Przejdź do treści
MotorFiable

Volkswagen Sharan II (2010–2022)

Problemy: Volkswagen Sharan z 2011 roku

Volkswagen Sharan z 2011 roku był sprzedawany z udokumentowanym przez nas: 3 silniki – 1.2 i 1.4 TSI, 2.0 TSI / TFSI i 2.0 TDI. Wszystkie mają poważne usterki dotyczące egzemplarzy z tego roku. Najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 TDI (werdykt «Z ostrożnością»). Poza silnikiem jest 5 udokumentowanych usterek dotyczących egzemplarzy z 2011, na przykład czołowa poduszka powietrzna Takata: inflator może się rozpaść przy rozwinięciu.

Volkswagen Sharan II (2010–2022)
Zdjęcie: Tokumeigakarinoaoshima · CC0 · Wikimedia Commons. Zdjęcie poglądowe tej generacji.
02468104,9na 10

Ocena: Volkswagen Sharan z 2011 roku: niska niezawodność

Obliczona tylko na podstawie 18 udokumentowanych usterek i ich źródeł: większą wagę mają usterki poważniejsze i częstsze. Jak to się liczy

  • Silnik4,1Od 2,1 do 5,5 zależnie od silnika
  • Skrzynia biegów10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Zawieszenie7,41 awaria i przegląd techniczny
  • Hamulce8,61 awaria i przegląd techniczny
  • Opony i koła10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Układ kierowniczy9,3Tylko przegląd techniczny: 0,3 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
  • Układ elektryczny7,11 awaria
  • Reflektory i światła7,7Tylko przegląd techniczny: 0,9 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
  • Elektronika i multimedia10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Klimatyzacja10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Nadwozie i wnętrze6,61 awaria i przegląd techniczny
  • Poduszki powietrzne i bezpieczeństwo7,11 awaria

Co zmienia się względem Volkswagen Sharan z 2010 roku

  • Ocena: 5,0 → 4,9
  • Zaczyna go dotyczyć: rozrusznik, który może pozostać załączony i się przegrzać, z ryzykiem pożaru (reszta auta)

11 źródełJak pracujemy

Silnik 1.2 i 1.4 TSI w Volkswagen Sharan z 2011 roku

Nazwy: 1.4 TSI 150 CV · 1.4 TSI 150 CV DSG

Silnik 2.0 TSI / TFSI w Volkswagen Sharan z 2011 roku

Nazwy: 2.0 TSI 200 CV · 2.0 TSI 220 CV

  • 2.0 TSI/TFSI Gen 1, bez Valvelift (2008-2012, 170-220 KM)

    170–207 KM · CAWA, CCZC, CCZD, CCTA, CBFA, CAWB, CGMA, CPSA, CCZB

    To partia z największą liczbą skarg na zużycie oleju zgłaszanych przez samych właścicieli i nieco większym zużyciem łańcucha i napinacza niż kolejne. Warto kupić, jeśli istnieje historia przeglądów, a najlepiej także świeży test zużycia oleju.[5][6][7][8]

    Z ostrożnością

Usterki dotyczące egzemplarzy z 2011

Volkswagen Sharan II 2.0 TSI / TFSI: wszystkie usterki i co sprawdzić

Silnik 2.0 TDI w Volkswagen Sharan z 2011 roku

Nazwy: 2.0 TDI 115 CV · 2.0 TDI 140 CV · 2.0 TDI 170 CV · 2.0 TDI 177 CV · 2.0 TDI 150 CV · 2.0 TDI 184 CV

  • 2.0 TDI common rail EA189 (2008-2015)

    84–177 KM · CBDC, CFFD, CAAC, CBAB, CFFB, CFHC, CFHD, CAGA, CJCA, CBAC, CAHA, CBBB, CFGB, CFGC, CGLC

    Można kupić, jeśli wykonano aktualizację emisyjną i, w egzemplarzach z lat 2009-2011, akcję dotyczącą przewodów paliwowych, oraz jeśli nie ma objawów usterki EGR, filtra cząstek stałych lub turbosprężarki. Caradisiac uważa, że trudno polecić 2.0 TDI w Audi A4 z tego okresu z powodu problemów z niezawodnością.[9][10][11]

    Z ostrożnością

Usterki dotyczące egzemplarzy z 2011

Volkswagen Sharan II 2.0 TDI: wszystkie usterki i co sprawdzić

Usterki poza silnikiem: Volkswagen Sharan z 2011 roku

Kupujesz Volkswagen Sharan z 2011 roku?

Skontaktujemy Cię z partnerem tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę w formularzu.

Najczęstsze pytania

Czy Volkswagen Sharan z 2011 roku jest niezawodny?

Volkswagen Sharan z 2011 roku był sprzedawany z udokumentowanym przez nas: 3 silniki – 1.2 i 1.4 TSI, 2.0 TSI / TFSI i 2.0 TDI. Wszystkie mają poważne usterki dotyczące egzemplarzy z tego roku. Najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 TDI (werdykt «Z ostrożnością»). Poza silnikiem jest 5 udokumentowanych usterek dotyczących egzemplarzy z 2011, na przykład czołowa poduszka powietrzna Takata: inflator może się rozpaść przy rozwinięciu.

Co lepsze: Volkswagen Sharan z 2011 czy z 2010?

Nasza ocena zmienia się z 5,0 w 2010 na 4,9 w 2011. Zaczyna go dotyczyć: rozrusznik, który może pozostać załączony i się przegrzać, z ryzykiem pożaru (reszta auta).

Który rocznik Volkswagen Sharan jest najlepszy?

Według naszej oceny najlepszy jest 2020 (7,2/10). Rocznik z najgorszą oceną to 2011 (4,9/10). Ocena każdego roku uwzględnia tylko silniki sprzedawane w tym roku i usterki dotyczące tych egzemplarzy.

Jakie usterki ma Volkswagen Sharan z 2011 roku?

Najważniejsze udokumentowane usterki egzemplarzy z 2011 to: wyciągnięcie łańcucha rozrządu i usterka napinacza (EA111) (1.2 i 1.4 TSI, krytyczna dotkliwość), łamanie tłoków i zużycie oleju w 1.4 TSI twincharger (1.2 i 1.4 TSI, krytyczna dotkliwość), zużycie łańcucha rozrządu i napinacza (2.0 TSI / TFSI, krytyczna dotkliwość), czołowa poduszka powietrzna Takata: inflator może się rozpaść przy rozwinięciu (poduszki powietrzne i bezpieczeństwo, krytyczna dotkliwość) i rozrusznik, który może pozostać załączony i się przegrzać, z ryzykiem pożaru (układ elektryczny, krytyczna dotkliwość).

Masz Volkswagen Sharan z 2011 roku? Napisz, jakie usterki miałeś i przy jakim przebiegu. Zgłoś swoją awarię.

Źródła

Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.

  1. VW Sharan II - WikipediaWikipedia · Inne źródło · sprawdzono 29 października 2026 · po niemiecku
  2. Probleme und Schwachstellen beim 1.2 TSI, 1.4 TSI (EA111)Gebrauchtwagenberater · Inne źródło · opublikowano 1 września 2026 · sprawdzono 26 września 2026 · po niemiecku
  3. Volkswagen CAVD 1.4 Litre TSI Engine ProblemsGrant Walker (taller, Australia) · Inne źródło · opublikowano 28 czerwca 2018 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku
  4. Bulletin – Volkswagen 1.4 Piston FailureSouthside Cylinder Heads (taller, Australia) · Inne źródło · opublikowano 6 grudnia 2017 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku
  5. Fiabilité Volkswagen (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Badanie niezawodności · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  6. Fiabilité Audi (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Badanie niezawodności · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  7. Témoignages fiabilité Volkswagenfiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  8. Témoignages fiabilité Audifiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  9. Información sobre el motor EA189Volkswagen España · Producent · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
  10. Maxi-fiche fiabilité - Audi A4 (2007-2015) : belle, mais capricieuseCaradisiac · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 kwietnia 2023 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  11. Used Skoda Yeti reviewAuto Express · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 15 czerwca 2016 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku