1.0 PureTech vs E-Tech Híbrido: który silnik jest bardziej niezawodny?
Według naszego wskaźnika ryzyka E-Tech Híbrido ma mniejsze ryzyko niż 1.0 PureTech: 32/100 (umiarkowane ryzyko) wobec 59/100 (wysokie ryzyko). 1.0 PureTech: 2 udokumentowane poważne usterki, główna to „Nadmierne zużycie oleju przez pierścienie tłokowe”; E-Tech Híbrido: 2 udokumentowane poważne usterki, główna to „Awaria wielotrybowej skrzyni (ryzyko uszkodzenia)”.
Wskaźnik (0–100) uwzględnia wagę i częstość trzech najpoważniejszych udokumentowanych usterek. Jak to się liczy
Czy 1.0 PureTech jest niezawodny?
To prosty wolnossący trzycylindrowiec, ale z dwoma udokumentowanymi słabymi punktami: zużyciem oleju przez pierścienie tłokowe, które Stellantis uznaje w całej produkcji (2012-2016), oraz paskiem rozrządu pracującym w oleju, który dzieli z silnikiem 1.2. Warto go brać tylko z pełną historią serwisową, testem zużycia oleju i sprawdzonym paskiem.[1][2][3][4]
Zobacz wszystkie usterki (3): 1.0 PureTechCzy E-Tech Híbrido jest niezawodny?
E-Tech łączy silnik spalinowy (wolnossący 1.6 H4M lub turbodoładowany 1.2 HR12) z silnikami elektrycznymi i skrzynią wielotrybową bez sprzęgła i przekładni hydrokinetycznej. Najlepiej udokumentowanym problemem jest sama skrzynia: relacje z Clio, Captura, Arkany, Australa, Dustera i Joggera opisują ostrzeżenia o ryzyku uszkodzenia, a Renault od 2020 roku ogłosiło dwie akcje serwisowe (usterka elektryczna i uszczelniacz wałka pierwotnego). Akumulator 12 V również dość często zawodzi.[5][6][7]
Zobacz wszystkie usterki (4): E-Tech HíbridoPorównanie obok siebie
| Dana | 1.0 PureTech | E-Tech Híbrido |
|---|---|---|
| Dane techniczne | ||
| Typ | Silnik | Silnik |
| Paliwo | Benzyna | Benzyna |
| Pojemność skokowa | 999 cm³ | 1 598 cm³ |
| Rozrząd | Pasek w oleju | Łańcuch |
| Moc | 68 KM | 140–200 KM |
| Produkcja | 2012–2016[2][3][8][9] | od 2020[5][10][11] |
| Niezawodność | ||
| Wskaźnik ryzyka (co to jest) | 59Wysokie ryzyko | 32Umiarkowane ryzyko |
| Udokumentowane awarie | 3 | 4 |
| O wysokiej lub krytycznej wadze | 2 | 2 |
| Największa waga | Krytyczna dotkliwość | Wysoka dotkliwość |
| Główne usterki |
|
|
| Najdroższa udokumentowana naprawa | do 1 200 €Degradacja paska rozrządu pracującego w olejuOpublikowana kwota[12][13] | Brak wiarygodnych danych |
| Które wersje kupować | ||
| KupićPolecane wersje | Brak | Brak |
| Z ostrożnościąWersje wymagające ostrożności | ||
| UnikaćWersje, których unikać | Brak | Brak |
Waga każdej usterki: zielony – niska; bursztynowy – średnia; czerwony – wysoka; ciemnoczerwony – krytyczna. Jak je oceniamy
Samochody, w których każdy z nich jest montowany
Inne porównania
Z silnikiem 1.0 PureTech
- 1.0 PureTech vs 1.2 PureTech
- 1.0 PureTech vs 1.2 i 1.4 TSI
- 1.0 PureTech vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.0 PureTech vs 1.2 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.0 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 1.3 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.6 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.0 PureTech vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.0 PureTech vs BMW B38 / B37
- 1.0 PureTech vs BMW B48 / B38
- 1.0 PureTech vs BMW B58
- 1.0 PureTech vs BMW M54
- 1.0 PureTech vs BMW N13
- 1.0 PureTech vs BMW N20
- 1.0 PureTech vs BMW N43/N46
- 1.0 PureTech vs BMW N52 / N53
- 1.0 PureTech vs BMW N54/N55
- 1.0 PureTech vs BMW N62 / N63
- 1.0 PureTech vs 1.2 8v Fire
- 1.0 PureTech vs 1.4 T-Jet
- 1.0 PureTech vs 1.0 T3 i 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.0 PureTech vs 0.9 TwinAir i 1.0/1.3 FireFly
- 1.0 PureTech vs 1.5 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.0 PureTech vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.0 PureTech vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.0 PureTech vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.0 PureTech vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.0 PureTech vs Honda IMA híbrido
- 1.0 PureTech vs 1.0 T-GDI
- 1.0 PureTech vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.0 PureTech vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.0 PureTech vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.0 PureTech vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.0 PureTech vs 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)
- 1.0 PureTech vs 2.0 i 3.0 Ingenium gasolina
- 1.0 PureTech vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.0 PureTech vs MZR gasolina
- 1.0 PureTech vs Skyactiv-G
- 1.0 PureTech vs M111
- 1.0 PureTech vs M112 / M113
- 1.0 PureTech vs M264/M254
- 1.0 PureTech vs M260
- 1.0 PureTech vs M271
- 1.0 PureTech vs M272/M273
- 1.0 PureTech vs M270/M274
- 1.0 PureTech vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.0 PureTech vs MIVEC gasolina
- 1.0 PureTech vs Mitsubishi PHEV
- 1.0 PureTech vs 1.6 DIG-T
- 1.0 PureTech vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.0 PureTech vs 1.2 HR12DE i 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.0 PureTech vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.0 PureTech vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.0 PureTech vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.0 PureTech vs 1.4 Turbo
- 1.0 PureTech vs 1.6 i 1.8 Ecotec 16v
- 1.0 PureTech vs Porsche V8 i V6 (Cayenne i Panamera)
- 1.0 PureTech vs 1.4 i 1.6 TU3/TU5
- 1.0 PureTech vs 1.4/1.6 VTi
- 1.0 PureTech vs 1.6 THP
- 1.0 PureTech vs 2.0 i 2.2 16v EW10/EW12
- 1.0 PureTech vs 0.9 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.0 PureTech vs 1.0 TCe / SCe
- 1.0 PureTech vs 1.4 i 1.6 8v
- 1.0 PureTech vs 1.8 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.2 16v
- 1.0 PureTech vs 2.0 16v F4R i F4RT
- 1.0 PureTech vs 1.4 i 1.6 16v
- 1.0 PureTech vs Rover K-Series
- 1.0 PureTech vs 1.0 i 1.4 Boosterjet
- 1.0 PureTech vs 1.2 Dualjet i 1.2 VVT
- 1.0 PureTech vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.0 PureTech vs 1.3, 1.5 i 1.6 gasolina (serie M)
- 1.0 PureTech vs 1.0 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.2 Turbo
- 1.0 PureTech vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.4, 1.6 i 1.8 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.5 Hybrid
- 1.0 PureTech vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.8 Hybrid
- 1.0 PureTech vs 2.0 i 2.4 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 2.0 i 2.5 Hybrid
- 1.0 PureTech vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.0 PureTech vs Drive-E gasolina
- 1.0 PureTech vs 1.0 MPI
- 1.0 PureTech vs 1.2 12V
- 1.0 PureTech vs 1.4 16v i 1.6 FSI
- 1.0 PureTech vs 1.8 T 20v
- 1.0 PureTech vs 2.0 FSI
- 1.0 PureTech vs VW 2.0 TFSI EA113
Z silnikiem E-Tech Híbrido
- E-Tech Híbrido vs 1.2 PureTech
- E-Tech Híbrido vs 1.2 i 1.4 TSI
- E-Tech Híbrido vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- E-Tech Híbrido vs 1.2 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.0 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 1.3 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.6 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 2.0 TSI / TFSI
- E-Tech Híbrido vs Audi 3.0 TFSI V6
- E-Tech Híbrido vs BMW B38 / B37
- E-Tech Híbrido vs BMW B48 / B38
- E-Tech Híbrido vs BMW B58
- E-Tech Híbrido vs BMW M54
- E-Tech Híbrido vs BMW N13
- E-Tech Híbrido vs BMW N20
- E-Tech Híbrido vs BMW N43/N46
- E-Tech Híbrido vs BMW N52 / N53
- E-Tech Híbrido vs BMW N54/N55
- E-Tech Híbrido vs BMW N62 / N63
- E-Tech Híbrido vs 1.2 8v Fire
- E-Tech Híbrido vs 1.4 T-Jet
- E-Tech Híbrido vs 1.0 T3 i 1.3 T4 FireFly Turbo
- E-Tech Híbrido vs 0.9 TwinAir i 1.0/1.3 FireFly
- E-Tech Híbrido vs 1.5 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- E-Tech Híbrido vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- E-Tech Híbrido vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- E-Tech Híbrido vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- E-Tech Híbrido vs Honda e:HEV / i-MMD
- E-Tech Híbrido vs Honda IMA híbrido
- E-Tech Híbrido vs 1.0 T-GDI
- E-Tech Híbrido vs 1.6 GDI / T-GDI
- E-Tech Híbrido vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 / 1.25 MPi
- E-Tech Híbrido vs Smartstream 1.6 T-GDi
- E-Tech Híbrido vs 2.0 / 2.4 GDI i T-GDI (Theta II)
- E-Tech Híbrido vs 2.0 i 3.0 Ingenium gasolina
- E-Tech Híbrido vs 2.3 MZR DISI Turbo
- E-Tech Híbrido vs MZR gasolina
- E-Tech Híbrido vs Skyactiv-G
- E-Tech Híbrido vs M111
- E-Tech Híbrido vs M112 / M113
- E-Tech Híbrido vs M264/M254
- E-Tech Híbrido vs M260
- E-Tech Híbrido vs M271
- E-Tech Híbrido vs M272/M273
- E-Tech Híbrido vs M270/M274
- E-Tech Híbrido vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- E-Tech Híbrido vs MIVEC gasolina
- E-Tech Híbrido vs Mitsubishi PHEV
- E-Tech Híbrido vs 1.6 DIG-T
- E-Tech Híbrido vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- E-Tech Híbrido vs 1.2 HR12DE i 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- E-Tech Híbrido vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- E-Tech Híbrido vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- E-Tech Híbrido vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- E-Tech Híbrido vs 1.4 Turbo
- E-Tech Híbrido vs 1.6 i 1.8 Ecotec 16v
- E-Tech Híbrido vs Porsche V8 i V6 (Cayenne i Panamera)
- E-Tech Híbrido vs 1.4 i 1.6 TU3/TU5
- E-Tech Híbrido vs 1.4/1.6 VTi
- E-Tech Híbrido vs 1.6 THP
- E-Tech Híbrido vs 2.0 i 2.2 16v EW10/EW12
- E-Tech Híbrido vs 0.9 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.0 SCe (B4D)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 TCe / SCe
- E-Tech Híbrido vs 1.4 i 1.6 8v
- E-Tech Híbrido vs 1.8 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.2 16v
- E-Tech Híbrido vs 2.0 16v F4R i F4RT
- E-Tech Híbrido vs 1.4 i 1.6 16v
- E-Tech Híbrido vs Rover K-Series
- E-Tech Híbrido vs 1.0 i 1.4 Boosterjet
- E-Tech Híbrido vs 1.2 Dualjet i 1.2 VVT
- E-Tech Híbrido vs 1.5 K15B (Jimny)
- E-Tech Híbrido vs 1.3, 1.5 i 1.6 gasolina (serie M)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.2 Turbo
- E-Tech Híbrido vs 1.33 Dual VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.4, 1.6 i 1.8 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.5 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs 1.6 Dual VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.8 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs 2.0 i 2.4 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 2.0 i 2.5 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs Volvo 5 cilindros gasolina
- E-Tech Híbrido vs Drive-E gasolina
- E-Tech Híbrido vs 1.0 MPI
- E-Tech Híbrido vs 1.2 12V
- E-Tech Híbrido vs 1.4 16v i 1.6 FSI
- E-Tech Híbrido vs 1.8 T 20v
- E-Tech Híbrido vs 2.0 FSI
- E-Tech Híbrido vs VW 2.0 TFSI EA113
Porównaj inne silniki
Źródła
Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.
- Citroën, DS, Opel, Peugeot 1.2 PureTech. Nouvelle prise en charge pour la consommation d'huileL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 30 marca 2024 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Moteur EBWikipédia · Inne źródło · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- PSA inaugure son « trois-pattes »L'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 28 grudnia 2011 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Moteurs PureTech - Stellantis prend a minima ses responsabilitésUFC-Que Choisir · Organizacja konsumencka · opublikowano 18 stycznia 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Renault Clio VWikipedia (francés) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 5Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Renault AustralFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Peugeot 208 5p Access 1.0 PureTech 68 (2012-2015): precio y ficha técnicakm77 · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Prueba de consumo (126): Peugeot 208 1.0-VTi 68 CVkm77 · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 5 sierpnia 2013 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Renault Captur IIWikipedia (francés) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Renault AustralWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
- 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 2 sierpnia 2026 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Motor ZMZ EB0 Citroën Peugeot C3 II 208 I 1.0 VTi 68 CV usado y reconstruidoFair Motors · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Fiabilité et pannes du Renault ArkanaFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Renault Captur IIFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité et pannes du Renault Espace 6Fiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku