1.2 TCe vs 1.2 16v: welke motor is betrouwbaarder?
Volgens onze risico-index heeft de 1.2 16v minder risico dan de 1.2 TCe: 36/100 (matig risico) tegenover 54/100 (hoog risico). De 1.2 TCe heeft 2 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Overmatig oliegebruik en motorbreuk»; de 1.2 16v heeft 1 gedocumenteerde ernstige storing, de belangrijkste «Beschadigde koppakking en koelvloeistofverlies».
De index (0–100) weegt de ernst en de frequentie van de drie ernstigste gedocumenteerde storingen. Hoe het wordt berekend
Is de 1.2 TCe betrouwbaar?
Alleen met voorbehoud: de 1.2 TCe en 1.2 DIG-T die tussen 2012 en medio 2016 zijn gebouwd, kunnen veel olie verbranden door slecht afdichtende zuigerveren, met risico op schade aan de kleppen, een uitgerekte ketting of een kapotte motor. Renault en Nissan pakten het aan met technische notes en hulp per geval, zonder terugroepactie; de latere productie bevat de correctie.[1][2][3][4][5]
Bekijk de 2 storingen van de 1.2 TCeIs de 1.2 16v betrouwbaar?
De 1.2 16v (D4F) en zijn voorganger met 8 kleppen, de D7F, zijn eenvoudige atmosferische motoren die meer dan twee decennia als instapoptie bij Renault en Dacia zijn gebruikt en als betrouwbaar bekendstaan: in de geraadpleegde betrouwbaarheidspagina's staan geen catastrofale storingen of oliegebruik gedocumenteerd. Het vaakst genoemd worden ontstekingsspoelen en sensoren, en bij exemplaren met veel kilometers de koppakking.[6][7][8][9]
Bekijk de 5 storingen van de 1.2 16vVergelijking naast elkaar
| Gegeven | 1.2 TCe | 1.2 16v |
|---|---|---|
| Technische fiche | ||
| Type | Motor | Motor |
| Brandstof | Benzine | Benzine |
| Cilinderinhoud | 1.197 cm³ | 1.149 cm³ |
| Distributie | Ketting | Distributieriem (droog) |
| Vermogen | 100–130 pk | 60–76 pk |
| Productie | 2012–2018[1][2][5][10][11] | 2001–2020[12][13][14][15] |
| Betrouwbaarheid | ||
| Risico-index (wat is dat) | 54Hoog risico | 36Matig risico |
| Gedocumenteerde storingen | 2 | 5 |
| Met hoge of kritieke ernst | 2 | 1 |
| Ergste ernst | Kritieke ernst | Hoge ernst |
| Belangrijkste storingen |
|
|
| Duurste gedocumenteerde reparatie | tot € 10.000Overmatig oliegebruik en motorbreukGepubliceerd bedrag[1][2][16][17] | Geen betrouwbare gegevens |
| Welke uitvoeringen kopen | ||
| KopenAanbevolen versies | ||
| Met voorzichtigheidVersies met voorzichtigheid | Geen | |
| VermijdenTe vermijden versies | Geen | Geen |
Ernst van elke storing: groen, laag; oranje, gemiddeld; rood, hoog; donkerrood, kritiek. Hoe we ze beoordelen
Auto's waarin elk zit
Andere vergelijkingen
Met de 1.2 TCe
- 1.2 TCe vs 1.2 PureTech
- 1.2 TCe vs 1.0 PureTech
- 1.2 TCe vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.3 TCe
- 1.2 TCe vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 TCe vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 TCe vs BMW B38 / B37
- 1.2 TCe vs BMW B48 / B38
- 1.2 TCe vs BMW B58
- 1.2 TCe vs BMW M54
- 1.2 TCe vs BMW N13
- 1.2 TCe vs BMW N20
- 1.2 TCe vs BMW N43/N46
- 1.2 TCe vs BMW N52 / N53
- 1.2 TCe vs BMW N54/N55
- 1.2 TCe vs BMW N62 / N63
- 1.2 TCe vs 1.2 8v Fire
- 1.2 TCe vs 1.4 T-Jet
- 1.2 TCe vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 TCe vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 TCe vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 TCe vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 TCe vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 TCe vs Honda IMA híbrido
- 1.2 TCe vs 1.0 T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 TCe vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 TCe vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 TCe vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 TCe vs MZR gasolina
- 1.2 TCe vs Skyactiv-G
- 1.2 TCe vs M111
- 1.2 TCe vs M112 / M113
- 1.2 TCe vs M264/M254
- 1.2 TCe vs M260
- 1.2 TCe vs M271
- 1.2 TCe vs M272/M273
- 1.2 TCe vs M270/M274
- 1.2 TCe vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 TCe vs MIVEC gasolina
- 1.2 TCe vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 TCe vs 1.6 DIG-T
- 1.2 TCe vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 TCe vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 TCe vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 TCe vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 TCe vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 TCe vs 1.4 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 TCe vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 TCe vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 TCe vs 1.6 THP
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 1.2 TCe vs 0.9 TCe
- 1.2 TCe vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 TCe vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 TCe vs 1.8 TCe
- 1.2 TCe vs E-Tech Híbrido
- 1.2 TCe vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.2 TCe vs Rover K-Series
- 1.2 TCe vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 TCe vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 TCe vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 TCe vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 TCe vs 1.0 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.2 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.8 Hybrid
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 TCe vs Drive-E gasolina
- 1.2 TCe vs 1.0 MPI
- 1.2 TCe vs 1.2 12V
- 1.2 TCe vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 TCe vs 1.8 T 20v
- 1.2 TCe vs 2.0 FSI
- 1.2 TCe vs VW 2.0 TFSI EA113
Met de 1.2 16v
- 1.2 16v vs 1.2 PureTech
- 1.2 16v vs 1.0 PureTech
- 1.2 16v vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 16v vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 16v vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 16v vs 1.3 TCe
- 1.2 16v vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 16v vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 16v vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 16v vs BMW B38 / B37
- 1.2 16v vs BMW B48 / B38
- 1.2 16v vs BMW B58
- 1.2 16v vs BMW M54
- 1.2 16v vs BMW N13
- 1.2 16v vs BMW N20
- 1.2 16v vs BMW N43/N46
- 1.2 16v vs BMW N52 / N53
- 1.2 16v vs BMW N54/N55
- 1.2 16v vs BMW N62 / N63
- 1.2 16v vs 1.2 8v Fire
- 1.2 16v vs 1.4 T-Jet
- 1.2 16v vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 16v vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 16v vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 16v vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 16v vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 16v vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 16v vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 16v vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 16v vs Honda IMA híbrido
- 1.2 16v vs 1.0 T-GDI
- 1.2 16v vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 16v vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 16v vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 16v vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 16v vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 16v vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 16v vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 16v vs MZR gasolina
- 1.2 16v vs Skyactiv-G
- 1.2 16v vs M111
- 1.2 16v vs M112 / M113
- 1.2 16v vs M264/M254
- 1.2 16v vs M260
- 1.2 16v vs M271
- 1.2 16v vs M272/M273
- 1.2 16v vs M270/M274
- 1.2 16v vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 16v vs MIVEC gasolina
- 1.2 16v vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 16v vs 1.6 DIG-T
- 1.2 16v vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 16v vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 16v vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 16v vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 16v vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 16v vs 1.4 Turbo
- 1.2 16v vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 16v vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 16v vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 16v vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 16v vs 1.6 THP
- 1.2 16v vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 1.2 16v vs 0.9 TCe
- 1.2 16v vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 16v vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 16v vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 16v vs 1.8 TCe
- 1.2 16v vs E-Tech Híbrido
- 1.2 16v vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 16v vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.2 16v vs Rover K-Series
- 1.2 16v vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 16v vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 16v vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 16v vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 16v vs 1.0 VVT-i
- 1.2 16v vs 1.2 Turbo
- 1.2 16v vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 16v vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 16v vs 1.5 Hybrid
- 1.2 16v vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 16v vs 1.8 Hybrid
- 1.2 16v vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 16v vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 16v vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 16v vs Drive-E gasolina
- 1.2 16v vs 1.0 MPI
- 1.2 16v vs 1.2 12V
- 1.2 16v vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 16v vs 1.8 T 20v
- 1.2 16v vs 2.0 FSI
- 1.2 16v vs VW 2.0 TFSI EA113
Vergelijk andere motoren
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Moteur 1.2 Renault - 400 000 voitures en dangerUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 24 mei 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Casse moteur Renault 1.2 TCe : 107 000 Renault concernéesL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 maart 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Renault 1.2 TCe et Nissan 1.2 DIG-T : des moteurs gourmands en huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 12 oktober 2016 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur 1.2 Renault - Les constructeurs minimisentUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 31 juli 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur H Renault-NissanWikipedia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 2Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 3Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Dacia Sandero 2Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Maxi-fiche fiabilité : la Renault Twingo 2Caradisiac · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Nissan HR engineWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- H-Typrenaultfans.info · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
- Moteur D RenaultWikipédia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Anexo:Motores de RenaultWikipedia (español) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Spaans
- Renault TwingoWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Duits
- Renault Clio IIWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Duits
- Posibles fallos en algunos motores de gasolina de Renault, Dacia y NissanOCU · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 4 juni 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Problème moteur Renault-Dacia 1.2 TCe, Nissan 1.2 DIG-T et Mercedes - Vos questions, nos réponsesUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 24 mei 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes de la Renault KangooFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Dacia LoganFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Dacia SanderoFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Dacia Logan 2Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans