1.2 16v vs 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111: który silnik jest bardziej niezawodny?
Według naszego wskaźnika ryzyka 1.2 16v ma mniejsze ryzyko niż 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111: 36/100 (umiarkowane ryzyko) wobec 50/100 (wysokie ryzyko). 1.2 16v: 1 udokumentowana poważna usterka, główna to „Uszkodzona uszczelka głowicy i utrata płynu chłodniczego”; 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111: 2 udokumentowane poważne usterki, główna to „Hałas silnika i przedwczesne zużycie z powodu smarowania w 1.0 VHT”.
Wskaźnik (0–100) uwzględnia wagę i częstość trzech najpoważniejszych udokumentowanych usterek. Jak to się liczy
Czy 1.2 16v jest niezawodny?
Silnik 1.2 16v (D4F) i jego poprzednik 8-zaworowy D7F to proste jednostki wolnossące, używane przez ponad dwie dekady jako wersja podstawowa w Renault i Dacii, mające opinię niezawodnych: przeanalizowane karty niezawodności nie dokumentują ani katastrofalnych awarii, ani zużycia oleju. Najczęściej wymieniane są cewki zapłonowe i czujniki, a w egzemplarzach z większym przebiegiem uszczelka głowicy.[1][2][3][4]
Zobacz wszystkie usterki (5): 1.2 16vCzy 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 jest niezawodny?
Benzynowe silniki 8-zaworowe, proste i z paskiem rozrządu. W europejskich 1.0 i 1.4 źródła odnotowują tylko pojedyncze przypadki, przede wszystkim usterki zapłonu przy wilgoci w 1.4. W Brazylii 1.0 VHT z lat 2008-2010 w Golu, Voyage i Foksie miały hałasy wynikające z problemów ze smarowaniem, kampanię serwisową z wydłużoną gwarancją na olej oraz akcję przywoławczą z aktualizacją oprogramowania w 2009 roku.[5][6][7][8]
Zobacz wszystkie usterki (4): 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111Porównanie obok siebie
| Dana | 1.2 16v | 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 |
|---|---|---|
| Dane techniczne | ||
| Typ | Silnik | Silnik |
| Paliwo | Benzyna | Benzyna |
| Pojemność skokowa | 1 149 cm³ | — |
| Rozrząd | Pasek rozrządu (suchy) | Pasek rozrządu (suchy) |
| Moc | 60–76 KM | 50–104 KM |
| Produkcja | 2001–2020[9][10][11][12] | 1991–2022[13][14][15][16] |
| Niezawodność | ||
| Wskaźnik ryzyka (co to jest) | 36Umiarkowane ryzyko | 50Wysokie ryzyko |
| Udokumentowane awarie | 5 | 4 |
| O wysokiej lub krytycznej wadze | 1 | 2 |
| Największa waga | Wysoka dotkliwość | Krytyczna dotkliwość |
| Główne usterki |
|
|
| Najdroższa udokumentowana naprawa | Brak wiarygodnych danych | Brak wiarygodnych danych |
| Które wersje kupować | ||
| KupićPolecane wersje | ||
| Z ostrożnościąWersje wymagające ostrożności | Brak | |
| UnikaćWersje, których unikać | Brak | Brak |
Waga każdej usterki: zielony – niska; bursztynowy – średnia; czerwony – wysoka; ciemnoczerwony – krytyczna. Jak je oceniamy
Samochody, w których każdy z nich jest montowany
Inne porównania
Z silnikiem 1.2 16v
- 1.2 16v vs 1.2 PureTech
- 1.2 16v vs 1.0 PureTech
- 1.2 16v vs 1.2 i 1.4 TSI
- 1.2 16v vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 16v vs 1.2 TCe
- 1.2 16v vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 16v vs 1.3 TCe
- 1.2 16v vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 16v vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 16v vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 16v vs BMW B38 / B37
- 1.2 16v vs BMW B48 / B38
- 1.2 16v vs BMW B58
- 1.2 16v vs BMW M54
- 1.2 16v vs BMW N13
- 1.2 16v vs BMW N20
- 1.2 16v vs BMW N43/N46
- 1.2 16v vs BMW N52 / N53
- 1.2 16v vs BMW N54/N55
- 1.2 16v vs BMW N62 / N63
- 1.2 16v vs 1.0, 1.2 i 1.4 Fire
- 1.2 16v vs 1.4 T-Jet
- 1.2 16v vs 1.0 T3 i 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 16v vs 0.9 TwinAir i 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 16v vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 16v vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 16v vs 1.0 / 1.2 Turbo (GEM)
- 1.2 16v vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.2 16v vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.2 16v vs 1.2, 1.4 i 1.6 8V (Family 1)
- 1.2 16v vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 16v vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 16v vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 16v vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 16v vs Honda IMA híbrido
- 1.2 16v vs 1.0 T-GDI
- 1.2 16v vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 16v vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 16v vs 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha
- 1.2 16v vs 1.0 i 1.1 Epsilon
- 1.2 16v vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.2 16v vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 16v vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 16v vs 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)
- 1.2 16v vs 2.0 i 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 16v vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 16v vs MZR gasolina
- 1.2 16v vs Skyactiv-G
- 1.2 16v vs M111
- 1.2 16v vs M112 / M113
- 1.2 16v vs M264/M254
- 1.2 16v vs M260
- 1.2 16v vs M271
- 1.2 16v vs M272/M273
- 1.2 16v vs M270/M274
- 1.2 16v vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 16v vs MIVEC gasolina
- 1.2 16v vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 16v vs 1.6 DIG-T
- 1.2 16v vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 16v vs 1.2 HR12DE i 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 16v vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 16v vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 16v vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 16v vs 1.4 Turbo
- 1.2 16v vs 1.6 i 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 16v vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.2 16v vs Porsche M96/M97
- 1.2 16v vs Porsche V8 i V6 (Cayenne i Panamera)
- 1.2 16v vs 1.4 i 1.6 TU3/TU5
- 1.2 16v vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 16v vs 1.6 THP
- 1.2 16v vs 2.0 i 2.2 16v EW10/EW12
- 1.2 16v vs 0.9 TCe
- 1.2 16v vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 16v vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 16v vs 1.4 i 1.6 8v
- 1.2 16v vs 1.8 TCe
- 1.2 16v vs 1.2 8v
- 1.2 16v vs E-Tech Híbrido
- 1.2 16v vs 2.0 16v F4R i F4RT
- 1.2 16v vs 1.4 i 1.6 16v
- 1.2 16v vs Rover K-Series
- 1.2 16v vs 1.0 i 1.4 Boosterjet
- 1.2 16v vs 1.2 Dualjet i 1.2 VVT
- 1.2 16v vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 16v vs 1.3, 1.5 i 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 16v vs 1.0 VVT-i
- 1.2 16v vs 1.2 Turbo
- 1.2 16v vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 16v vs 1.4, 1.6 i 1.8 VVT-i
- 1.2 16v vs 1.5 Hybrid
- 1.2 16v vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 16v vs 1.8 Hybrid
- 1.2 16v vs 2.0 i 2.4 VVT-i
- 1.2 16v vs 2.0 i 2.5 Hybrid
- 1.2 16v vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 16v vs Drive-E gasolina
- 1.2 16v vs 1.0 MPI
- 1.2 16v vs 1.2 12V
- 1.2 16v vs 1.4 16v i 1.6 FSI
- 1.2 16v vs 1.8 T 20v
- 1.2 16v vs 2.0 FSI
- 1.2 16v vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.2 16v vs 1.6 i 2.0 8v EA827
Z silnikiem 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 PureTech
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 PureTech
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 i 1.4 TSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 TCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 EcoBoost
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.3 TCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 EcoBoost
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW B38 / B37
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW B48 / B38
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW B58
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW M54
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N13
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N20
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N43/N46
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N52 / N53
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N54/N55
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs BMW N62 / N63
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0, 1.2 i 1.4 Fire
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 T-Jet
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 T3 i 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 0.9 TwinAir i 1.0/1.3 FireFly
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 EcoBoost
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 / 1.2 Turbo (GEM)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2, 1.4 i 1.6 8V (Family 1)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Honda IMA híbrido
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 T-GDI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.3, 1.4 i 1.6 Alpha
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 i 1.1 Epsilon
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 i 3.0 Ingenium gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs MZR gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Skyactiv-G
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M111
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M112 / M113
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M264/M254
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M260
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M271
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M272/M273
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs M270/M274
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs MIVEC gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Mitsubishi PHEV
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 DIG-T
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 HR12DE i 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 i 1.8 Ecotec 16v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Porsche M96/M97
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Porsche V8 i V6 (Cayenne i Panamera)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 i 1.6 TU3/TU5
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4/1.6 VTi
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 THP
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 i 2.2 16v EW10/EW12
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 0.9 TCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 TCe / SCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 i 1.6 8v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 TCe
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 8v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs E-Tech Híbrido
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 16v F4R i F4RT
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 i 1.6 16v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Rover K-Series
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 i 1.4 Boosterjet
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 Dualjet i 1.2 VVT
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.3, 1.5 i 1.6 gasolina (serie M)
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 Turbo
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4, 1.6 i 1.8 VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.5 Hybrid
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 Hybrid
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 i 2.4 VVT-i
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 i 2.5 Hybrid
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs Drive-E gasolina
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.0 MPI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.2 12V
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.4 16v i 1.6 FSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.8 T 20v
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 2.0 FSI
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.0, 1.4 i 1.6 8v EA111 vs 1.6 i 2.0 8v EA827
Porównaj inne silniki
Źródła
Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 2Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 3Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Dacia Sandero 2Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Maxi-fiche fiabilité : la Renault Twingo 2Caradisiac · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- A VW e o problema dos motores 1.0Motorshow · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 grudnia 2009 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Volkswagen faz recall do novo Gol, Voyage e Fox 1.0Vrum · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 17 sierpnia 2009 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Fiabilité Volkswagen Polo III (1994-2001) - pannes moteur, boîte...Fiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po francusku
- Volkswagen Polo III: averías notificadas por los usuariosAutoCentrum.pl · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po innym języku
- Moteur D RenaultWikipédia (francés) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Anexo:Motores de RenaultWikipedia (español) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
- Renault TwingoWikipedia (alemán) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po niemiecku
- Renault Clio IIWikipedia (alemán) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po niemiecku
- List of discontinued Volkswagen Group petrol enginesWikipedia (en) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po angielsku
- VW Golf IIIWikipedia (de) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po niemiecku
- Volkswagen GolWikipedia (pt) · Inne źródło · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Troca de bomba d'água e correia de sincronismo do Gol G5 EA111Revista O Mecânico · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 7 marca 2025 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Fiabilité et pannes de la Renault KangooFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Dacia LoganFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Dacia SanderoFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Dacia Logan 2Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité Volkswagen Lupo (1998-2005) - pannes moteur, boîte...Fiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po francusku
- Volkswagen Lupo (1998–2005): opiniones por motorizaciónAutoCentrum.pl · Forum właścicieli · sprawdzono 2 listopada 2026 · po innym języku
- Justiça do RS determina recall de 400 mil veículos da VolkswagenOlhar Direto (con G1) · Prasa ogólna · opublikowano 13 stycznia 2013 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Substituição de bobina, cabos e velas de ignição do Volkswagen Fox 1.0Revista O Mecânico · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 grudnia 2025 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Volkswagen Gol: os 5 maiores defeitos crônicos do queridinho do BrasilVrum · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 9 kwietnia 2026 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Mais um recall e mais uma marca colocada à provaMecânica Online · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 listopada 2009 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Tribunal revoga recall para Gol, Voyage e FoxiCarros · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 16 stycznia 2013 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku
- Este é o motor Volkswagen que consumia mais óleo que gasolinaClick Petróleo e Gás · Prasa ogólna · opublikowano 12 czerwca 2025 · sprawdzono 2 listopada 2026 · po portugalsku