1.0 PureTech vs 1.2 16v: który silnik jest bardziej niezawodny?
Według naszego wskaźnika ryzyka 1.2 16v ma mniejsze ryzyko niż 1.0 PureTech: 36/100 (umiarkowane ryzyko) wobec 59/100 (wysokie ryzyko). 1.0 PureTech: 2 udokumentowane poważne usterki, główna to „Nadmierne zużycie oleju przez pierścienie tłokowe”; 1.2 16v: 1 udokumentowana poważna usterka, główna to „Uszkodzona uszczelka głowicy i utrata płynu chłodniczego”.
Wskaźnik (0–100) uwzględnia wagę i częstość trzech najpoważniejszych udokumentowanych usterek. Jak to się liczy
Czy 1.0 PureTech jest niezawodny?
To prosty wolnossący trzycylindrowiec, ale z dwoma udokumentowanymi słabymi punktami: zużyciem oleju przez pierścienie tłokowe, które Stellantis uznaje w całej produkcji (2012-2016), oraz paskiem rozrządu pracującym w oleju, który dzieli z silnikiem 1.2. Warto go brać tylko z pełną historią serwisową, testem zużycia oleju i sprawdzonym paskiem.[1][2][3][4]
Zobacz wszystkie usterki (3): 1.0 PureTechCzy 1.2 16v jest niezawodny?
Silnik 1.2 16v (D4F) i jego poprzednik 8-zaworowy D7F to proste jednostki wolnossące, używane przez ponad dwie dekady jako wersja podstawowa w Renault i Dacii, mające opinię niezawodnych: przeanalizowane karty niezawodności nie dokumentują ani katastrofalnych awarii, ani zużycia oleju. Najczęściej wymieniane są cewki zapłonowe i czujniki, a w egzemplarzach z większym przebiegiem uszczelka głowicy.[5][6][7][8]
Zobacz wszystkie usterki (5): 1.2 16vPorównanie obok siebie
| Dana | 1.0 PureTech | 1.2 16v |
|---|---|---|
| Dane techniczne | ||
| Typ | Silnik | Silnik |
| Paliwo | Benzyna | Benzyna |
| Pojemność skokowa | 999 cm³ | 1 149 cm³ |
| Rozrząd | Pasek w oleju | Pasek rozrządu (suchy) |
| Moc | 68 KM | 60–76 KM |
| Produkcja | 2012–2016[2][3][9][10] | 2001–2020[11][12][13][14] |
| Niezawodność | ||
| Wskaźnik ryzyka (co to jest) | 59Wysokie ryzyko | 36Umiarkowane ryzyko |
| Udokumentowane awarie | 3 | 5 |
| O wysokiej lub krytycznej wadze | 2 | 1 |
| Największa waga | Krytyczna dotkliwość | Wysoka dotkliwość |
| Główne usterki |
|
|
| Najdroższa udokumentowana naprawa | do 1 200 €Degradacja paska rozrządu pracującego w olejuOpublikowana kwota[15][16] | Brak wiarygodnych danych |
| Które wersje kupować | ||
| KupićPolecane wersje | Brak | |
| Z ostrożnościąWersje wymagające ostrożności | Brak | |
| UnikaćWersje, których unikać | Brak | Brak |
Waga każdej usterki: zielony – niska; bursztynowy – średnia; czerwony – wysoka; ciemnoczerwony – krytyczna. Jak je oceniamy
Samochody, w których każdy z nich jest montowany
Inne porównania
Z silnikiem 1.0 PureTech
- 1.0 PureTech vs 1.2 PureTech
- 1.0 PureTech vs 1.2 i 1.4 TSI
- 1.0 PureTech vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.0 PureTech vs 1.2 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.0 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 1.3 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.6 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.0 PureTech vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.0 PureTech vs BMW B38 / B37
- 1.0 PureTech vs BMW B48 / B38
- 1.0 PureTech vs BMW B58
- 1.0 PureTech vs BMW M54
- 1.0 PureTech vs BMW N13
- 1.0 PureTech vs BMW N20
- 1.0 PureTech vs BMW N43/N46
- 1.0 PureTech vs BMW N52 / N53
- 1.0 PureTech vs BMW N54/N55
- 1.0 PureTech vs BMW N62 / N63
- 1.0 PureTech vs 1.2 8v Fire
- 1.0 PureTech vs 1.4 T-Jet
- 1.0 PureTech vs 1.0 T3 i 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.0 PureTech vs 0.9 TwinAir i 1.0/1.3 FireFly
- 1.0 PureTech vs 1.5 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.0 PureTech vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.0 PureTech vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.0 PureTech vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.0 PureTech vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.0 PureTech vs Honda IMA híbrido
- 1.0 PureTech vs 1.0 T-GDI
- 1.0 PureTech vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.0 PureTech vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.0 PureTech vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.0 PureTech vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.0 PureTech vs 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)
- 1.0 PureTech vs 2.0 i 3.0 Ingenium gasolina
- 1.0 PureTech vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.0 PureTech vs MZR gasolina
- 1.0 PureTech vs Skyactiv-G
- 1.0 PureTech vs M111
- 1.0 PureTech vs M112 / M113
- 1.0 PureTech vs M264/M254
- 1.0 PureTech vs M260
- 1.0 PureTech vs M271
- 1.0 PureTech vs M272/M273
- 1.0 PureTech vs M270/M274
- 1.0 PureTech vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.0 PureTech vs MIVEC gasolina
- 1.0 PureTech vs Mitsubishi PHEV
- 1.0 PureTech vs 1.6 DIG-T
- 1.0 PureTech vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.0 PureTech vs 1.2 HR12DE i 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.0 PureTech vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.0 PureTech vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.0 PureTech vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.0 PureTech vs 1.4 Turbo
- 1.0 PureTech vs 1.6 i 1.8 Ecotec 16v
- 1.0 PureTech vs Porsche V8 i V6 (Cayenne i Panamera)
- 1.0 PureTech vs 1.4 i 1.6 TU3/TU5
- 1.0 PureTech vs 1.4/1.6 VTi
- 1.0 PureTech vs 1.6 THP
- 1.0 PureTech vs 2.0 i 2.2 16v EW10/EW12
- 1.0 PureTech vs 0.9 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.0 PureTech vs 1.0 TCe / SCe
- 1.0 PureTech vs 1.4 i 1.6 8v
- 1.0 PureTech vs 1.8 TCe
- 1.0 PureTech vs E-Tech Híbrido
- 1.0 PureTech vs 2.0 16v F4R i F4RT
- 1.0 PureTech vs 1.4 i 1.6 16v
- 1.0 PureTech vs Rover K-Series
- 1.0 PureTech vs 1.0 i 1.4 Boosterjet
- 1.0 PureTech vs 1.2 Dualjet i 1.2 VVT
- 1.0 PureTech vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.0 PureTech vs 1.3, 1.5 i 1.6 gasolina (serie M)
- 1.0 PureTech vs 1.0 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.2 Turbo
- 1.0 PureTech vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.4, 1.6 i 1.8 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.5 Hybrid
- 1.0 PureTech vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.8 Hybrid
- 1.0 PureTech vs 2.0 i 2.4 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 2.0 i 2.5 Hybrid
- 1.0 PureTech vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.0 PureTech vs Drive-E gasolina
- 1.0 PureTech vs 1.0 MPI
- 1.0 PureTech vs 1.2 12V
- 1.0 PureTech vs 1.4 16v i 1.6 FSI
- 1.0 PureTech vs 1.8 T 20v
- 1.0 PureTech vs 2.0 FSI
- 1.0 PureTech vs VW 2.0 TFSI EA113
Z silnikiem 1.2 16v
- 1.2 16v vs 1.2 PureTech
- 1.2 16v vs 1.2 i 1.4 TSI
- 1.2 16v vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 16v vs 1.2 TCe
- 1.2 16v vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 16v vs 1.3 TCe
- 1.2 16v vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 16v vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 16v vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 16v vs BMW B38 / B37
- 1.2 16v vs BMW B48 / B38
- 1.2 16v vs BMW B58
- 1.2 16v vs BMW M54
- 1.2 16v vs BMW N13
- 1.2 16v vs BMW N20
- 1.2 16v vs BMW N43/N46
- 1.2 16v vs BMW N52 / N53
- 1.2 16v vs BMW N54/N55
- 1.2 16v vs BMW N62 / N63
- 1.2 16v vs 1.2 8v Fire
- 1.2 16v vs 1.4 T-Jet
- 1.2 16v vs 1.0 T3 i 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 16v vs 0.9 TwinAir i 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 16v vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 16v vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 16v vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 16v vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 16v vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 16v vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 16v vs Honda IMA híbrido
- 1.2 16v vs 1.0 T-GDI
- 1.2 16v vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 16v vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 16v vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 16v vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 16v vs 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)
- 1.2 16v vs 2.0 i 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 16v vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 16v vs MZR gasolina
- 1.2 16v vs Skyactiv-G
- 1.2 16v vs M111
- 1.2 16v vs M112 / M113
- 1.2 16v vs M264/M254
- 1.2 16v vs M260
- 1.2 16v vs M271
- 1.2 16v vs M272/M273
- 1.2 16v vs M270/M274
- 1.2 16v vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 16v vs MIVEC gasolina
- 1.2 16v vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 16v vs 1.6 DIG-T
- 1.2 16v vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 16v vs 1.2 HR12DE i 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 16v vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 16v vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 16v vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 16v vs 1.4 Turbo
- 1.2 16v vs 1.6 i 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 16v vs Porsche V8 i V6 (Cayenne i Panamera)
- 1.2 16v vs 1.4 i 1.6 TU3/TU5
- 1.2 16v vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 16v vs 1.6 THP
- 1.2 16v vs 2.0 i 2.2 16v EW10/EW12
- 1.2 16v vs 0.9 TCe
- 1.2 16v vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 16v vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 16v vs 1.4 i 1.6 8v
- 1.2 16v vs 1.8 TCe
- 1.2 16v vs E-Tech Híbrido
- 1.2 16v vs 2.0 16v F4R i F4RT
- 1.2 16v vs 1.4 i 1.6 16v
- 1.2 16v vs Rover K-Series
- 1.2 16v vs 1.0 i 1.4 Boosterjet
- 1.2 16v vs 1.2 Dualjet i 1.2 VVT
- 1.2 16v vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 16v vs 1.3, 1.5 i 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 16v vs 1.0 VVT-i
- 1.2 16v vs 1.2 Turbo
- 1.2 16v vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 16v vs 1.4, 1.6 i 1.8 VVT-i
- 1.2 16v vs 1.5 Hybrid
- 1.2 16v vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 16v vs 1.8 Hybrid
- 1.2 16v vs 2.0 i 2.4 VVT-i
- 1.2 16v vs 2.0 i 2.5 Hybrid
- 1.2 16v vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 16v vs Drive-E gasolina
- 1.2 16v vs 1.0 MPI
- 1.2 16v vs 1.2 12V
- 1.2 16v vs 1.4 16v i 1.6 FSI
- 1.2 16v vs 1.8 T 20v
- 1.2 16v vs 2.0 FSI
- 1.2 16v vs VW 2.0 TFSI EA113
Porównaj inne silniki
Źródła
Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.
- Citroën, DS, Opel, Peugeot 1.2 PureTech. Nouvelle prise en charge pour la consommation d'huileL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 30 marca 2024 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Moteur EBWikipédia · Inne źródło · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- PSA inaugure son « trois-pattes »L'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 28 grudnia 2011 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Moteurs PureTech - Stellantis prend a minima ses responsabilitésUFC-Que Choisir · Organizacja konsumencka · opublikowano 18 stycznia 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 2Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 3Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Dacia Sandero 2Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Maxi-fiche fiabilité : la Renault Twingo 2Caradisiac · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Peugeot 208 5p Access 1.0 PureTech 68 (2012-2015): precio y ficha técnicakm77 · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Prueba de consumo (126): Peugeot 208 1.0-VTi 68 CVkm77 · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 5 sierpnia 2013 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Moteur D RenaultWikipédia (francés) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Anexo:Motores de RenaultWikipedia (español) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
- Renault TwingoWikipedia (alemán) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po niemiecku
- Renault Clio IIWikipedia (alemán) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po niemiecku
- 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 2 sierpnia 2026 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Motor ZMZ EB0 Citroën Peugeot C3 II 208 I 1.0 VTi 68 CV usado y reconstruidoFair Motors · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Fiabilité et pannes de la Renault KangooFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Dacia LoganFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Dacia SanderoFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Dacia Logan 2Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku