1.0 PureTech vs 1.2 TCe: welke motor is betrouwbaarder?
Volgens onze risico-index heeft de 1.2 TCe minder risico dan de 1.0 PureTech: 54/100 tegenover 59/100 (beide hoog risico). De 1.0 PureTech heeft 2 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Overmatig oliegebruik door de zuigerveren»; de 1.2 TCe heeft 2 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Overmatig oliegebruik en motorbreuk».
De index (0–100) weegt de ernst en de frequentie van de drie ernstigste gedocumenteerde storingen. Hoe het wordt berekend
Is de 1.0 PureTech betrouwbaar?
Het is een eenvoudige atmosferische driecilinder, maar met twee gedocumenteerde zwakke punten: een oliegebruik door de zuigerveren dat Stellantis erkent voor de hele productie (2012-2016) en de distributieriem in olie die hij met de 1.2 deelt. Alleen aan te raden met een volledige onderhoudshistorie, een verbruikstest en een gecontroleerde riem.[1][2][3][4]
Bekijk de 3 storingen van de 1.0 PureTechIs de 1.2 TCe betrouwbaar?
Alleen met voorbehoud: de 1.2 TCe en 1.2 DIG-T die tussen 2012 en medio 2016 zijn gebouwd, kunnen veel olie verbranden door slecht afdichtende zuigerveren, met risico op schade aan de kleppen, een uitgerekte ketting of een kapotte motor. Renault en Nissan pakten het aan met technische notes en hulp per geval, zonder terugroepactie; de latere productie bevat de correctie.[5][6][7][8][9]
Bekijk de 2 storingen van de 1.2 TCeVergelijking naast elkaar
| Gegeven | 1.0 PureTech | 1.2 TCe |
|---|---|---|
| Technische fiche | ||
| Type | Motor | Motor |
| Brandstof | Benzine | Benzine |
| Cilinderinhoud | 999 cm³ | 1.197 cm³ |
| Distributie | Distributieriem in oliebad | Ketting |
| Vermogen | 68 pk | 100–130 pk |
| Productie | 2012–2016[2][3][10][11] | 2012–2018[5][6][9][12][13] |
| Betrouwbaarheid | ||
| Risico-index (wat is dat) | 59Hoog risico | 54Hoog risico |
| Gedocumenteerde storingen | 3 | 2 |
| Met hoge of kritieke ernst | 2 | 2 |
| Ergste ernst | Kritieke ernst | Kritieke ernst |
| Belangrijkste storingen |
|
|
| Duurste gedocumenteerde reparatie | tot € 1.200Degradatie van de distributieriem in olieGepubliceerd bedrag[14][15] | tot € 10.000Overmatig oliegebruik en motorbreukGepubliceerd bedrag[5][6][16][17] |
| Welke uitvoeringen kopen | ||
| KopenAanbevolen versies | Geen | |
| Met voorzichtigheidVersies met voorzichtigheid | ||
| VermijdenTe vermijden versies | Geen | Geen |
Ernst van elke storing: groen, laag; oranje, gemiddeld; rood, hoog; donkerrood, kritiek. Hoe we ze beoordelen
Auto's waarin elk zit
Andere vergelijkingen
Met de 1.0 PureTech
- 1.0 PureTech vs 1.2 PureTech
- 1.0 PureTech vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.0 PureTech vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.0 PureTech vs 1.0 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 1.3 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.6 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.0 PureTech vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.0 PureTech vs BMW B38 / B37
- 1.0 PureTech vs BMW B48 / B38
- 1.0 PureTech vs BMW B58
- 1.0 PureTech vs BMW M54
- 1.0 PureTech vs BMW N13
- 1.0 PureTech vs BMW N20
- 1.0 PureTech vs BMW N43/N46
- 1.0 PureTech vs BMW N52 / N53
- 1.0 PureTech vs BMW N54/N55
- 1.0 PureTech vs BMW N62 / N63
- 1.0 PureTech vs 1.2 8v Fire
- 1.0 PureTech vs 1.4 T-Jet
- 1.0 PureTech vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.0 PureTech vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.0 PureTech vs 1.5 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.0 PureTech vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.0 PureTech vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.0 PureTech vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.0 PureTech vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.0 PureTech vs Honda IMA híbrido
- 1.0 PureTech vs 1.0 T-GDI
- 1.0 PureTech vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.0 PureTech vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.0 PureTech vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.0 PureTech vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.0 PureTech vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.0 PureTech vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.0 PureTech vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.0 PureTech vs MZR gasolina
- 1.0 PureTech vs Skyactiv-G
- 1.0 PureTech vs M111
- 1.0 PureTech vs M112 / M113
- 1.0 PureTech vs M264/M254
- 1.0 PureTech vs M260
- 1.0 PureTech vs M271
- 1.0 PureTech vs M272/M273
- 1.0 PureTech vs M270/M274
- 1.0 PureTech vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.0 PureTech vs MIVEC gasolina
- 1.0 PureTech vs Mitsubishi PHEV
- 1.0 PureTech vs 1.6 DIG-T
- 1.0 PureTech vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.0 PureTech vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.0 PureTech vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.0 PureTech vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.0 PureTech vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.0 PureTech vs 1.4 Turbo
- 1.0 PureTech vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.0 PureTech vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.0 PureTech vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.0 PureTech vs 1.4/1.6 VTi
- 1.0 PureTech vs 1.6 THP
- 1.0 PureTech vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 1.0 PureTech vs 0.9 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.0 PureTech vs 1.0 TCe / SCe
- 1.0 PureTech vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.0 PureTech vs 1.8 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.2 16v
- 1.0 PureTech vs E-Tech Híbrido
- 1.0 PureTech vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.0 PureTech vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.0 PureTech vs Rover K-Series
- 1.0 PureTech vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.0 PureTech vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.0 PureTech vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.0 PureTech vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.0 PureTech vs 1.0 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.2 Turbo
- 1.0 PureTech vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.5 Hybrid
- 1.0 PureTech vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.8 Hybrid
- 1.0 PureTech vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.0 PureTech vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.0 PureTech vs Drive-E gasolina
- 1.0 PureTech vs 1.0 MPI
- 1.0 PureTech vs 1.2 12V
- 1.0 PureTech vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.0 PureTech vs 1.8 T 20v
- 1.0 PureTech vs 2.0 FSI
- 1.0 PureTech vs VW 2.0 TFSI EA113
Met de 1.2 TCe
- 1.2 TCe vs 1.2 PureTech
- 1.2 TCe vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.3 TCe
- 1.2 TCe vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 TCe vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 TCe vs BMW B38 / B37
- 1.2 TCe vs BMW B48 / B38
- 1.2 TCe vs BMW B58
- 1.2 TCe vs BMW M54
- 1.2 TCe vs BMW N13
- 1.2 TCe vs BMW N20
- 1.2 TCe vs BMW N43/N46
- 1.2 TCe vs BMW N52 / N53
- 1.2 TCe vs BMW N54/N55
- 1.2 TCe vs BMW N62 / N63
- 1.2 TCe vs 1.2 8v Fire
- 1.2 TCe vs 1.4 T-Jet
- 1.2 TCe vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 TCe vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 TCe vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 TCe vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 TCe vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 TCe vs Honda IMA híbrido
- 1.2 TCe vs 1.0 T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 TCe vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 TCe vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 TCe vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 TCe vs MZR gasolina
- 1.2 TCe vs Skyactiv-G
- 1.2 TCe vs M111
- 1.2 TCe vs M112 / M113
- 1.2 TCe vs M264/M254
- 1.2 TCe vs M260
- 1.2 TCe vs M271
- 1.2 TCe vs M272/M273
- 1.2 TCe vs M270/M274
- 1.2 TCe vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 TCe vs MIVEC gasolina
- 1.2 TCe vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 TCe vs 1.6 DIG-T
- 1.2 TCe vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 TCe vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 TCe vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 TCe vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 TCe vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 TCe vs 1.4 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 TCe vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 TCe vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 TCe vs 1.6 THP
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 1.2 TCe vs 0.9 TCe
- 1.2 TCe vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 TCe vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 TCe vs 1.8 TCe
- 1.2 TCe vs 1.2 16v
- 1.2 TCe vs E-Tech Híbrido
- 1.2 TCe vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.2 TCe vs Rover K-Series
- 1.2 TCe vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 TCe vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 TCe vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 TCe vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 TCe vs 1.0 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.2 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.8 Hybrid
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 TCe vs Drive-E gasolina
- 1.2 TCe vs 1.0 MPI
- 1.2 TCe vs 1.2 12V
- 1.2 TCe vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 TCe vs 1.8 T 20v
- 1.2 TCe vs 2.0 FSI
- 1.2 TCe vs VW 2.0 TFSI EA113
Vergelijk andere motoren
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Citroën, DS, Opel, Peugeot 1.2 PureTech. Nouvelle prise en charge pour la consommation d'huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 30 maart 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur EBWikipédia · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- PSA inaugure son « trois-pattes »L'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 december 2011 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteurs PureTech - Stellantis prend a minima ses responsabilitésUFC-Que Choisir · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 18 januari 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur 1.2 Renault - 400 000 voitures en dangerUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 24 mei 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Casse moteur Renault 1.2 TCe : 107 000 Renault concernéesL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 maart 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Renault 1.2 TCe et Nissan 1.2 DIG-T : des moteurs gourmands en huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 12 oktober 2016 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur 1.2 Renault - Les constructeurs minimisentUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 31 juli 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur H Renault-NissanWikipedia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Peugeot 208 5p Access 1.0 PureTech 68 (2012-2015): precio y ficha técnicakm77 · Technische documentatie · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Prueba de consumo (126): Peugeot 208 1.0-VTi 68 CVkm77 · Autotijdschriften · gepubliceerd 5 augustus 2013 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Nissan HR engineWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- H-Typrenaultfans.info · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
- 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autotijdschriften · gepubliceerd 2 augustus 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Motor ZMZ EB0 Citroën Peugeot C3 II 208 I 1.0 VTi 68 CV usado y reconstruidoFair Motors · Technische documentatie · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Posibles fallos en algunos motores de gasolina de Renault, Dacia y NissanOCU · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 4 juni 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Problème moteur Renault-Dacia 1.2 TCe, Nissan 1.2 DIG-T et Mercedes - Vos questions, nos réponsesUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 24 mei 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans