Škoda-auto'sCode NS
Problemen van de Škoda Kodiaq I (2016–2024)
We hebben 3 motoren en 1 versnellingsbak van de Škoda Kodiaq I gedocumenteerd; de 2.0 TSI / TFSI en de DSG7 DQ381/DQ500-bak hebben storingen van hoge of kritieke ernst. De veiligste keuze is de 1.0 TSI / 1.5 TSI in de uitvoering 1.5 TSI / 1.5 eTSI evo 114/130/150 pk (DPCA, DPBC; gebouwd vanaf 2020), met het oordeel «Kopen».[1][2]
Buiten de motor: Buiten de motor is de eerste generatie van de Škoda Kodiaq een betrouwbare auto: de gedocumenteerde storingen zijn afgebakende acties uit de eerste jaren (stoelen, airbag en rempedaal), inmiddels opgelost bij het officiële netwerk, en een incidentele klacht over ruwe schakelmomenten bij de DSG met 7 versnellingen. De Spaanstalige tests roemen bovendien een vering van een kwaliteit boven het gemiddelde van de klasse.[3][4]

Cijfer van de Škoda Kodiaq I: redelijke betrouwbaarheid
Alleen berekend met 19 gedocumenteerde storingen en hun bronnen: de ernstigste en meest frequente storingen wegen zwaarder. Hoe het wordt berekend
- Motor6,7Van 4,8 tot 7,7 afhankelijk van de motor
- Versnellingsbak8,2Handgeschakeld: zonder storingen · DSG7 DQ381/DQ500: 6,4
- Vering8,8Alleen APK-keuring: 0,5 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Remmen8,21 storing en APK-gegevens
- Banden en wielen10,0Geen gedocumenteerde storingen
- Besturing7,71 storing en APK-gegevens
- Elektrisch systeem10,0Geen gedocumenteerde storingen
- Koplampen en verlichting8,8Alleen APK-keuring: 0,5 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Elektronica en multimedia10,0Geen gedocumenteerde storingen
- Klimaatregeling10,0Geen gedocumenteerde storingen
- Carrosserie en interieur7,81 storing en APK-gegevens
- Airbags en veiligheid6,23 storingen
Plaats 13 van 71 onder de Middenklasse-SUV's met solide onderbouwing. Ranglijst bekijken
De zwakke punten van de Škoda Kodiaq I
- 1Hoge ernst: Hoog oliegebruikMotor 2.0 TSI / TFSI · reparatie € 1.500–€ 4.000
- 2Kritieke ernst: Terugroepactie stuurbekrachtiging wegens een veiligheidsring van de poelie (48P5)Besturing
- 3Kritieke ernst: Terugroepacties voor de airbag bestuurderszijde: Takata (69DU) en vulling (69PC)Airbags en veiligheid
- 4Gemiddelde ernst: Koolaanslag op de inlaatkleppenMotor 2.0 TSI / TFSI
- 5Hoge ernst: Defect aan de mechatronica en de oliepompVersnellingsbak DSG7 DQ381/DQ500 · reparatie € 1.300–€ 2.200
Gedocumenteerde motoren, van meest naar minst risico
- 2.0 TSI / TFSI2016–2024 · 2.0 TSIErnstigste storing:Hoge ernstOordeel:KopenMet voorzichtigheidafhankelijk van de versie
- Versnellingsbak DSG7 DQ381/DQ5002017–2024 · 2.0 TSI DSG-7 180/190 CV 4x4 · 2.0 TDI DSG-7 190 CV 4x4Ernstigste storing:Hoge ernstOordeel:Met voorzichtigheid
- 1.0 TSI / 1.5 TSI2018–2024 · 1.5 TSI 150 CVErnstigste storing:Gemiddelde ernstOordeel:KopenMet voorzichtigheidafhankelijk van de versieVeiligste keuze
- 2.0 TDI2016–2024Ernstigste storing:Gemiddelde ernstOordeel:Kopen
Het eerste label is de ernstigste storing die die motor in deze auto treft; het tweede is ons oordeel over de versies die erin zitten. De risico-index van elke motor wordt alleen berekend met de storingen die deze auto treffen (hoe we dit berekenen). We tonen alleen motoren die we met bronnen hebben gedocumenteerd: staat de jouwe er niet bij, dan hebben we hem nog niet geanalyseerd. Alle motoren bekijken
Bekijk wat je moet controleren voor je kooptBuiten de motor
8 terugroepacties en campagnes gedocumenteerd, de laatste: Vulling van de airbag bestuurderszijde (69PC). Bekijk de campagnes van de Škoda Kodiaq I
Volkswagen / Audi 2.0 TSI en TFSI (familia EA888) · Benzine
- Bij de Kodiaq I
- 2016–2024[5]
- Benaming
- 2.0 TSI
- Storingen die hem treffen
- 4 · 1 met hoge of kritieke ernst
Oordeel over de versies die hij gebruikt
2.0 TSI/TFSI Gen 2/3, met Valvelift en alleen directe inspuiting (2012-2016, 180-230 pk)2012–2016 · 180–224 pk · CAEA, CDNB, CAEB, CDNC, CESA, CHHB, CULC, CNCD
Met voorzichtigheidHet oliegebruik verbetert ten opzichte van de vorige generatie volgens de verzamelde gegevens van eigenaren, maar koolaanslag op de kleppen en koelvloeistoflekkages bij de thermostaathuizing zijn punten om te controleren.[6][7][8]
2.0 TSI/TFSI Gen 3B / evo, met toegevoegde indirecte inspuiting (vanaf 2016, 190-320 pk)sinds 2016 · 190–320 pk · CHHA, DKFA, DLBA, CJXE, CJXA, CJXB
KopenDe toegevoegde indirecte inspuiting verkleint het probleem met koolaanslag en het gedocumenteerde oliegebruik is lager. Controleer toch de thermostaathuizing/waterpomp en het PCV-ventiel, die bij de hele familie voorkomen.[5][8][9]
Storingen die de Kodiaq I treffen
Alleen die welke de versies en jaren treffen die deze auto had. De 2.0 TSI / TFSI heeft in totaal 5 gedocumenteerde storingen.
- Hoge ernstFrequentie: VaakSmeringHoog oliegebruikHet is de meest voorkomende klacht bij de EA888 van de eerste lichting (2008-2012) en komt in mindere mate ook bij latere generaties voor. De motor vraagt tussen verversingen om olie, in het begin zonder zichtbaar lek of duidelijke rook.Reparatie (garage): € 1.500–€ 4.000
- Gemiddelde ernstFrequentie: Zeer frequentInlaatKoolaanslag op de inlaatkleppenDoordat de brandstof rechtstreeks in de cilinder wordt gespoten, spoelt er geen benzine langs de inlaatkleppen, dus zetten zich olieresten en roet af die na verloop van jaren de luchtdoorstroming verminderen en de motorrespons beïnvloeden.
- Gemiddelde ernstFrequentie: VaakKoelingLekkage van de thermostaathuizing en defecte waterpompSinds Volkswagen het pompwiel van de waterpomp in de thermostaathuizing integreerde, lekt dit plastic onderdeel na verloop van tijd koelvloeistof; bij de oudere exemplaren, met een aparte door een riem aangedreven pomp, worden ook defecten van de pomp zelf gedocumenteerd.
- Lage ernstFrequentie: Af en toeSmeringDefect PCV-ventiel (carterventilatie)Het PCV-ventiel voert de olie- en verbrandingsdampen die zich in het carter ophopen terug naar het inlaatspruitstuk. Als het dicht of open blijft zitten, veroorzaakt het onregelmatig stationair draaien, misfires of olielekken bij de pakkingen.Reparatie (garage): € 60–€ 250
Pagina van de Kodiaq I 2.0 TSI / TFSIAlle versies en storingen van de 2.0 TSI / TFSI
Volkswagen Group DSG7 DQ381 (0GC) en DQ500 (0BH)
- Benamingen
- 2.0 TSI DSG-7 180/190 CV 4x4 · 2.0 TDI DSG-7 190 CV 4x4
- Storingen die hem treffen
- 2 · 1 met hoge of kritieke ernst
Oordeel over de versie die hij gebruikt
DSG7 DQ381 (0GC, vanaf 2017)sinds 2017 · 0GC
Met voorzichtigheidDe specialisten omschrijven hem als een doorontwikkeling van de DQ250 met dezelfde ontwerpzwakheden — mechatronica en koppelingsslijtage — maar in mindere mate, en een Duitse specialist scheidt hem uitdrukkelijk van de DQ200: mechanische slijtage overheerst, geen systemische elektronische storing. Het is verstandig de historie van de olieverversingen van de bak na te gaan (de bronnen noemen tussen 60.000 en 120.000 km afhankelijk van het geval) en de auto vóór de aankoop koud en warm te testen.[11][12][13]
Storingen die de Kodiaq I treffen
Alleen die welke de versies en jaren treffen die deze auto had. De DSG7 DQ381/DQ500 heeft in totaal 3 gedocumenteerde storingen.
- Hoge ernstFrequentie: Af en toeElektronicaDefect aan de mechatronica en de oliepompJa, al minder dan bij de droge DQ200: de mechatronica — die bij de DQ381 een extra elektrische oliepomp bevat — kan uitvallen en de bak in noodprogramma of zonder voldoende druk achterlaten. De specialisten omschrijven het als mechanische slijtage, niet als een systemisch ontwerpgebrek.Reparatie (garage): € 1.300–€ 2.200
- Gemiddelde ernstFrequentie: VaakKoppelingSchokken en rukken bij het wegrijden en bij lage snelheidJa: net als andere dubbele koppelingen kunnen de DQ381 en de DQ500 schokken of rukken geven bij het wegrijden en in druk verkeer, vooral met een versleten koppeling of een koude bak. Meerdere Duitse specialisten beschrijven dit als bekend gedrag van deze bakken, niet altijd een ernstig defect.Reparatie (garage): € 1.000–€ 2.000
Pagina van de Kodiaq I Versnellingsbak DSG7 DQ381/DQ500Alle versies en storingen van de DSG7 DQ381/DQ500
1.0 TSI / 1.5 TSI
Veiligste keuzeVolkswagen 1.0 TSI en 1.5 TSI (EA211 / EA211 evo) · Benzine
- Bij de Kodiaq I
- 2018–2024[14]
- Benaming
- 1.5 TSI 150 CV
- Storingen die hem treffen
- 4
Oordeel over de versies die hij gebruikt
1.5 TSI evo 130/150 pk (DACA, DADA, DPBA; 2017–2019)2017–2019 · 130–150 pk · DACA, DACB, DADA, DPBA, DPBE
Met voorzichtigheidDe eerste exemplaren hadden last van schokken bij lage snelheid met een koude motor: koop hem alleen als de software-update is vastgelegd en na een proefrit met koude motor. De handgeschakelde 150 pk van mei–juni 2019 kreeg bovendien een terugroepactie.[1][15][16]
1.5 TSI / 1.5 eTSI evo 114/130/150 pk (DPCA, DPBC; gebouwd vanaf 2020)sinds 2020 · 114–150 pk · DPCA, DPBC
KopenDe bronnen beschouwen de 1.5 TSI's van 2020 en later als veel rijper dan die van 2017–2019, met weinig klachten over schokken.[1][2]
Storingen die de Kodiaq I treffen
Alleen die welke de versies en jaren treffen die deze auto had. De 1.0 TSI / 1.5 TSI heeft in totaal 5 gedocumenteerde storingen.
- Gemiddelde ernstFrequentie: Af en toeKoelingKoelvloeistoflekkage bij de module met waterpomp en thermostaatBij de EA211 vormen de waterpomp en de thermostaathuis een kunststof module die na verloop van jaren kan scheuren of lek kan raken en zo een langzaam koelvloeistofverlies veroorzaakt. Houd het niveau in de gaten: wordt het genegeerd, dan kan het op oververhitting uitdraaien.
- Lage ernstFrequentie: Zeer frequentElektronicaSchokken bij lage snelheid met koude motor («kangoeroe-effect») bij de 1.5 TSI evoDe 1.5 TSI evo uit 2017–2019 kan schokken en rukken bij het wegrijden en bij langzaam rijden met een koude motor, vooral met handgeschakelde versnellingsbak. Het is een kalibratiefout, geen mechanisch defect: Volkswagen pakte het tussen 2019 en 2020 aan met software-updates voor de motor.
- Gemiddelde ernstFrequentie: ZeldzaamElektronicaGebrek aan koppel bij het starten van de handgeschakelde 1.5 TSI 150 pk (terugroepactie van 2019)In 2019 riepen Volkswagen, Seat en Škoda 1.5 TSI van 150 pk met handgeschakelde bak terug, gebouwd in mei en juni 2019: bij het starten met hoog elektrisch verbruik, onder 800 tpm, kon de motor te weinig koppel hebben om te accelereren. Het wordt verholpen met een software-update.
- Lage ernstFrequentie: Af en toeInlaatKoolaanslag op de inlaatkleppenZoals elke motor met directe inspuiting kunnen de 1.0 en 1.5 TSI koolaanslag opbouwen op de kleppen en inlaatkanalen, vooral bij stadsgebruik. Het wordt meestal merkbaar tussen 80.000 en 120.000 km, met vermogensverlies, onrustige motorloop en hoger verbruik.Verschijnt rond 80.000 km
Pagina van de Kodiaq I 1.0 TSI / 1.5 TSIAlle versies en storingen van de 1.0 TSI / 1.5 TSI
Volkswagen 2.0 TDI (EA189, EA288 en EA288 evo) · Diesel
- Bij de Kodiaq I
- 2016–2024[17]
- Storingen die hem treffen
- 2
Oordeel over de versie die hij gebruikt
2.0 TDI EA288 (vanaf 2012)sinds 2012 · 110–240 pk · CRBC, CUNA, CUPA, CRLB, CRMB, DFEA, DFEB, DFFA, DFGA, DDAA, DFCA, CUAA
KopenCaradisiac kiest hem als de beste diesel van de Audi A3 van de derde generatie. Het meest genoemde defect is het koelvloeistofverlies door lekken van de waterpomp, dat voor de aankoop makkelijk te controleren is.[18]
Storingen die de Kodiaq I treffen
Alleen die welke de versies en jaren treffen die deze auto had. De 2.0 TDI heeft in totaal 8 gedocumenteerde storingen.
- Gemiddelde ernstFrequentie: VaakKoelingKoelvloeistofverlies door de waterpomp of de koelersVeel 2.0 TDI's verliezen koelvloeistof. Bij de EA288 van 150 pk valt meestal de waterpomp uit en, zeldzamer, de cilinderkop; bij de EA189 van 140 pk zijn de typische oorzaken de oliekoeler of de EGR-koeler.
- Lage ernstFrequentie: ZeldzaamTurboSissend geluid bij het gas geven door beschadigde slangen of intercooler bij de Transporter T6 2.0 TDIBij de Transporter T6 2.0 TDI (2015-2019) kan bij het gas geven een sissend geluid horen komen door losse of beschadigde slangen of door een barst in de intercooler. Vaak is er geen vermogensverlies en brandt er geen lampje; olievlekken verraden de barst.
Pagina van de Kodiaq I 2.0 TDIAlle versies en storingen van de 2.0 TDI
Storingen van de Škoda Kodiaq I buiten de motor
Ophanging, remmen, banden, elektronica en de rest van de auto. Ze komen bij elke motor voor.
Airbags en veiligheid
- Kritieke ernstFrequentie: Af en toeAirbags en veiligheidTerugroepacties voor de airbag bestuurderszijde: Takata (69DU) en vulling (69PC)Ja: Safety Gate registreert twee campagnes voor de airbag aan de bestuurderskant die de vroege Kodiaq's treffen: 69DU (april 2023, Takata-airbag, gebouwd van 1 juni 2016 tot 15 december 2017) en 69PC (2026, vulling die verslechtert, van 23 mei 2016 tot 7 december 2017). Er is ook een andere uit 2019 (69Y9).
- Kritieke ernstFrequentie: ZeldzaamAirbags en veiligheidDefecte airbag bij vroeg geproduceerde exemplarenJa: in mei 2019 riep Skoda 393 Kodiaqs geproduceerd tussen januari en februari 2018 terug wegens in de fabriek defecte airbags. De controle en vervanging gebeurden kosteloos bij het officiële netwerk.Reparatie: € 0
- Hoge ernstFrequentie: ZeldzaamAirbags en veiligheidProductiefouten in de achterstoelen (scheuren en onvoldoende bevestiging)Ja, in twee afgebakende reeksen uit 2018-2019: Skoda riep 238 Kodiaqs terug wegens scheuren in het frame van de voorstoelen en nog eens 236 omdat er onvoldoende moeren waren om de achterbank goed vast te zetten. Beide acties werden kosteloos opgelost bij het officiële netwerk.Reparatie: € 0
Wat de APK bij de Škoda Kodiaq I vindt
Officiële APK-gegevens uit Nederland: 1.272 keuringen van 908 auto's die zijn ingeschreven tussen 2016 en 2022, vergeleken met die van auto's van dezelfde leeftijd.
- Minder gebreken dan gemiddeld
Vering en assen· telt mee in de score
Gebreken bij 0,2% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 1,4%.
- Gemiddeld
Remmen· telt mee in de score
Gebreken bij 1,8% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 2,1%.
- Minder gebreken dan gemiddeld
Besturing· telt mee in de score
Gebreken bij 0,2% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 0,6%.
- Minder gebreken dan gemiddeld
Koplampen en verlichting· telt mee in de score
Gebreken bij 4% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 9,1%.
- Gemiddeld
Roest en carrosserie· telt mee in de score
Gebreken bij 0% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 0,1%.
- Minder gebreken dan gemiddeld
Uitlaat en emissies
Gebreken bij 0,2% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 0,6%.
- Gemiddeld
Vloeistoflekkages
Gebreken bij 0,5% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 0,4%.
- Minder gebreken dan gemiddeld
Ruiten, ruitenwissers en spiegels
Gebreken bij 2,4% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 3,3%.
- Gemiddeld
Banden en wielen· hangt vooral af van het onderhoud
Gebreken bij 13,3% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 13,4%.
De APK meet de slijtage en de gebreken die bij een periodieke controle zichtbaar zijn, niet de storingen van motor of elektronica. Bron: RDW Open Data (publiek domein). Hoe we dit berekenen · opendata.rdw.nl
Checklist voor de aankoop van een gebruikte Škoda Kodiaq I
Kijk in de advertentie of in de papieren welke motor de auto heeft en loop het bijbehorende blok door. Elk punt komt voort uit een gedocumenteerde storing; je kunt ze afvinken terwijl je controleert.
Als hij de 2.0 TSI / TFSI heeft (2016–2024)
Hoog oliegebruik
Hoge ernstKoolaanslag op de inlaatkleppen
Gemiddelde ernstLekkage van de thermostaathuizing en defecte waterpomp
Gemiddelde ernstDefect PCV-ventiel (carterventilatie)
Lage ernstAls hij de DSG7 DQ381/DQ500-bak heeft (2017–2024)
Schokken en rukken bij het wegrijden en bij lage snelheid
Gemiddelde ernstAls hij de 1.0 TSI / 1.5 TSI heeft (2018–2024)
Als hij de 2.0 TDI heeft (2016–2024)
Slijtageonderdelen voor de Škoda Kodiaq I
Remmen, ruitenwissers, interieurfilter en accu, gezocht voor dit model. Het exacte onderdeelnummer hangt af van de motor en het bouwjaar: bevestig het met het kenteken of het chassisnummer.
Remblokken
Remschijven
Ruitenwissers
Interieurfilter
Batterij
Affiliatelinks: als je in deze winkels koopt, kan MotorFiable een commissie ontvangen zonder extra kosten voor jou. Controleer de compatibiliteit met het kenteken of het chassisnummer voordat je bestelt. Affiliatelinks
Ga je een Škoda Kodiaq I kopen?
We brengen je alleen met een partner in contact als je in het formulier toestemming geeft.
Heb je een Škoda Kodiaq I? Vertel ons welke storingen je hebt gehad, bij hoeveel kilometer en hoeveel je betaalde. Meld je storing.
Veelgestelde vragen
Is de Škoda Kodiaq I betrouwbaar?
We hebben 3 motoren en 1 versnellingsbak van de Škoda Kodiaq I gedocumenteerd; de 2.0 TSI / TFSI en de DSG7 DQ381/DQ500-bak hebben storingen van hoge of kritieke ernst. De veiligste keuze is de 1.0 TSI / 1.5 TSI in de uitvoering 1.5 TSI / 1.5 eTSI evo 114/130/150 pk (DPCA, DPBC; gebouwd vanaf 2020), met het oordeel «Kopen». Buiten de motor is de eerste generatie van de Škoda Kodiaq een betrouwbare auto: de gedocumenteerde storingen zijn afgebakende acties uit de eerste jaren (stoelen, airbag en rempedaal), inmiddels opgelost bij het officiële netwerk, en een incidentele klacht over ruwe schakelmomenten bij de DSG met 7 versnellingen. De Spaanstalige tests roemen bovendien een vering van een kwaliteit boven het gemiddelde van de klasse.
Welke motor van de Škoda Kodiaq I is het betrouwbaarst?
Van de 3 motoren en 1 versnellingsbak die we hebben gedocumenteerd, de veiligste keuze is de 1.0 TSI / 1.5 TSI in de uitvoering 1.5 TSI / 1.5 eTSI evo 114/130/150 pk (DPCA, DPBC; gebouwd vanaf 2020), met het oordeel «Kopen». De bronnen beschouwen de 1.5 TSI's van 2020 en later als veel rijper dan die van 2017–2019, met weinig klachten over schokken.[1][2]
Welke problemen heeft de Škoda Kodiaq I naast de motor?
Buiten de motor is de eerste generatie van de Škoda Kodiaq een betrouwbare auto: de gedocumenteerde storingen zijn afgebakende acties uit de eerste jaren (stoelen, airbag en rempedaal), inmiddels opgelost bij het officiële netwerk, en een incidentele klacht over ruwe schakelmomenten bij de DSG met 7 versnellingen. De Spaanstalige tests roemen bovendien een vering van een kwaliteit boven het gemiddelde van de klasse. De belangrijkste gedocumenteerde storingen zijn: terugroepactie stuurbekrachtiging wegens een veiligheidsring van de poelie (48P5) (besturing, kritieke ernst), terugroepacties voor de airbag bestuurderszijde: Takata (69DU) en vulling (69PC) (airbags en veiligheid, kritieke ernst), terugroepactie: de decoratieve motorafdekking kan losraken en de turbo raken (carrosserie en interieur, hoge ernst) en defecte airbag bij vroeg geproduceerde exemplaren (airbags en veiligheid, kritieke ernst).[3][4]
Welke storingen heeft de Škoda Kodiaq I?
De belangrijkste qua ernst en frequentie, bij de motoren die we hebben gedocumenteerd, zijn: hoog oliegebruik (2.0 TSI / TFSI, hoge ernst), koolaanslag op de inlaatkleppen (2.0 TSI / TFSI, gemiddelde ernst), defect aan de mechatronica en de oliepomp (DSG7 DQ381/DQ500, hoge ernst), lekkage van de thermostaathuizing en defecte waterpomp (2.0 TSI / TFSI, gemiddelde ernst) en schokken en rukken bij het wegrijden en bij lage snelheid (DSG7 DQ381/DQ500, gemiddelde ernst).
Wat is het beste bouwjaar van de Škoda Kodiaq I om te kopen?
Volgens ons cijfer per jaar zijn 2024 en 2023 de beste (8,1/10); het slechtst scoort 2016 (6,6/10). Het cijfer van elk jaar telt alleen de motoren die in dat jaar werden verkocht en de storingen die die exemplaren treffen: open elk jaar om te zien wat er verandert.
Heeft de Škoda Kodiaq I terugroepacties?
Ja: we hebben 8 campagnes van de Škoda Kodiaq I gedocumenteerd, zoals vulling van de airbag bestuurderszijde (69PC) (2026). Controleer met het chassisnummer bij de officiële werkplaats of die bij jouw auto al is uitgevoerd.
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Zuverlässigkeit der TSI-Motoren von 1.0 bis 2.0: welche Jahrgänge und Generationen Probleme machenAutohled · Autotijdschriften · gepubliceerd 15 juni 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
- Efecto canguro, el problema de los tirones en frío de los motores 1.5 TSI del Grupo VolkswagenSeis en Línea · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Used Skoda Kodiaq (Mk1, 2017-2024) reviewAuto Express · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- Prueba: Skoda Kodiaq 2.0 TDi 150 CV DSG, el nuevo SUV ¿sigue interesando en 2022?Autopista · Autotijdschriften · gepubliceerd 5 januari 2022 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Spaans
- Volkswagen EA888 engineWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- Fiabilité Volkswagen (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Betrouwbaarheidsonderzoek · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité Audi (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Betrouwbaarheidsonderzoek · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Témoignages fiabilité Audifiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Motor 2.0 TFSI 190 CV (ficha técnica)km77 · Technische documentatie · gepubliceerd 13 mei 2015 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Škoda KodiaqWikipedia · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- Probleme & Schwachstellen beim DSGGebrauchtwagenberater · Technische documentatie · gepubliceerd maart 2023 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Duits
- VW, Skoda & Seat DSG Probleme: alle 6 und 7-Gang DQ GetriebeCarwiki · Technische documentatie · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Duits
- VW Tiguan II: Typische Probleme & SchwachstellenGebrauchtwagenberater · Technische documentatie · gepubliceerd september 2025 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Duits
- VW EA211 evoWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
- ¿Tu motor 1.5 TSI de Volkswagen sufre de tirones en frío? Llegan novedadesMotor.es · Autotijdschriften · gepubliceerd 5 september 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- VW, Seat und Skoda: Rückruf wegen Motorsoftware-Updatekfz-betrieb (Vogel Communications) · Autotijdschriften · gepubliceerd 30 september 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
- VW EA288Wikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
- Fiabilité de l'Audi A3 (3e génération) : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autotijdschriften · gepubliceerd 19 december 2018 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- VW EA211: Typische Probleme und HaltbarkeitGebrauchtwagenberater · Autotijdschriften · gepubliceerd 26 augustus 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
- Del 1.9 TDI al 1.5 TSI, así es el motor que ha cambiado la historia reciente de VolkswagenMotor.es · Autotijdschriften · gepubliceerd 7 juni 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Juddering VW Group cars: no end in sight for ownersAuto Express · Autotijdschriften · gepubliceerd 31 juli 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- Llamadas a revisión de un vehículoDirección General de Tráfico (DGT) · Officiële instantie · gepubliceerd 18 juni 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Fiabilité du Volkswagen Touran 2 : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autotijdschriften · gepubliceerd 3 mei 2018 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Volkswagen T6 - Zischende Geräusche aus dem Motorraum (2,0 TDI)HELLA Tech World · Technische documentatie · geraadpleegd 30 oktober 2026 · in het Duits