Toyota-auto'sCode T250
Problemen van de Toyota Avensis T25 (2003–2008)
We hebben 3 motoren van de Toyota Avensis T25 gedocumenteerd; de 2.0/2.2 D-4D heeft storingen van hoge of kritieke ernst. Geen enkele heeft het oordeel «Kopen»; de veiligste keuze is de 2.0 en 2.4 VVT-i, met het oordeel «Met voorzichtigheid».[1]
Buiten de motor: Volgens de getuigenissen die fiches-auto.fr heeft verzameld, heeft de Avensis T25 over het algemeen een goede reputatie. De meest genoemde problemen buiten de motor zijn de koppeling, de startmotor en de wiellagers; we hebben geen terugroepacties of onafhankelijke onderzoeken gevonden.[2]

Cijfer van de Toyota Avensis T25: redelijke betrouwbaarheid
Alleen berekend met 11 gedocumenteerde storingen en hun bronnen: de ernstigste en meest frequente storingen wegen zwaarder. Beperkt bewijs: gebaseerd op weinig bronnen of weinig gedocumenteerde storingen, dus hij komt niet in de ranglijsten. Weinig gedocumenteerde storingen betekent niet dat hij betrouwbaar is: hij kan gewoon weinig onderzocht zijn. Een van de motoren van deze auto heeft geen gedocumenteerde storingen in de gemonteerde versies, maar er zijn ook niet genoeg bronnen om hem betrouwbaar te noemen: hij telt niet mee in het motorcijfer. Hoe het wordt berekend
- Motor4,6Van 2,3 tot 7,0 afhankelijk van de motor
- Versnellingsbak8,61 storing
- Vering8,51 storing en APK-gegevens
- Remmen7,3Alleen APK-keuring: 1,1 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Banden en wielen10,0Geen gedocumenteerde storingen
- Besturing9,2Alleen APK-keuring: 0,3 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Elektrisch systeem8,61 storing
- Koplampen en verlichting6,8Alleen APK-keuring: 1,3 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Elektronica en multimedia10,0Geen gedocumenteerde storingen
- Klimaatregeling10,0Geen gedocumenteerde storingen
- Carrosserie en interieur8,3Alleen APK-keuring: 0,7 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
- Airbags en veiligheid10,0Geen gedocumenteerde storingen
De zwakke punten van de Toyota Avensis T25
- 1Kritieke ernst: Kromgetrokken koppakking en olieverbruik bij de 2.2 D-4DMotor 2.0/2.2 D-4D
- 2Gemiddelde ernst: EGR-klep verstopt door roetMotor 2.0/2.2 D-4D
- 3Gemiddelde ernst: Slijtage en uitval van de injectorenMotor 2.0/2.2 D-4D
- 4Gemiddelde ernst: Verstopping van het D-CAT-roetfilterMotor 2.0/2.2 D-4D
- 5Gemiddelde ernst: Hoog olieverbruik door slijtage van de zuigerverenMotor 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
Gedocumenteerde motoren, van meest naar minst risico
- 2.0/2.2 D-4D2005–2008 · 126 D-4D · 150 D-4D · 177 D-4D D-CATErnstigste storing:Kritieke ernstOordeel:Met voorzichtigheidVermijdenafhankelijk van de versie
- 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i2003–2008 · 1.6 VVT-i · 1.8 VVT-iErnstigste storing:Gemiddelde ernstOordeel:Met voorzichtigheid
- 2.0 en 2.4 VVT-i2003–2008 · 2.0 VVT-i 147Geen storingen die hem treffenOordeel:Met voorzichtigheidVeiligste keuze
Het eerste label is de ernstigste storing die die motor in deze auto treft; het tweede is ons oordeel over de versies die erin zitten. De risico-index van elke motor wordt alleen berekend met de storingen die deze auto treffen (hoe we dit berekenen). We tonen alleen motoren die we met bronnen hebben gedocumenteerd: staat de jouwe er niet bij, dan hebben we hem nog niet geanalyseerd. Alle motoren bekijken
Bekijk wat je moet controleren voor je kooptBuiten de motor
Toyota 2.0 / 2.2 D-4D (1AD-FTV, 2AD-FTV, 2AD-FHV) · Diesel
- Benamingen
- 126 D-4D · 150 D-4D · 177 D-4D D-CAT
- Storingen die hem treffen
- 4 · 1 met hoge of kritieke ernst
Oordeel over de versies die hij gebruikt
2.0 D-4D (1AD-FTV, 116-126 pk, 2005-2018)2005–2018 · 116–126 pk · 1AD-FTV
Met voorzichtigheidEr zijn gedocumenteerde storingen van de EGR-klep en de injectoren die even vaak voorkomen als bij de 2.2, maar de gevallen van koppakking en olieverdunning zijn in de geraadpleegde bronnen verhoudingsgewijs veel minder talrijk; controleer vóór aankoop de voorgeschiedenis van EGR en injectoren.[2][5]
2.2 D-4D (2AD-FTV, 136-150 pk, 2005-2015)2005–2015 · 136–150 pk · 2AD-FTV
VermijdenMeerdere generaties en verschillende modellen (Avensis, RAV4, Auris, Corolla Verso, Verso) documenteren herhaaldelijk koppakking, olieverbruik of olieverdunning, EGR en injectoren bij dit 2,2-literblok; laat het vóór aankoop volledig door een gespecialiseerde werkplaats controleren.[2][5][6][7][8][9][10]
2.2 D-4D D-CAT (2AD-FHV, 174-177 pk, 2005-2015)2005–2015 · 174–177 pk · 2AD-FHV
VermijdenDit is de versie die de bronnen het meest consistent beschrijven als de meest problematische van het hele dieselaanbod van deze modellen, met storingen aan koppakking, EGR, injectoren en een volgelopen D-CAT-filter, gedocumenteerd bij vrijwel alle auto's waarin hij zat.[5][6][9]
Storingen die de Avensis T25 treffen
- Kritieke ernstFrequentie: Zeer frequentCilinderkop en blokKromgetrokken koppakking en olieverbruik bij de 2.2 D-4DJa: het 2,2-literblok (2AD-FTV en 2AD-FHV D-CAT) kent veel gedocumenteerde gevallen van een kromgetrokken koppakking en olieverbruik of olieverdunning in de Avensis, de RAV4, de Auris, de Corolla Verso en de Verso, met reparaties waarbij soms de motor vervangen moet worden.Verschijnt rond 40.000 km
- Gemiddelde ernstFrequentie: Zeer frequentUitlaatemissiesEGR-klep verstopt door roetJa: de EGR-klep raakt in de hele 1AD/2AD D-4D-familie zeer vaak verstopt door roet, vooral bij stadsgebruik en korte ritten, en veroorzaakt meestal vermogensverlies of een brandend motorstoringslampje.Verschijnt rond 45.000 km
- Gemiddelde ernstFrequentie: VaakInspuitingSlijtage en uitval van de injectorenJa: de common-rail-injectoren falen in deze familie vaak, met gedocumenteerde gevallen vanaf 30.000 km en reparaties van € 800 (één injector) tot € 1.900 (meerdere) volgens de geraadpleegde eigenaren.Verschijnt rond 30.000 km
- Gemiddelde ernstFrequentie: VaakUitlaatemissiesVerstopping van het D-CAT-roetfilterJa: het D-CAT-roetfilter, en dat van de latere versies zonder dat label, raakt vol met roet als de auto niet genoeg over de weg rijdt, met een brandend roetfilterlampje en geforceerde regeneraties van ongeveer € 180 bij de werkplaats.
Pagina van de Avensis T25 2.0/2.2 D-4DAlle versies en storingen van de 2.0/2.2 D-4D
Toyota 1.4 / 1.6 / 1.8 VVT-i (familia ZZ: 4ZZ-FE, 3ZZ-FE, 1ZZ-FE) · Benzine
- Benamingen
- 1.6 VVT-i · 1.8 VVT-i
- Storingen die hem treffen
- 4
Oordeel over de versies die hij gebruikt
1.8 VVT-i 125-135 pk (1ZZ-FE, 1.794 cc)2000–2009 · 125–135 pk · 1ZZ-FE
Met voorzichtigheidHet is de versie met de meeste gedocumenteerde gevallen van olieverbruik (ongeveer 13-19 % van de getuigenissen over de Avensis en de Corolla Verso met deze motor) en concentreert ook de gevallen van de waterpomp; controleer de oliehistorie en de staat van de koeling voordat je koopt.[2][9]
1.6 VVT-i 109-110 pk (3ZZ-FE, 1.598 cc)2002–2009 · 109–110 pk · 3ZZ-FE
Met voorzichtigheidFiches-auto.fr documenteert «hoog» olieverbruik onder de getuigenissen over de Corolla 1.6 VVT-i, waaronder een geval van defecte zuigerveren dat een motorreparatie van 5.000 € bij 110.000 km noodzakelijk maakte; controleer de oliehistorie voordat je koopt.[11]
Storingen die de Avensis T25 treffen
- Gemiddelde ernstFrequentie: VaakSmeringHoog olieverbruik door slijtage van de zuigerverenJa: een deel van de exemplaren van de 1.8 VVT-i (1ZZ-FE) en, in mindere mate, van de 1.6 (3ZZ-FE) verbruikt meer olie dan normaal door slijtage van de zuigerveren. De meeste gedocumenteerde gevallen worden opgelost door het peil in de gaten te houden en bij te vullen, maar minstens één geval eindigde in een motorreparatie.
- Gemiddelde ernstFrequentie: Af en toeKoelingLek of vroegtijdig defect van de waterpompJa, bij een minderheid van de exemplaren van de 1.6 en vooral van de 1.8 VVT-i: de waterpomp kan koelvloeistof gaan lekken of eerder slijten dan verwacht, in een gedocumenteerd geval al bij 50.000 km. Het is een reparatie met matige kosten, geen defect dat veilig rijden belemmert als het op tijd wordt ontdekt.Verschijnt rond 50.000 km
- Lage ernstFrequentie: Af en toeElektronicaDefecten aan de luchtmassameter en de lambdasondeBij een minderheid van de Corolla, Avensis en Corolla Verso met deze motor geven de luchtmassameter (massaluchtsensor) of de lambdasonde foute waarden en laten ze het motorstoringslampje branden; het is een relatief eenvoudige reparatie en brengt de motor niet in gevaar.
- Lage ernstFrequentie: Af en toeKoppelingVroegtijdige slijtage van de koppeling bij de handgeschakelde versnellingsbakBij een minderheid van de Corolla, Avensis en Corolla Verso met deze motor en handgeschakelde bak documenteren eigenaren een eerder dan verwacht vervangen koppeling, in een geval al bij 49.000-53.000 km; de bronnen beschrijven geen andere oorzaak dan de normale slijtage van de koppelingsplaat.Reparatie (garage): € 1.300–€ 1.700Verschijnt rond 49.000 km
Pagina van de Avensis T25 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-iAlle versies en storingen van de 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
2.0 en 2.4 VVT-i
Veiligste keuzeToyota 2.0 / 2.4 VVT-i (familia AZ: 1AZ-FE, 1AZ-FSE D-4 en 2AZ-FE) · Benzine
- Benaming
- 2.0 VVT-i 147
- Storingen die hem treffen
- 0
Oordeel over de versie die hij gebruikt
2.0 D-4 directe inspuiting (1AZ-FSE)2001–2008 · 147 pk · 1AZ-FSE
Met voorzichtigheidWe hebben geen betrouwbare bron gevonden die storingen van het D-4-systeem documenteert; op fiches-auto.fr heeft de Avensis 2.0 VVTi van 147 pk slechts 8 getuigenissen, zonder motorschade.[1]
Storingen die de Avensis T25 treffen
Geen van de gedocumenteerde storingen van de 2.0 en 2.4 VVT-i treft de versies en jaren die de Avensis T25 had.
Pagina van de Avensis T25 2.0 en 2.4 VVT-iAlle versies en storingen van de 2.0 en 2.4 VVT-i
Storingen van de Toyota Avensis T25 buiten de motor
Ophanging, remmen, banden, elektronica en de rest van de auto. Ze komen bij elke motor voor.
Wat de APK bij de Toyota Avensis T25 vindt
Officiële APK-gegevens uit Nederland: 1.939 keuringen van 750 auto's die zijn ingeschreven tussen 2003 en 2007, vergeleken met die van auto's van dezelfde leeftijd.
- Minder gebreken dan gemiddeld
Vering en assen· telt mee in de score
Gebreken bij 6,1% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 10,5%.
- Gemiddeld
Remmen· telt mee in de score
Gebreken bij 14% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 13%.
- Minder gebreken dan gemiddeld
Besturing· telt mee in de score
Gebreken bij 1,1% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 4,3%.
- Meer gebreken dan gemiddeld
Koplampen en verlichting· telt mee in de score
Gebreken bij 36,9% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 28,9%.
- Minder gebreken dan gemiddeld
Roest en carrosserie· telt mee in de score
Gebreken bij 1,1% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 1,9%.
- Gemiddeld
Uitlaat en emissies
Gebreken bij 5,3% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 6,2%.
- Minder gebreken dan gemiddeld
Vloeistoflekkages
Gebreken bij 4,3% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 12,8%.
- Gemiddeld
Ruiten, ruitenwissers en spiegels
Gebreken bij 7% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 6,4%.
- Gemiddeld
Banden en wielen· hangt vooral af van het onderhoud
Gebreken bij 17,8% van de keuringen; bij auto's van die leeftijd 17,5%.
De APK meet de slijtage en de gebreken die bij een periodieke controle zichtbaar zijn, niet de storingen van motor of elektronica. Bron: RDW Open Data (publiek domein). Hoe we dit berekenen · opendata.rdw.nl
Checklist voor de aankoop van een gebruikte Toyota Avensis T25
Kijk in de advertentie of in de papieren welke motor de auto heeft en loop het bijbehorende blok door. Elk punt komt voort uit een gedocumenteerde storing; je kunt ze afvinken terwijl je controleert.
Als hij de 2.0/2.2 D-4D heeft (2005–2008)
Kromgetrokken koppakking en olieverbruik bij de 2.2 D-4D
Kritieke ernstEGR-klep verstopt door roet
Gemiddelde ernstSlijtage en uitval van de injectoren
Gemiddelde ernstVerstopping van het D-CAT-roetfilter
Gemiddelde ernstAls hij de 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i heeft (2003–2008)
Slijtageonderdelen voor de Toyota Avensis T25
Remmen, ruitenwissers, interieurfilter en accu, gezocht voor dit model. Het exacte onderdeelnummer hangt af van de motor en het bouwjaar: bevestig het met het kenteken of het chassisnummer.
Remblokken
Remschijven
Ruitenwissers
Interieurfilter
Batterij
Affiliatelinks: als je in deze winkels koopt, kan MotorFiable een commissie ontvangen zonder extra kosten voor jou. Controleer de compatibiliteit met het kenteken of het chassisnummer voordat je bestelt. Affiliatelinks
Ga je een Toyota Avensis T25 kopen?
We brengen je alleen met een partner in contact als je in het formulier toestemming geeft.
Heb je een Toyota Avensis T25? Vertel ons welke storingen je hebt gehad, bij hoeveel kilometer en hoeveel je betaalde. Meld je storing.
Veelgestelde vragen
Is de Toyota Avensis T25 betrouwbaar?
We hebben 3 motoren van de Toyota Avensis T25 gedocumenteerd; de 2.0/2.2 D-4D heeft storingen van hoge of kritieke ernst. Geen enkele heeft het oordeel «Kopen»; de veiligste keuze is de 2.0 en 2.4 VVT-i, met het oordeel «Met voorzichtigheid». Volgens de getuigenissen die fiches-auto.fr heeft verzameld, heeft de Avensis T25 over het algemeen een goede reputatie. De meest genoemde problemen buiten de motor zijn de koppeling, de startmotor en de wiellagers; we hebben geen terugroepacties of onafhankelijke onderzoeken gevonden.
Welke motor van de Toyota Avensis T25 is het betrouwbaarst?
Van de 3 motoren die we hebben gedocumenteerd, geen enkele heeft het oordeel «Kopen»; de veiligste keuze is de 2.0 en 2.4 VVT-i, met het oordeel «Met voorzichtigheid». We hebben geen betrouwbare bron gevonden die storingen van het D-4-systeem documenteert; op fiches-auto.fr heeft de Avensis 2.0 VVTi van 147 pk slechts 8 getuigenissen, zonder motorschade.[1]
Welke problemen heeft de Toyota Avensis T25 naast de motor?
Volgens de getuigenissen die fiches-auto.fr heeft verzameld, heeft de Avensis T25 over het algemeen een goede reputatie. De meest genoemde problemen buiten de motor zijn de koppeling, de startmotor en de wiellagers; we hebben geen terugroepacties of onafhankelijke onderzoeken gevonden. De belangrijkste gedocumenteerde storingen zijn: voortijdige slijtage van de koppeling van de Toyota Avensis T25 (versnellingsbak en koppeling, gemiddelde ernst), versleten wiellagers bij de Toyota Avensis T25 (vering, gemiddelde ernst) en defecte startmotor bij de Toyota Avensis T25 (elektrisch systeem, gemiddelde ernst).[2]
Welke storingen heeft de Toyota Avensis T25?
De belangrijkste qua ernst en frequentie, bij de motoren die we hebben gedocumenteerd, zijn: kromgetrokken koppakking en olieverbruik bij de 2.2 D-4D (2.0/2.2 D-4D, kritieke ernst), EGR-klep verstopt door roet (2.0/2.2 D-4D, gemiddelde ernst), slijtage en uitval van de injectoren (2.0/2.2 D-4D, gemiddelde ernst), verstopping van het D-CAT-roetfilter (2.0/2.2 D-4D, gemiddelde ernst) en hoog olieverbruik door slijtage van de zuigerveren (1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i, gemiddelde ernst).
Wat is het beste bouwjaar van de Toyota Avensis T25 om te kopen?
Volgens ons cijfer per jaar zijn 2004 en 2003 de beste (7,2/10); het slechtst scoort 2005 (6,0/10). Het cijfer van elk jaar telt alleen de motoren die in dat jaar werden verkocht en de storingen die die exemplaren treffen: open elk jaar om te zien wat er verandert.
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Test / Avis Toyota Avensis 2.0 VVTi 147 ch (2003-2009)fiches-auto.fr · Andere bron · geraadpleegd 5 oktober 2026 · in het Frans
- Toyota Avensis 2003-2009: pannes et problèmes (370 témoignages)fiches-auto.fr · Andere bron · geraadpleegd 5 oktober 2026 · in het Frans
- Toyota AvensisWikipedia · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- Toyota AvensisWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Duits
- Toyota Auris (2007-2012) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Toyota Avensis (2008-2018) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Toyota RAV4 (2006-2012) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Toyota RAV4 (2013-2019) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Toyota Corolla Verso : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Toyota Verso : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Toyota Corolla (2002-2007) : fiabilité, pannes et rappelsFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Toyota AZ engineWikipedia · Andere bron · geraadpleegd 5 oktober 2026 · in het Engels