Nissan X-Trail III (2014–2022)
Problemy: Nissan X-Trail z 2019 roku
Nissan X-Trail z 2019 roku był sprzedawany z udokumentowanym przez nas: 2 silniki i 1 skrzynia biegów – 1.6 dCi, 1.3 TCe i skrzynia CVT Xtronic. 1.6 dCi i 1.3 TCe mają poważne usterki dotyczące egzemplarzy z tego roku. Najbezpieczniejszą opcją jest skrzynia CVT Xtronic (werdykt «Z ostrożnością»). Poza silnikiem są 4 udokumentowane usterki dotyczące egzemplarzy z 2019, na przykład wycieki czynnika chłodniczego i zużyta sprężarka klimatyzacji.

Ocena: Nissan X-Trail z 2019 roku: akceptowalna niezawodność
Obliczona tylko na podstawie 15 udokumentowanych usterek i ich źródeł: większą wagę mają usterki poważniejsze i częstsze. Jak to się liczy
- Silnik5,8Od 5,2 do 6,4 zależnie od silnika
- Skrzynia biegów8,9Manualna: bez awarii · CVT Xtronic: 7,9
- Zawieszenie5,81 awaria i przegląd techniczny
- Hamulce7,7Tylko przegląd techniczny: 0,9 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
- Opony i koła10,0Brak udokumentowanych usterek
- Układ kierowniczy5,3Tylko przegląd techniczny: 1,9 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
- Układ elektryczny10,0Brak udokumentowanych usterek
- Reflektory i światła7,5Tylko przegląd techniczny: 1,0 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
- Elektronika i multimedia9,31 awaria
- Klimatyzacja8,61 awaria
- Nadwozie i wnętrze8,41 awaria i przegląd techniczny
- Poduszki powietrzne i bezpieczeństwo10,0Brak udokumentowanych usterek
Co zmienia się względem Nissan X-Trail z 2018 roku
- Ocena: 6,7 → 6,4
- Nowe silniki lub skrzynie biegów: 1.3 TCe
- Wychodzą ze sprzedaży: 1.6 DIG-T i 2.0 dCi
- Już go nie dotyczy: zużycie i hałas łańcucha rozrządu (1.6 DIG-T), zużycie oleju przez zużyte pierścienie tłokowe (1.6 DIG-T) i awarie sondy lambda i innych czujników silnika (1.6 DIG-T)
- Zaczyna go dotyczyć: awaria siłownika (wastegate) turbosprężarki (1.3 TCe), przepalony bezpiecznik pompy paliwa (1.3 TCe), niestabilny bieg jałowy, szarpanie i gaśnięcie przez wtryskiwacze (1.3 TCe) i zapalona kontrolka układu ograniczania emisji z powodu błędu kalibracji (1.3 TCe) i 1 więcej
Silnik 1.6 dCi w Nissan X-Trail z 2019 roku
Nazwy: 1.6 dCi 130
- Z ostrożnością
1.6 Energy dCi Euro 6 z pochłaniaczem NOx (130 i 160/165 KM, 2015-2019)
130–165 KM · R9M
To wersja z największą liczbą udokumentowanych usterek w przejrzanych kartach niezawodności: turbo, zawór EGR, filtr cząstek stałych, wtryskiwacze oraz, w Kadjarze i Espace V, wycieki oleju w okolicy rozrządu. Jej układ z pochłaniaczem NOx stał się ponadto przyczyną akcji serwisowej we Francji z powodu przekroczenia rzeczywistych emisji.[1][2][3][4][5]
Usterki dotyczące egzemplarzy z 2019
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: CzęsteTurboAwaria lub przedwczesne uszkodzenie turbosprężarkiTurbo w 1.6 dCi psuje się dość często, czasem przy niewielkim przebiegu: fiches-auto dokumentuje uszkodzenia między 23.000 a 113.000 km w Kadjarze, Qashqai II, X-Trailu III i Espace V, z utratą mocy i, w kilku przypadkach, odmową pokrycia kosztów przez markę po upływie gwarancji.Naprawa (warsztat): 3 000 €
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaRozrządWyciek oleju spod pokrywy łańcucha rozrządu1.6 dCi ma napęd rozrządu łańcuchem, a nie paskiem, ale kilku właścicieli Kadjara i Espace V opisuje wycieki oleju w okolicy pokrywy lub obudowy łańcucha, w niektórych przypadkach na tyle poważne, że wymagały częściowego rozebrania silnika.
- Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteUkład ograniczania emisjiZapchanie lub awaria zaworu EGRZawór EGR w 1.6 dCi zanieczyszcza się i może się zaciąć lub przestać szczelnie zamykać, zwłaszcza w autach używanych głównie w mieście. Fiches-auto wskazuje go jako jedną z najczęściej powtarzających się wad w Renault Espace V i dokumentuje przypadek dwukrotnej wymiany w Kadjarze (przy 85.000 i ponownie przy 95.000 km).Naprawa (warsztat): 250–1 000 €
- Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaUkład ograniczania emisjiZatkanie filtra cząstek stałych (DPF/FAP)Przy jeździe miejskiej i na krótkich trasach filtr DPF w 1.6 dCi może się zatkać przedwcześnie: fiches-auto opisuje przypadek w X-Trailu III już przy 10.000 km i po 4 miesiącach. Korekta oprogramowania w pierwszych egzemplarzach Kadjara (do lipca 2015) dotyczyła również zarządzania emisją NOx.Naprawa (warsztat): 600–1 500 €
- Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaWtryskAwarie wtryskiwaczyWtryskiwacze 1.6 dCi mogą ulec awarii pojedynczo lub, w poważniejszych przypadkach, kilka naraz: fiches-auto dokumentuje 6 przypadków w Espace V oraz uszkodzony wtryskiwacz z utratą mocy na autostradzie w Kadjarze.Naprawa (warsztat): 250–1 700 €
Silnik 1.3 TCe w Nissan X-Trail z 2019 roku
Nazwy: 1.3 DIG-T 160 · 1.3 DIG-T 158
- Z ostrożnością
1.3 TCe / 1.3 DIG-T 109-163 (H5Ht / HR13DDT / M282, pierwsza seria 2018-2020)
109–163 KM · H5Ht, HR13DDT, M282
Zbiera kilka wad fabrycznych (wtryskiwacze, kalibracja wtrysku, klips turbo) udokumentowanych przez L'argus, wszystkie już skorygowane fabrycznie w latach 2019-2020; warto sprawdzić, czy konkretne auto przeszło już te korekty lub nie wykazuje ich objawów.[7]
Usterki dotyczące egzemplarzy z 2019
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaTurboAwaria siłownika (wastegate) turbosprężarkiW silnikach 1.3 TCe/DIG-T wyprodukowanych do 19 czerwca 2020 roku może brakować lub się poluzować klips mocujący drążek zaworu wastegate turbo, co powoduje utratę mocy przy zapalonej kontrolce wtrysku. Jeśli drążek ma zbyt duży luz, trzeba wymienić całą turbosprężarkę.Naprawa (warsztat): 400–700 €
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaPaliwoPrzepalony bezpiecznik pompy paliwaW Renault Captur II i Clio V z silnikiem 1.3 TCe bezpiecznik 20-amperowy może się przepalić i unieruchomić auto. Według L'argus w kwietniu 2021 roku ta awaria nie miała jeszcze rozwiązania fabrycznego; diagnostyka w autoryzowanym serwisie obejmuje sprawdzenie, a czasem wymianę katalizatora.
- Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaWtryskNiestabilny bieg jałowy, szarpanie i gaśnięcie przez wtryskiwaczeW silnikach 1.3 TCe/DIG-T wyprodukowanych przed kwietniem 2019 roku może brakować uszczelki wtryskiwacza lub jego gniazdo może być źle wymiarowane, co powoduje niestabilny bieg jałowy, szarpanie i gaśnięcie. Renault-Nissan skorygował to fabrycznie w 2019 roku; naprawa polega na wymianie wtryskiwaczy lub, w ciężkich przypadkach, głowicy.
- Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaUkład ograniczania emisjiZapalona kontrolka układu ograniczania emisji z powodu błędu kalibracjiBłąd kalibracji wtrysku może zapalić kontrolkę układu ograniczania emisji lub kontrolkę awarii silnika w 1.3 TCe/DIG-T z lat 2018-2020. Renault-Nissan usuwa go przeprogramowaniem sterownika; produkcja po 2019-2020 roku ma już poprawioną kalibrację.Naprawa: 100 €
- Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaRozrządAwaria regulatora faz rozrząduAwaria regulatora faz wałka rozrządu może zapalić kontrolkę wtrysku i czasem powodować utratę mocy w 1.3 TCe/DIG-T. Renault-Nissan skorygował to fabrycznie w lutym 2021 roku; naprawa polega na sprawdzeniu elektrozaworów i, w razie potrzeby, wymianie zaworów regulacji oleju.
Skrzynia CVT Xtronic w Nissan X-Trail z 2019 roku
Nazwy: Xtronic CVT
- Z ostrożnością
Jatco CVT8 JF016E/JF017E (zastosowania większych aut)
· JF016E, JF017E
Zarówno zestawienie awarii X-Traila III, jak i Koleosa II opisują tę skrzynię jako jeden z najczęściej wymienianych przez właścicieli słabych punktów, z szarpaniem i wibracjami; przed zakupem warto sprawdzić historię wymian oleju i dokładnie przetestować auto.[1][9]
Usterki dotyczące egzemplarzy z 2019
Nissan X-Trail III ze skrzynią CVT Xtronic: wszystkie usterkiUsterki poza silnikiem: Nissan X-Trail z 2019 roku
- Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaKlimatyzacjaWycieki czynnika chłodniczego i zużyta sprężarka klimatyzacjiTak: kilka źródeł opisuje wycieki czynnika chłodniczego, zużyte sprężarki klimatyzacji i jeden źle umieszczony czujnik w układzie klimatyzacji X-Trail; badanie OCU plasuje ponadto Nissana wśród marek z największą liczbą awarii klimatyzacji w europejskiej próbie.
- Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaZawieszenieZużycie przedniego zawieszenia: tuleje, amortyzatory i wahaczeTak: kilku właścicieli opisuje hałasy i zużycie przedniego zawieszenia X-Trail (górne mocowania amortyzatorów, łożyska i tuleje), a caradisiac odnotowuje ponadto przypadek wymiany przednich wahaczy.
- Niska dotkliwośćCzęstość: SporadycznaNadwozie i wnętrzeDelikatny lakier i wadliwe sprężyny foteliTak: kilku właścicieli opisuje lakier, który odpryskuje lub się kruszy już po kilku miesiącach użytkowania, a caradisiac odnotowuje ponadto jakiś przypadek wadliwych sprężyn foteli.
- Niska dotkliwośćCzęstość: SporadycznaElektronika i multimediaFałszywe ostrzeżenia, kapryśne czujniki i awarie ekranu multimedialnegoTak: kilka źródeł opisuje kontrolki, które zapalają się bez rzeczywistej przyczyny, oraz czujniki deszczu, radar, kamerę i GPS, które zawodzą sporadycznie, a także mało responsywny ekran multimedialny po jakiejś aktualizacji.
Kupujesz Nissan X-Trail z 2019 roku?
Skontaktujemy Cię z partnerem tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę w formularzu.
Najczęstsze pytania
Czy Nissan X-Trail z 2019 roku jest niezawodny?
Nissan X-Trail z 2019 roku był sprzedawany z udokumentowanym przez nas: 2 silniki i 1 skrzynia biegów – 1.6 dCi, 1.3 TCe i skrzynia CVT Xtronic. 1.6 dCi i 1.3 TCe mają poważne usterki dotyczące egzemplarzy z tego roku. Najbezpieczniejszą opcją jest skrzynia CVT Xtronic (werdykt «Z ostrożnością»). Poza silnikiem są 4 udokumentowane usterki dotyczące egzemplarzy z 2019, na przykład wycieki czynnika chłodniczego i zużyta sprężarka klimatyzacji.
Co lepsze: Nissan X-Trail z 2019 czy z 2018?
Nasza ocena zmienia się z 6,7 w 2018 na 6,4 w 2019. Już go nie dotyczy: zużycie i hałas łańcucha rozrządu (1.6 DIG-T), zużycie oleju przez zużyte pierścienie tłokowe (1.6 DIG-T) i awarie sondy lambda i innych czujników silnika (1.6 DIG-T). Zaczyna go dotyczyć: awaria siłownika (wastegate) turbosprężarki (1.3 TCe), przepalony bezpiecznik pompy paliwa (1.3 TCe) i niestabilny bieg jałowy, szarpanie i gaśnięcie przez wtryskiwacze (1.3 TCe). Pojawiają się: 1.3 TCe.
Który rocznik Nissan X-Trail jest najlepszy?
Według naszej oceny najlepszy jest 2022 (7,5/10). Rocznik z najgorszą oceną to 2019 (6,4/10). Ocena każdego roku uwzględnia tylko silniki sprzedawane w tym roku i usterki dotyczące tych egzemplarzy.
Jakie usterki ma Nissan X-Trail z 2019 roku?
Najważniejsze udokumentowane usterki egzemplarzy z 2019 to: awaria lub przedwczesne uszkodzenie turbosprężarki (1.6 dCi, wysoka dotkliwość), wyciek oleju spod pokrywy łańcucha rozrządu (1.6 dCi, wysoka dotkliwość), awaria siłownika (wastegate) turbosprężarki (1.3 TCe, wysoka dotkliwość), przepalony bezpiecznik pompy paliwa (1.3 TCe, wysoka dotkliwość) i zapchanie lub awaria zaworu EGR (1.6 dCi, średnia dotkliwość).
Masz Nissan X-Trail z 2019 roku? Napisz, jakie usterki miałeś i przy jakim przebiegu. Zgłoś swoją awarię.
Źródła
Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.
- Fiabilité Nissan X-Trail 3 : pannes et avisFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité Renault Espace 5 : pannes et avisFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité Renault Kadjar : pannes et avisFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité Nissan Qashqai 2 : pannes et avisFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Si no hubo fraude, ¿por qué 15.000 Renault Captur y Espace serán revisados por un nivel de emisiones excesivo?Diariomotor · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 19 stycznia 2016 · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
- Nissan X-Trail - WikipediaWikipedia (de) · Inne źródło · sprawdzono 29 października 2026 · po niemiecku
- Renault-Dacia. Quel bilan fiabilité pour le moteur 1.3 TCe ?L'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 5 kwietnia 2021 · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Nissan X-TrailWikipedia · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
- Fiabilité Renault Koleos 2 (depuis 2017) : pannes recensées par les propriétairesFiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku