AERALDALLANVAUCABDAKPAEX
Silnik 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111: usterki i niezawodność
Grupo Volkswagen 1.0, 1.4 i 1.6 de gasolina de 8 válvulas (EA111, Europa i Latinoamérica) · Volkswagen i Seat
Benzynowe silniki 8-zaworowe, proste i z paskiem rozrządu. W europejskich 1.0 i 1.4 źródła odnotowują tylko pojedyncze przypadki, przede wszystkim usterki zapłonu przy wilgoci w 1.4. W Brazylii 1.0 VHT z lat 2008-2010 w Golu, Voyage i Foksie miały hałasy wynikające z problemów ze smarowaniem, kampanię serwisową z wydłużoną gwarancją na olej oraz akcję przywoławczą z aktualizacją oprogramowania w 2009 roku.[1][2][3][4]
Które wersje 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 kupować?
Nasz werdykt dla każdej wersji, oparty na udokumentowanych usterkach.
- Kupić
1.0 8v 50 KM (AER, ALD, ALL, ANV, AUC; 1996-2005)
1996–2005 · 50 KM · AER, ALD, ALL, ANV, AUC
Na fiches-auto.fr Lupo 1.0 o mocy 50 KM ma 16 relacji z pojedynczymi usterkami (uszczelka pod głowicą, termostat, zabrudzona przepustnica). Na Autocentrum Lupo ma 77 opinii o tym silniku, a awarie silnika nie należą do najczęściej wymienianych.[9][10]
- Z ostrożnością
1.4 8v 55-60 KM (ABD, AKP, AEX, AKV, APQ, ANX, ANW; 1991-2005)
1991–2005 · 54–60 KM · ABD, AKP, AEX, AKV, APQ, ANX, ANW
Na fiches-auto.fr Polo III 1.4 o mocy 60 KM ma 9 usterek zapłonu i 8 przypadków wycieków lub zużycia oleju przy 66 relacjach, a Autocentrum odnotowuje awarie silnika przy wilgoci w 1.4 o mocy 60 KM. Przed zakupem warto sprawdzić cewki i wycieki oleju.[3][4]
- Z ostrożnością
1.0 8v Mi i Total Flex (EA-111 brazylijski, 1997-2008)
1997–2008 · 61–71 KM
Kampanie i postępowanie sądowe z lat 2009-2013 dotyczą 1.0 z roczników 2009 i 2010, a nie tego wcześniejszego silnika. W źródłach znaleźliśmy o nim tylko usterki cewek i świec w Foksie oraz obudowę termostatu w Golu G3 i G4, więc warto sprawdzić oba punkty.[1][11][12][13]
- Z ostrożnością
1.0 8v VHT flex (EA-111, 2008-2022)
2008–2022 · 72–76 KM
Volkswagen przyznał w 2009 roku utratę smarowania w 1.0 VHT w Golu, Voyage i Foksie, z kampanią serwisową na olej i wydłużoną gwarancją. W 2013 roku prokuratorzy z Rio Grande do Sul ponownie domagali się przeglądów. Przy zakupie szukaj auta z historią wymiany oleju i wykonaną kampanią.[1][11][14][15]
- Z ostrożnością
1.6 8v Total Flex (EA-111 brazylijski, 2003-2022)
2003–2022 · 101–104 KM
Żadna kampania ani wyrok ze źródeł nie dotyczy 1.6. Tylko Click Petróleo e Gás wspomina o nim obok 1.0 VHT w kontekście problemu ze smarowaniem, bez podania, czy to wersja 8-zaworowa, i bez potwierdzenia tej informacji. Nie znaleźliśmy też własnych badań niezawodności.[11][16]
Kupić: Brak znanych poważnych usterek lub już naprawione w tej wersji. Z ostrożnością: Do kupienia, jeśli sprawdzisz coś konkretnego: historię, wymienioną część lub wykonaną kampanię. Unikać: Wysokie ryzyko poważnej awarii, trudnej do wykrycia lub zapobieżenia.
Znane usterki: 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111
Uporządkowane od najważniejszej do najmniej ważnej (waga × częstość).
- 1Wysoka dotkliwośćCzęstość: CzęsteSmarowanieHałas silnika i przedwczesne zużycie z powodu smarowania w 1.0 VHTW 2009 roku Volkswagen przyznał, że 1.0 VHT w Golu, Voyage i Foksie hałasują z powodu utraty smarowania, gdy jeździ się na etanolu. Firma zrobiła kampanię wymiany oleju z wydłużoną gwarancją. W 2013 roku sądowy środek zabezpieczający, który Volkswagen twierdzi, że został uchylony, nakazał sprawdzić przedwczesne zużycie.
- 2Krytyczna dotkliwośćCzęstość: SporadycznaElektronikaTrudny rozruch na zimno i aktualizacja oprogramowania 1.0 z lat 2009-2010W 2009 roku Volkswagen wezwał do przeglądu 268 140 Golów, Voyage i Foksów 1.0 z roczników 2009 i 2010, aby zaktualizować oprogramowanie pomocniczego układu rozruchu na zimno. Przy niskich temperaturach trudno było odpalić silnik, a kolektor dolotowy mógł pęknąć, w niektórych przypadkach z ryzykiem pożaru.
- 3Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaChłodzenieTermostat, obudowa i pompa wody w obiegu chłodzeniaVrum wskazuje, że plastikowa obudowa zaworu termostatu w Golu G3 i G4 wysycha i pęka, co powoduje wycieki chłodziwa. W europejskich 1.0 i 1.4 fiches-auto.fr odnotowuje wymienione termostaty i pompy wody oraz pojedyncze przypadki uszkodzonej uszczelki pod głowicą.
- 4Niska dotkliwośćCzęstość: SporadycznaZapłonUsterki cewek, przewodów i świecO Mecânico opisuje jako chroniczny przedwczesny zanik cewek EA111 w Foksie, który wiąże z zardzewiałymi świecami i ciepłem etanolu. W Polo III 1.4 o mocy 60 KM właściciele wymieniają usterki zapłonu, niektóre przy wilgotnej pogodzie.
Kolory wagi: niska, średnia, wysoka, krytyczna. Jak je oceniamy
Według części
Porównaj każdą usterkę z tą samą częścią w innych silnikach: objawy, koszt i dotknięte modele.
Czym jest 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111
Ta karta obejmuje czterocylindrowe benzynowe silniki 8-zaworowe z wałkiem rozrządu w głowicy i paskiem rozrządu z Grupy Volkswagen: 1.0 o mocy 50 KM i 1.4 o mocy 60 KM z europejskich aut (Golf III, Polo III, Lupo, Arosa, Ibiza II i Córdoba I) oraz 1.0 i 1.6 EA-111 z Volkswagen do Brasil (Gol, Voyage, Fox). Wikipedia rozdziela je na różne sekcje (1.4 jako EA111, a europejski 1.0 w ramach EA827/EA113). Zestawiamy je razem, bo mają wspólną konstrukcję i trafiły na rynek małych aut miejskich.[5][6][7][17][18][19][20]
W Brazylii portugalska Wikipedia datuje start rodziny EA-111 na 1997 rok, z HT 1000 Mi w Golu. Fox ma silnik EA-111 1.0 8-zaworowy i 1.6 8-zaworowy od 2003 roku. W 2008 roku 1.0 przeszedł na technologię VHT, a Gol G5 (2008-2012) używa 1.0 i 1.6 VHT flex. Fox rezygnuje z 1.0 EA-111 w 2016 roku, a od 2017 ma już tylko 1.6 o mocy 101 KM.[1][7][20]
Nie omawiamy tu 1.0 i 1.4 Škody z wałkiem w bloku i rozrządem łańcuchowym (kody AHT, AQV, ARV, AZE, AZF, AMD, AQW, AME i ATZ, montowane w Lupo, Arosie, Fabii I i Octavii I), 16-zaworowego 1.4, 8-zaworowego 1.6 AEE/ALM/AVU/BSE ani 16-zaworowego 1.6, bo należą do innych rodzin. Nie uwzględniamy też brazylijskich AP-1600 i AP-1800 z Gola ani trzycylindrowego 1.0 EA211.[5][7][21]
Pasek rozrządu jest wspólny dla tych silników: Wikipedia podaje go dla europejskich 1.0 i 1.4 z jednym wałkiem, a karta Golfa III opisuje wałek w głowicy z paskiem. O Mecânico opisuje wymianę pompy wody i paska rozrządu w Golu G5 1.0 EA111 po około 160 000 km.[5][6][8]
- Producent
- Grupo Volkswagen
- Rodzina
- EA111 de 8 válvulas: 1.0 y 1.4 europeos y 1.0 y 1.6 brasileños
- Paliwo
- Benzyna
- Pojemność skokowa
- —
- Cylindry
- 4
- Zasilanie
- Wolnossący
- Wtrysk
- Wtrysk pośredni
- Rozrząd
- Pasek rozrządu (suchy)
- Moc
- 50–104 KM
- Produkcja
- 1991–2022
- Marki
- Volkswagen i Seat
Co zmieniło się między wersjami
1991–2005
1.4 8v 55-60 KM (ABD, AKP, AEX, AKV, APQ, ANX, ANW; 1991-2005)
Europejska wersja o pojemności ok. 1 390 cm³, z wałkiem w głowicy i, według karty Golfa III, paskiem rozrządu. Daje 44 kW (60 KM) przy 4 700-5 200 obr./min, a ANX o mocy 40 kW (54 KM) był tylko na rynek austriacki. Wikipedia umieszcza go w Golfie III od września 1991 (ABD, AKP, AEX, APQ), w Polo III (AEX, AKV, APQ, 1995-1999), Ibizie II i Córdobie I, a także w Lupo (2000-2005) i Arosie jako 1.4 o mocy 60 KM.[5][6][17][18][19]
1996–2005
1.0 8v 50 KM (AER, ALD, ALL, ANV, AUC; 1996-2005)
Europejska wersja o pojemności 999 cm³, mocy 37 kW (50 KM) przy 5 000 obr./min, z wałkiem w głowicy i paskiem rozrządu. Wikipedia datuje ją na lata 1996-2005 i umieszcza w Arosie, Ibizie II, Córdobie, Lupo i Polo III. Silnik 1.0 o pojemności 997 cm³, który niektóre Lupo i Arosy miały w latach 1998-2000 (AHT), to inny silnik z rozrządem łańcuchowym i wałkiem w bloku, więc tu go nie opisujemy.[5][17][18][19][21]
1997–2008
1.0 8v Mi i Total Flex (EA-111 brazylijski, 1997-2008)
Pierwsza linia EA-111 Volkswagen do Brasil. Według portugalskiej Wikipedii HT 1000 Mi zastąpił w 1997 roku AE-1000i w Golu i zainaugurował rodzinę. Gol G3 ma go jako AT-1000 o 8 zaworach i mocy 61 KM, Gol G4 jako 1.0 8v Total Flex (68-71 KM), a Fox od 2003 roku w wersji 8-zaworowej.[7][20]
2003–2022
1.6 8v Total Flex (EA-111 brazylijski, 2003-2022)
Według portugalskiej Wikipedii Fox ma silnik EA-111 1.6 8-zaworowy od pierwszej generacji (2003). W Golu G5 to 1.6 VHT flex o mocy 101-104 KM, a po 2017 roku jest to jedyny silnik Foksa (101 KM). Gol G7 nadal go ma (104 KM) obok EA211 1.0. O Mecânico potwierdza EA111 1.6 8-zaworowy flex w Foksie.[7][20][22]
2008–2022
1.0 8v VHT flex (EA-111, 2008-2022)
Wersja flex 1.0 EA-111, którą Volkswagen do Brasil wprowadził w 2008 roku z technologią VHT, aby spełnić nowe limity emisji, wraz ze zmianą specyfikacji oleju. W Golu G5 (2008-2012) daje 72-76 KM. Portugalska Wikipedia wymienia wersję „TEC” w G6 (2012-2022). Fox rezygnuje z EA-111 1.0 w 2016 roku.[1][7][20][22]
Samochody z silnikiem 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111
9 modeli sprzedawanych w Europie. Wejdź w każdy, aby zobaczyć wszystkie jego usterki i listę kontrolną przed zakupem.
Seat
- Seat Arosa1.0 MPi 50 CV · 1.4 MPi 60 CV1997–2004[18][23][24]
- Seat Ibiza II1.0 50 CV · 1.4 MPi 60 CV1994–2002[26][27][28]
- Seat Córdoba I1.4 60 CV1999–2002[5][29]
Volkswagen
- Volkswagen Lupo1.0 50 CV · 1.4 60 CV1998–2005[9][10][17]
- Volkswagen Polo III1.0 50 CV · 1.4 60 CV1995–2001[3][4][19][25]
- Volkswagen Golf III1.4 60 CV1991–1997[6][30]
- Volkswagen Fox1.0 Total Flex · 1.0 VHT · 1.6 Total Flex2003–2021[11][20][22][31]
- Volkswagen Gol G3/G41.0 Mi · 1.0 Total Flex1999–2014[7]
- Volkswagen Gol G51.0 VHT · 1.6 VHT2008–2022[1][7]
Porównaj: 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 PureTech
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 PureTech
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 i 1.4 TSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 TCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 EcoBoost
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.3 TCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 EcoBoost
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.4, 2.8 i 3.0 V6 30v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW B38 / B37
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW B48 / B38
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW B58
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M43 1.6, 1.8 i 1.9
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M50 i M52
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW M54
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M60 i M62
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N13
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N20
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs N42 i N45 1.6, 1.8 i 2.0
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N43/N46
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N52 / N53
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N54/N55
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N62 / N63
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0, 1.2 i 1.4 Fire
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 T-Jet
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 T3 i 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 0.9 TwinAir i 1.0/1.3 FireFly
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 EcoBoost
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 EcoBoost
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.3 EcoBoost
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v i RoCam
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 i 2.0 Zetec-E
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 i 1.2 de 3 cilindros (Onix i Tracker)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2, 1.4 i 1.6 8V (Family 1)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Family II 2.0 i 2.4 gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Honda IMA híbrido
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 T-GDI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 / 2.0 Beta II
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs V6 Delta 2.5 i 2.7 (Hyundai-Kia)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 i 1.1 Epsilon
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 / 2.0 Nu
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 i 3.0 Ingenium gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs MZR gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Skyactiv-G
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M111
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M112 / M113
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M264/M254
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 i 2.0 Turbo)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M260
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M271
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M272/M273
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M270/M274
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M276
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs MIVEC gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Mitsubishi PHEV
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 DIG-T
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 HR12DE i 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5/1.6/1.8 QG
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 i 1.8 Ecotec 16v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.2 Ecotec gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4/1.6/1.8 Ecotec 16V (primera generación)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Porsche M96/M97
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Porsche V8 i V6 (Cayenne i Panamera)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 i 1.6 TU3/TU5
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4/1.6 VTi
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 THP
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8, 2.0 i 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 i 2.0 XU
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 0.9 TCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 TCe / SCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 i 1.6 8v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 TCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 16v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 8v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs E-Tech Híbrido
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 16v F4R i F4RT
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 i 1.6 16v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Rover K-Series
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 i 1.4 Boosterjet
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 Dualjet i 1.2 VVT
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.3, 1.5 i 1.6 gasolina (serie M)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4, 1.6 i 1.8 VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 Hybrid
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 Hybrid
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.7 i 4.0 gasolina (2TR-FE i 1GR-FE)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 i 2.4 VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 i 2.5 Hybrid
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Drive-E gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 MPI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 12V
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 16v i 1.6 FSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 T 20v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 FSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.3 VR5 (V5)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 i 2.0 8v EA827
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs VR6
Części serwisowe do silnika 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111
Części wymieniane podczas przeglądów i wymiany rozrządu, wyszukane dla tego silnika. Potwierdź numer katalogowy numerem rejestracyjnym lub numerem VIN.
Zestaw rozrządu
Filtr oleju
Filtr powietrza
Świece zapłonowe
Linki afiliacyjne: jeśli kupisz w tych sklepach, MotorFiable może otrzymać prowizję bez dodatkowych kosztów dla ciebie. Przed zamówieniem sprawdź zgodność po numerze rejestracyjnym lub numerze VIN. Linki afiliacyjne
Kupujesz samochód z silnikiem 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111?
Skontaktujemy Cię z partnerem tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę w formularzu.
Masz samochód z tym silnikiem? Opowiedz nam, jakie usterki miałeś, przy jakim przebiegu i ile zapłaciłeś. Zgłoś swoją awarię.
Źródła
Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.
- A VW e o problema dos motores 1.0Motorshow · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 grudnia 2009 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Volkswagen faz recall do novo Gol, Voyage e Fox 1.0Vrum · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 17 sierpnia 2009 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Fiabilité Volkswagen Polo III (1994-2001) - pannes moteur, boîte...Fiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po francusku
- Volkswagen Polo III: averías notificadas por los usuariosAutoCentrum.pl · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po innym języku
- List of discontinued Volkswagen Group petrol enginesWikipedia (en) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- VW Golf IIIWikipedia (de) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Volkswagen GolWikipedia (pt) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Troca de bomba d'água e correia de sincronismo do Gol G5 EA111Revista O Mecânico · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 7 marca 2025 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Fiabilité Volkswagen Lupo (1998-2005) - pannes moteur, boîte...Fiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po francusku
- Volkswagen Lupo (1998–2005): opiniones por motorizaciónAutoCentrum.pl · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po innym języku
- Justiça do RS determina recall de 400 mil veículos da VolkswagenOlhar Direto (con G1) · Prasa ogólna · opublikowano 13 stycznia 2013 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Substituição de bobina, cabos e velas de ignição do Volkswagen Fox 1.0Revista O Mecânico · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 grudnia 2025 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Volkswagen Gol: os 5 maiores defeitos crônicos do queridinho do BrasilVrum · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 9 kwietnia 2026 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Mais um recall e mais uma marca colocada à provaMecânica Online · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 listopada 2009 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Tribunal revoga recall para Gol, Voyage e FoxiCarros · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 16 stycznia 2013 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Este é o motor Volkswagen que consumia mais óleo que gasolinaClick Petróleo e Gás · Prasa ogólna · opublikowano 12 czerwca 2025 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Volkswagen LupoWikipedia (en) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- SEAT ArosaWikipedia (en) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Volkswagen Polo Mk3Wikipedia (en) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- Volkswagen FoxWikipedia (pt) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- VW LupoWikipedia (de) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Motor falhando após troca de cabos? Veja a sequência de instalação no Fox 1.0 e 1.6 EA111Revista O Mecânico · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 18 kwietnia 2026 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- SEAT Arosa 6H: ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- SEAT Arosa 6H (1. Facelift): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Volkswagen Polo III: opiniones por motorizaciónAutoCentrum.pl · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po innym języku
- SEAT Ibiza 6K: ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- SEAT Ibiza 6K (2. Facelift, 1999–2002): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Fiabilité Seat Ibiza (1993-2002) - pannes moteur, boîte...Fiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po francusku
- SEAT Cordoba 6K (2. Facelift, 1999–2003): ModellvariantenADAC · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Fiabilité Volkswagen Golf III (1992-1997) - pannes moteur, boîte...Fiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po francusku
- Volks anuncia recall de 268 mil unidades do Gol, Fox e VoyageOlhar Direto (con Folha Online) · Prasa ogólna · opublikowano 17 sierpnia 2009 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku