Auta PeugeotKod P84
Problemy Peugeot 3008 II (2016–2023)
Udokumentowaliśmy 6 silników i 1 skrzynia biegów w Peugeot 3008 II; 1.2 PureTech, 1.5 BlueHDi, 1.6 THP, 2.0 BlueHDi i skrzynia EAT6/EAT8 mają usterki o wysokiej lub krytycznej dotkliwości. Żadna nie ma werdyktu „Kupić”; najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 HDi, z werdyktem „Z ostrożnością”.[1][2][3][4]
Poza silnikiem: Poza silnikiem Peugeot 3008 II łączy rozsądną niezawodność w wersjach benzynowych z poważną sprawą w hybrydach plug-in: producent wezwał blisko 43.000 egzemplarzy Hybrid z lat 2019-2022 na przegląd z powodu ryzyka przegrzania akumulatora. Znane są też zawieszanie się ekranu multimediów i przedwczesne zużycie przednich amortyzatorów.[5]

Ocena Peugeot 3008 II: akceptowalna niezawodność
Obliczona tylko na podstawie 28 udokumentowanych usterek i ich źródeł: większą wagę mają usterki poważniejsze i częstsze. Jak to się liczy
- Silnik4,4Od 0,4 do 7,1 zależnie od silnika
- Skrzynia biegów8,1Manualna: bez awarii · EAT6/EAT8: 6,2
- Zawieszenie8,61 awaria i przegląd techniczny
- Hamulce7,4Tylko przegląd techniczny: 1,1 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
- Opony i koła10,0Brak udokumentowanych usterek
- Układ kierowniczy8,2Tylko przegląd techniczny: 0,7 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
- Układ elektryczny7,11 awaria
- Reflektory i światła6,6Tylko przegląd techniczny: 1,3 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
- Elektronika i multimedia8,91 awaria
- Klimatyzacja10,0Brak udokumentowanych usterek
- Nadwozie i wnętrze7,62 awarie i przeglądy techniczne
- Poduszki powietrzne i bezpieczeństwo10,0Brak udokumentowanych usterek
Miejsce 70 z 78 wśród Kompaktowe SUV-y z solidnymi dowodami. Zobacz ranking
Słabe punkty Peugeot 3008 II
- 1Krytyczna dotkliwość: Degradacja paska rozrządu pracującego w olejuSilnik 1.2 PureTech · naprawa 400–800 €
- 2Krytyczna dotkliwość: Utrata wspomagania hamulców z powodu uszkodzenia pompy podciśnieniaSilnik 1.2 PureTech
- 3Krytyczna dotkliwość: Zużycie i zerwanie łańcuszka 7 mm między wałkami rozrząduSilnik 1.5 BlueHDi · naprawa 730–820 €
- 4Krytyczna dotkliwość: Ryzyko przegrzania akumulatora w wersjach HybridUkład elektryczny
- 5Wysoka dotkliwość: Nadmierne zużycie oleju przez nagar na pierścieniach tłokowych lub awarię separatora olejuSilnik 1.2 PureTech
Udokumentowane silniki, od największego do najmniejszego ryzyka
- 1.2 PureTech2016–2023 · 1.2 PureTech 130 · Hybrid 136Najpoważniejsza awaria:Krytyczna dotkliwośćWerdykt:Z ostrożnością
- 1.5 BlueHDi2017–2023 · 1.5 BlueHDi 130Najpoważniejsza awaria:Krytyczna dotkliwośćWerdykt:Z ostrożnością
- 1.6 THP2016–2023 · 1.6 THP 165Najpoważniejsza awaria:Wysoka dotkliwośćWerdykt:Z ostrożnością
- 2.0 BlueHDi2016–2020 · 2.0 BlueHDi 150 · 2.0 BlueHDi 180Najpoważniejsza awaria:Wysoka dotkliwośćWerdykt:Z ostrożnością
- 1.6 HDi2016–2018 · 1.6 BlueHDi 120Najpoważniejsza awaria:Średnia dotkliwośćWerdykt:Z ostrożnością
- Skrzynia biegów EAT6/EAT82016–2023 · 1.2 PureTech 130 EAT6 · 1.6 BlueHDi EAT6 · 2.0 BlueHDi 180 EAT8Najpoważniejsza awaria:Wysoka dotkliwośćWerdykt:Z ostrożnością
- 2.0 HDi2016–2020 · 2.0 BlueHDi 150 · 2.0 BlueHDi 180Najpoważniejsza awaria:Średnia dotkliwośćWerdykt:Z ostrożnościąNajbezpieczniejsza opcja
Pierwsza etykieta to najpoważniejsza awaria dotykająca ten silnik w tym aucie; druga to nasz werdykt dla montowanych wersji. Wskaźnik ryzyka każdego silnika liczymy tylko z awarii dotykających to auto (jak to liczymy). Pokazujemy tylko silniki opisane ze źródłami: jeśli twojego nie ma, jeszcze go nie analizowaliśmy. Zobacz wszystkie silniki
Zobacz, co sprawdzić przed zakupemPoza silnikiem
7 akcji przywoławczych i kampanii udokumentowane, ostatnia: Oprogramowanie nadzoru baterii trakcyjnej (ryzyko pożaru). Zobacz kampanie Peugeot 3008 II
PSA / Stellantis 1.2 PureTech (EB2) · Benzyna
- Nazwy
- 1.2 PureTech 130 · Hybrid 136
- Usterki, które go dotyczą
- 6 · wszystkie o wysokiej lub krytycznej wadze
Werdykt dla montowanych wersji
1.2 PureTech turbo 110 i 130 KM Euro 6.1 (EB2DT, EB2DTS, 2013–2018)2013–2018 · 110–130 KM · EB2DT, EB2DTS, HNZ, HNY
Z ostrożnościąŁączy trzy udokumentowane problemy (pasek, pompa podciśnienia hamulców i zużycie oleju przez nagar na pierścieniach tłokowych), a wiele egzemplarzy przekroczyło już 10 lat ochrony Stellantis. Warto brać tylko z wymienionym paskiem potwierdzonym fakturą, wykonanymi akcjami serwisowymi i normalnym zużyciem oleju.[7][10][11][12]
1.2 PureTech turbo 100–155 KM Euro 6.2/6.3/6d (2018–2022)2018–2022 · 100–155 KM · EB2DT, EB2DTS, EB2ADTD, EB2ADTX
Z ostrożnościąMa pasek sprzed czerwca 2022 roku i może cierpieć na zużycie oleju z powodu separatora; w zamian prawie wszystkie egzemplarze nadal mieszczą się w 10 latach lub 180 000 km ochrony Stellantis, jeśli serwis jest udokumentowany.[11][12][13]
1.2 PureTech turbo 100 i 130 KM ze zmodyfikowanym paskiem (2022–2025)2022–2025 · 100–130 KM · EB2DTS, EB2ADTD
Z ostrożnościąMa zmodyfikowany pasek, a Stellantis rozszerzył ochronę 10 lat lub 180 000 km na silniki turbo wyprodukowane do grudnia 2025, ale nadal jest to pasek w oleju z okresową wymianą i wciąż nie ma publicznych danych o jego trwałości.[8][12][14]
1.2 Turbo / Hybrid trzeciej generacji z łańcuchem, 100–145 KM (od 2023)od 2023 · 100–145 KM · EB2LTED, EB2LTEDH2
Z ostrożnościąŁańcuch eliminuje problem paska, ale trzeba potwierdzić, że wykonano akcję przywoławczą z 2025 roku z powodu możliwego wycieku benzyny oraz, w egzemplarzach wyprodukowanych do lutego 2024, poprawkę śrub kół zębatych wałków rozrządu.[15][16]
Usterki dotyczące 3008 II
Tylko te, które dotyczą wersji i lat montowanych w tym samochodzie. 1.2 PureTech ma łącznie 7 udokumentowanych usterek.
- Krytyczna dotkliwośćCzęstość: Bardzo częstaRozrządDegradacja paska rozrządu pracującego w olejuPasek pracujący w oleju w 1.2 PureTech (2012–2025) może puchnąć i odrywać fragmenty, które zatykają ssanie pompy oleju; bez smarowania silnik może ulec zniszczeniu. Stellantis obejmuje go ochroną do 10 lat lub 180 000 km i zaleca wymianę co 100 000 km lub 6 lat.Naprawa (warsztat): 400–800 €
- Krytyczna dotkliwośćCzęstość: Bardzo częstaSmarowanieUtrata wspomagania hamulców z powodu uszkodzenia pompy podciśnieniaW 1.2 PureTech turbo wyprodukowanych między 2013 a 2018 rokiem resztki paska mogą uszkodzić pompę podciśnienia zasilającą wspomaganie hamulców i zmniejszyć siłę wspomagania. Były dwie bezpłatne akcje przywoławcze (2020 i 2022); warto potwierdzić, że zostały wykonane.
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: Bardzo częstaSmarowanieNadmierne zużycie oleju przez nagar na pierścieniach tłokowych lub awarię separatora oleju1.2 PureTech turbo z lat 2014–2023 mogą zużywać zbyt dużo oleju: te z lat 2014–2018 przez nagar blokujący pierścienie tłokowe, a te z lat 2018–2023 przez wadliwy separator oleju. Stellantis uznaje za nieprawidłowe zużycie powyżej 0,3 l na 1000 km i obejmuje je swoją ochroną.
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaZapłonPękanie świec zapłonowych w 1.2 PureTech turbo o mocy 130 KMW 1.2 PureTech/e-THP turbo o mocy 130 KM oryginalne świece mogą pękać; jeśli fragment wpadnie do cylindra, może uszkodzić silnik. Autojournal podaje akcję serwisową z 2015 roku, wymieniającą świece w Peugeot 308 II.
- Krytyczna dotkliwośćCzęstość: RzadkaPaliwoMożliwy wyciek benzyny w obwodzie wysokiego ciśnienia (generacja z łańcuchem)Stellantis w 2025 roku wezwał do serwisu 1.2 turbo nowej generacji (z łańcuchem, 100 i 136 KM, także hybrydy) wyprodukowane w latach 2023–2025: połączenie przewodu wysokiego ciśnienia mogło przeciekać benzyną, z ryzykiem pożaru. Naprawia się to bezpłatnym dokręceniem trwającym poniżej 30 minut.Naprawa: 0 €
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: RzadkaRozrządRozregulowanie rozrządu przez śruby kół zębatych wałków rozrządu (generacja z łańcuchem)W 1.2 trzeciej generacji (z łańcuchem) wyprodukowanym do 17 lutego 2024 śruby kół zębatych wałków rozrządu mogły być źle osadzone i rozregulować rozrząd: kontrolka usterki, utrata mocy, a w najgorszym razie kontakt tłoków z zaworami.
Karta: 3008 II 1.2 PureTechWszystkie wersje i usterki 1.2 PureTech
PSA/Stellantis 1.5 BlueHDi (DV5) · Diesel
- Nazwa
- 1.5 BlueHDi 130
- Usterki, które go dotyczą
- 3 · 2 o wysokiej lub krytycznej powadze
Werdykt dla montowanej wersji
1.5 BlueHDi 75–130 z łańcuszkiem 7 mm (październik 2017 – styczeń 2023)2017–2023 · 75–130 KM · DV5RC, DV5RD, DV5RE, DV5RCE, DV5RCF, DV5RUC
Z ostrożnościąWarto kupić, jeśli akcja dotycząca łańcuszka została wykonana, a przeglądy są udokumentowane z wymaganym olejem, bo od tego zależy gwarancja Stellantisa na 10 lat lub 240 000 km, która wymaga przestrzegania zaleceń producenta i okazania faktur.[19][20][21]
Usterki dotyczące 3008 II
Tylko te, które dotyczą wersji i lat montowanych w tym samochodzie. 1.5 BlueHDi ma łącznie 5 udokumentowanych usterek.
- Krytyczna dotkliwośćCzęstość: Bardzo częstaRozrządZużycie i zerwanie łańcuszka 7 mm między wałkami rozrząduW silnikach 1.5 BlueHDi wyprodukowanych od października 2017 do stycznia 2023 7-milimetrowy łańcuszek łączący wałki rozrządu może się wydłużyć i zerwać, powodując poważne uszkodzenia silnika. Stellantis objął je akcją serwisową i pokrywa usterkę przez 10 lat lub 240 000 km.Naprawa (warsztat): 730–820 €
- Średnia dotkliwośćCzęstość: Bardzo częstaUkład ograniczania emisjiAwaria zbiornika i pompy AdBlueW silnikach 1.5 BlueHDi wyprodukowanych do sierpnia 2020 może dojść do awarii modułu pompy zbiornika AdBlue z odliczaniem do „brak możliwości uruchomienia”. Zwykle wymienia się cały zbiornik, a Stellantis dokłada się do kosztów do 8 lat.Naprawa: 1 000–1 500 €
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaWtryskZatarcie pompy wysokiego ciśnienia i układu wtryskowegoW niektórych silnikach 1.5 BlueHDi z pierwszych lat doszło do zatarcia pompy wysokiego ciśnienia Bosch, z szarpaniem lub gaśnięciem silnika w trasie, czasem przed 50 000 km. Naprawa wymaga wymiany całego układu wtryskowego i zbiornika paliwa.
Karta: 3008 II 1.5 BlueHDiWszystkie wersje i usterki 1.5 BlueHDi
PSA/BMW 1.6 THP i 1.6 VTi (familia Prince, EP6) · Benzyna
- W 3008 II
- 2016–2023[22]
- Nazwa
- 1.6 THP 165
- Usterki, które go dotyczą
- 4 · 1 o wysokiej lub krytycznej powadze
Werdykt dla montowanej wersji
1.6 THP o średniej mocy (EP6DT/EP6DTS/EP6CDT, N14/N18; 140-190 KM)2006–2018 · 140–190 KM · EP6DT, EP6DTS, EP6CDT, N14, N18
Z ostrożnościąRealne ryzyko wyciągnięcia łańcucha i napinacza rozrządu w egzemplarzach sprzed 2012 roku, które można sprawdzić, słuchając zimnego silnika i przeglądając historię serwisową; ponadto występuje tu zużycie oleju i awarie pompy wysokiego ciśnienia udokumentowane w całej rodzinie turbo.[23][24][25]
Usterki dotyczące 3008 II
Tylko te, które dotyczą wersji i lat montowanych w tym samochodzie. 1.6 THP ma łącznie 5 udokumentowanych usterek.
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: CzęsteChłodzenieDelikatność pompy wody i wymiennika ciepłaTak: zarówno wolnossąca wersja 1.6 VTi, jak i turbo 1.6 THP mają według fiches-auto.fr wspólną pompę wody i wymiennik ciepła opisywane jako delikatne; w najpoważniejszych przypadkach wynikające z tego przegrzanie doprowadziło do uszkodzenia głowicy.
- Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteWtryskAwaria pompy wysokiego ciśnienia paliwa (HPFP) w wersjach turboPompa wysokiego ciśnienia zasilająca wtrysk bezpośredni w wersjach turbo (THP) może ulec awarii. MINI, które montuje ten sam blok w Cooperze S, przedłużyło w 2010 roku gwarancję na tę część do 10 lat lub 192 000 km dla modeli 2007-2009 w USA, bez potrzeby akcji przywoławczej.
- Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteSmarowanieZużycie oleju w wersjach turboTak: zużycie oleju między wymianami to jedna z wad, które francuska prasa specjalistyczna wielokrotnie wiąże z wersjami turbo 1.6 THP, stosowanymi przez Peugeota, Citroëna i MINI. Nie znaleźliśmy informacji, by PSA lub BMW uznały z tego powodu jakąkolwiek akcję lub przedłużoną gwarancję.
- Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaZapłonŚwiece i cewki zapłonowe zużywające się szybko w 1.6 THPW turbo 1.6 THP znaczna mniejszość właścicieli wymienia świece i cewki przed czasem: fiches-auto.fr odnotowuje zgłoszenia zapłonu w 12 % opinii dotyczących THP 200 KM. Powoduje to szarpanie i kontrolkę silnika.
PSA 2.0 BlueHDi (DW10FC/DW10FD) · Diesel
- W 3008 II
- 2016–2020[26]
- Nazwy
- 2.0 BlueHDi 150 · 2.0 BlueHDi 180
- Usterki, które go dotyczą
- 4 · 2 o wysokiej lub krytycznej powadze
Werdykt dla montowanych wersji
2.0 BlueHDi 150/163 (DW10FC/DW10FD, 2013-2020)2013–2020 · 150–163 KM · DW10FC, DW10FD
Z ostrożnościąFiches-Auto opisuje ten przedział mocy 2.0 (już bez tak problematycznych DPF/FAP i turbosprężarki jak w generacjach sprzed 2007 roku) jako wyraźnie ulepszony, ale układ AdBlue montowany od 2013 roku to awaria uznana przez Stellantis, który wypłaca poszkodowanym odszkodowania, nie podając ostatecznego rozwiązania.[1][2][27]
2.0 BlueHDi 177/180 (DW10FC/DW10FD, 2013-2021)2013–2021 · 177–180 KM · DW10FC, DW10FD
Z ostrożnościąW konkretnych próbach dla tego poziomu mocy (23 opinie z ogólnej karty 2.0 i 14 relacji dotyczących Opla Grandlanda X) turbosprężarka, DPF/FAP, EGR i wtryskiwacze notują bardzo mało przypadków; AdBlue znów jest, proporcjonalnie, najczęściej powtarzającym się problemem.[1][28]
Usterki dotyczące 3008 II
- Średnia dotkliwośćCzęstość: Bardzo częstaUkład ograniczania emisjiAwaria zbiornika i pompy układu AdBlue (SCR)W 2.0 BlueHDi zbiornik AdBlue może się zakrystalizować lub ulec awarii i wyświetlać ostrzeżenie z odliczaniem aż do niemożności uruchomienia silnika. To najczęściej wymieniana awaria tego silnika: Stellantis wypłaca odszkodowania właścicielom diesli wyprodukowanych do sierpnia 2020 roku, bez ostatecznego rozwiązania.Naprawa: 1 000–1 500 €
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaUkład ograniczania emisjiZapchanie filtra cząstek stałych (DPF/FAP) przy jeździe na krótkich trasachFAP z dodatkiem w 2.0 BlueHDi może się zapchać, jeśli auto jeździ głównie na krótkich trasach i nie osiąga temperatury potrzebnej do regeneracji. To udokumentowana awaria w obecnych modelach, takich jak Opel Grandland, choć z mniejszą liczbą przypadków niż w generacjach 2.0 HDi sprzed 2013 roku.
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaWtryskZużycie wtryskiwaczy i pompy wysokiego ciśnieniaWtryskiwacze i pompa wysokiego ciśnienia 2.0 BlueHDi należą do udokumentowanych awarii, choć w mniejszości zebranych przypadków w porównaniu z AdBlue czy DPF/FAP. Gdy zawiedzie pompa, opiłki metalu mogą zanieczyścić cały obwód i znacznie podrożyć naprawę.
- Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaUkład ograniczania emisjiZatkanie zaworu EGR nagaremZawór EGR w 2.0 BlueHDi może się zabrudzić nagarem i zablokować, co powoduje szarpanie i tryb awaryjny. Specjaliści widzą największe ryzyko we wcześniejszych wersjach 120 i 136/138 KM bez AdBlue; przy mocy 150-180 KM udokumentowanych przypadków jest niewiele.Naprawa (warsztat): 200–350 €
Karta: 3008 II 2.0 BlueHDiWszystkie wersje i usterki 2.0 BlueHDi
PSA/Ford 1.6 HDi, e-HDi, TDCi i BlueHDi (DV6) · Diesel
- W 3008 II
- 2016–2018[29]
- Nazwa
- 1.6 BlueHDi 120
- Usterki, które go dotyczą
- 2
Werdykt dla montowanej wersji
1.6 BlueHDi 75/100/120 (DV6FE / DV6FD / DV6FC, 2013-2019)2013–2019 · 75–120 KM · DV6FC, DV6FD, DV6FE, DV6FCTED, DV6FDTED
Z ostrożnościąMechanika wywodzi się z 8V, ale układ AdBlue jest jej głównym źródłem awarii; trzeba sprawdzić, czy nie ma ostrzeżeń antyemisyjnych i czy samochód podlega przedłużonej gwarancji Stellantis.[2][30][31]
Usterki dotyczące 3008 II
Tylko te, które dotyczą wersji i lat montowanych w tym samochodzie. 1.6 HDi ma łącznie 7 udokumentowanych usterek.
- Średnia dotkliwośćCzęstość: Bardzo częstaUkład ograniczania emisjiAwaria zbiornika i pompy AdBlue (1.6 BlueHDi)1.6 BlueHDi (2013-2019) cierpią na wadę zbiornika AdBlue występującą w dieslach Stellantis: pojawia się ostrzeżenie antyemisyjne z odliczaniem, aż do uniemożliwienia rozruchu. Wymiana zbiornika ze zintegrowaną pompą kosztuje ponad 1000 €, ale obowiązuje przedłużona gwarancja do 8 lat.Naprawa: 1 000–1 200 €
- Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteUkład ograniczania emisjiFiltr cząstek stałych z dodatkiem (cer Eolys): wyczerpany dodatek i zapchanieFAP w 1.6 HDi i BlueHDi działa z dodatkiem (cer), który wyczerpuje się po 80 000-120 000 km i trzeba go uzupełnić za około 100-120 €. Przy intensywnej jeździe miejskiej filtr się zapycha i pojawia się ostrzeżenie; zaniedbany nowy FAP kosztuje około 1500 €.Naprawa (warsztat): 100–1 500 €Pojawia się około 80 000 km
PSA/Stellantis EAT6 i EAT8 (Aisin, convertidor de par)
- Nazwy
- 1.2 PureTech 130 EAT6 · 1.6 BlueHDi EAT6 · 2.0 BlueHDi 180 EAT8
- Usterki, które go dotyczą
- 3 · 1 o wysokiej lub krytycznej powadze
Werdykt dla montowanych wersji
EAT6 (AT6-III / AM6-III, od 2014)od 2014 · AT6-III, AWF6F25, AM6-III, AWF6F45
Z ostrożnościąMa ten sam słaby punkt w postaci bloku zaworowego i elektrozaworów co EAT8, z szarpaniem i wahaniami udokumentowanymi w kilku modelach; warto sprawdzić historię serwisową i odbyć jazdę próbną na zimnym silniku przed zakupem.[34][35][36]
EAT8 (AWF8F45, od 2017)od 2017 · AWF8F45
Z ostrożnościąTo dziś najbardziej rozpowszechniona wersja, z tym samym udokumentowanym wzorcem szarpania i wahań — czasem usuwalnych aktualizacją oprogramowania — oraz, w mniejszości przypadków, wczesnymi awariami wymuszającymi wymianę skrzyni; warto sprawdzić historię i przetestować auto na zimno i na ciepło.[34][37][38]
Usterki dotyczące 3008 II
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaElektronikaAwaria bloku zaworowego z unieruchomieniem lub wymianą skrzyniTak, choć w mniejszości przypadków: udokumentowano awarie bloku zaworowego EAT6/EAT8 z trybem awaryjnym, a kilku właścicieli musiało wymienić całą skrzynię przy bardzo małym przebiegu — w jednym przypadku już od około 4200 km.Naprawa: 2 000–9 000 €
- Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteNapędSzarpanie i wahania przy zmianie biegów, zwłaszcza na zimnoTak: kilku właścicieli modeli z EAT6/EAT8 opisuje szarpanie lub wahania przy zmianie biegów, częstsze na zimnej skrzyni. Zwykle wynika to z ciśnienia lub kalibracji bloku zaworowego, a serwis często to koryguje — nie zawsze całkowicie — aktualizacją oprogramowania sterownika.Naprawa (warsztat): 1 000–2 000 €
- Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteSmarowanieOlej skrzyni deklarowany „na całe życie”, który warto wymieniać profilaktycznieProducent nie przewiduje w oficjalnym harmonogramie przeglądów planowej wymiany oleju w EAT6/EAT8, ale kilku specjalistów zaleca jego wymianę co 60 000-80 000 km: olej degraduje się pod wpływem ciepła i przebiegu, choć jest sprzedawany jako wieczny, a postarzały płyn sprzyja szarpaniu opisanemu w powiązanej usterce.Naprawa (warsztat): 150–400 €
Karta: 3008 II Skrzynia biegów EAT6/EAT8Wszystkie wersje i usterki EAT6/EAT8
2.0 HDi
Najbezpieczniejsza opcjaPSA/Ford 2.0 HDi, BlueHDi i TDCi (DW10) · Diesel
- W 3008 II
- 2016–2020[26]
- Nazwy
- 2.0 BlueHDi 150 · 2.0 BlueHDi 180
- Usterki, które go dotyczą
- 1
Werdykt dla montowanej wersji
2.0 BlueHDi 120/150/163/180 (DW10FE / DW10FD / DW10FC, 2013-2021)2013–2021 · 120–180 KM · DW10FE, DW10FD, DW10FC, AH01, AH02
Z ostrożnościąMechanicznie to najbardziej niezawodna wersja rodziny, ale zbiornik AdBlue może ulec krystalizacji; OCU nagłośniła tę usterkę w Hiszpanii, a Stellantis częściowo pokrywa ją programem odszkodowawczym dla pojazdów z lat 2014-2020.[1][2][3][4]
Usterki dotyczące 3008 II
Tylko te, które dotyczą wersji i lat montowanych w tym samochodzie. 2.0 HDi ma łącznie 5 udokumentowanych usterek.
Awarie Peugeot 3008 II poza silnikiem
Zawieszenie, hamulce, opony, elektronika i reszta auta. Dotyczą z dowolnym silnikiem.
Nadwozie i wnętrze
- Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaNadwozie i wnętrzeKampanie z powodu pęknięcia haka holowniczego (produkcja 2016–2020)Safety Gate rejestruje co najmniej cztery alerty dotyczące 3008 II w latach 2020–2021 z powodu haka holowniczego: śruby mocujące, które mogły pęknąć (wyprodukowane od września 2019 do lutego 2020), wadliwa spoina (grudzień 2016 – grudzień 2020) i wadliwa część (grudzień 2020); we wszystkich przypadkach przyczepa mogła się odczepić.
- Niska dotkliwośćCzęstość: SporadycznaNadwozie i wnętrzeDrgania maski przy prędkości autostradowejFiches-auto.fr podaje drgania maski jako powtarzającą się wadę 3008 II: czuć je przy prędkości autostradowej, zwłaszcza przy bocznym wietrze lub przy mijaniu ciężarówek, a kilku właścicieli mówi, że dealer nie znalazł rozwiązania.
Co wykrywa przegląd techniczny w Peugeot 3008 II
Oficjalne dane holenderskiego przeglądu technicznego (APK): 1463 przeglądów 900 samochodów zarejestrowanych w latach 2017–2022, porównanych z samochodami w tym samym wieku.
- Mniej usterek niż średnia
Zawieszenie i osie· wlicza się do oceny
Usterki w 0,3% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 1,3%.
- Na poziomie średniej
Hamulce· wlicza się do oceny
Usterki w 2,3% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 2,1%.
- Mniej usterek niż średnia
Układ kierowniczy· wlicza się do oceny
Usterki w 0,2% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 0,6%.
- Więcej usterek niż średnia
Reflektory i światła· wlicza się do oceny
Usterki w 12,2% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 9%.
- Na poziomie średniej
Rdza i nadwozie· wlicza się do oceny
Usterki w 0% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 0,1%.
- Mniej usterek niż średnia
Wydech i emisje
Usterki w 0,3% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 0,6%.
- Na poziomie średniej
Wycieki płynów
Usterki w 0,2% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 0,4%.
- Na poziomie średniej
Szyby, wycieraczki i lusterka
Usterki w 3,1% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 3,3%.
- Na poziomie średniej
Opony i koła· zależy przede wszystkim od konserwacji
Usterki w 14,8% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 13,4%.
Przegląd mierzy zużycie i usterki widoczne podczas okresowej kontroli, a nie awarie silnika ani elektroniki. Źródło: RDW Open Data (domena publiczna). Jak to liczymy · opendata.rdw.nl
Lista kontrolna zakupu używanego Peugeot 3008 II
Sprawdź w ogłoszeniu lub dokumentach, jaki silnik ma auto, i przejrzyj jego sekcję. Każdy punkt pochodzi z udokumentowanej awarii; możesz je odhaczać w trakcie sprawdzania.
Jeśli ma 1.2 PureTech (2016–2023)
Degradacja paska rozrządu pracującego w oleju
Krytyczna dotkliwośćUtrata wspomagania hamulców z powodu uszkodzenia pompy podciśnienia
Krytyczna dotkliwośćNadmierne zużycie oleju przez nagar na pierścieniach tłokowych lub awarię separatora oleju
Wysoka dotkliwośćPękanie świec zapłonowych w 1.2 PureTech turbo o mocy 130 KM
Wysoka dotkliwośćMożliwy wyciek benzyny w obwodzie wysokiego ciśnienia (generacja z łańcuchem)
Krytyczna dotkliwośćJeśli ma 1.5 BlueHDi (2017–2023)
Zużycie i zerwanie łańcuszka 7 mm między wałkami rozrządu
Krytyczna dotkliwośćAwaria zbiornika i pompy AdBlue
Średnia dotkliwośćZatarcie pompy wysokiego ciśnienia i układu wtryskowego
Wysoka dotkliwośćJeśli ma 1.6 THP (2016–2023)
Delikatność pompy wody i wymiennika ciepła
Wysoka dotkliwośćAwaria pompy wysokiego ciśnienia paliwa (HPFP) w wersjach turbo
Średnia dotkliwośćZużycie oleju w wersjach turbo
Średnia dotkliwośćŚwiece i cewki zapłonowe zużywające się szybko w 1.6 THP
Średnia dotkliwośćJeśli ma 2.0 BlueHDi (2016–2020)
Awaria zbiornika i pompy układu AdBlue (SCR)
Średnia dotkliwośćZużycie wtryskiwaczy i pompy wysokiego ciśnienia
Wysoka dotkliwośćZatkanie zaworu EGR nagarem
Średnia dotkliwośćJeśli ma 1.6 HDi (2016–2018)
Awaria zbiornika i pompy AdBlue (1.6 BlueHDi)
Średnia dotkliwośćJeśli ma skrzynia EAT6/EAT8 (2016–2023)
Awaria bloku zaworowego z unieruchomieniem lub wymianą skrzyni
Wysoka dotkliwośćSzarpanie i wahania przy zmianie biegów, zwłaszcza na zimno
Średnia dotkliwośćJeśli ma 2.0 HDi (2016–2020)
Krystalizacja i usterki zbiornika AdBlue (BlueHDi)
Średnia dotkliwośćCzęści eksploatacyjne do Peugeot 3008 II
Hamulce, wycieraczki, filtr kabinowy i akumulator, wyszukane dla tego modelu. Dokładny numer katalogowy zależy od silnika i rocznika: potwierdź go numerem rejestracyjnym lub numerem VIN.
Klocki hamulcowe
Tarcze hamulcowe
Wycieraczki
Filtr kabinowy
Akumulator
Linki afiliacyjne: jeśli kupisz w tych sklepach, MotorFiable może otrzymać prowizję bez dodatkowych kosztów dla ciebie. Przed zamówieniem sprawdź zgodność po numerze rejestracyjnym lub numerze VIN. Linki afiliacyjne
Kupujesz Peugeot 3008 II?
Skontaktujemy Cię z partnerem tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę w formularzu.
Masz Peugeot 3008 II? Napisz nam, jakie awarie miałeś, przy jakim przebiegu i ile zapłaciłeś. Zgłoś swoją awarię.
Najczęstsze pytania
Czy Peugeot 3008 II jest niezawodny?
Udokumentowaliśmy 6 silników i 1 skrzynia biegów w Peugeot 3008 II; 1.2 PureTech, 1.5 BlueHDi, 1.6 THP, 2.0 BlueHDi i skrzynia EAT6/EAT8 mają usterki o wysokiej lub krytycznej dotkliwości. Żadna nie ma werdyktu „Kupić”; najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 HDi, z werdyktem „Z ostrożnością”. Poza silnikiem Peugeot 3008 II łączy rozsądną niezawodność w wersjach benzynowych z poważną sprawą w hybrydach plug-in: producent wezwał blisko 43.000 egzemplarzy Hybrid z lat 2019-2022 na przegląd z powodu ryzyka przegrzania akumulatora. Znane są też zawieszanie się ekranu multimediów i przedwczesne zużycie przednich amortyzatorów.
Który silnik Peugeot 3008 II jest najbardziej niezawodny?
Wśród 6 silników i 1 skrzynia biegów, które opisaliśmy, żadna nie ma werdyktu „Kupić”; najbezpieczniejszą opcją jest 2.0 HDi, z werdyktem „Z ostrożnością”. Mechanicznie to najbardziej niezawodna wersja rodziny, ale zbiornik AdBlue może ulec krystalizacji; OCU nagłośniła tę usterkę w Hiszpanii, a Stellantis częściowo pokrywa ją programem odszkodowawczym dla pojazdów z lat 2014-2020.[1][2][3][4]
Jakie problemy ma Peugeot 3008 II poza silnikiem?
Poza silnikiem Peugeot 3008 II łączy rozsądną niezawodność w wersjach benzynowych z poważną sprawą w hybrydach plug-in: producent wezwał blisko 43.000 egzemplarzy Hybrid z lat 2019-2022 na przegląd z powodu ryzyka przegrzania akumulatora. Znane są też zawieszanie się ekranu multimediów i przedwczesne zużycie przednich amortyzatorów. Najważniejsze udokumentowane awarie to: ryzyko przegrzania akumulatora w wersjach Hybrid (układ elektryczny, krytyczna dotkliwość), kampanie z powodu pęknięcia haka holowniczego (produkcja 2016–2020) (nadwozie i wnętrze, wysoka dotkliwość), przedwczesne zużycie przednich amortyzatorów (zawieszenie, średnia dotkliwość) i zawieszanie się i awarie ekranu multimediów (elektronika i multimedia, niska dotkliwość).[5]
Jakie awarie ma Peugeot 3008 II?
Najważniejsze pod względem powagi i częstości, w opisanych przez nas silnikach, to: degradacja paska rozrządu pracującego w oleju (1.2 PureTech, krytyczna dotkliwość), utrata wspomagania hamulców z powodu uszkodzenia pompy podciśnienia (1.2 PureTech, krytyczna dotkliwość), zużycie i zerwanie łańcuszka 7 mm między wałkami rozrządu (1.5 BlueHDi, krytyczna dotkliwość), nadmierne zużycie oleju przez nagar na pierścieniach tłokowych lub awarię separatora oleju (1.2 PureTech, wysoka dotkliwość) i delikatność pompy wody i wymiennika ciepła (1.6 THP, wysoka dotkliwość).
Który rocznik Peugeot 3008 II najlepiej kupić?
Według naszej oceny rocznikowej najlepszy jest 2016 (5,7/10); najgorzej oceniony to 2021 (4,8/10). Ocena każdego rocznika uwzględnia tylko silniki sprzedawane w tym roku i awarie dotykające tych egzemplarzy: wejdź w dany rocznik, aby zobaczyć, co się zmienia.
Czy Peugeot 3008 II ma akcje przywoławcze?
Tak: mamy udokumentowane kampanie dla Peugeot 3008 II: 7, np. oprogramowanie nadzoru baterii trakcyjnej (ryzyko pożaru) (2023). Sprawdź po numerze VIN w autoryzowanym serwisie, czy twoja została wykonana.
Źródła
Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.
- Fiabilité du 2.0 HDIFiches-Auto · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- AdBlue : problèmes en pagailleFiches-Auto · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Más problemas para Stellantis: ahora tendrá que indemnizar también a los afectados por el AdBlueAutopista · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 30 grudnia 2024 · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
- El fallo que afecta a cientos de coches y que ahora la OCU denuncia para reclamar indemnizacionesAutopista · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 29 maja 2023 · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
- Peugeot 3008 II : quels sont les problèmes à surveiller ?Auto Plus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 23 kwietnia 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- El Grupo PSA llama a revisión a más de 31.000 coches en España por un posible fallo en el servofrenoMotorpasión · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 26 listopada 2020 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 28 stycznia 2023 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 27 marca 2024 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Stellantis 1.2 Puretech engine: list of belt and chain modelsItalPassion · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 2 lutego 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku
- Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Organ urzędowy · opublikowano listopad 2020 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku
- Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 23 czerwca 2024 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 26 maja 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 4 czerwca 2026 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Stellantis ofrece medidas a los afectados por los motores PureTech tras miles de demandaskm77 · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 28 listopada 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Confirmado: Stellantis llama a revisión a más de 200.000 coches con el motor gasolina sucesor del 1.2 PureTech: «Y también se hará en España»Motorpasión · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 15 lipca 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- PSA 1.5L BlueHDi: a focus on the DV5 engineSumax · Dokumentacja techniczna · opublikowano lipiec 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku
- Motor 1.5 BlueHDI de Stellantis, los Peugeot afectadosAutofácil · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 31 lipca 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Cobertura especial para los 1.5 BlueHDi del Grupo Stellantiscoches.net · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 3 lipca 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Casse chaîne 1.5 BlueHDi. Stellantis étend sa prise en charge à 7 ans ou 180 000 kmL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 15 stycznia 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Fiabilité moteur Stellantis 1.5 BlueHDi. Une nouvelle huile pour éviter la casseL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 14 stycznia 2024 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Prince engineWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
- Distribution : les moteurs à problèmesFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · opublikowano kwiecień 2025 · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Moteurs essence qui consomment de l'huileFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · opublikowano kwiecień 2024 · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- BMW Recalls Fuel Pumps. Mini Does NotMotoringFile · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 27 października 2010 · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
- Peugeot 3008Wikipedia (español) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
- Stellantis amplía las compensaciones por los problemas técnicos de sus depósitos AdBlueMinisterio de Derechos Sociales, Consumo y Agenda 2030 · Organ urzędowy · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
- Fiabilité Opel Grandland X (2017-2024), pannes et témoignagesFiches-Auto · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Motor Peugeot DV6FCTED: especificaciones y aplicacionesMyMotorList · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Fiabilité 1.6 BlueHDIFiches-Auto.fr · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 9 grudnia 2021 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- OCU y BEUC consiguen que Stellantis amplíe la garantía de los coches con AdBlueOCU · Organizacja konsumencka · opublikowano 27 grudnia 2024 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Peugeot 3008 IIWikipédia (fr) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité Peugeot 3008 2 (2016-2024), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Boîte auto EAT8 Peugeot / CitroënFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité Peugeot 308 (2013-2021), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité Peugeot 5008 2 (2017-2024), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité Peugeot 508 2 (2018), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- Fiabilité Peugeot 2008 2 (2020), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Forum właścicieli · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 2 sierpnia 2026 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- ¿Qué es el separador de aceite de los motores 1.2 PureTech?Motor16 · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 2 czerwca 2026 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Peugeot 308 : quelles sont les pannes les plus fréquentes sur les 3 générationsAutojournal · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 30 października 2026 · po francusku
- Llaman a revisión a miles de Citroën, Opel, Peugeot, DS y Fiat en España con el motor diésel 1.5 BlueHDiMotorpasión · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 3 lipca 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- 1.5 BlueHDi. Stellantis rappelle 930 000 véhicules et étend la couverture à 10 ansL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 3 lipca 2025 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Peugeot 1.5 BlueHDi Engine ProblemsGT Automotive · Dokumentacja techniczna · opublikowano 25 września 2024 · sprawdzono 26 września 2026 · po angielsku
- Motor DV5Oryx Parts · Dokumentacja techniczna · opublikowano 24 stycznia 2024 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Rappel du 1.5 BlueHDi lié à la chaîne de distributionFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Compensaciones para los usuarios de vehículos Citroën, DS, Opel y Peugeot afectados por un fallo de fabricación de los depósitos AdBlue y de los vehículos PureTechConsumo Responde (Junta de Andalucía) · Organ urzędowy · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Moteur 1.5 BlueHDi PSA. Problème de grippage du système d'injectionL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 6 czerwca 2021 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Liste des moteurs qui ont des soucis de refroidissementFiches-auto.fr · Prasa motoryzacyjna · opublikowano kwiecień 2025 · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
- PSA 1.5-1.6-2.0 BlueHDi. Défaut du réservoir d'Adblue pris en chargeL'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 6 marca 2021 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- Plan d'entretien 308 (T9) Diesel 1.6 BlueHDi 100 S&S BVM5Peugeot (documento alojado en forum-peugeot.com) · Producent · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
- El filtro de partículas en motores diéselMidcar · Dokumentacja techniczna · opublikowano 18 października 2020 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Cómo funciona el filtro de partículas de PSACarbon Cleaner · Inne źródło · opublikowano 13 lutego 2020 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
- Aditivo AdBlue: qué debes usar para evitar una reparación de 2.000 euros en tu coche diéselAutopista · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 1 kwietnia 2026 · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański