Przejdź do treści
MotorFiable

Auta MitsubishiSprzedawany także jako Peugeot 4008 i Citroën C4 Aircross

Problemy Mitsubishi ASX I (2010–2023)

Udokumentowaliśmy 3 silniki w Mitsubishi ASX I; 1.8/2.2 DI-D ma usterki o wysokiej lub krytycznej dotkliwości. Najbezpieczniejszą opcją jest MIVEC gasolina, z werdyktem „Kupić”.[1][2]

Poza silnikiem: Poza silnikiem ASX był objęty wieloma akcjami przywoławczymi (hamulec postojowy, układ wydechowy, klapa bagażnika, zamki, wycieraczki, przekaźnik sterownika oraz oprogramowanie systemów wspomagania jazdy), prawie wszystkimi o charakterze prewencyjnym. Według ADAC (2022, wszystkie przyczyny) liczba awarii spada z około 11 na 1000 pojazdów w egzemplarzach zarejestrowanych w latach 2014-2015 do poniżej 2,5 w tych z lat 2018-2020.[2][3]

Mitsubishi ASX I (2010–2023)
Zdjęcie: M 93 · Attribution · Wikimedia Commons. Zdjęcie poglądowe tej generacji.
02468106,6na 10

Ocena Mitsubishi ASX I: akceptowalna niezawodność

Obliczona tylko na podstawie 16 udokumentowanych usterek i ich źródeł: większą wagę mają usterki poważniejsze i częstsze. Ograniczone dowody: nie przeanalizowaliśmy jeszcze silników, które montował w 2022–2023, więc ocena silnika nie obejmuje wszystkich wersji i nie trafia do rankingów. Jak to się liczy

  • Silnik7,2Od 5,4 do 9,5 zależnie od silnika
  • Skrzynia biegów10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Zawieszenie8,2Tylko przegląd techniczny: 0,7 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
  • Hamulce7,41 awaria i przegląd techniczny
  • Opony i koła10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Układ kierowniczy4,31 awaria i przegląd techniczny
  • Układ elektryczny6,83 awarie
  • Reflektory i światła8,0Tylko przegląd techniczny: 0,8 razy więcej usterek niż zwykle w tym wieku
  • Elektronika i multimedia7,91 awaria
  • Klimatyzacja10,0Brak udokumentowanych usterek
  • Nadwozie i wnętrze7,53 awarie i przeglądy techniczne
  • Poduszki powietrzne i bezpieczeństwo10,0Brak udokumentowanych usterek

Słabe punkty Mitsubishi ASX I

  1. 1Wysoka dotkliwość: Zapchanie filtra cząstek stałych i rozcieńczenie olejuSilnik 1.8/2.2 DI-D
  2. 2Krytyczna dotkliwość: Korozja osi hamulca postojowego i awaria automatycznej regulacji tylnych zaciskówHamulce
  3. 3Wysoka dotkliwość: Zużycie turbosprężarki przy wysokim przebieguSilnik 1.8/2.2 DI-D
  4. 4Wysoka dotkliwość: Pęknięcie spawu między tylnym tłumikiem a końcówką rury wydechowejNadwozie i wnętrze
  5. 5Wysoka dotkliwość: Awaria mechanizmu zamykania drzwi przy wysokich temperaturachNadwozie i wnętrze

Udokumentowane silniki, od największego do najmniejszego ryzyka

Pierwsza etykieta to najpoważniejsza awaria dotykająca ten silnik w tym aucie; druga to nasz werdykt dla montowanych wersji. Wskaźnik ryzyka każdego silnika liczymy tylko z awarii dotykających to auto (jak to liczymy). Pokazujemy tylko silniki opisane ze źródłami: jeśli twojego nie ma, jeszcze go nie analizowaliśmy. Zobacz wszystkie silniki

Zobacz, co sprawdzić przed zakupem

Poza silnikiem

20 akcji przywoławczych i kampanii udokumentowane, ostatnia: Safety Gate SR/01583/25: pęknięcia końcówki rury przy króćcu tłumika. Zobacz kampanie Mitsubishi ASX I

14 źródełJak pracujemy

Mitsubishi 1.8/2.2 DI-D (4N13/4N14) · Diesel

W ASX I
2010–2015[4][5][6]
Nazwy
1.8 DI-D 116 · 1.8 DI-D 150 · 220 DI-D
Usterki, które go dotyczą
3 · 2 o wysokiej lub krytycznej powadze
Wskaźnik ryzyka w tym samochodzie
46
Umiarkowane ryzyko

Werdykt dla montowanych wersji

  • 1.8 DI-D 116 KM (4N13, 2010-2019)2010–2019 · 116 KM · 4N13

    Z ostrożnością

    Ma te same udokumentowane słabe punkty co 1.8/2.2 DI-D (filtr cząstek stałych, wtryskiwacze, zawór EGR, turbo); przed zakupem warto sprawdzić historię obsługi filtra i oleju.[2]

  • 1.8 DI-D 150 KM (4N13, 2010-2015)2010–2015 · 150 KM · 4N13

    Z ostrożnością

    Te same środki ostrożności co w wersji 116 KM: sprawdź filtr cząstek stałych i stan oleju.[2]

  • 2.2 DI-D 150 KM automat (4N14, 2013-2015)2013–2015 · 150 KM · 4N14

    Z ostrożnością

    Brak źródeł dokumentujących usterki typowe dla tego wariantu w porównaniu z 177-konnym z Outlandera; obowiązują te same ogólne środki ostrożności co dla 2.2 DI-D.[2]

Usterki dotyczące ASX I

Tylko te, które dotyczą wersji i lat montowanych w tym samochodzie. 1.8/2.2 DI-D ma łącznie 4 udokumentowane usterki.

  1. Wysoka dotkliwośćCzęstość: CzęsteUkład ograniczania emisjiZapchanie filtra cząstek stałych i rozcieńczenie olejuTak: filtr cząstek stałych w 1.8/2.2 DI-D często się zapycha w jeździe miejskiej i na krótkich trasach, a niepełna regeneracja rozcieńcza olej silnikowy niespalonym paliwem; najczęściej wskazywanym sygnałem jest poziom oleju powyżej maksimum.
  2. Wysoka dotkliwośćCzęstość: SporadycznaTurboZużycie turbosprężarki przy wysokim przebieguSporadycznie: turbosprężarka o zmiennej geometrii w 1.8/2.2 DI-D jest wymieniana jako słaby punkt przy wysokim przebiegu, a gwizd i spadek mocy to najczęstsze objawy przed awarią.
  3. Średnia dotkliwośćCzęstość: SporadycznaWtryskZanieczyszczenie wtryskiwaczy i zaworu EGR sadząSporadycznie: przy wysokim przebiegu wtryskiwacze common-rail i zawór EGR w 1.8/2.2 DI-D mogą się zanieczyścić sadzą; najczęściej wskazywane objawy to szarpanie, spadek mocy i zapalona kontrolka silnika.

Karta: ASX I 1.8/2.2 DI-DWszystkie wersje i usterki 1.8/2.2 DI-D

PSA/Ford 1.6 HDi, e-HDi, TDCi i BlueHDi (DV6) · Diesel

W ASX I
2015–2017[4]
Nazwa
1.6 DI-D 114
Usterki, które go dotyczą
2
Wskaźnik ryzyka w tym samochodzie
32
Umiarkowane ryzyko

Werdykt dla montowanej wersji

  • 1.6 HDi / e-HDi 112/115 8V (DV6C, 2010-2015)2010–2015 · 112–115 KM · DV6C, DV6CTED, 9HR

    Z ostrożnością

    Bardziej niezawodny niż 16V pod względem turbosprężarki, ale trzeba sprawdzić akcję PSA dotyczącą paska (egzemplarze od października 2010 do września 2011) oraz czy wymieniono wtryskiwacze Continental z lat 2011-2014.[7][8]

Usterki dotyczące ASX I

Tylko te, które dotyczą wersji i lat montowanych w tym samochodzie. 1.6 HDi ma łącznie 7 udokumentowanych usterek.

  1. Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteUkład ograniczania emisjiFiltr cząstek stałych z dodatkiem (cer Eolys): wyczerpany dodatek i zapchanieFAP w 1.6 HDi i BlueHDi działa z dodatkiem (cer), który wyczerpuje się po 80 000-120 000 km i trzeba go uzupełnić za około 100-120 €. Przy intensywnej jeździe miejskiej filtr się zapycha i pojawia się ostrzeżenie; zaniedbany nowy FAP kosztuje około 1500 €.Naprawa (warsztat): 100–1 500 €Pojawia się około 80 000 km
  2. Średnia dotkliwośćCzęstość: CzęsteUkład ograniczania emisjiZabrudzony zawór EGR i nieszczelności chłodnicy EGRZawór EGR w 1.6 HDi łatwo się brudzi, zwłaszcza przy jeździe miejskiej, i powoduje szarpanie oraz gaśnięcie na biegu jałowym. W 8V zawodzi też chłodnica EGR, która zużywa płyn chłodniczy bez widocznych wycieków.

Karta: ASX I 1.6 HDiWszystkie wersje i usterki 1.6 HDi

MIVEC gasolina

Najbezpieczniejsza opcja

Mitsubishi MIVEC gasolina (3A91, 4A9x, 4B1x i 4J1x) · Benzyna

W ASX I
2010–2021[2][9][10]
Nazwy
1.6 MIVEC · 2.0 MIVEC · 1.6 MIVEC 117 · 2.0 MIVEC 150
Usterki, które go dotyczą
2
Wskaźnik ryzyka w tym samochodzie
5
Niskie ryzyko

Werdykt dla montowanych wersji

  • 1.6 MIVEC 117 (4A92, 2010-2019)2010–2019 · 117 KM · 4A92

    Kupić

    Auto.cz poleca benzynowego Lancera i ocenia 1.6 jako niezawodny; udokumentowane słabe punkty są drobne (długi rozruch na zimno z powodu przestawiacza oraz, w ASX, sporadyczne przypadki zużycia lub utraty oleju według Gebrauchtwagenberater). Warto sprawdzić rozruch na zimno i obejrzeć poziom oleju.[1][2]

  • 2.0 MIVEC 150 (4J11, 2012-2021)2012–2021 · 150 KM · 4J11

    Kupić

    Gebrauchtwagenberater przypisuje niezawodność benzynowych silników ASX (wtrysk pośredni i brak turbo) i nie wymienia własnych usterek 2.0; skrzyni CVT, która towarzyszy mu w części samochodów, nie udało się ocenić na podstawie źródeł europejskich.[2]

Usterki dotyczące ASX I

Tylko te, które dotyczą wersji i lat montowanych w tym samochodzie. MIVEC gasolina ma łącznie 4 udokumentowane usterki.

  1. Niska dotkliwośćCzęstość: RzadkaSmarowanieWysokie zużycie oleju i wyciek przy kolektorze dolotowym w 1.6 MIVECGebrauchtwagenberater odnotowuje sporadyczne przypadki wysokiego zużycia oleju i utraty oleju w okolicy kolektora dolotowego w 1.6 MIVEC (4A92) w ASX, choć uważa, że liczba incydentów wydaje się do opanowania.
  2. Niska dotkliwośćCzęstość: RzadkaRozrządZablokowany przestawiacz MIVEC i trudny rozruch na zimno w 1.6 (4A92)W Lancerze 1.6 MIVEC (4A92) klienci skarżyli się na długie rozruchy na zimno: według Auto.cz przestawiacz MIVEC mógł zawisnąć w pozycji pośredniej i przepuszczać spaliny do cylindrów. To znana usterka, którą wskazuje ten test auta używanego.

Karta: ASX I MIVEC gasolinaWszystkie wersje i usterki MIVEC gasolina

Awarie Mitsubishi ASX I poza silnikiem

Zawieszenie, hamulce, opony, elektronika i reszta auta. Dotyczą z dowolnym silnikiem.

Co wykrywa przegląd techniczny w Mitsubishi ASX I

Oficjalne dane holenderskiego przeglądu technicznego (APK): 4325 przeglądów 1734 samochodów zarejestrowanych w latach 2010–2022, porównanych z samochodami w tym samym wieku.

  • Zawieszenie i osie· wlicza się do oceny

    Usterki w 2,9% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 4,1%.

    Mniej usterek niż średnia
  • Hamulce· wlicza się do oceny

    Usterki w 3,7% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 4,3%.

    Na poziomie średniej
  • Układ kierowniczy· wlicza się do oceny

    Usterki w 8% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 1,6%.

    Znacznie więcej usterek niż średnia
  • Reflektory i światła· wlicza się do oceny

    Usterki w 12,7% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 16,2%.

    Mniej usterek niż średnia
  • Rdza i nadwozie· wlicza się do oceny

    Usterki w 0% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 0,3%.

    Mniej usterek niż średnia
  • Wydech i emisje

    Usterki w 1,1% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 1,9%.

    Mniej usterek niż średnia
  • Wycieki płynów

    Usterki w 0,4% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 2,5%.

    Mniej usterek niż średnia
  • Szyby, wycieraczki i lusterka

    Usterki w 5,2% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 4,1%.

    Na poziomie średniej
  • Opony i koła· zależy przede wszystkim od konserwacji

    Usterki w 14,3% przeglądów; u samochodów w tym wieku – 16,1%.

    Na poziomie średniej

Przegląd mierzy zużycie i usterki widoczne podczas okresowej kontroli, a nie awarie silnika ani elektroniki. Źródło: RDW Open Data (domena publiczna). Jak to liczymy · opendata.rdw.nl

Lista kontrolna zakupu używanego Mitsubishi ASX I

Sprawdź w ogłoszeniu lub dokumentach, jaki silnik ma auto, i przejrzyj jego sekcję. Każdy punkt pochodzi z udokumentowanej awarii; możesz je odhaczać w trakcie sprawdzania.

Jeśli ma 1.8/2.2 DI-D (2010–2015)

Jeśli ma 1.6 HDi (2015–2017)

Jeśli ma MIVEC gasolina (2010–2021)

Części eksploatacyjne do Mitsubishi ASX I

Hamulce, wycieraczki, filtr kabinowy i akumulator, wyszukane dla tego modelu. Dokładny numer katalogowy zależy od silnika i rocznika: potwierdź go numerem rejestracyjnym lub numerem VIN.

Linki afiliacyjne: jeśli kupisz w tych sklepach, MotorFiable może otrzymać prowizję bez dodatkowych kosztów dla ciebie. Przed zamówieniem sprawdź zgodność po numerze rejestracyjnym lub numerze VIN. Linki afiliacyjne

Kupujesz Mitsubishi ASX I?

Skontaktujemy Cię z partnerem tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę w formularzu.

Masz Mitsubishi ASX I? Napisz nam, jakie awarie miałeś, przy jakim przebiegu i ile zapłaciłeś. Zgłoś swoją awarię.

Najczęstsze pytania

Czy Mitsubishi ASX I jest niezawodny?

Udokumentowaliśmy 3 silniki w Mitsubishi ASX I; 1.8/2.2 DI-D ma usterki o wysokiej lub krytycznej dotkliwości. Najbezpieczniejszą opcją jest MIVEC gasolina, z werdyktem „Kupić”. Poza silnikiem ASX był objęty wieloma akcjami przywoławczymi (hamulec postojowy, układ wydechowy, klapa bagażnika, zamki, wycieraczki, przekaźnik sterownika oraz oprogramowanie systemów wspomagania jazdy), prawie wszystkimi o charakterze prewencyjnym. Według ADAC (2022, wszystkie przyczyny) liczba awarii spada z około 11 na 1000 pojazdów w egzemplarzach zarejestrowanych w latach 2014-2015 do poniżej 2,5 w tych z lat 2018-2020.

Który silnik Mitsubishi ASX I jest najbardziej niezawodny?

Wśród 3 silniki, które opisaliśmy, najbezpieczniejszą opcją jest MIVEC gasolina, z werdyktem „Kupić”. Auto.cz poleca benzynowego Lancera i ocenia 1.6 jako niezawodny; udokumentowane słabe punkty są drobne (długi rozruch na zimno z powodu przestawiacza oraz, w ASX, sporadyczne przypadki zużycia lub utraty oleju według Gebrauchtwagenberater). Warto sprawdzić rozruch na zimno i obejrzeć poziom oleju.[1][2]

Jakie problemy ma Mitsubishi ASX I poza silnikiem?

Poza silnikiem ASX był objęty wieloma akcjami przywoławczymi (hamulec postojowy, układ wydechowy, klapa bagażnika, zamki, wycieraczki, przekaźnik sterownika oraz oprogramowanie systemów wspomagania jazdy), prawie wszystkimi o charakterze prewencyjnym. Według ADAC (2022, wszystkie przyczyny) liczba awarii spada z około 11 na 1000 pojazdów w egzemplarzach zarejestrowanych w latach 2014-2015 do poniżej 2,5 w tych z lat 2018-2020. Najważniejsze udokumentowane awarie to: korozja osi hamulca postojowego i awaria automatycznej regulacji tylnych zacisków (hamulce, krytyczna dotkliwość), pęknięcie spawu między tylnym tłumikiem a końcówką rury wydechowej (nadwozie i wnętrze, wysoka dotkliwość), awaria mechanizmu zamykania drzwi przy wysokich temperaturach (nadwozie i wnętrze, wysoka dotkliwość) i przegrzewanie się przekaźnika zasilania sterownika silnika (układ elektryczny, wysoka dotkliwość).[2][3]

Jakie awarie ma Mitsubishi ASX I?

Najważniejsze pod względem powagi i częstości, w opisanych przez nas silnikach, to: zapchanie filtra cząstek stałych i rozcieńczenie oleju (1.8/2.2 DI-D, wysoka dotkliwość), zużycie turbosprężarki przy wysokim przebiegu (1.8/2.2 DI-D, wysoka dotkliwość), filtr cząstek stałych z dodatkiem (cer Eolys): wyczerpany dodatek i zapchanie (1.6 HDi, średnia dotkliwość), zabrudzony zawór EGR i nieszczelności chłodnicy EGR (1.6 HDi, średnia dotkliwość) i zanieczyszczenie wtryskiwaczy i zaworu EGR sadzą (1.8/2.2 DI-D, średnia dotkliwość).

Który rocznik Mitsubishi ASX I najlepiej kupić?

Według naszej oceny rocznikowej najlepsze są 2023, 2022 i 2021 (8,3/10); najgorzej oceniony to 2015 (6,6/10). Ocena każdego rocznika uwzględnia tylko silniki sprzedawane w tym roku i awarie dotykające tych egzemplarzy: wejdź w dany rocznik, aby zobaczyć, co się zmienia.

Czy Mitsubishi ASX I ma akcje przywoławcze?

Tak: mamy udokumentowane kampanie dla Mitsubishi ASX I: 20, np. safety Gate SR/01583/25: pęknięcia końcówki rury przy króćcu tłumika (2025). Sprawdź po numerze VIN w autoryzowanym serwisie, czy twoja została wykonana.

Źródła

Każda informacja na tej stronie prowadzi do swojego źródła. Jeśli znajdziesz błąd, daj nam znać.

  1. Ojetý Mitsubishi Lancer (CY, CX): Když lancer, tak benzin!Auto.cz · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 20 lipca 2017 · sprawdzono 8 października 2026 · po innym języku
  2. Mitsubishi ASX – Typische Probleme & KrankheitenGebrauchtwagenberater · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 11 stycznia 2023 · sprawdzono 8 października 2026 · po niemiecku
  3. Reliability of the Mitsubishi ASX (estadística de averías ADAC)car-recalls.eu (datos ADAC) · Badanie niezawodności · opublikowano 16 lutego 2024 · sprawdzono 5 października 2026 · po angielsku
  4. Mitsubishi ASXWikipedia (inglés) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po angielsku
  5. Mitsubishi ASXWikipedia (francés) · Inne źródło · sprawdzono 27 września 2026 · po francusku
  6. Mitsubishi ASX 220 DI-D, diésel de 150 CV con cambio automáticoMotorpasión · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 27 czerwca 2013 · sprawdzono 27 września 2026 · po hiszpański
  7. Fiabilité Citroën Peugeot. Le bloc 1.6 HDi 8 soupapes est-il fiable ? (1.6 HDi 112/115)L'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 23 marca 2015 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  8. Essai, avis et fiabilité des 1.6 HDI 112 chFiches-Auto.fr · Prasa motoryzacyjna · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  9. Allgemeine Daten zum Mitsubishi ASX 2.0 Top 4WD CVT-Automatik (09/19 - 10/21)ADAC Autokatalog · Dokumentacja techniczna · sprawdzono 8 października 2026 · po niemiecku
  10. Mitsubishi ASX - WikipediaWikipedia (de) · Inne źródło · sprawdzono 29 października 2026 · po niemiecku
  11. Plan d'entretien 308 (T9) Diesel 1.6 BlueHDi 100 S&S BVM5Peugeot (documento alojado en forum-peugeot.com) · Producent · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku
  12. El filtro de partículas en motores diéselMidcar · Dokumentacja techniczna · opublikowano 18 października 2020 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
  13. Cómo funciona el filtro de partículas de PSACarbon Cleaner · Inne źródło · opublikowano 13 lutego 2020 · sprawdzono 26 września 2026 · po hiszpański
  14. Fiabilité Citroën Peugeot. Le bloc 1.6 HDi 8 soupapes est-il fiable ?L'argus · Prasa motoryzacyjna · opublikowano 23 marca 2015 · sprawdzono 26 września 2026 · po francusku