Przejdź do treści
MotorFiable

Volkswagen Sharan II (2010–2022)

Problemy: Volkswagen Sharan z 2012 roku

Volkswagen Sharan z 2012 roku był sprzedawany z udokumentowanym przez nas: 3 silniki – 1.2 i 1.4 TSI, 2.0 TSI / TFSI i 2.0 TDI. Wszystkie mają poważne usterki dotyczące egzemplarzy z tego roku. Najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 TDI (werdykt «Kupić»). Poza silnikiem są 4 udokumentowane usterki dotyczące egzemplarzy z 2012, na przykład czołowa poduszka powietrzna Takata: inflator może się rozpaść przy rozwinięciu.

Volkswagen Sharan II (2010–2022)
Zdjęcie: Tokumeigakarinoaoshima · CC0 · Wikimedia Commons. Zdjęcie poglądowe tej generacji.
02468104,9na 10

Ocena: Volkswagen Sharan z 2012 roku: niska niezawodność

Obliczona tylko na podstawie 19 udokumentowanych usterek i ich źródeł: większą wagę mają usterki poważniejsze i częstsze. Jak to się liczy

  • Silnik3,9Od 1,6 do 5,5 zależnie od silnika
  • Skrzynia biegów10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Zawieszenie7,41 awaria i przegląd techniczny
  • Hamulce8,61 awaria i przegląd techniczny
  • Opony i koła10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Układ kierowniczy9,3Tylko przegląd techniczny: 0,3 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
  • Układ elektryczny10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Reflektory i światła7,7Tylko przegląd techniczny: 0,9 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
  • Elektronika i multimedia10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Klimatyzacja10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Nadwozie i wnętrze6,61 awaria i przegląd techniczny
  • Poduszki powietrzne i bezpieczeństwo7,11 awaria

Co zmienia się względem Volkswagen Sharan z 2011 roku

  • Już go nie dotyczy: rozrusznik, który może pozostać załączony i się przegrzać, z ryzykiem pożaru (reszta auta)
  • Zaczyna go dotyczyć: nieszczelność pompy wody i obudowy termostatu (EA211) (1.2 i 1.4 TSI) i usterka siłownika wastegate turbosprężarki (1.2 i 1.4 TSI)

14 źródełJak pracujemy

Silnik 1.2 i 1.4 TSI w Volkswagen Sharan z 2012 roku

Nazwy: 1.4 TSI 150 CV · 1.4 TSI 150 CV DSG

  • 1.4 TSI twincharger 140-185 KM (EA111, BMY/BLG/CAVD/CAVE…, 2006-2012)

    140–185 KM · BMY, BLG, CAVB, CAVC, CAVD, CAVE, CAVF, CAVG

    Do ryzyka związanego z łańcuchem dochodzi ryzyko łamania tłoków, którego nie da się całkiem wykluczyć bez rozbierania silnika. Ma sens tylko z pełną historią i naprawą już wykonaną z użyciem zmodyfikowanych części.[2][3][4]

    Unikać
  • 1.4 TSI 122-150 KM (EA211, w tym ACT/COD; CMBA, CXSA, CZCA, CHPA, CPTA, CZDA, CZEA…, od 2012)

    122–150 KM · CMBA, CXSA, CZCA, CPVA, CHPA, CPTA, CZDA, CZEA

    Bez łańcucha i problematycznych tłoków z EA111. Jego najczęstsza usterka to nieszczelność pompy wody, którą naprawia się bez konsekwencji, jeśli zostanie wykryta na czas.[5][6]

    Kupić

Usterki dotyczące egzemplarzy z 2012

Volkswagen Sharan II 1.2 i 1.4 TSI: wszystkie usterki i co sprawdzić

Silnik 2.0 TSI / TFSI w Volkswagen Sharan z 2012 roku

Nazwy: 2.0 TSI 200 CV · 2.0 TSI 220 CV

  • 2.0 TSI/TFSI Gen 1, bez Valvelift (2008-2012, 170-220 KM)

    170–207 KM · CAWA, CCZC, CCZD, CCTA, CBFA, CAWB, CGMA, CPSA, CCZB

    To partia z największą liczbą skarg na zużycie oleju zgłaszanych przez samych właścicieli i nieco większym zużyciem łańcucha i napinacza niż kolejne. Warto kupić, jeśli istnieje historia przeglądów, a najlepiej także świeży test zużycia oleju.[7][8][9][10]

    Z ostrożnością
  • 2.0 TSI/TFSI Gen 2/3, z Valvelift i tylko wtryskiem bezpośrednim (2012-2016, 180-230 KM)

    180–224 KM · CAEA, CDNB, CAEB, CDNC, CESA, CHHB, CULC, CNCD

    Zużycie oleju jest mniejsze niż w poprzedniej generacji według zebranych danych od właścicieli, ale nagar na zaworach i wycieki płynu chłodniczego z obudowy termostatu to punkty do sprawdzenia.[7][8][10]

    Z ostrożnością

Usterki dotyczące egzemplarzy z 2012

Volkswagen Sharan II 2.0 TSI / TFSI: wszystkie usterki i co sprawdzić

Silnik 2.0 TDI w Volkswagen Sharan z 2012 roku

Nazwy: 2.0 TDI 115 CV · 2.0 TDI 140 CV · 2.0 TDI 170 CV · 2.0 TDI 177 CV · 2.0 TDI 150 CV · 2.0 TDI 184 CV

  • 2.0 TDI common rail EA189 (2008-2015)

    84–177 KM · CBDC, CFFD, CAAC, CBAB, CFFB, CFHC, CFHD, CAGA, CJCA, CBAC, CAHA, CBBB, CFGB, CFGC, CGLC

    Można kupić, jeśli wykonano aktualizację emisyjną i, w egzemplarzach z lat 2009-2011, akcję dotyczącą przewodów paliwowych, oraz jeśli nie ma objawów usterki EGR, filtra cząstek stałych lub turbosprężarki. Caradisiac uważa, że trudno polecić 2.0 TDI w Audi A4 z tego okresu z powodu problemów z niezawodnością.[11][12][13]

    Z ostrożnością
  • 2.0 TDI EA288 (od 2012)

    110–240 KM · CRBC, CUNA, CUPA, CRLB, CRMB, DFEA, DFEB, DFFA, DFGA, DDAA, DFCA, CUAA

    Caradisiac wybiera go jako najlepszy diesel Audi A3 trzeciej generacji. Jego najczęściej wymieniana usterka to ubytek płynu chłodzącego przez nieszczelności pompy wody, łatwy do sprawdzenia przed zakupem.[14]

    Kupić

Usterki dotyczące egzemplarzy z 2012

Volkswagen Sharan II 2.0 TDI: wszystkie usterki i co sprawdzić

Usterki poza silnikiem: Volkswagen Sharan z 2012 roku

Kupujesz Volkswagen Sharan z 2012 roku?

Skontaktujemy Cię z partnerem tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę w formularzu.

Najczęstsze pytania

Czy Volkswagen Sharan z 2012 roku jest niezawodny?

Volkswagen Sharan z 2012 roku był sprzedawany z udokumentowanym przez nas: 3 silniki – 1.2 i 1.4 TSI, 2.0 TSI / TFSI i 2.0 TDI. Wszystkie mają poważne usterki dotyczące egzemplarzy z tego roku. Najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 TDI (werdykt «Kupić»). Poza silnikiem są 4 udokumentowane usterki dotyczące egzemplarzy z 2012, na przykład czołowa poduszka powietrzna Takata: inflator może się rozpaść przy rozwinięciu.

Co lepsze: Volkswagen Sharan z 2012 czy z 2011?

Nasza ocena zmienia się z 4,9 w 2011 na 4,9 w 2012. Już go nie dotyczy: rozrusznik, który może pozostać załączony i się przegrzać, z ryzykiem pożaru (reszta auta). Zaczyna go dotyczyć: nieszczelność pompy wody i obudowy termostatu (EA211) (1.2 i 1.4 TSI) i usterka siłownika wastegate turbosprężarki (1.2 i 1.4 TSI).

Który rocznik Volkswagen Sharan jest najlepszy?

Według naszej oceny najlepszy jest 2020 (7,2/10). Rocznik z najgorszą oceną to 2011 (4,9/10). Ocena każdego roku uwzględnia tylko silniki sprzedawane w tym roku i usterki dotyczące tych egzemplarzy.

Jakie usterki ma Volkswagen Sharan z 2012 roku?

Najważniejsze udokumentowane usterki egzemplarzy z 2012 to: wyciągnięcie łańcucha rozrządu i usterka napinacza (EA111) (1.2 i 1.4 TSI, krytyczna dotkliwość), łamanie tłoków i zużycie oleju w 1.4 TSI twincharger (1.2 i 1.4 TSI, krytyczna dotkliwość), zużycie łańcucha rozrządu i napinacza (2.0 TSI / TFSI, krytyczna dotkliwość), czołowa poduszka powietrzna Takata: inflator może się rozpaść przy rozwinięciu (poduszki powietrzne i bezpieczeństwo, krytyczna dotkliwość) i wysokie zużycie oleju (2.0 TSI / TFSI, wysoka dotkliwość).

Masz Volkswagen Sharan z 2012 roku? Napisz, jakie usterki miałeś i przy jakim przebiegu. Zgłoś swoją awarię.

Źródła

Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.

  1. VW Sharan II - WikipediaWikipedia · Inne źródło · sprawdzono 29 października 2026 · po niemiecku
  2. Probleme und Schwachstellen beim 1.2 TSI, 1.4 TSI (EA111)Gebrauchtwagenberater · Inne źródło · opublikowano 1 września 2026 · sprawdzono 26 września 2026 · po niemiecku
  3. Volkswagen CAVD 1.4 Litre TSI Engine ProblemsGrant Walker (taller, Australia) · Inne źródło · opublikowano 28 czerwca 2018 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku
  4. Bulletin – Volkswagen 1.4 Piston FailureSouthside Cylinder Heads (taller, Australia) · Inne źródło · opublikowano 6 grudnia 2017 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku
  5. VW EA211: Typische Probleme und HaltbarkeitGebrauchtwagenberater · Inne źródło · opublikowano 26 sierpnia 2026 · sprawdzono 26 września 2026 · po niemiecku
  6. VW Golf 7: Probleme, Mängel & Schwachstellencarwiki.de · Inne źródło · sprawdzono 26 września 2026 · po niemiecku
  7. Fiabilité Volkswagen (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Badanie niezawodności · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  8. Fiabilité Audi (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Badanie niezawodności · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  9. Témoignages fiabilité Volkswagenfiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  10. Témoignages fiabilité Audifiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  11. Información sobre el motor EA189Volkswagen España · Producent · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
  12. Maxi-fiche fiabilité - Audi A4 (2007-2015) : belle, mais capricieuseCaradisiac · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 kwietnia 2023 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  13. Used Skoda Yeti reviewAuto Express · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 15 czerwca 2016 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku
  14. Fiabilité de l'Audi A3 (3e génération) : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 19 grudnia 2018 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku