1.2 PureTech vs 1.2 8v: welke motor is betrouwbaarder?
Volgens onze risico-index heeft de 1.2 8v minder risico dan de 1.2 PureTech: 36/100 (matig risico) tegenover 96/100 (zeer hoog risico). De 1.2 PureTech heeft 7 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Degradatie van de distributieriem in het oliebad»; de 1.2 8v heeft 1 gedocumenteerde ernstige storing, de belangrijkste «Beschadigde koppakking (koelvloeistofverlies en oververhitting)».
De index (0–100) weegt de ernst en de frequentie van de drie ernstigste gedocumenteerde storingen. Hoe het wordt berekend
Is de 1.2 PureTech betrouwbaar?
De 1.2 PureTech met distributieriem (2012-2025) heeft een door Stellantis erkend probleem: de distributieriem in het oliebad kan degraderen, de smering verstoppen en bij de turbo's van 2013-2018 de vacuümpomp van de rembekrachtiger beschadigen. De turbo's van 2014-2023 kunnen bovendien olie verbruiken. Stellantis biedt 10 jaar of 180.000 km dekking; de generatie met ketting (vanaf 2023) gebruikt die riem niet meer.[1][2][3][4][5]
Bekijk de 7 storingen van de 1.2 PureTechIs de 1.2 8v betrouwbaar?
De 1.2 8v (D7F) is een eenvoudige atmosferische motor van 54 tot 60 pk, met tandriem, die Renault vanaf 1996 monteerde in de Twingo, de Clio II en de Kangoo. Er zijn geen catastrofale defecten gedocumenteerd; wat eigenaars in de fora het vaakst noemen, zijn de sensoren, de koppakking, de bobines en een beetje olielekkage.[6][7][8]
Bekijk de 5 storingen van de 1.2 8vVergelijking naast elkaar
| Gegeven | 1.2 PureTech | 1.2 8v |
|---|---|---|
| Technische fiche | ||
| Type | Motor | Motor |
| Brandstof | Benzine | Benzine |
| Cilinderinhoud | 1.199 cm³ | 1.149 cm³ |
| Distributie | Distributieriem in oliebad | Distributieriem (droog) |
| Vermogen | 68–155 pk | 54–60 pk |
| Productie | sinds 2012[9][10] | 1996–2012[11][12][13][14] |
| Betrouwbaarheid | ||
| Risico-index (wat is dat) | 96Zeer hoog risico | 36Matig risico |
| Gedocumenteerde storingen | 7 | 5 |
| Met hoge of kritieke ernst | 7 | 1 |
| Ergste ernst | Kritieke ernst | Hoge ernst |
| Belangrijkste storingen |
| |
| Duurste gedocumenteerde reparatie | tot € 1.200Degradatie van de distributieriem in het oliebadGepubliceerd bedrag[2][15][16][17] | Geen betrouwbare gegevens |
| Welke uitvoeringen kopen | ||
| KopenAanbevolen versies | Geen | Geen |
| Met voorzichtigheidVersies met voorzichtigheid |
| |
| VermijdenTe vermijden versies | Geen | Geen |
Ernst van elke storing: groen, laag; oranje, gemiddeld; rood, hoog; donkerrood, kritiek. Hoe we ze beoordelen
Auto's waarin elk zit
Andere vergelijkingen
Met de 1.2 PureTech
- 1.2 PureTech vs 1.0 PureTech
- 1.2 PureTech vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 PureTech vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 PureTech vs 1.2 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 1.3 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 PureTech vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 PureTech vs 2.4, 2.8 en 3.0 V6 30v
- 1.2 PureTech vs BMW B38 / B37
- 1.2 PureTech vs BMW B48 / B38
- 1.2 PureTech vs BMW B58
- 1.2 PureTech vs M43 1.6, 1.8 en 1.9
- 1.2 PureTech vs M50 en M52
- 1.2 PureTech vs BMW M54
- 1.2 PureTech vs M60 en M62
- 1.2 PureTech vs BMW N13
- 1.2 PureTech vs BMW N20
- 1.2 PureTech vs N42 en N45 1.6, 1.8 en 2.0
- 1.2 PureTech vs BMW N43/N46
- 1.2 PureTech vs BMW N52 / N53
- 1.2 PureTech vs BMW N54/N55
- 1.2 PureTech vs BMW N62 / N63
- 1.2 PureTech vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- 1.2 PureTech vs 1.4 T-Jet
- 1.2 PureTech vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 PureTech vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 PureTech vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 PureTech vs 2.0 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 2.3 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v en RoCam
- 1.2 PureTech vs 1.8 en 2.0 Zetec-E
- 1.2 PureTech vs 1.0 en 1.2 de 3 cilindros (Onix en Tracker)
- 1.2 PureTech vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.2 PureTech vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.2 PureTech vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- 1.2 PureTech vs Family II 2.0 en 2.4 gasolina
- 1.2 PureTech vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 PureTech vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 PureTech vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 PureTech vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 PureTech vs Honda IMA híbrido
- 1.2 PureTech vs 1.0 T-GDI
- 1.2 PureTech vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 PureTech vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 PureTech vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- 1.2 PureTech vs 1.8 / 2.0 Beta II
- 1.2 PureTech vs V6 Delta 2.5 en 2.7 (Hyundai-Kia)
- 1.2 PureTech vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- 1.2 PureTech vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.2 PureTech vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 PureTech vs 1.8 / 2.0 Nu
- 1.2 PureTech vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 PureTech vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 PureTech vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 PureTech vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 PureTech vs MZR gasolina
- 1.2 PureTech vs Skyactiv-G
- 1.2 PureTech vs M111
- 1.2 PureTech vs M112 / M113
- 1.2 PureTech vs M264/M254
- 1.2 PureTech vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 en 2.0 Turbo)
- 1.2 PureTech vs M260
- 1.2 PureTech vs M271
- 1.2 PureTech vs M272/M273
- 1.2 PureTech vs M270/M274
- 1.2 PureTech vs M276
- 1.2 PureTech vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 PureTech vs MIVEC gasolina
- 1.2 PureTech vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 PureTech vs 1.6 DIG-T
- 1.2 PureTech vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 PureTech vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 PureTech vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 PureTech vs 1.5/1.6/1.8 QG
- 1.2 PureTech vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 PureTech vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 PureTech vs 1.4 Turbo
- 1.2 PureTech vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 PureTech vs 2.2 Ecotec gasolina
- 1.2 PureTech vs 1.4/1.6/1.8 Ecotec 16V (primera generación)
- 1.2 PureTech vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.2 PureTech vs Porsche M96/M97
- 1.2 PureTech vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 PureTech vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 PureTech vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 PureTech vs 1.6 THP
- 1.2 PureTech vs 1.8, 2.0 en 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- 1.2 PureTech vs 1.8 en 2.0 XU
- 1.2 PureTech vs 0.9 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 PureTech vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 PureTech vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 PureTech vs 1.8 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.2 16v
- 1.2 PureTech vs E-Tech Híbrido
- 1.2 PureTech vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 PureTech vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.2 PureTech vs Rover K-Series
- 1.2 PureTech vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 PureTech vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 PureTech vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 PureTech vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 PureTech vs 1.0 VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.2 Turbo
- 1.2 PureTech vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.5 Hybrid
- 1.2 PureTech vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.8 Hybrid
- 1.2 PureTech vs 2.7 en 4.0 gasolina (2TR-FE en 1GR-FE)
- 1.2 PureTech vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 PureTech vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 PureTech vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 PureTech vs Drive-E gasolina
- 1.2 PureTech vs 1.0 MPI
- 1.2 PureTech vs 1.2 12V
- 1.2 PureTech vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 PureTech vs 1.8 T 20v
- 1.2 PureTech vs 2.0 FSI
- 1.2 PureTech vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.2 PureTech vs 2.3 VR5 (V5)
- 1.2 PureTech vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- 1.2 PureTech vs 1.6 en 2.0 8v EA827
- 1.2 PureTech vs VR6
Met de 1.2 8v
- 1.2 8v vs 1.0 PureTech
- 1.2 8v vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 8v vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 8v vs 1.2 TCe
- 1.2 8v vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 8v vs 1.3 TCe
- 1.2 8v vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 8v vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 8v vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 8v vs 2.4, 2.8 en 3.0 V6 30v
- 1.2 8v vs BMW B38 / B37
- 1.2 8v vs BMW B48 / B38
- 1.2 8v vs BMW B58
- 1.2 8v vs M43 1.6, 1.8 en 1.9
- 1.2 8v vs M50 en M52
- 1.2 8v vs BMW M54
- 1.2 8v vs M60 en M62
- 1.2 8v vs BMW N13
- 1.2 8v vs BMW N20
- 1.2 8v vs N42 en N45 1.6, 1.8 en 2.0
- 1.2 8v vs BMW N43/N46
- 1.2 8v vs BMW N52 / N53
- 1.2 8v vs BMW N54/N55
- 1.2 8v vs BMW N62 / N63
- 1.2 8v vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- 1.2 8v vs 1.4 T-Jet
- 1.2 8v vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 8v vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 8v vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 8v vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 8v vs 2.0 EcoBoost
- 1.2 8v vs 2.3 EcoBoost
- 1.2 8v vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v en RoCam
- 1.2 8v vs 1.8 en 2.0 Zetec-E
- 1.2 8v vs 1.0 en 1.2 de 3 cilindros (Onix en Tracker)
- 1.2 8v vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.2 8v vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.2 8v vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- 1.2 8v vs Family II 2.0 en 2.4 gasolina
- 1.2 8v vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 8v vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 8v vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 8v vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 8v vs Honda IMA híbrido
- 1.2 8v vs 1.0 T-GDI
- 1.2 8v vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 8v vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 8v vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- 1.2 8v vs 1.8 / 2.0 Beta II
- 1.2 8v vs V6 Delta 2.5 en 2.7 (Hyundai-Kia)
- 1.2 8v vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- 1.2 8v vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.2 8v vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 8v vs 1.8 / 2.0 Nu
- 1.2 8v vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 8v vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 8v vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 8v vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 8v vs MZR gasolina
- 1.2 8v vs Skyactiv-G
- 1.2 8v vs M111
- 1.2 8v vs M112 / M113
- 1.2 8v vs M264/M254
- 1.2 8v vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 en 2.0 Turbo)
- 1.2 8v vs M260
- 1.2 8v vs M271
- 1.2 8v vs M272/M273
- 1.2 8v vs M270/M274
- 1.2 8v vs M276
- 1.2 8v vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 8v vs MIVEC gasolina
- 1.2 8v vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 8v vs 1.6 DIG-T
- 1.2 8v vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 8v vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 8v vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 8v vs 1.5/1.6/1.8 QG
- 1.2 8v vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 8v vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 8v vs 1.4 Turbo
- 1.2 8v vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 8v vs 2.2 Ecotec gasolina
- 1.2 8v vs 1.4/1.6/1.8 Ecotec 16V (primera generación)
- 1.2 8v vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.2 8v vs Porsche M96/M97
- 1.2 8v vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 8v vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 8v vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 8v vs 1.6 THP
- 1.2 8v vs 1.8, 2.0 en 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- 1.2 8v vs 1.8 en 2.0 XU
- 1.2 8v vs 0.9 TCe
- 1.2 8v vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 8v vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 8v vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 8v vs 1.8 TCe
- 1.2 8v vs 1.2 16v
- 1.2 8v vs E-Tech Híbrido
- 1.2 8v vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 8v vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.2 8v vs Rover K-Series
- 1.2 8v vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 8v vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 8v vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 8v vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 8v vs 1.0 VVT-i
- 1.2 8v vs 1.2 Turbo
- 1.2 8v vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 8v vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 8v vs 1.5 Hybrid
- 1.2 8v vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 8v vs 1.8 Hybrid
- 1.2 8v vs 2.7 en 4.0 gasolina (2TR-FE en 1GR-FE)
- 1.2 8v vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 8v vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 8v vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 8v vs Drive-E gasolina
- 1.2 8v vs 1.0 MPI
- 1.2 8v vs 1.2 12V
- 1.2 8v vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 8v vs 1.8 T 20v
- 1.2 8v vs 2.0 FSI
- 1.2 8v vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.2 8v vs 2.3 VR5 (V5)
- 1.2 8v vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- 1.2 8v vs 1.6 en 2.0 8v EA827
- 1.2 8v vs VR6
Vergelijk andere motoren
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Stellantis ofrece medidas a los afectados por los motores PureTech tras miles de demandaskm77 · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 november 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 26 mei 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Officiële instantie · gepubliceerd november 2020 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 23 juni 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Stellantis 1.2 Puretech engine: list of belt and chain modelsItalPassion · Autotijdschriften · gepubliceerd 2 februari 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- Fiabilité Renault Clio 2 : pannes et avis des propriétairesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Fiabilité Renault Twingo 1993-2006 : pannes et avis des propriétairesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Fiabilité Renault Twingo 2 (2007-2014) : pannes et avis des propriétairesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Moteur EBWikipédia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- El Peugeot 208 estrena motor Turbo 100 con distribución por cadenaDiariomotor · Autotijdschriften · gepubliceerd 16 maart 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Moteur D (Renault)Wikipédia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Renault Clio IIWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Renault TwingoWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Renault Twingo IWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autotijdschriften · gepubliceerd 2 augustus 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Stellantis reacciona a los motores PureTech defectuosos: amplía la garantía de manera retroactiva a 10 añosXataka · Autotijdschriften · gepubliceerd 27 maart 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- La correa bañada en aceite: cámbiala cada 60.000 km y evita una avería de 3.000 eurosMotor16 · Autotijdschriften · gepubliceerd 27 augustus 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Rappel des moteurs 1.2 Puretech 110 et 130 chFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 januari 2023 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autotijdschriften · gepubliceerd 4 juni 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autotijdschriften · gepubliceerd 27 maart 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Confirmado: Stellantis llama a revisión a más de 200.000 coches con el motor gasolina sucesor del 1.2 PureTech: «Y también se hará en España»Motorpasión · Autotijdschriften · gepubliceerd 15 juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Renault Twingo (ab 1993): Schwachstellen laut TÜV-AuswertungAUTO BILD · Autotijdschriften · gepubliceerd februari 2002 · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits