka akcji przywoławczych dotyczących bezpieczeństwa: dwie kolejne kampanie (2023 i 2024) z powodu zwarcia w hydraulicznej jednostce hamulcowej ABS/ESC z ryzykiem pożaru, kolejną z powodu napinacza pasa kierowcy i trzecią z powodu wyłącznika świateł hamulcowych. Sprzęgło w manualnych wersjach diesla i tylne amortyzatory to ponadto powracające słabe punkty wymieniane przez właścicieli. Najważniejsze udokumentowane awarie to: zwarcie w jednostce hamulcowej ABS/ESC (HECU): ryzyko pożaru (hamulce, krytyczna dotkliwość), przedwczesne zużycie sprzęgła i koła dwumasowego w wersjach diesla (skrzynia biegów i sprzęgło, średnia dotkliwość), napinacz pasa kierowcy może nie zadziałać podczas wypadku (poduszki powietrzne i bezpieczeństwo, krytyczna dotkliwość) i wyłącznik świateł hamulcowych może zawodzić z powodu nagaru na stykach (hamulce, średnia dotkliwość).[2][3]

Jakie awarie ma Kia Sportage III?

Najważniejsze pod względem powagi i częstości, w opisanych przez nas silnikach, to: wtryskiwacze tracące kalibrację wraz z przebiegiem (1.7 CRDi, wysoka dotkliwość), awaria pompy wysokiego ciśnienia paliwa (1.7 CRDi, wysoka dotkliwość), zablokowany siłownik turbosprężarki (VGT) i spadek mocy na zimnym silniku (1.7 CRDi, średnia dotkliwość), zawór EGR zatkany nagarem (1.7 CRDi, średnia dotkliwość) i zatkany filtr cząstek stałych (DPF/FAP) przy jeździe miejskiej (1.7 CRDi, średnia dotkliwość).

Który rocznik Kia Sportage III najlepiej kupić?

Według naszej oceny rocznikowej najlepszy jest 2015 (6,9/10); najgorzej oceniony to 2010 (6,4/10). Ocena każdego rocznika uwzględnia tylko silniki sprzedawane w tym roku i awarie dotykające tych egzemplarzy: wejdź w dany rocznik, aby zobaczyć, co się zmienia.

Czy Kia Sportage III ma akcje przywoławcze?

Tak: mamy udokumentowane kampanie dla Kia Sportage III: 5, np. wewnętrzny wyciek płynu hamulcowego z ryzykiem zwarcia w ABS/ESC (2025). Sprawdź po numerze VIN w autoryzowanym serwisie, czy twoja została wykonana.[2]

Źródła

Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.

  1. Hyundai R engineWikipedia · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
  2. Fiabilité Kia Sportage (2010-2015) (221 témoignages)Fiches-auto.fr · Badanie niezawodności · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
  3. Check a vehicle recall (recalls dataset since 1992)GOV.UK — DVSA / Office for Product Safety and Standards · Organ urzędowy · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
  4. Kia SportageWikipedia (de.wikipedia.org) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po niemiecku
  5. KIA Sportage 2010 | Precios, datos y equipamientoskm77 · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
  6. Kia Sportage 1.7 Crdi Problemas | Fallos y averías más frecuentesTotalRenting · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
  7. Hyundai iX35 1.7 Crdi Problemas | Fallos y averías más frecuentesTotalRenting · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
  8. Kia Sportage III (SL) | Bekannte Probleme & KrankheitenGebrauchtwagenberater · Inne źródło · opublikowano 17 lipca 2024 · sprawdzono 8 października 2026 · po niemiecku
  9. Hyundai Theta engineWikipedia · Inne źródło · sprawdzono 8 października 2026 · po angielsku
  10. Hyundai ix35: Typische Probleme & KrankheitenGebrauchtwagenberater · Inne źródło · opublikowano 9 maja 2025 · sprawdzono 8 października 2026 · po niemiecku
  11. Safety Gate A12/01885/23: Kia Cerato, Forte, Optima, Sorento, Sportage (código 230047)Safety Gate – Comisión Europea · Organ urzędowy · opublikowano 23 sierpnia 2023 · sprawdzono 8 października 2026 · po angielsku