Citroën C4 Picasso II (2013–2022)
Problemen met de Citroën C4 Picasso uit 2019
De Citroën C4 Picasso uit 2019 werd verkocht met 2 motoren die we hebben gedocumenteerd: de 1.2 PureTech en de 1.5 BlueHDi. Allemaal hebben ze ernstige storingen die de exemplaren van dat jaar treffen. De veiligste keuze is de 1.5 BlueHDi (oordeel «Met voorzichtigheid»). Buiten de motor zijn er 3 gedocumenteerde storingen die exemplaren van 2019 treffen, zoals vroegtijdige slijtage van de koppelingszender.

Score van de Citroën C4 Picasso uit 2019: lage betrouwbaarheid
Alleen berekend met 8 gedocumenteerde storingen en hun bronnen: de ernstigste en meest frequente storingen wegen zwaarder. Hoe het wordt berekend
- Motor2,2Van 2,1 tot 2,3 afhankelijk van de motor
- Versnellingsbak7,91 storing
- Vering8,4Alleen APK-keuring: 0,7 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Remmen7,1Alleen APK-keuring: 1,2 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Banden en wielen10,0Geen gedocumenteerde storingen
- Besturing7,3Alleen APK-keuring: 1,1 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Elektrisch systeem10,0Geen gedocumenteerde storingen
- Koplampen en verlichting6,1Alleen APK-keuring: 1,6 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Elektronica en multimedia7,91 storing
- Klimaatregeling7,91 storing
- Carrosserie en interieur7,2Alleen APK-keuring: 1,1 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Airbags en veiligheid10,0Geen gedocumenteerde storingen
Wat verandert er ten opzichte van de Citroën C4 Picasso uit 2018
- Score: 5,3 → 4,2
- Niet meer verkocht: 2.0 BlueHDi, 1.6 HDi en 2.0 HDi
- Treft hem niet meer: verlies van remondersteuning door schade aan de vacuümpomp (1.2 PureTech), breuk van de bougies van de 1.2 PureTech turbo van 130 pk (1.2 PureTech), storing van de AdBlue-tank en -pomp (SCR) (2.0 BlueHDi) en verstopt roetfilter (FAP) bij korte ritten (2.0 BlueHDi) en 5 meer
1.2 PureTech-motor in de Citroën C4 Picasso uit 2019
Benamingen: 1.2 PureTech 130
- Met voorzichtigheid
1.2 PureTech turbo 100-155 pk Euro 6.2/6.3/6d (2018-2022)
100–155 pk · EB2DT, EB2DTS, EB2ADTD, EB2ADTX
Heeft de riem van vóór juni 2022 en kan oliegebruik krijgen door de afscheider; daar staat tegenover dat bijna alle exemplaren nog binnen de 10 jaar of 180.000 km dekking van Stellantis vallen als het onderhoud gedocumenteerd is.[4][5][6]
Storingen die de exemplaren van 2019 treffen
- Kritieke ernstFrequentie: Zeer frequentDistributieDegradatie van de distributieriem in het oliebadDe riem in het oliebad van de 1.2 PureTech (2012-2025) kan opzwellen en deeltjes loslaten die de aanzuiging van de oliepomp verstoppen; zonder smering kan de motor kapotgaan. Stellantis dekt hem tot 10 jaar of 180.000 km en vraagt om hem elke 100.000 km of 6 jaar te vervangen.Reparatie (garage): € 400–€ 800
- Hoge ernstFrequentie: Zeer frequentSmeringOvermatig oliegebruik door koolaanslag op de zuigerveren of defecte olieafscheiderDe 1.2 PureTech-turbo's van 2014 tot 2023 kunnen te veel olie verbruiken: die van 2014-2018 door koolaanslag die de zuigerveren blokkeert en die van 2018-2023 door een defecte olieafscheider. Stellantis beschouwt meer dan 0,3 l per 1.000 km als abnormaal en neemt het op in zijn dekking.
1.5 BlueHDi-motor in de Citroën C4 Picasso uit 2019
Benamingen: 1.5 BlueHDi 130
- Met voorzichtigheid
1.5 BlueHDi 75-130 met 7 mm ketting (oktober 2017 - januari 2023)
75–130 pk · DV5RC, DV5RD, DV5RE, DV5RCE, DV5RCF, DV5RUC
Te koop als de kettingactie is uitgevoerd en het onderhoud is gedocumenteerd met de vereiste olie, want daarvan hangt de dekking van Stellantis van 10 jaar of 240.000 km af, die vereist dat je de aanbevelingen van het merk volgt en facturen overlegt.[9][10][11]
Storingen die de exemplaren van 2019 treffen
- Kritieke ernstFrequentie: Zeer frequentDistributieSlijtage en breuk van de 7 mm ketting tussen de nokkenassenBij 1.5 BlueHDi-motoren gebouwd tussen oktober 2017 en januari 2023 kan de 7 mm ketting die de nokkenassen verbindt, rekken en breken, met ernstige motorschade tot gevolg. Stellantis heeft ze teruggeroepen en dekt het defect 10 jaar of 240.000 km.Reparatie (garage): € 730–€ 820
- Gemiddelde ernstFrequentie: Zeer frequentUitlaatemissiesStoring van de AdBlue-tank en -pomp1.5 BlueHDi-motoren gebouwd tot augustus 2020 kunnen storingen krijgen in de pompmodule van de AdBlue-tank, met een aftelling naar «niet meer starten». Meestal wordt de hele tank vervangen en Stellantis draagt tot 8 jaar bij in de kosten.Reparatie: € 1.000–€ 1.500
- Hoge ernstFrequentie: Af en toeInspuitingVastlopen van de hogedrukpomp en het inspuitsysteemSommige 1.5 BlueHDi-motoren uit de eerste jaren hebben last gehad van het vastlopen van de Bosch-hogedrukpomp, met schokken of een afslaande motor op de weg, soms al vóór 50.000 km. Bij de reparatie moet het hele inspuitsysteem en de dieseltank worden vervangen.
Storingen buiten de motor bij de Citroën C4 Picasso uit 2019
- Gemiddelde ernstFrequentie: VaakVersnellingsbak en koppelingVroegtijdige slijtage van de koppelingszenderDe koppelingszender van de C4 Picasso II kan bij de versies met handbak erg vroeg verzwakken, soms al vanaf 40.000 km. Het is een van de defecten die tweedehands-garages het vaakst noemen.Verschijnt rond 40.000 km
- Gemiddelde ernstFrequentie: VaakKlimaatregelingLekkages en storingen van de airconditioningDe airconditioning van de C4 Picasso II vertoont volgens de vakpers vrij vaak gaslekkages en defecten aan de condensor, en de vakpers rekent het tot de aanhoudende problemen van het model.
- Gemiddelde ernstFrequentie: VaakElektronica en multimediaStoringen van het multimediascherm en het digitale instrumentenpaneelHet multimediasysteem van de C4 Picasso II is volgens de vakpers bijzonder gevoelig voor bugs, en in sommige gevallen valt ook het digitale instrumentenpaneel uit en moet het worden vervangen.
Ga je een Citroën C4 Picasso uit 2019 kopen?
We brengen je alleen met een partner in contact als je in het formulier toestemming geeft.
Veelgestelde vragen
Is de Citroën C4 Picasso uit 2019 betrouwbaar?
De Citroën C4 Picasso uit 2019 werd verkocht met 2 motoren die we hebben gedocumenteerd: de 1.2 PureTech en de 1.5 BlueHDi. Allemaal hebben ze ernstige storingen die de exemplaren van dat jaar treffen. De veiligste keuze is de 1.5 BlueHDi (oordeel «Met voorzichtigheid»). Buiten de motor zijn er 3 gedocumenteerde storingen die exemplaren van 2019 treffen, zoals vroegtijdige slijtage van de koppelingszender.
Is de Citroën C4 Picasso uit 2019 beter dan die uit 2018?
Onze score gaat van 5,3 in 2018 naar 4,2 in 2019. Treft hem niet meer: verlies van remondersteuning door schade aan de vacuümpomp (1.2 PureTech), breuk van de bougies van de 1.2 PureTech turbo van 130 pk (1.2 PureTech) en storing van de AdBlue-tank en -pomp (SCR) (2.0 BlueHDi).
Wat is het beste jaar van de Citroën C4 Picasso?
Volgens onze score is het beste 2017 (5,5/10). Het jaar met de slechtste score is 2019 (4,2/10). De score van elk jaar telt alleen de motoren die dat jaar werden verkocht en de storingen die die exemplaren treffen.
Welke storingen heeft de Citroën C4 Picasso uit 2019?
De belangrijkste gedocumenteerde voor exemplaren van 2019 zijn: degradatie van de distributieriem in het oliebad (1.2 PureTech, kritieke ernst), slijtage en breuk van de 7 mm ketting tussen de nokkenassen (1.5 BlueHDi, kritieke ernst), overmatig oliegebruik door koolaanslag op de zuigerveren of defecte olieafscheider (1.2 PureTech, hoge ernst), vastlopen van de hogedrukpomp en het inspuitsysteem (1.5 BlueHDi, hoge ernst) en storing van de AdBlue-tank en -pomp (1.5 BlueHDi, gemiddelde ernst).
Heb je een Citroën C4 Picasso uit 2019? Vertel ons welke storingen je hebt gehad en bij hoeveel kilometer. Meld je storing.
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- El Grupo PSA llama a revisión a más de 31.000 coches en España por un posible fallo en el servofrenoMotorpasión · Autotijdschriften · gepubliceerd 26 november 2020 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 januari 2023 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autotijdschriften · gepubliceerd 27 maart 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 26 mei 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 23 juni 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autotijdschriften · gepubliceerd 4 juni 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- PSA 1.5L BlueHDi: a focus on the DV5 engineSumax · Technische documentatie · gepubliceerd juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- Motor 1.5 BlueHDI de Stellantis, todos los Citroën implicadosAutofácil · Autotijdschriften · gepubliceerd 30 juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Cobertura especial para los 1.5 BlueHDi del Grupo Stellantiscoches.net · Autotijdschriften · gepubliceerd 3 juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Casse chaîne 1.5 BlueHDi. Stellantis étend sa prise en charge à 7 ans ou 180 000 kmL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 15 januari 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité moteur Stellantis 1.5 BlueHDi. Une nouvelle huile pour éviter la casseL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 14 januari 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans