1.2 TCe vs E-Tech Híbrido: welke motor is betrouwbaarder?
Volgens onze risico-index heeft de E-Tech Híbrido minder risico dan de 1.2 TCe: 32/100 (matig risico) tegenover 54/100 (hoog risico). De 1.2 TCe heeft 2 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Overmatig oliegebruik en motorbreuk»; de E-Tech Híbrido heeft 2 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Defect aan de multimodebak (kans op breuk)».
De index (0–100) weegt de ernst en de frequentie van de drie ernstigste gedocumenteerde storingen. Hoe het wordt berekend
Is de 1.2 TCe betrouwbaar?
Alleen met voorbehoud: de 1.2 TCe en 1.2 DIG-T die tussen 2012 en medio 2016 zijn gebouwd, kunnen veel olie verbranden door slecht afdichtende zuigerveren, met risico op schade aan de kleppen, een uitgerekte ketting of een kapotte motor. Renault en Nissan pakten het aan met technische notes en hulp per geval, zonder terugroepactie; de latere productie bevat de correctie.[1][2][3][4][5]
Bekijk de 2 storingen van de 1.2 TCeIs de E-Tech Híbrido betrouwbaar?
De E-Tech combineert een verbrandingsmotor (1.6 H4M atmosferisch of 1.2 HR12 turbo) met elektromotoren en een multimodebak zonder koppeling of koppelomvormer. Het best gedocumenteerde punt is de bak zelf: getuigenissen van de Clio, Captur, Arkana, Austral, Duster en Jogger beschrijven waarschuwingen voor kans op breuk, en Renault heeft sinds 2020 twee acties gelanceerd (een elektrische storing en een keerring van de primaire as). Ook de 12 V-accu valt vrij regelmatig uit.[6][7][8]
Bekijk de 4 storingen van de E-Tech HíbridoVergelijking naast elkaar
| Gegeven | 1.2 TCe | E-Tech Híbrido |
|---|---|---|
| Technische fiche | ||
| Type | Motor | Motor |
| Brandstof | Benzine | Benzine |
| Cilinderinhoud | 1.197 cm³ | 1.598 cm³ |
| Distributie | Ketting | Ketting |
| Vermogen | 100–130 pk | 140–200 pk |
| Productie | 2012–2018[1][2][5][9][10] | sinds 2020[6][11][12] |
| Betrouwbaarheid | ||
| Risico-index (wat is dat) | 54Hoog risico | 32Matig risico |
| Gedocumenteerde storingen | 2 | 4 |
| Met hoge of kritieke ernst | 2 | 2 |
| Ergste ernst | Kritieke ernst | Hoge ernst |
| Belangrijkste storingen |
| |
| Duurste gedocumenteerde reparatie | tot € 10.000Overmatig oliegebruik en motorbreukGepubliceerd bedrag[1][2][13][14] | Geen betrouwbare gegevens |
| Welke uitvoeringen kopen | ||
| KopenAanbevolen versies | Geen | |
| Met voorzichtigheidVersies met voorzichtigheid | ||
| VermijdenTe vermijden versies | Geen | Geen |
Ernst van elke storing: groen, laag; oranje, gemiddeld; rood, hoog; donkerrood, kritiek. Hoe we ze beoordelen
Auto's waarin elk zit
Andere vergelijkingen
Met de 1.2 TCe
- 1.2 TCe vs 1.2 PureTech
- 1.2 TCe vs 1.0 PureTech
- 1.2 TCe vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.3 TCe
- 1.2 TCe vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 TCe vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 TCe vs BMW B38 / B37
- 1.2 TCe vs BMW B48 / B38
- 1.2 TCe vs BMW B58
- 1.2 TCe vs BMW M54
- 1.2 TCe vs BMW N13
- 1.2 TCe vs BMW N20
- 1.2 TCe vs BMW N43/N46
- 1.2 TCe vs BMW N52 / N53
- 1.2 TCe vs BMW N54/N55
- 1.2 TCe vs BMW N62 / N63
- 1.2 TCe vs 1.2 8v Fire
- 1.2 TCe vs 1.4 T-Jet
- 1.2 TCe vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 TCe vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 TCe vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 TCe vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 TCe vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 TCe vs Honda IMA híbrido
- 1.2 TCe vs 1.0 T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 TCe vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 TCe vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 TCe vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 TCe vs MZR gasolina
- 1.2 TCe vs Skyactiv-G
- 1.2 TCe vs M111
- 1.2 TCe vs M112 / M113
- 1.2 TCe vs M264/M254
- 1.2 TCe vs M260
- 1.2 TCe vs M271
- 1.2 TCe vs M272/M273
- 1.2 TCe vs M270/M274
- 1.2 TCe vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 TCe vs MIVEC gasolina
- 1.2 TCe vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 TCe vs 1.6 DIG-T
- 1.2 TCe vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 TCe vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 TCe vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 TCe vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 TCe vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 TCe vs 1.4 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 TCe vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 TCe vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 TCe vs 1.6 THP
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 1.2 TCe vs 0.9 TCe
- 1.2 TCe vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 TCe vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 TCe vs 1.8 TCe
- 1.2 TCe vs 1.2 16v
- 1.2 TCe vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.2 TCe vs Rover K-Series
- 1.2 TCe vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 TCe vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 TCe vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 TCe vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 TCe vs 1.0 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.2 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.8 Hybrid
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 TCe vs Drive-E gasolina
- 1.2 TCe vs 1.0 MPI
- 1.2 TCe vs 1.2 12V
- 1.2 TCe vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 TCe vs 1.8 T 20v
- 1.2 TCe vs 2.0 FSI
- 1.2 TCe vs VW 2.0 TFSI EA113
Met de E-Tech Híbrido
- E-Tech Híbrido vs 1.2 PureTech
- E-Tech Híbrido vs 1.0 PureTech
- E-Tech Híbrido vs 1.2 en 1.4 TSI
- E-Tech Híbrido vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- E-Tech Híbrido vs 1.0 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 1.3 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.6 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 2.0 TSI / TFSI
- E-Tech Híbrido vs Audi 3.0 TFSI V6
- E-Tech Híbrido vs BMW B38 / B37
- E-Tech Híbrido vs BMW B48 / B38
- E-Tech Híbrido vs BMW B58
- E-Tech Híbrido vs BMW M54
- E-Tech Híbrido vs BMW N13
- E-Tech Híbrido vs BMW N20
- E-Tech Híbrido vs BMW N43/N46
- E-Tech Híbrido vs BMW N52 / N53
- E-Tech Híbrido vs BMW N54/N55
- E-Tech Híbrido vs BMW N62 / N63
- E-Tech Híbrido vs 1.2 8v Fire
- E-Tech Híbrido vs 1.4 T-Jet
- E-Tech Híbrido vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- E-Tech Híbrido vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- E-Tech Híbrido vs 1.5 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- E-Tech Híbrido vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- E-Tech Híbrido vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- E-Tech Híbrido vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- E-Tech Híbrido vs Honda e:HEV / i-MMD
- E-Tech Híbrido vs Honda IMA híbrido
- E-Tech Híbrido vs 1.0 T-GDI
- E-Tech Híbrido vs 1.6 GDI / T-GDI
- E-Tech Híbrido vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 / 1.25 MPi
- E-Tech Híbrido vs Smartstream 1.6 T-GDi
- E-Tech Híbrido vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- E-Tech Híbrido vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- E-Tech Híbrido vs 2.3 MZR DISI Turbo
- E-Tech Híbrido vs MZR gasolina
- E-Tech Híbrido vs Skyactiv-G
- E-Tech Híbrido vs M111
- E-Tech Híbrido vs M112 / M113
- E-Tech Híbrido vs M264/M254
- E-Tech Híbrido vs M260
- E-Tech Híbrido vs M271
- E-Tech Híbrido vs M272/M273
- E-Tech Híbrido vs M270/M274
- E-Tech Híbrido vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- E-Tech Híbrido vs MIVEC gasolina
- E-Tech Híbrido vs Mitsubishi PHEV
- E-Tech Híbrido vs 1.6 DIG-T
- E-Tech Híbrido vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- E-Tech Híbrido vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- E-Tech Híbrido vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- E-Tech Híbrido vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- E-Tech Híbrido vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- E-Tech Híbrido vs 1.4 Turbo
- E-Tech Híbrido vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- E-Tech Híbrido vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- E-Tech Híbrido vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- E-Tech Híbrido vs 1.4/1.6 VTi
- E-Tech Híbrido vs 1.6 THP
- E-Tech Híbrido vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- E-Tech Híbrido vs 0.9 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.0 SCe (B4D)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 TCe / SCe
- E-Tech Híbrido vs 1.4 en 1.6 8v
- E-Tech Híbrido vs 1.8 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.2 16v
- E-Tech Híbrido vs 2.0 16v F4R en F4RT
- E-Tech Híbrido vs 1.4 en 1.6 16v
- E-Tech Híbrido vs Rover K-Series
- E-Tech Híbrido vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- E-Tech Híbrido vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- E-Tech Híbrido vs 1.5 K15B (Jimny)
- E-Tech Híbrido vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.2 Turbo
- E-Tech Híbrido vs 1.33 Dual VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.5 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs 1.6 Dual VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.8 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs Volvo 5 cilindros gasolina
- E-Tech Híbrido vs Drive-E gasolina
- E-Tech Híbrido vs 1.0 MPI
- E-Tech Híbrido vs 1.2 12V
- E-Tech Híbrido vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- E-Tech Híbrido vs 1.8 T 20v
- E-Tech Híbrido vs 2.0 FSI
- E-Tech Híbrido vs VW 2.0 TFSI EA113
Vergelijk andere motoren
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Moteur 1.2 Renault - 400 000 voitures en dangerUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 24 mei 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Casse moteur Renault 1.2 TCe : 107 000 Renault concernéesL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 maart 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Renault 1.2 TCe et Nissan 1.2 DIG-T : des moteurs gourmands en huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 12 oktober 2016 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur 1.2 Renault - Les constructeurs minimisentUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 31 juli 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur H Renault-NissanWikipedia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Renault Clio VWikipedia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 5Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault AustralFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Nissan HR engineWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- H-Typrenaultfans.info · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
- Renault Captur IIWikipedia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Renault AustralWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- Posibles fallos en algunos motores de gasolina de Renault, Dacia y NissanOCU · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 4 juni 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Problème moteur Renault-Dacia 1.2 TCe, Nissan 1.2 DIG-T et Mercedes - Vos questions, nos réponsesUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 24 mei 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault ArkanaFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault Captur IIFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault Espace 6Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans