Naar de inhoud springen
MotorFiable

Volkswagen Sharan II (2010–2022)

Problemen met de Volkswagen Sharan uit 2012

De Volkswagen Sharan uit 2012 werd verkocht met 3 motoren die we hebben gedocumenteerd: de 1.2 en 1.4 TSI, de 2.0 TSI / TFSI en de 2.0 TDI. Allemaal hebben ze ernstige storingen die de exemplaren van dat jaar treffen. De veiligste keuze is de 2.0 TDI (oordeel «Kopen»). Buiten de motor zijn er 4 gedocumenteerde storingen die exemplaren van 2012 treffen, zoals takata-frontairbag: de gasgenerator kan bij het ontplooien versplinteren.

Volkswagen Sharan II (2010–2022)
Foto: Tokumeigakarinoaoshima · CC0 · Wikimedia Commons. Referentiebeeld van deze generatie.
02468104,9op 10

Score van de Volkswagen Sharan uit 2012: lage betrouwbaarheid

Alleen berekend met 19 gedocumenteerde storingen en hun bronnen: de ernstigste en meest frequente storingen wegen zwaarder. Hoe het wordt berekend

  • Motor3,9Van 1,6 tot 5,5 afhankelijk van de motor
  • Versnellingsbak10,0Geen gedocumenteerde storingen
  • Vering7,41 storing en APK-gegevens
  • Remmen8,61 storing en APK-gegevens
  • Banden en wielen10,0Geen gedocumenteerde storingen
  • Besturing9,3Alleen APK-keuring: 0,3 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
  • Elektrisch systeem10,0Geen gedocumenteerde storingen
  • Koplampen en verlichting7,7Alleen APK-keuring: 0,9 keer de normale gebreken voor hun leeftijd
  • Elektronica en multimedia10,0Geen gedocumenteerde storingen
  • Klimaatregeling10,0Geen gedocumenteerde storingen
  • Carrosserie en interieur6,61 storing en APK-gegevens
  • Airbags en veiligheid7,11 storing

Wat verandert er ten opzichte van de Volkswagen Sharan uit 2011

  • Treft hem niet meer: startmotor die ingeschakeld kan blijven en oververhit kan raken met brandgevaar (rest van de auto)
  • Gaat hem treffen: lek in de waterpomp en de thermostaathuizing (EA211) (1.2 en 1.4 TSI) en storing van de wastegate-actuator van de turbo (1.2 en 1.4 TSI)

14 bronnenHoe we werken

1.2 en 1.4 TSI-motor in de Volkswagen Sharan uit 2012

Benamingen: 1.4 TSI 150 CV · 1.4 TSI 150 CV DSG

  • 1.4 TSI twincharger 140-185 pk (EA111, BMY/BLG/CAVD/CAVE…, 2006-2012)

    140–185 pk · BMY, BLG, CAVB, CAVC, CAVD, CAVE, CAVF, CAVG

    Voegt het risico van de ketting toe aan dat van gebroken zuigers, dat zonder demontage van de motor niet helemaal valt uit te sluiten. Alleen zinvol met een volledige historie en een reeds uitgevoerde reparatie met herziene onderdelen.[2][3][4]

    Vermijden
  • 1.4 TSI 122-150 pk (EA211, incl. ACT/COD; CMBA, CXSA, CZCA, CHPA, CPTA, CZDA, CZEA…, vanaf 2012)

    122–150 pk · CMBA, CXSA, CZCA, CPVA, CHPA, CPTA, CZDA, CZEA

    Zonder de ketting en de problematische zuigers van de EA111. Zijn meest voorkomende storing is het lek van de waterpomp, dat zonder gevolgen te repareren is als het op tijd wordt ontdekt.[5][6]

    Kopen

Storingen die de exemplaren van 2012 treffen

De Volkswagen Sharan II 1.2 en 1.4 TSI: al zijn storingen en wat je controleert

2.0 TSI / TFSI-motor in de Volkswagen Sharan uit 2012

Benamingen: 2.0 TSI 200 CV · 2.0 TSI 220 CV

  • 2.0 TSI/TFSI Gen 1, zonder Valvelift (2008-2012, 170-220 pk)

    170–207 pk · CAWA, CCZC, CCZD, CCTA, CBFA, CAWB, CGMA, CPSA, CCZB

    Dit is de lichting met de meeste klachten over oliegebruik van eigenaren zelf en iets meer slijtage van ketting en spanner dan de volgende. Te koop als er een onderhoudshistorie is en, nog beter, een recente oliegebruikstest.[7][8][9][10]

    Met voorzichtigheid
  • 2.0 TSI/TFSI Gen 2/3, met Valvelift en alleen directe inspuiting (2012-2016, 180-230 pk)

    180–224 pk · CAEA, CDNB, CAEB, CDNC, CESA, CHHB, CULC, CNCD

    Het oliegebruik verbetert ten opzichte van de vorige generatie volgens de verzamelde gegevens van eigenaren, maar koolaanslag op de kleppen en koelvloeistoflekkages bij de thermostaathuizing zijn punten om te controleren.[7][8][10]

    Met voorzichtigheid

Storingen die de exemplaren van 2012 treffen

De Volkswagen Sharan II 2.0 TSI / TFSI: al zijn storingen en wat je controleert

2.0 TDI-motor in de Volkswagen Sharan uit 2012

Benamingen: 2.0 TDI 115 CV · 2.0 TDI 140 CV · 2.0 TDI 170 CV · 2.0 TDI 177 CV · 2.0 TDI 150 CV · 2.0 TDI 184 CV

  • 2.0 TDI common rail EA189 (2008-2015)

    84–177 pk · CBDC, CFFD, CAAC, CBAB, CFFB, CFHC, CFHD, CAGA, CJCA, CBAC, CAHA, CBBB, CFGB, CFGC, CGLC

    Koopwaardig als de emissie-update is uitgevoerd en, bij exemplaren van 2009-2011, de actie voor de dieselleidingen, en als er geen symptomen van EGR, roetfilter of turbo zijn. Caradisiac vindt het moeilijk de 2.0 TDI van de Audi A4 uit deze periode aan te bevelen vanwege de betrouwbaarheidsproblemen.[11][12][13]

    Met voorzichtigheid
  • 2.0 TDI EA288 (vanaf 2012)

    110–240 pk · CRBC, CUNA, CUPA, CRLB, CRMB, DFEA, DFEB, DFFA, DFGA, DDAA, DFCA, CUAA

    Caradisiac kiest hem als de beste diesel van de Audi A3 van de derde generatie. Het meest genoemde defect is het koelvloeistofverlies door lekken van de waterpomp, dat voor de aankoop makkelijk te controleren is.[14]

    Kopen

Storingen die de exemplaren van 2012 treffen

De Volkswagen Sharan II 2.0 TDI: al zijn storingen en wat je controleert

Storingen buiten de motor bij de Volkswagen Sharan uit 2012

Ga je een Volkswagen Sharan uit 2012 kopen?

We brengen je alleen met een partner in contact als je in het formulier toestemming geeft.

Veelgestelde vragen

Is de Volkswagen Sharan uit 2012 betrouwbaar?

De Volkswagen Sharan uit 2012 werd verkocht met 3 motoren die we hebben gedocumenteerd: de 1.2 en 1.4 TSI, de 2.0 TSI / TFSI en de 2.0 TDI. Allemaal hebben ze ernstige storingen die de exemplaren van dat jaar treffen. De veiligste keuze is de 2.0 TDI (oordeel «Kopen»). Buiten de motor zijn er 4 gedocumenteerde storingen die exemplaren van 2012 treffen, zoals takata-frontairbag: de gasgenerator kan bij het ontplooien versplinteren.

Is de Volkswagen Sharan uit 2012 beter dan die uit 2011?

Onze score gaat van 4,9 in 2011 naar 4,9 in 2012. Treft hem niet meer: startmotor die ingeschakeld kan blijven en oververhit kan raken met brandgevaar (rest van de auto). Gaat hem treffen: lek in de waterpomp en de thermostaathuizing (EA211) (1.2 en 1.4 TSI) en storing van de wastegate-actuator van de turbo (1.2 en 1.4 TSI).

Wat is het beste jaar van de Volkswagen Sharan?

Volgens onze score is het beste 2020 (7,2/10). Het jaar met de slechtste score is 2011 (4,9/10). De score van elk jaar telt alleen de motoren die dat jaar werden verkocht en de storingen die die exemplaren treffen.

Welke storingen heeft de Volkswagen Sharan uit 2012?

De belangrijkste gedocumenteerde voor exemplaren van 2012 zijn: rek van de distributieketting en storing van de spanner (EA111) (1.2 en 1.4 TSI, kritieke ernst), gebroken zuigers en olieverbruik bij de 1.4 TSI twincharger (1.2 en 1.4 TSI, kritieke ernst), slijtage van de distributieketting en de spanner (2.0 TSI / TFSI, kritieke ernst), takata-frontairbag: de gasgenerator kan bij het ontplooien versplinteren (airbags en veiligheid, kritieke ernst) en hoog oliegebruik (2.0 TSI / TFSI, hoge ernst).

Heb je een Volkswagen Sharan uit 2012? Vertel ons welke storingen je hebt gehad en bij hoeveel kilometer. Meld je storing.

Bronnen

Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.

  1. VW Sharan II - WikipediaWikipedia · Andere bron · geraadpleegd 29 oktober 2026 · in het Duits
  2. Probleme und Schwachstellen beim 1.2 TSI, 1.4 TSI (EA111)Gebrauchtwagenberater · Andere bron · gepubliceerd 1 september 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
  3. Volkswagen CAVD 1.4 Litre TSI Engine ProblemsGrant Walker (taller, Australia) · Andere bron · gepubliceerd 28 juni 2018 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
  4. Bulletin – Volkswagen 1.4 Piston FailureSouthside Cylinder Heads (taller, Australia) · Andere bron · gepubliceerd 6 december 2017 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
  5. VW EA211: Typische Probleme und HaltbarkeitGebrauchtwagenberater · Andere bron · gepubliceerd 26 augustus 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
  6. VW Golf 7: Probleme, Mängel & Schwachstellencarwiki.de · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
  7. Fiabilité Volkswagen (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Betrouwbaarheidsonderzoek · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  8. Fiabilité Audi (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Betrouwbaarheidsonderzoek · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  9. Témoignages fiabilité Volkswagenfiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  10. Témoignages fiabilité Audifiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  11. Información sobre el motor EA189Volkswagen España · Fabrikant · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
  12. Maxi-fiche fiabilité - Audi A4 (2007-2015) : belle, mais capricieuseCaradisiac · Autotijdschriften · gepubliceerd 1 april 2023 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
  13. Used Skoda Yeti reviewAuto Express · Autotijdschriften · gepubliceerd 15 juni 2016 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
  14. Fiabilité de l'Audi A3 (3e génération) : la maxi-fiche occasion de CaradisiacCaradisiac · Autotijdschriften · gepubliceerd 19 december 2018 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans