1.0 PureTech vs 1.2 8v: welke motor is betrouwbaarder?
Volgens onze risico-index heeft de 1.2 8v minder risico dan de 1.0 PureTech: 36/100 (matig risico) tegenover 59/100 (hoog risico). De 1.0 PureTech heeft 2 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Overmatig oliegebruik door de zuigerveren»; de 1.2 8v heeft 1 gedocumenteerde ernstige storing, de belangrijkste «Beschadigde koppakking (koelvloeistofverlies en oververhitting)».
De index (0–100) weegt de ernst en de frequentie van de drie ernstigste gedocumenteerde storingen. Hoe het wordt berekend
Is de 1.0 PureTech betrouwbaar?
Het is een eenvoudige atmosferische driecilinder, maar met twee gedocumenteerde zwakke punten: een oliegebruik door de zuigerveren dat Stellantis erkent voor de hele productie (2012-2016) en de distributieriem in olie die hij met de 1.2 deelt. Alleen aan te raden met een volledige onderhoudshistorie, een verbruikstest en een gecontroleerde riem.[1][2][3][4]
Bekijk de 3 storingen van de 1.0 PureTechIs de 1.2 8v betrouwbaar?
De 1.2 8v (D7F) is een eenvoudige atmosferische motor van 54 tot 60 pk, met tandriem, die Renault vanaf 1996 monteerde in de Twingo, de Clio II en de Kangoo. Er zijn geen catastrofale defecten gedocumenteerd; wat eigenaars in de fora het vaakst noemen, zijn de sensoren, de koppakking, de bobines en een beetje olielekkage.[5][6][7]
Bekijk de 5 storingen van de 1.2 8vVergelijking naast elkaar
| Gegeven | 1.0 PureTech | 1.2 8v |
|---|---|---|
| Technische fiche | ||
| Type | Motor | Motor |
| Brandstof | Benzine | Benzine |
| Cilinderinhoud | 999 cm³ | 1.149 cm³ |
| Distributie | Distributieriem in oliebad | Distributieriem (droog) |
| Vermogen | 68 pk | 54–60 pk |
| Productie | 2012–2016[2][3][8][9] | 1996–2012[10][11][12][13] |
| Betrouwbaarheid | ||
| Risico-index (wat is dat) | 59Hoog risico | 36Matig risico |
| Gedocumenteerde storingen | 3 | 5 |
| Met hoge of kritieke ernst | 2 | 1 |
| Ergste ernst | Kritieke ernst | Hoge ernst |
| Belangrijkste storingen |
|
|
| Duurste gedocumenteerde reparatie | tot € 1.200Degradatie van de distributieriem in olieGepubliceerd bedrag[14][15] | Geen betrouwbare gegevens |
| Welke uitvoeringen kopen | ||
| KopenAanbevolen versies | Geen | Geen |
| Met voorzichtigheidVersies met voorzichtigheid | ||
| VermijdenTe vermijden versies | Geen | Geen |
Ernst van elke storing: groen, laag; oranje, gemiddeld; rood, hoog; donkerrood, kritiek. Hoe we ze beoordelen
Auto's waarin elk zit
Andere vergelijkingen
Met de 1.0 PureTech
- 1.0 PureTech vs 1.2 PureTech
- 1.0 PureTech vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.0 PureTech vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.0 PureTech vs 1.2 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.0 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 1.3 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.6 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.0 PureTech vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.0 PureTech vs BMW B38 / B37
- 1.0 PureTech vs BMW B48 / B38
- 1.0 PureTech vs BMW B58
- 1.0 PureTech vs BMW M54
- 1.0 PureTech vs BMW N13
- 1.0 PureTech vs BMW N20
- 1.0 PureTech vs BMW N43/N46
- 1.0 PureTech vs BMW N52 / N53
- 1.0 PureTech vs BMW N54/N55
- 1.0 PureTech vs BMW N62 / N63
- 1.0 PureTech vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- 1.0 PureTech vs 1.4 T-Jet
- 1.0 PureTech vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.0 PureTech vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.0 PureTech vs 1.5 EcoBoost
- 1.0 PureTech vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.0 PureTech vs 1.0 / 1.2 Turbo (GEM)
- 1.0 PureTech vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.0 PureTech vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.0 PureTech vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- 1.0 PureTech vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.0 PureTech vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.0 PureTech vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.0 PureTech vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.0 PureTech vs Honda IMA híbrido
- 1.0 PureTech vs 1.0 T-GDI
- 1.0 PureTech vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.0 PureTech vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.0 PureTech vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- 1.0 PureTech vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- 1.0 PureTech vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.0 PureTech vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.0 PureTech vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.0 PureTech vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.0 PureTech vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.0 PureTech vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.0 PureTech vs MZR gasolina
- 1.0 PureTech vs Skyactiv-G
- 1.0 PureTech vs M111
- 1.0 PureTech vs M112 / M113
- 1.0 PureTech vs M264/M254
- 1.0 PureTech vs M260
- 1.0 PureTech vs M271
- 1.0 PureTech vs M272/M273
- 1.0 PureTech vs M270/M274
- 1.0 PureTech vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.0 PureTech vs MIVEC gasolina
- 1.0 PureTech vs Mitsubishi PHEV
- 1.0 PureTech vs 1.6 DIG-T
- 1.0 PureTech vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.0 PureTech vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.0 PureTech vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.0 PureTech vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.0 PureTech vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.0 PureTech vs 1.4 Turbo
- 1.0 PureTech vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.0 PureTech vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.0 PureTech vs Porsche M96/M97
- 1.0 PureTech vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.0 PureTech vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.0 PureTech vs 1.4/1.6 VTi
- 1.0 PureTech vs 1.6 THP
- 1.0 PureTech vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 1.0 PureTech vs 0.9 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.0 PureTech vs 1.0 TCe / SCe
- 1.0 PureTech vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.0 PureTech vs 1.8 TCe
- 1.0 PureTech vs 1.2 16v
- 1.0 PureTech vs E-Tech Híbrido
- 1.0 PureTech vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.0 PureTech vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.0 PureTech vs Rover K-Series
- 1.0 PureTech vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.0 PureTech vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.0 PureTech vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.0 PureTech vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.0 PureTech vs 1.0 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.2 Turbo
- 1.0 PureTech vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.5 Hybrid
- 1.0 PureTech vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.0 PureTech vs 1.8 Hybrid
- 1.0 PureTech vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.0 PureTech vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.0 PureTech vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.0 PureTech vs Drive-E gasolina
- 1.0 PureTech vs 1.0 MPI
- 1.0 PureTech vs 1.2 12V
- 1.0 PureTech vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.0 PureTech vs 1.8 T 20v
- 1.0 PureTech vs 2.0 FSI
- 1.0 PureTech vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.0 PureTech vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- 1.0 PureTech vs 1.6 en 2.0 8v EA827
Met de 1.2 8v
- 1.2 8v vs 1.2 PureTech
- 1.2 8v vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 8v vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 8v vs 1.2 TCe
- 1.2 8v vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 8v vs 1.3 TCe
- 1.2 8v vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 8v vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 8v vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 8v vs BMW B38 / B37
- 1.2 8v vs BMW B48 / B38
- 1.2 8v vs BMW B58
- 1.2 8v vs BMW M54
- 1.2 8v vs BMW N13
- 1.2 8v vs BMW N20
- 1.2 8v vs BMW N43/N46
- 1.2 8v vs BMW N52 / N53
- 1.2 8v vs BMW N54/N55
- 1.2 8v vs BMW N62 / N63
- 1.2 8v vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- 1.2 8v vs 1.4 T-Jet
- 1.2 8v vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 8v vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 8v vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 8v vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 8v vs 1.0 / 1.2 Turbo (GEM)
- 1.2 8v vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.2 8v vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.2 8v vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- 1.2 8v vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 8v vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 8v vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 8v vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 8v vs Honda IMA híbrido
- 1.2 8v vs 1.0 T-GDI
- 1.2 8v vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 8v vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 8v vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- 1.2 8v vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- 1.2 8v vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.2 8v vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 8v vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 8v vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 8v vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 8v vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 8v vs MZR gasolina
- 1.2 8v vs Skyactiv-G
- 1.2 8v vs M111
- 1.2 8v vs M112 / M113
- 1.2 8v vs M264/M254
- 1.2 8v vs M260
- 1.2 8v vs M271
- 1.2 8v vs M272/M273
- 1.2 8v vs M270/M274
- 1.2 8v vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 8v vs MIVEC gasolina
- 1.2 8v vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 8v vs 1.6 DIG-T
- 1.2 8v vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 8v vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 8v vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 8v vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 8v vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 8v vs 1.4 Turbo
- 1.2 8v vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 8v vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.2 8v vs Porsche M96/M97
- 1.2 8v vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 8v vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 8v vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 8v vs 1.6 THP
- 1.2 8v vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 1.2 8v vs 0.9 TCe
- 1.2 8v vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 8v vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 8v vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 8v vs 1.8 TCe
- 1.2 8v vs 1.2 16v
- 1.2 8v vs E-Tech Híbrido
- 1.2 8v vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 8v vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.2 8v vs Rover K-Series
- 1.2 8v vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 8v vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 8v vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 8v vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 8v vs 1.0 VVT-i
- 1.2 8v vs 1.2 Turbo
- 1.2 8v vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 8v vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 8v vs 1.5 Hybrid
- 1.2 8v vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 8v vs 1.8 Hybrid
- 1.2 8v vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 8v vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 8v vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 8v vs Drive-E gasolina
- 1.2 8v vs 1.0 MPI
- 1.2 8v vs 1.2 12V
- 1.2 8v vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 8v vs 1.8 T 20v
- 1.2 8v vs 2.0 FSI
- 1.2 8v vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.2 8v vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- 1.2 8v vs 1.6 en 2.0 8v EA827
Vergelijk andere motoren
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Citroën, DS, Opel, Peugeot 1.2 PureTech. Nouvelle prise en charge pour la consommation d'huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 30 maart 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur EBWikipédia · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- PSA inaugure son « trois-pattes »L'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 december 2011 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteurs PureTech - Stellantis prend a minima ses responsabilitésUFC-Que Choisir · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 18 januari 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité Renault Clio 2 : pannes et avis des propriétairesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Fiabilité Renault Twingo 1993-2006 : pannes et avis des propriétairesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Fiabilité Renault Twingo 2 (2007-2014) : pannes et avis des propriétairesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Peugeot 208 5p Access 1.0 PureTech 68 (2012-2015): precio y ficha técnicakm77 · Technische documentatie · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Prueba de consumo (126): Peugeot 208 1.0-VTi 68 CVkm77 · Autotijdschriften · gepubliceerd 5 augustus 2013 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Moteur D (Renault)Wikipédia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Renault Clio IIWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Renault TwingoWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Renault Twingo IWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autotijdschriften · gepubliceerd 2 augustus 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Motor ZMZ EB0 Citroën Peugeot C3 II 208 I 1.0 VTi 68 CV usado y reconstruidoFair Motors · Technische documentatie · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Renault Twingo (ab 1993): Schwachstellen laut TÜV-AuswertungAUTO BILD · Autotijdschriften · gepubliceerd februari 2002 · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits