1.2 8v vs 1.4 en 1.6 16v: welke motor is betrouwbaarder?
Volgens onze risico-index heeft de 1.2 8v minder risico dan de 1.4 en 1.6 16v: 36/100 tegenover 45/100 (beide matig risico). De 1.2 8v heeft 1 gedocumenteerde ernstige storing, de belangrijkste «Beschadigde koppakking (koelvloeistofverlies en oververhitting)»; de 1.4 en 1.6 16v heeft 1 gedocumenteerde ernstige storing, de belangrijkste «Gebroken of vroegtijdig defecte distributieriem».
De index (0–100) weegt de ernst en de frequentie van de drie ernstigste gedocumenteerde storingen. Hoe het wordt berekend
Is de 1.2 8v betrouwbaar?
De 1.2 8v (D7F) is een eenvoudige atmosferische motor van 54 tot 60 pk, met tandriem, die Renault vanaf 1996 monteerde in de Twingo, de Clio II en de Kangoo. Er zijn geen catastrofale defecten gedocumenteerd; wat eigenaars in de fora het vaakst noemen, zijn de sensoren, de koppakking, de bobines en een beetje olielekkage.[1][2][3]
Bekijk de 5 storingen van de 1.2 8vIs de 1.4 en 1.6 16v betrouwbaar?
De K4J (1.4) en de K4M (1.6), beide atmosferisch en met 16 kleppen, zijn eenvoudige en over het algemeen betrouwbare benzinemotoren: geen enkele geraadpleegde bron documenteert oliegebruik of storingen die het blok vernielen. Het meest genoemde zwakke punt zijn de ontstekingsspoelen, gevolgd door de krukassensor en, bij de versies met fasevariator, de poelie daarvan; een verwaarloosde riem kan wel ernstige schade veroorzaken, zoals een geval bij de Renault Laguna II documenteert.[4][5][6][7]
Bekijk de 6 storingen van de 1.4 en 1.6 16vVergelijking naast elkaar
| Gegeven | 1.2 8v | 1.4 en 1.6 16v |
|---|---|---|
| Technische fiche | ||
| Type | Motor | Motor |
| Brandstof | Benzine | Benzine |
| Cilinderinhoud | 1.149 cm³ | — |
| Distributie | Distributieriem (droog) | Distributieriem (droog) |
| Vermogen | 54–60 pk | 75–135 pk |
| Productie | 1996–2012[8][9][10][11] | sinds 1998[12][13][14] |
| Betrouwbaarheid | ||
| Risico-index (wat is dat) | 36Matig risico | 45Matig risico |
| Gedocumenteerde storingen | 5 | 6 |
| Met hoge of kritieke ernst | 1 | 1 |
| Ergste ernst | Hoge ernst | Hoge ernst |
| Belangrijkste storingen |
|
|
| Duurste gedocumenteerde reparatie | Geen betrouwbare gegevens | Geen betrouwbare gegevens |
| Welke uitvoeringen kopen | ||
| KopenAanbevolen versies | Geen | |
| Met voorzichtigheidVersies met voorzichtigheid | ||
| VermijdenTe vermijden versies | Geen | Geen |
Ernst van elke storing: groen, laag; oranje, gemiddeld; rood, hoog; donkerrood, kritiek. Hoe we ze beoordelen
Auto's waarin elk zit
Andere vergelijkingen
Met de 1.2 8v
- 1.2 8v vs 1.2 PureTech
- 1.2 8v vs 1.0 PureTech
- 1.2 8v vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 8v vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 8v vs 1.2 TCe
- 1.2 8v vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 8v vs 1.3 TCe
- 1.2 8v vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 8v vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 8v vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 8v vs 2.4, 2.8 en 3.0 V6 30v
- 1.2 8v vs BMW B38 / B37
- 1.2 8v vs BMW B48 / B38
- 1.2 8v vs BMW B58
- 1.2 8v vs M43 1.6, 1.8 en 1.9
- 1.2 8v vs M50 en M52
- 1.2 8v vs BMW M54
- 1.2 8v vs BMW N13
- 1.2 8v vs BMW N20
- 1.2 8v vs N42 en N45 1.6, 1.8 en 2.0
- 1.2 8v vs BMW N43/N46
- 1.2 8v vs BMW N52 / N53
- 1.2 8v vs BMW N54/N55
- 1.2 8v vs BMW N62 / N63
- 1.2 8v vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- 1.2 8v vs 1.4 T-Jet
- 1.2 8v vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 8v vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 8v vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 8v vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 8v vs 2.0 EcoBoost
- 1.2 8v vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v en RoCam
- 1.2 8v vs 1.8 en 2.0 Zetec-E
- 1.2 8v vs 1.0 / 1.2 Turbo (GEM)
- 1.2 8v vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.2 8v vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.2 8v vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- 1.2 8v vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 8v vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 8v vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 8v vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 8v vs Honda IMA híbrido
- 1.2 8v vs 1.0 T-GDI
- 1.2 8v vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 8v vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 8v vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- 1.2 8v vs 1.8 / 2.0 Beta II
- 1.2 8v vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- 1.2 8v vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.2 8v vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 8v vs 1.8 / 2.0 Nu
- 1.2 8v vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 8v vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 8v vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 8v vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 8v vs MZR gasolina
- 1.2 8v vs Skyactiv-G
- 1.2 8v vs M111
- 1.2 8v vs M112 / M113
- 1.2 8v vs M264/M254
- 1.2 8v vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 en 2.0 Turbo)
- 1.2 8v vs M260
- 1.2 8v vs M271
- 1.2 8v vs M272/M273
- 1.2 8v vs M270/M274
- 1.2 8v vs M276
- 1.2 8v vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 8v vs MIVEC gasolina
- 1.2 8v vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 8v vs 1.6 DIG-T
- 1.2 8v vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 8v vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 8v vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 8v vs 1.5/1.6/1.8 QG
- 1.2 8v vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 8v vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 8v vs 1.4 Turbo
- 1.2 8v vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 8v vs 2.2 Ecotec gasolina
- 1.2 8v vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.2 8v vs Porsche M96/M97
- 1.2 8v vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 8v vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 8v vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 8v vs 1.6 THP
- 1.2 8v vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 1.2 8v vs 1.8 en 2.0 XU
- 1.2 8v vs 0.9 TCe
- 1.2 8v vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 8v vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 8v vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 8v vs 1.8 TCe
- 1.2 8v vs 1.2 16v
- 1.2 8v vs E-Tech Híbrido
- 1.2 8v vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 8v vs Rover K-Series
- 1.2 8v vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 8v vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 8v vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 8v vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 8v vs 1.0 VVT-i
- 1.2 8v vs 1.2 Turbo
- 1.2 8v vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 8v vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 8v vs 1.5 Hybrid
- 1.2 8v vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 8v vs 1.8 Hybrid
- 1.2 8v vs 2.7 en 4.0 gasolina (2TR-FE en 1GR-FE)
- 1.2 8v vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 8v vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 8v vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 8v vs Drive-E gasolina
- 1.2 8v vs 1.0 MPI
- 1.2 8v vs 1.2 12V
- 1.2 8v vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 8v vs 1.8 T 20v
- 1.2 8v vs 2.0 FSI
- 1.2 8v vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.2 8v vs 2.3 VR5 (V5)
- 1.2 8v vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- 1.2 8v vs 1.6 en 2.0 8v EA827
- 1.2 8v vs VR6
Met de 1.4 en 1.6 16v
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2 PureTech
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 PureTech
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2 TCe
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 EcoBoost
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.3 TCe
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.6 EcoBoost
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.4 en 1.6 16v vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.4, 2.8 en 3.0 V6 30v
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW B38 / B37
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW B48 / B38
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW B58
- 1.4 en 1.6 16v vs M43 1.6, 1.8 en 1.9
- 1.4 en 1.6 16v vs M50 en M52
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW M54
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW N13
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW N20
- 1.4 en 1.6 16v vs N42 en N45 1.6, 1.8 en 2.0
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW N43/N46
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW N52 / N53
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW N54/N55
- 1.4 en 1.6 16v vs BMW N62 / N63
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.4 T-Jet
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.4 en 1.6 16v vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.5 EcoBoost
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 EcoBoost
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v en RoCam
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.8 en 2.0 Zetec-E
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 / 1.2 Turbo (GEM)
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.4 en 1.6 16v vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.4 en 1.6 16v vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.4 en 1.6 16v vs Honda IMA híbrido
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 T-GDI
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.8 / 2.0 Beta II
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.8 / 2.0 Nu
- 1.4 en 1.6 16v vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.4 en 1.6 16v vs MZR gasolina
- 1.4 en 1.6 16v vs Skyactiv-G
- 1.4 en 1.6 16v vs M111
- 1.4 en 1.6 16v vs M112 / M113
- 1.4 en 1.6 16v vs M264/M254
- 1.4 en 1.6 16v vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 en 2.0 Turbo)
- 1.4 en 1.6 16v vs M260
- 1.4 en 1.6 16v vs M271
- 1.4 en 1.6 16v vs M272/M273
- 1.4 en 1.6 16v vs M270/M274
- 1.4 en 1.6 16v vs M276
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.4 en 1.6 16v vs MIVEC gasolina
- 1.4 en 1.6 16v vs Mitsubishi PHEV
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.6 DIG-T
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.5/1.6/1.8 QG
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.4 Turbo
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.2 Ecotec gasolina
- 1.4 en 1.6 16v vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.4 en 1.6 16v vs Porsche M96/M97
- 1.4 en 1.6 16v vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.4/1.6 VTi
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.6 THP
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.8 en 2.0 XU
- 1.4 en 1.6 16v vs 0.9 TCe
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 TCe / SCe
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.8 TCe
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2 16v
- 1.4 en 1.6 16v vs E-Tech Híbrido
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.4 en 1.6 16v vs Rover K-Series
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 VVT-i
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2 Turbo
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.5 Hybrid
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.8 Hybrid
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.7 en 4.0 gasolina (2TR-FE en 1GR-FE)
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.4 en 1.6 16v vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.4 en 1.6 16v vs Drive-E gasolina
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0 MPI
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.2 12V
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.8 T 20v
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.0 FSI
- 1.4 en 1.6 16v vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.4 en 1.6 16v vs 2.3 VR5 (V5)
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- 1.4 en 1.6 16v vs 1.6 en 2.0 8v EA827
- 1.4 en 1.6 16v vs VR6
Vergelijk andere motoren
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Fiabilité Renault Clio 2 : pannes et avis des propriétairesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Fiabilité Renault Twingo 1993-2006 : pannes et avis des propriétairesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Fiabilité Renault Twingo 2 (2007-2014) : pannes et avis des propriétairesFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes de la Renault Mégane 1Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault Scénic 1Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes de la Renault Laguna 2Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Dacia Duster 1Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Moteur D (Renault)Wikipédia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Renault Clio IIWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Renault TwingoWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Renault Twingo IWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Renault K-Type engineWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- Moteur K RenaultWikipedia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Anexo:Motores de RenaultWikipedia (español) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Spaans
- Fiabilité et pannes du Dacia Logan 1Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Renault Twingo (ab 1993): Schwachstellen laut TÜV-AuswertungAUTO BILD · Autotijdschriften · gepubliceerd februari 2002 · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 3Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes de la Renault Mégane 2Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault Scénic 2Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans