Naar de inhoud springen
MotorFiable

Peugeot-auto'sCode T9

Problemen van de Peugeot 308 II (2013–2021)

Alle 5 motoren en 1 versnellingsbak van de Peugeot 308 II die we hebben gedocumenteerd, hebben storingen van hoge of kritieke ernst: de 1.2 PureTech, de 1.5 BlueHDi, de 1.6 HDi, de 1.6 THP, de 2.0 BlueHDi en de EAT6/EAT8-bak. De veiligste keuze is de 1.6 HDi in de uitvoering 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016), met het oordeel «Kopen».[1][2]

Buiten de motor: Buiten de motor heeft de Peugeot 308 II geen bekende ernstige gebreken: de vakpers wijst vooral op een lek in de condensor van de airconditioning, een kraak in de achteras van exemplaren gebouwd tot 2016 en softwarestoringen van het multimediasysteem, allemaal tegen een redelijke reparatieprijs.[3]

Peugeot 308 II (2013–2021)
Foto: A.BourgeoisP · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons. Referentiebeeld van deze generatie.
02468105,1op 10

Cijfer van de Peugeot 308 II: redelijke betrouwbaarheid

Alleen berekend met 29 gedocumenteerde storingen en hun bronnen: de ernstigste en meest frequente storingen wegen zwaarder. Hoe het wordt berekend

  • Motor3,4Van 0,4 tot 5,5 afhankelijk van de motor
  • Versnellingsbak8,1Handgeschakeld: zonder storingen · EAT6/EAT8: 6,2
  • Vering7,92 storingen en APK-gegevens
  • Remmen7,3Alleen APK-keuring: 1,1 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
  • Banden en wielen10,0Geen gedocumenteerde storingen
  • Besturing7,91 storing en APK-gegevens
  • Elektrisch systeem10,0Geen gedocumenteerde storingen
  • Koplampen en verlichting6,3Alleen APK-keuring: 1,5 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
  • Elektronica en multimedia9,31 storing
  • Klimaatregeling8,61 storing
  • Carrosserie en interieur8,41 storing en APK-gegevens
  • Airbags en veiligheid10,0Geen gedocumenteerde storingen

Plaats 78 van 93 onder de compacte auto's met solide onderbouwing. Ranglijst bekijken

De zwakke punten van de Peugeot 308 II

  1. 1Kritieke ernst: Degradatie van de distributieriem in het oliebadMotor 1.2 PureTech · reparatie € 400–€ 800
  2. 2Kritieke ernst: Verlies van remondersteuning door schade aan de vacuümpompMotor 1.2 PureTech
  3. 3Kritieke ernst: Slijtage en breuk van de 7 mm ketting tussen de nokkenassenMotor 1.5 BlueHDi · reparatie € 730–€ 820
  4. 4Hoge ernst: Overmatig oliegebruik door koolaanslag op de zuigerveren of defecte olieafscheiderMotor 1.2 PureTech
  5. 5Hoge ernst: Breuk en voortijdige slijtage van de distributieriemMotor 1.6 HDi

Gedocumenteerde motoren, van meest naar minst risico

Het eerste label is de ernstigste storing die die motor in deze auto treft; het tweede is ons oordeel over de versies die erin zitten. De risico-index van elke motor wordt alleen berekend met de storingen die deze auto treffen (hoe we dit berekenen). We tonen alleen motoren die we met bronnen hebben gedocumenteerd: staat de jouwe er niet bij, dan hebben we hem nog niet geanalyseerd. Alle motoren bekijken

Bekijk wat je moet controleren voor je koopt

Buiten de motor

5 terugroepacties en campagnes gedocumenteerd, de laatste: Controle van de bevestigingsbouten van de draagarm. Bekijk de campagnes van de Peugeot 308 II

57 bronnenHoe we werken

PSA / Stellantis 1.2 PureTech (EB2) · Benzine

Bij de 308 II
2013–2021[4][5][6]
Benamingen
1.2 PureTech 110 · 1.2 PureTech 130
Storingen die hem treffen
4 · allemaal met hoge of kritieke ernst
Risico-index bij deze auto
96
Zeer hoog risico

Oordeel over de versies die hij gebruikt

  • 1.2 PureTech turbo 110 en 130 pk Euro 6.1 (EB2DT, EB2DTS, 2013-2018)2013–2018 · 110–130 pk · EB2DT, EB2DTS, HNZ, HNY

    Met voorzichtigheid

    Combineert de drie gedocumenteerde problemen (riem, vacuümpomp van de rem en oliegebruik door koolaanslag op de zuigerveren) en veel exemplaren zijn al voorbij de 10 jaar dekking van Stellantis. Alleen kopen met een gefactureerde vervangen riem, uitgevoerde acties en een normaal oliegebruik.[7][8][9][10]

  • 1.2 PureTech turbo 100-155 pk Euro 6.2/6.3/6d (2018-2022)2018–2022 · 100–155 pk · EB2DT, EB2DTS, EB2ADTD, EB2ADTX

    Met voorzichtigheid

    Heeft de riem van vóór juni 2022 en kan oliegebruik krijgen door de afscheider; daar staat tegenover dat bijna alle exemplaren nog binnen de 10 jaar of 180.000 km dekking van Stellantis vallen als het onderhoud gedocumenteerd is.[9][10][11]

Storingen die de 308 II treffen

Alleen die welke de versies en jaren treffen die deze auto had. De 1.2 PureTech heeft in totaal 7 gedocumenteerde storingen.

  1. Kritieke ernstFrequentie: Zeer frequentDistributieDegradatie van de distributieriem in het oliebadDe riem in het oliebad van de 1.2 PureTech (2012-2025) kan opzwellen en deeltjes loslaten die de aanzuiging van de oliepomp verstoppen; zonder smering kan de motor kapotgaan. Stellantis dekt hem tot 10 jaar of 180.000 km en vraagt om hem elke 100.000 km of 6 jaar te vervangen.Reparatie (garage): € 400–€ 800
  2. Kritieke ernstFrequentie: Zeer frequentSmeringVerlies van remondersteuning door schade aan de vacuümpompBij de 1.2 PureTech-turbo's gebouwd tussen 2013 en 2018 kunnen resten van de riem de vacuümpomp beschadigen die de rembekrachtiger voedt en de remondersteuning verminderen. Er waren twee gratis terugroepacties (2020 en 2022); controleer of ze zijn uitgevoerd.
  3. Hoge ernstFrequentie: Zeer frequentSmeringOvermatig oliegebruik door koolaanslag op de zuigerveren of defecte olieafscheiderDe 1.2 PureTech-turbo's van 2014 tot 2023 kunnen te veel olie verbruiken: die van 2014-2018 door koolaanslag die de zuigerveren blokkeert en die van 2018-2023 door een defecte olieafscheider. Stellantis beschouwt meer dan 0,3 l per 1.000 km als abnormaal en neemt het op in zijn dekking.
  4. Hoge ernstFrequentie: Af en toeOntstekingBreuk van de bougies van de 1.2 PureTech turbo van 130 pkBij de 1.2 PureTech/e-THP turbo van 130 pk kunnen de originele bougies breken; als een stukje in de cilinder valt, kan dat de motor beschadigen. Autojournal noemt een terugroepactie uit 2015 om ze bij de 308 II te vervangen.

Pagina van de 308 II 1.2 PureTechAlle versies en storingen van de 1.2 PureTech

PSA/Stellantis 1.5 BlueHDi (DV5) · Diesel

Bij de 308 II
2017–2021[12][13]
Benamingen
1.5 BlueHDi 100 · 1.5 BlueHDi 130
Storingen die hem treffen
3 · 2 met hoge of kritieke ernst
Risico-index bij deze auto
77
Zeer hoog risico

Oordeel over de versie die hij gebruikt

  • 1.5 BlueHDi 75-130 met 7 mm ketting (oktober 2017 - januari 2023)2017–2023 · 75–130 pk · DV5RC, DV5RD, DV5RE, DV5RCE, DV5RCF, DV5RUC

    Met voorzichtigheid

    Te koop als de kettingactie is uitgevoerd en het onderhoud is gedocumenteerd met de vereiste olie, want daarvan hangt de dekking van Stellantis van 10 jaar of 240.000 km af, die vereist dat je de aanbevelingen van het merk volgt en facturen overlegt.[14][15][16]

Storingen die de 308 II treffen

Alleen die welke de versies en jaren treffen die deze auto had. De 1.5 BlueHDi heeft in totaal 5 gedocumenteerde storingen.

  1. Kritieke ernstFrequentie: Zeer frequentDistributieSlijtage en breuk van de 7 mm ketting tussen de nokkenassenBij 1.5 BlueHDi-motoren gebouwd tussen oktober 2017 en januari 2023 kan de 7 mm ketting die de nokkenassen verbindt, rekken en breken, met ernstige motorschade tot gevolg. Stellantis heeft ze teruggeroepen en dekt het defect 10 jaar of 240.000 km.Reparatie (garage): € 730–€ 820
  2. Gemiddelde ernstFrequentie: Zeer frequentUitlaatemissiesStoring van de AdBlue-tank en -pomp1.5 BlueHDi-motoren gebouwd tot augustus 2020 kunnen storingen krijgen in de pompmodule van de AdBlue-tank, met een aftelling naar «niet meer starten». Meestal wordt de hele tank vervangen en Stellantis draagt tot 8 jaar bij in de kosten.Reparatie: € 1.000–€ 1.500
  3. Hoge ernstFrequentie: Af en toeInspuitingVastlopen van de hogedrukpomp en het inspuitsysteemSommige 1.5 BlueHDi-motoren uit de eerste jaren hebben last gehad van het vastlopen van de Bosch-hogedrukpomp, met schokken of een afslaande motor op de weg, soms al vóór 50.000 km. Bij de reparatie moet het hele inspuitsysteem en de dieseltank worden vervangen.

Pagina van de 308 II 1.5 BlueHDiAlle versies en storingen van de 1.5 BlueHDi

1.6 HDi

Veiligste keuze

PSA/Ford 1.6 HDi, e-HDi, TDCi en BlueHDi (DV6) · Diesel

Bij de 308 II
2013–2018[17][18][19][20]
Benamingen
1.6 HDi 92 · 1.6 e-HDi 115 · 1.6 BlueHDi 100 · 1.6 BlueHDi 120
Storingen die hem treffen
5 · 1 met hoge of kritieke ernst
Risico-index bij deze auto
63
Hoog risico

Oordeel over de versies die hij gebruikt

  • 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016)2009–2016 · 92–95 pk · DV6D, DV6DTED, 9HP

    Kopen

    Volgens de getuigenissen die Fiches-Auto verzamelt, is de 92 pk duidelijk betrouwbaarder dan de andere vermogens; met correct onderhoud en de riem op tijd zijn er geen specifieke ernstige storingen gedocumenteerd.[1][2]

  • 1.6 HDi / e-HDi 112/115 8V (DV6C, 2010-2015)2010–2015 · 112–115 pk · DV6C, DV6CTED, 9HR

    Met voorzichtigheid

    Betrouwbaarder dan de 16V wat de turbo betreft, maar controleer de actie van PSA op de riem (exemplaren van oktober 2010 tot september 2011) en of de Continental-injectoren van 2011-2014 zijn vervangen.[21][22]

  • 1.6 BlueHDi 75/100/120 (DV6FE / DV6FD / DV6FC, 2013-2019)2013–2019 · 75–120 pk · DV6FC, DV6FD, DV6FE, DV6FCTED, DV6FDTED

    Met voorzichtigheid

    De mechanica is afgeleid van de 8V, maar het AdBlue-systeem is de belangrijkste bron van storingen; controleer dat er geen uitstootwaarschuwingen zijn en of de auto onder de verlengde garantie van Stellantis valt.[23][24][25]

Storingen die de 308 II treffen

Alleen die welke de versies en jaren treffen die deze auto had. De 1.6 HDi heeft in totaal 7 gedocumenteerde storingen.

  1. Hoge ernstFrequentie: Zeer frequentDistributieBreuk en voortijdige slijtage van de distributieriemBij de 1.6 HDi/e-HDi 112/115 met 8 kleppen gebouwd tussen oktober 2010 en september 2011 kon de riem breken en de auto laten stilvallen. PSA dekte de reparatie en verving in 2014 preventief riem en krukastandwiel bij exemplaren boven 120.000 km.
  2. Gemiddelde ernstFrequentie: Zeer frequentUitlaatemissiesStoring van de AdBlue-tank en -pomp (1.6 BlueHDi)De 1.6 BlueHDi (2013-2019) hebben het gebrek aan de AdBlue-tank van de Stellantis-diesels: er verschijnt een uitstootwaarschuwing met aftelling tot de auto niet meer start. Het vervangen van de tank, met geïntegreerde pomp, kost in Spanje meer dan 1.000 €, maar er is een verlengde garantie tot 8 jaar.Reparatie: € 1.000–€ 1.200
  3. Gemiddelde ernstFrequentie: VaakInspuitingSchokken en inspuitstoringen bij de 1.6 e-HDi 112/115 (Continental-injectoren)De 1.6 HDi/e-HDi van 112 en 115 pk gebouwd tussen eind 2011 en februari 2014 kunnen schokken geven en het motorlampje laten branden door een intern elektrisch gebrek van hun Continental-injectoren. PSA dekte de vervanging afhankelijk van leeftijd en kilometerstand.
  4. Gemiddelde ernstFrequentie: VaakUitlaatemissiesRoetfilter met additief (ceriumadditief Eolys): uitgeput additief en verstoppingHet FAP van de 1.6 HDi en BlueHDi werkt met een additief (cerium) dat na 80.000-120.000 km opraakt en voor ongeveer 100-120 € moet worden bijgevuld (prijs in Spanje). Bij veel stadsgebruik raakt het filter verstopt en verschijnt de waarschuwing; als je het laat zitten, kost een nieuw FAP ongeveer 1.500 €.Reparatie (garage): € 100–€ 1.500Verschijnt rond 80.000 km
  5. Gemiddelde ernstFrequentie: VaakUitlaatemissiesVuile EGR-klep en lekkage van de EGR-koelerDe EGR-klep van de 1.6 HDi raakt gemakkelijk vervuild, vooral bij stadsgebruik, en veroorzaakt schokken en afslaan bij stationair toerental. Bij de 8V faalt ook de EGR-koeler, die koelvloeistof verbruikt zonder zichtbare lekken.

Pagina van de 308 II 1.6 HDiAlle versies en storingen van de 1.6 HDi

PSA/BMW 1.6 THP en 1.6 VTi (familia Prince, EP6) · Benzine

Bij de 308 II
2013–2021[26]
Benamingen
1.6 THP 155 · 1.6 THP 165 · 308 GTi 250 · 308 GTi 270
Storingen die hem treffen
4 · 1 met hoge of kritieke ernst
Risico-index bij deze auto
48
Matig risico

Oordeel over de versies die hij gebruikt

  • 1.6 THP middenvermogen (EP6DT/EP6DTS/EP6CDT, N14/N18; 140-190 pk)2006–2018 · 140–190 pk · EP6DT, EP6DTS, EP6CDT, N14, N18

    Met voorzichtigheid

    Reëel risico op rekken van de distributieketting en spanner bij exemplaren van vóór 2012, te controleren door de koude motor af te luisteren en de onderhoudshistorie na te gaan; daarnaast olieverbruik en storingen aan de hogedrukpomp, die in de hele turbofamilie zijn gedocumenteerd.[27][28][29]

  • 1.6 THP hoge prestaties (EP6CDXD/EP6FDTR/EP6CDTR, John Cooper Works N14/N18; 200-270 pk)2007–2018 · 200–270 pk · EP6CDXD, EP6FDTR, EP6CDTR, N14, N18

    Met voorzichtigheid

    Deelt met de rest van de turbofamilie het kettingrisico bij exemplaren van vóór 2012, het olieverbruik en de storingen aan de hogedrukpomp; omdat het de versies met het hoogste vermogen zijn, worden eventuele koel- of smeringsgebreken thermisch zwaarder belast.[27][28][30]

Storingen die de 308 II treffen

Alleen die welke de versies en jaren treffen die deze auto had. De 1.6 THP heeft in totaal 5 gedocumenteerde storingen.

  1. Hoge ernstFrequentie: VaakKoelingKwetsbaarheid van de waterpomp en de warmtewisselaarJa: zowel de atmosferische 1.6 VTi als de turbo 1.6 THP delen volgens fiches-auto.fr een waterpomp en een warmtewisselaar die als kwetsbaar worden beschreven; in de ernstigste gevallen heeft de resulterende oververhitting de cilinderkop beschadigd.
  2. Gemiddelde ernstFrequentie: VaakInspuitingDefect aan de hoge-drukbrandstofpomp (HPFP) bij de turboversiesDe hogedrukpomp die de directe inspuiting van de turboversies (THP) voedt, kan uitvallen. MINI, dat hetzelfde blok in de Cooper S monteert, verlengde in 2010 de garantie op dit onderdeel tot 10 jaar of 192.000 km voor de modellen 2007-2009 in de VS, zonder dat een terugroepactie nodig was.
  3. Gemiddelde ernstFrequentie: VaakSmeringOlieverbruik bij de turboversiesJa: olieverbruik tussen twee beurten is een van de gebreken die de Franse vakpers herhaaldelijk koppelt aan de turboversies van de 1.6 THP, gebruikt door Peugeot, Citroën en MINI. Wij hebben niet gevonden dat PSA of BMW hiervoor een specifieke actie of verlengde garantie heeft erkend.
  4. Gemiddelde ernstFrequentie: Af en toeOntstekingBougies en ontstekingsspoelen die snel slijten bij de 1.6 THPBij de 1.6 THP turbo is er een merkbare minderheid van eigenaren die bougies en spoelen eerder dan verwacht vervangen: fiches-auto.fr noemt ontstekingsmeldingen bij 12% van de meningen over de THP van 200 pk. Het veroorzaakt schokken en het motorcontrolelampje.

Pagina van de 308 II 1.6 THPAlle versies en storingen van de 1.6 THP

PSA 2.0 BlueHDi (DW10FC/DW10FD) · Diesel

Bij de 308 II
2015–2019[31][32]
Benaming
2.0 BlueHDi 180 GT
Storingen die hem treffen
4 · 2 met hoge of kritieke ernst
Risico-index bij deze auto
45
Matig risico

Oordeel over de versie die hij gebruikt

  • 2.0 BlueHDi 177/180 (DW10FC/DW10FD, 2013-2021)2013–2021 · 177–180 pk · DW10FC, DW10FD

    Met voorzichtigheid

    In concrete steekproeven voor dit vermogensniveau (23 meningen uit het algemene dossier van de 2.0 en 14 getuigenissen over de Opel Grandland X) komen turbo, roetfilter, EGR en injectoren maar zeer weinig voor; AdBlue is naar verhouding opnieuw het probleem dat het vaakst terugkomt.[33][34]

Storingen die de 308 II treffen

  1. Gemiddelde ernstFrequentie: Zeer frequentUitlaatemissiesStoring van de AdBlue-tank en -pomp (SCR)Bij de 2.0 BlueHDi kan de AdBlue-tank kristalliseren of uitvallen en een waarschuwing met aftelling tonen tot de motor niet meer start. Het is de meest genoemde storing van deze motor: Stellantis compenseert de eigenaars van diesels gebouwd tot augustus 2020, zonder definitieve oplossing.Reparatie: € 1.000–€ 1.500
  2. Hoge ernstFrequentie: Af en toeUitlaatemissiesVerstopt roetfilter (FAP) bij korte rittenHet roetfilter met additief van de 2.0 BlueHDi kan verstopt raken als de auto vooral korte ritten maakt en niet de temperatuur bereikt die nodig is om te regenereren. Het is een gedocumenteerde storing bij actuele modellen zoals de Opel Grandland, zij het met minder gevallen dan bij de generaties van de 2.0 HDi van vóór 2013.
  3. Hoge ernstFrequentie: Af en toeInspuitingSlijtage van injectoren en hogedrukpompDe injectoren en de hogedrukpomp van de 2.0 BlueHDi staan tussen de gedocumenteerde storingen, al gaat het in een minderheid van de verzamelde gevallen, vergeleken met AdBlue of het roetfilter. Wanneer de pomp uitvalt, kunnen metaalspanen het hele circuit vervuilen en de reparatie sterk duurder maken.
  4. Gemiddelde ernstFrequentie: Af en toeUitlaatemissiesVerstopte EGR-klep door verkolingDe EGR-klep van de 2.0 BlueHDi kan vervuilen met roet en vast gaan zitten, met schokken en noodloop als gevolg. Specialisten leggen het grootste risico bij de eerdere versies van 120 en 136/138 pk zonder AdBlue; bij 150-180 pk zijn de gedocumenteerde gevallen in de minderheid.Reparatie (garage): € 200–€ 350

Pagina van de 308 II 2.0 BlueHDiAlle versies en storingen van de 2.0 BlueHDi

PSA/Stellantis EAT6 en EAT8 (Aisin, convertidor de par)

Bij de 308 II
2014–2021[35][36]
Benamingen
1.2 PureTech 130 EAT6 · 1.6 THP 225 EAT8 · 2.0 BlueHDi 180 EAT8
Storingen die hem treffen
3 · 1 met hoge of kritieke ernst
Risico-index bij deze auto
38
Matig risico

Oordeel over de versies die hij gebruikt

  • EAT6 (AT6-III / AM6-III, vanaf 2014)sinds 2014 · AT6-III, AWF6F25, AM6-III, AWF6F45

    Met voorzichtigheid

    Heeft hetzelfde zwakke punt in ventielhuis en magneetventielen als de EAT8, met schokken en aarzelingen die bij meerdere modellen gedocumenteerd zijn; het is verstandig de onderhoudshistorie te controleren en vóór de aankoop een koude proefrit te maken.[36][37][38]

  • EAT8 (AWF8F45, vanaf 2017)sinds 2017 · AWF8F45

    Met voorzichtigheid

    Dit is vandaag de meest verbreide versie, met hetzelfde gedocumenteerde patroon van schokken en aarzelingen — soms te verhelpen met een software-update — en, in een minderheid van de gevallen, vroegtijdige defecten waarbij de bak vervangen moet worden; het is verstandig de historie na te gaan en de auto zowel koud als warm te testen.[37][39][40]

Storingen die de 308 II treffen

  1. Hoge ernstFrequentie: Af en toeElektronicaDefect aan het ventielhuis met stilvallen of vervanging van de bakJa, maar in een minderheid van de gevallen: er zijn defecten aan het ventielhuis van de EAT6/EAT8 gedocumenteerd met noodprogramma, en meerdere eigenaren moesten de hele bak vervangen na zeer weinig kilometers — in één geval al bij ongeveer 4.200 km.Reparatie: € 2.000–€ 9.000
  2. Gemiddelde ernstFrequentie: VaakAandrijvingSchokken en aarzelingen bij het schakelen, vooral bij een koude bakJa: meerdere eigenaren van modellen met EAT6/EAT8 beschrijven schokken of aarzelingen bij het schakelen, vaker bij een koude bak. Meestal komt het door de druk of de kalibratie van het ventielhuis, en de dealer verhelpt het vaak — niet altijd volledig — met een software-update van de regeleenheid.Reparatie (garage): € 1.000–€ 2.000
  3. Gemiddelde ernstFrequentie: VaakSmeringBakolie die als «levenslang» wordt aangeduid maar preventief ververst moet wordenDe fabrikant neemt geen geplande olieverversing van de EAT6/EAT8 op in het officiële onderhoud, maar meerdere specialisten raden aan de olie elke 60.000-80.000 km te vernieuwen: ze veroudert door hitte en kilometers ook al wordt ze als eeuwig verkocht, en verouderde vloeistof werkt de schokken uit de gerelateerde storing in de hand.Reparatie (garage): € 150–€ 400

Pagina van de 308 II Versnellingsbak EAT6/EAT8Alle versies en storingen van de EAT6/EAT8

Storingen van de Peugeot 308 II buiten de motor

Ophanging, remmen, banden, elektronica en de rest van de auto. Ze komen bij elke motor voor.

Wat de APK bij de Peugeot 308 II vindt

Officiële APK-gegevens uit Nederland: 2.253 keuringen van 1.050 auto's die zijn ingeschreven tussen 2014 en 2020, vergeleken met die van auto's van dezelfde leeftijd.

  • Vering en assen· telt mee in de score

    Gebreken bij 2,1% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 2,6%.

    Gemiddeld
  • Remmen· telt mee in de score

    Gebreken bij 3,4% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 3,1%.

    Gemiddeld
  • Besturing· telt mee in de score

    Gebreken bij 1,2% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 1,1%.

    Gemiddeld
  • Koplampen en verlichting· telt mee in de score

    Gebreken bij 19% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 12,6%.

    Meer gebreken dan gemiddeld
  • Roest en carrosserie· telt mee in de score

    Gebreken bij 0% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 0,2%.

    Gemiddeld
  • Uitlaat en emissies

    Gebreken bij 3,7% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 1,2%.

    Veel meer gebreken dan gemiddeld
  • Vloeistoflekkages

    Gebreken bij 2,5% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 1,2%.

    Meer gebreken dan gemiddeld
  • Ruiten, ruitenwissers en spiegels

    Gebreken bij 3,6% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 3,7%.

    Gemiddeld
  • Banden en wielen· hangt vooral af van het onderhoud

    Gebreken bij 16,9% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 15,5%.

    Gemiddeld

De APK meet de slijtage en de gebreken die bij een periodieke controle zichtbaar zijn, niet de storingen van motor of elektronica. Bron: RDW Open Data (publiek domein). Hoe we dit berekenen · opendata.rdw.nl

Checklist voor de aankoop van een gebruikte Peugeot 308 II

Kijk in de advertentie of in de papieren welke motor de auto heeft en loop het bijbehorende blok door. Elk punt komt voort uit een gedocumenteerde storing; je kunt ze afvinken terwijl je controleert.

Als hij de 1.2 PureTech heeft (2013–2021)

Als hij de 1.5 BlueHDi heeft (2017–2021)

Als hij de 1.6 HDi heeft (2013–2018)

Als hij de 1.6 THP heeft (2013–2021)

Als hij de 2.0 BlueHDi heeft (2015–2019)

Als hij de EAT6/EAT8-bak heeft (2014–2021)

Slijtageonderdelen voor de Peugeot 308 II

Remmen, ruitenwissers, interieurfilter en accu, gezocht voor dit model. Het exacte onderdeelnummer hangt af van de motor en het bouwjaar: bevestig het met het kenteken of het chassisnummer.

Affiliatelinks: als je in deze winkels koopt, kan MotorFiable een commissie ontvangen zonder extra kosten voor jou. Controleer de compatibiliteit met het kenteken of het chassisnummer voordat je bestelt. Affiliatelinks

Ga je een Peugeot 308 II kopen?

We brengen je alleen met een partner in contact als je in het formulier toestemming geeft.

Heb je een Peugeot 308 II? Vertel ons welke storingen je hebt gehad, bij hoeveel kilometer en hoeveel je betaalde. Meld je storing.

Veelgestelde vragen

Is de Peugeot 308 II betrouwbaar?

Alle 5 motoren en 1 versnellingsbak van de Peugeot 308 II die we hebben gedocumenteerd, hebben storingen van hoge of kritieke ernst: de 1.2 PureTech, de 1.5 BlueHDi, de 1.6 HDi, de 1.6 THP, de 2.0 BlueHDi en de EAT6/EAT8-bak. De veiligste keuze is de 1.6 HDi in de uitvoering 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016), met het oordeel «Kopen». Buiten de motor heeft de Peugeot 308 II geen bekende ernstige gebreken: de vakpers wijst vooral op een lek in de condensor van de airconditioning, een kraak in de achteras van exemplaren gebouwd tot 2016 en softwarestoringen van het multimediasysteem, allemaal tegen een redelijke reparatieprijs.

Welke motor van de Peugeot 308 II is het betrouwbaarst?

Van de 5 motoren en 1 versnellingsbak die we hebben gedocumenteerd, de veiligste keuze is de 1.6 HDi in de uitvoering 1.6 HDi / e-HDi 92/95 8V (DV6D, 2009-2016), met het oordeel «Kopen». Volgens de getuigenissen die Fiches-Auto verzamelt, is de 92 pk duidelijk betrouwbaarder dan de andere vermogens; met correct onderhoud en de riem op tijd zijn er geen specifieke ernstige storingen gedocumenteerd.[1][2]

Welke problemen heeft de Peugeot 308 II naast de motor?

Buiten de motor heeft de Peugeot 308 II geen bekende ernstige gebreken: de vakpers wijst vooral op een lek in de condensor van de airconditioning, een kraak in de achteras van exemplaren gebouwd tot 2016 en softwarestoringen van het multimediasysteem, allemaal tegen een redelijke reparatieprijs. De belangrijkste gedocumenteerde storingen zijn: stuuracties: verminderde elektrische bekrachtiging en stuurstang (productie 2015) (besturing, kritieke ernst), lek in de condensor van de airconditioning (klimaatregeling, gemiddelde ernst), kraak in de achteras (vering, gemiddelde ernst) en terugroepacties voor gebroken ophangingsonderdelen en bouten van de draagarm (productie 2013-2015) (vering, hoge ernst).[3]

Welke storingen heeft de Peugeot 308 II?

De belangrijkste qua ernst en frequentie, bij de motoren die we hebben gedocumenteerd, zijn: degradatie van de distributieriem in het oliebad (1.2 PureTech, kritieke ernst), verlies van remondersteuning door schade aan de vacuümpomp (1.2 PureTech, kritieke ernst), slijtage en breuk van de 7 mm ketting tussen de nokkenassen (1.5 BlueHDi, kritieke ernst), overmatig oliegebruik door koolaanslag op de zuigerveren of defecte olieafscheider (1.2 PureTech, hoge ernst) en breuk en voortijdige slijtage van de distributieriem (1.6 HDi, hoge ernst).

Wat is het beste bouwjaar van de Peugeot 308 II om te kopen?

Volgens ons cijfer per jaar zijn 2018 en 2017 de beste (5,5/10); het slechtst scoort 2014 (4,9/10). Het cijfer van elk jaar telt alleen de motoren die in dat jaar werden verkocht en de storingen die die exemplaren treffen: open elk jaar om te zien wat er verandert.

Heeft de Peugeot 308 II terugroepacties?

Ja: we hebben 5 campagnes van de Peugeot 308 II gedocumenteerd, zoals controle van de bevestigingsbouten van de draagarm (2017). Controleer met het chassisnummer bij de officiële werkplaats of die bij jouw auto al is uitgevoerd.

Bronnen

Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.

  1. Fiabilité 1.6 HDIFiches-Auto.fr · Autotijdschriften · gepubliceerd 22 april 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  2. Essai, avis et fiabilité des 1.6 HDI 92 chFiches-Auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  3. Peugeot 308 : les pannes les plus fréquentes selon les générationsL'Auto-Journal · Autotijdschriften · gepubliceerd 21 augustus 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  4. El Grupo PSA llama a revisión a más de 31.000 coches en España por un posible fallo en el servofrenoMotorpasión · Autotijdschriften · gepubliceerd 26 november 2020 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  5. 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autotijdschriften · gepubliceerd 27 maart 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  6. Moteur EBWikipédia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  7. Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Officiële instantie · gepubliceerd november 2020 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
  8. Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 januari 2023 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  9. Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 23 juni 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  10. Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 26 mei 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  11. Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autotijdschriften · gepubliceerd 4 juni 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  12. PSA 1.5L BlueHDi: a focus on the DV5 engineSumax · Technische documentatie · gepubliceerd juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
  13. Motor 1.5 BlueHDI de Stellantis, los Peugeot afectadosAutofácil · Autotijdschriften · gepubliceerd 31 juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  14. Cobertura especial para los 1.5 BlueHDi del Grupo Stellantiscoches.net · Autotijdschriften · gepubliceerd 3 juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  15. Casse chaîne 1.5 BlueHDi. Stellantis étend sa prise en charge à 7 ans ou 180 000 kmL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 15 januari 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  16. Fiabilité moteur Stellantis 1.5 BlueHDi. Une nouvelle huile pour éviter la casseL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 14 januari 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  17. El Grupo PSA lanza la gama de motores Blue HDikm77 · Autotijdschriften · gepubliceerd 16 september 2013 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  18. Peugeot 308 2015, ahora también con el motor diésel BlueHDi de 100 CVMotor.es · Autotijdschriften · gepubliceerd 14 mei 2015 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  19. Peugeot DV6CTED engine: specifications and applicationsMyMotorList · Technische documentatie · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
  20. Motor Peugeot DV6FCTED: especificaciones y aplicacionesMyMotorList · Technische documentatie · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  21. Fiabilité Citroën Peugeot. Le bloc 1.6 HDi 8 soupapes est-il fiable ? (1.6 HDi 112/115)L'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 23 maart 2015 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  22. Essai, avis et fiabilité des 1.6 HDI 112 chFiches-Auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  23. Fiabilité 1.6 BlueHDIFiches-Auto.fr · Autotijdschriften · gepubliceerd 9 december 2021 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  24. Adblue : problèmes en pagaille ?Fiches-Auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  25. OCU y BEUC consiguen que Stellantis amplíe la garantía de los coches con AdBlueOCU · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 27 december 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  26. Peugeot 308Wikipedia (español) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Spaans
  27. Distribution : les moteurs à problèmesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · gepubliceerd april 2025 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  28. Moteurs essence qui consomment de l'huileFiches-auto.fr · Autotijdschriften · gepubliceerd april 2024 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  29. BMW Recalls Fuel Pumps. Mini Does NotMotoringFile · Autotijdschriften · gepubliceerd 27 oktober 2010 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
  30. Liste des moteurs qui ont des soucis de refroidissementFiches-auto.fr · Autotijdschriften · gepubliceerd april 2025 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  31. Peugeot 308 5p GT 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT8 (2017-2019) | Precio y ficha técnicakm77 · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Spaans
  32. Peugeot 308 GT 2.0 BlueHDI-180 vs Seat León FR 2.0 TDI-184, GTI DieselAutopista · Autotijdschriften · gepubliceerd 14 januari 2016 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Spaans
  33. Fiabilité du 2.0 HDIFiches-Auto · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  34. Fiabilité Opel Grandland X (2017-2024), pannes et témoignagesFiches-Auto · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  35. Peugeot 308 IIWikipédia (fr) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  36. Fiabilité Peugeot 308 (2013-2021), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  37. Boîte auto EAT8 Peugeot / CitroënFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  38. Fiabilité Peugeot 5008 2 (2017-2024), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  39. Fiabilité Peugeot 508 2 (2018), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  40. Fiabilité Peugeot 2008 2 (2020), pannes et témoignagesFiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
  41. 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autotijdschriften · gepubliceerd 2 augustus 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  42. ¿Qué es el separador de aceite de los motores 1.2 PureTech?Motor16 · Autotijdschriften · gepubliceerd 2 juni 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  43. Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  44. Llaman a revisión a miles de Citroën, Opel, Peugeot, DS y Fiat en España con el motor diésel 1.5 BlueHDiMotorpasión · Autotijdschriften · gepubliceerd 3 juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  45. 1.5 BlueHDi. Stellantis rappelle 930 000 véhicules et étend la couverture à 10 ansL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 3 juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  46. Peugeot 1.5 BlueHDi Engine ProblemsGT Automotive · Technische documentatie · gepubliceerd 25 september 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
  47. Motor DV5Oryx Parts · Technische documentatie · gepubliceerd 24 januari 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  48. Rappel du 1.5 BlueHDi lié à la chaîne de distributionFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  49. Stellantis amplía las compensaciones por los problemas técnicos de sus depósitos AdBlueMinisterio de Derechos Sociales, Consumo y Agenda 2030 · Officiële instantie · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  50. Compensaciones para los usuarios de vehículos Citroën, DS, Opel y Peugeot afectados por un fallo de fabricación de los depósitos AdBlue y de los vehículos PureTechConsumo Responde (Junta de Andalucía) · Officiële instantie · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  51. Moteur 1.5 BlueHDi PSA. Problème de grippage du système d'injectionL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 6 juni 2021 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  52. Plan d'entretien 308 (T9) Diesel 1.6 BlueHDi 100 S&S BVM5Peugeot (documento alojado en forum-peugeot.com) · Fabrikant · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  53. Fiabilité Citroën Peugeot. Le bloc 1.6 HDi 8 soupapes est-il fiable ?L'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 23 maart 2015 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  54. PSA 1.5-1.6-2.0 BlueHDi. Défaut du réservoir d'Adblue pris en chargeL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 6 maart 2021 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  55. El filtro de partículas en motores diéselMidcar · Technische documentatie · gepubliceerd 18 oktober 2020 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  56. Cómo funciona el filtro de partículas de PSACarbon Cleaner · Andere bron · gepubliceerd 13 februari 2020 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  57. Prince engineWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels