1.2 TCe vs VR6: welke motor is betrouwbaarder?
Volgens onze risico-index heeft de VR6 minder risico dan de 1.2 TCe: 50/100 tegenover 54/100 (beide hoog risico). De 1.2 TCe heeft 2 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Overmatig oliegebruik en motorbreuk»; de VR6 heeft 1 gedocumenteerde ernstige storing, de belangrijkste «Distributieketting en kettingspanners van de VR6».
De index (0–100) weegt de ernst en de frequentie van de drie ernstigste gedocumenteerde storingen. Hoe het wordt berekend
Is de 1.2 TCe betrouwbaar?
Alleen met voorbehoud: de 1.2 TCe en 1.2 DIG-T die tussen 2012 en medio 2016 zijn gebouwd, kunnen veel olie verbranden door slecht afdichtende zuigerveren, met risico op schade aan de kleppen, een uitgerekte ketting of een kapotte motor. Renault en Nissan pakten het aan met technische notes en hulp per geval, zonder terugroepactie; de latere productie bevat de correctie.[1][2][3][4][5]
Bekijk de 2 storingen van de 1.2 TCeIs de VR6 betrouwbaar?
De best gedocumenteerde defecten zijn de distributieketting, met spanners bij de 12-kleps-versies en rekking bij de 3.2 (R32, A3 8P, TT, Cayenne), en in mindere mate de koeling van de 12-kleppers. De 3.6 FSI komt er in de bronnen beter van af dan de 3.2.[6][7][8]
Bekijk de 2 storingen van de VR6Vergelijking naast elkaar
| Gegeven | 1.2 TCe | VR6 |
|---|---|---|
| Technische fiche | ||
| Type | Motor | Motor |
| Brandstof | Benzine | Benzine |
| Cilinderinhoud | 1.197 cm³ | — |
| Distributie | Ketting | Ketting |
| Vermogen | 100–130 pk | 140–300 pk |
| Productie | 2012–2018[1][2][5][9][10] | 1991–2024[11][12][13] |
| Betrouwbaarheid | ||
| Risico-index (wat is dat) | 54Hoog risico | 50Hoog risico |
| Gedocumenteerde storingen | 2 | 2 |
| Met hoge of kritieke ernst | 2 | 1 |
| Ergste ernst | Kritieke ernst | Kritieke ernst |
| Belangrijkste storingen |
|
|
| Duurste gedocumenteerde reparatie | tot € 10.000Overmatig oliegebruik en motorbreukGepubliceerd bedrag[1][2][14][15] | Geen betrouwbare gegevens |
| Welke uitvoeringen kopen | ||
| KopenAanbevolen versies | Geen | |
| Met voorzichtigheidVersies met voorzichtigheid |
| |
| VermijdenTe vermijden versies | Geen | Geen |
Ernst van elke storing: groen, laag; oranje, gemiddeld; rood, hoog; donkerrood, kritiek. Hoe we ze beoordelen
Auto's waarin elk zit
Andere vergelijkingen
Met de 1.2 TCe
- 1.2 TCe vs 1.2 PureTech
- 1.2 TCe vs 1.0 PureTech
- 1.2 TCe vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 TCe vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.3 TCe
- 1.2 TCe vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 TCe vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 TCe vs 2.4, 2.8 en 3.0 V6 30v
- 1.2 TCe vs BMW B38 / B37
- 1.2 TCe vs BMW B48 / B38
- 1.2 TCe vs BMW B58
- 1.2 TCe vs M43 1.6, 1.8 en 1.9
- 1.2 TCe vs M50 en M52
- 1.2 TCe vs BMW M54
- 1.2 TCe vs BMW N13
- 1.2 TCe vs BMW N20
- 1.2 TCe vs N42 en N45 1.6, 1.8 en 2.0
- 1.2 TCe vs BMW N43/N46
- 1.2 TCe vs BMW N52 / N53
- 1.2 TCe vs BMW N54/N55
- 1.2 TCe vs BMW N62 / N63
- 1.2 TCe vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- 1.2 TCe vs 1.4 T-Jet
- 1.2 TCe vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 TCe vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 TCe vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 TCe vs 2.0 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 2.3 EcoBoost
- 1.2 TCe vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v en RoCam
- 1.2 TCe vs 1.8 en 2.0 Zetec-E
- 1.2 TCe vs 1.0 en 1.2 de 3 cilindros (Onix en Tracker)
- 1.2 TCe vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.2 TCe vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.2 TCe vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- 1.2 TCe vs Family II 2.0 en 2.4 gasolina
- 1.2 TCe vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 TCe vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 TCe vs Honda IMA híbrido
- 1.2 TCe vs 1.0 T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 TCe vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 TCe vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- 1.2 TCe vs 1.8 / 2.0 Beta II
- 1.2 TCe vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- 1.2 TCe vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.2 TCe vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 TCe vs 1.8 / 2.0 Nu
- 1.2 TCe vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 TCe vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 TCe vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 TCe vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 TCe vs MZR gasolina
- 1.2 TCe vs Skyactiv-G
- 1.2 TCe vs M111
- 1.2 TCe vs M112 / M113
- 1.2 TCe vs M264/M254
- 1.2 TCe vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 en 2.0 Turbo)
- 1.2 TCe vs M260
- 1.2 TCe vs M271
- 1.2 TCe vs M272/M273
- 1.2 TCe vs M270/M274
- 1.2 TCe vs M276
- 1.2 TCe vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 TCe vs MIVEC gasolina
- 1.2 TCe vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 TCe vs 1.6 DIG-T
- 1.2 TCe vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 TCe vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 TCe vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 TCe vs 1.5/1.6/1.8 QG
- 1.2 TCe vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 TCe vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 TCe vs 1.4 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 TCe vs 2.2 Ecotec gasolina
- 1.2 TCe vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.2 TCe vs Porsche M96/M97
- 1.2 TCe vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 TCe vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 TCe vs 1.6 THP
- 1.2 TCe vs 1.8, 2.0 en 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- 1.2 TCe vs 1.8 en 2.0 XU
- 1.2 TCe vs 0.9 TCe
- 1.2 TCe vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 TCe vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 TCe vs 1.8 TCe
- 1.2 TCe vs 1.2 16v
- 1.2 TCe vs 1.2 8v
- 1.2 TCe vs E-Tech Híbrido
- 1.2 TCe vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 TCe vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.2 TCe vs Rover K-Series
- 1.2 TCe vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 TCe vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 TCe vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 TCe vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 TCe vs 1.0 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.2 Turbo
- 1.2 TCe vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 TCe vs 1.8 Hybrid
- 1.2 TCe vs 2.7 en 4.0 gasolina (2TR-FE en 1GR-FE)
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 TCe vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 TCe vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 TCe vs Drive-E gasolina
- 1.2 TCe vs 1.0 MPI
- 1.2 TCe vs 1.2 12V
- 1.2 TCe vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 TCe vs 1.8 T 20v
- 1.2 TCe vs 2.0 FSI
- 1.2 TCe vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.2 TCe vs 2.3 VR5 (V5)
- 1.2 TCe vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- 1.2 TCe vs 1.6 en 2.0 8v EA827
Met de VR6
- VR6 vs 1.2 PureTech
- VR6 vs 1.0 PureTech
- VR6 vs 1.2 en 1.4 TSI
- VR6 vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- VR6 vs 1.0 EcoBoost
- VR6 vs 1.3 TCe
- VR6 vs 1.6 EcoBoost
- VR6 vs 2.0 TSI / TFSI
- VR6 vs Audi 3.0 TFSI V6
- VR6 vs 2.4, 2.8 en 3.0 V6 30v
- VR6 vs BMW B38 / B37
- VR6 vs BMW B48 / B38
- VR6 vs BMW B58
- VR6 vs M43 1.6, 1.8 en 1.9
- VR6 vs M50 en M52
- VR6 vs BMW M54
- VR6 vs BMW N13
- VR6 vs BMW N20
- VR6 vs N42 en N45 1.6, 1.8 en 2.0
- VR6 vs BMW N43/N46
- VR6 vs BMW N52 / N53
- VR6 vs BMW N54/N55
- VR6 vs BMW N62 / N63
- VR6 vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- VR6 vs 1.4 T-Jet
- VR6 vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- VR6 vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- VR6 vs 1.5 EcoBoost
- VR6 vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- VR6 vs 2.0 EcoBoost
- VR6 vs 2.3 EcoBoost
- VR6 vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v en RoCam
- VR6 vs 1.8 en 2.0 Zetec-E
- VR6 vs 1.0 en 1.2 de 3 cilindros (Onix en Tracker)
- VR6 vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- VR6 vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- VR6 vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- VR6 vs Family II 2.0 en 2.4 gasolina
- VR6 vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- VR6 vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- VR6 vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- VR6 vs Honda e:HEV / i-MMD
- VR6 vs Honda IMA híbrido
- VR6 vs 1.0 T-GDI
- VR6 vs 1.6 GDI / T-GDI
- VR6 vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- VR6 vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- VR6 vs 1.8 / 2.0 Beta II
- VR6 vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- VR6 vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- VR6 vs 1.0 / 1.25 MPi
- VR6 vs 1.8 / 2.0 Nu
- VR6 vs Smartstream 1.6 T-GDi
- VR6 vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- VR6 vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- VR6 vs 2.3 MZR DISI Turbo
- VR6 vs MZR gasolina
- VR6 vs Skyactiv-G
- VR6 vs M111
- VR6 vs M112 / M113
- VR6 vs M264/M254
- VR6 vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 en 2.0 Turbo)
- VR6 vs M260
- VR6 vs M271
- VR6 vs M272/M273
- VR6 vs M270/M274
- VR6 vs M276
- VR6 vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- VR6 vs MIVEC gasolina
- VR6 vs Mitsubishi PHEV
- VR6 vs 1.6 DIG-T
- VR6 vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- VR6 vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- VR6 vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- VR6 vs 1.5/1.6/1.8 QG
- VR6 vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- VR6 vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- VR6 vs 1.4 Turbo
- VR6 vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- VR6 vs 2.2 Ecotec gasolina
- VR6 vs Porsche MA1 / 9A1
- VR6 vs Porsche M96/M97
- VR6 vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- VR6 vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- VR6 vs 1.4/1.6 VTi
- VR6 vs 1.6 THP
- VR6 vs 1.8, 2.0 en 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- VR6 vs 1.8 en 2.0 XU
- VR6 vs 0.9 TCe
- VR6 vs 1.0 SCe (B4D)
- VR6 vs 1.0 TCe / SCe
- VR6 vs 1.4 en 1.6 8v
- VR6 vs 1.8 TCe
- VR6 vs 1.2 16v
- VR6 vs 1.2 8v
- VR6 vs E-Tech Híbrido
- VR6 vs 2.0 16v F4R en F4RT
- VR6 vs 1.4 en 1.6 16v
- VR6 vs Rover K-Series
- VR6 vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- VR6 vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- VR6 vs 1.5 K15B (Jimny)
- VR6 vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- VR6 vs 1.0 VVT-i
- VR6 vs 1.2 Turbo
- VR6 vs 1.33 Dual VVT-i
- VR6 vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- VR6 vs 1.5 Hybrid
- VR6 vs 1.6 Dual VVT-i
- VR6 vs 1.8 Hybrid
- VR6 vs 2.7 en 4.0 gasolina (2TR-FE en 1GR-FE)
- VR6 vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- VR6 vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- VR6 vs Volvo 5 cilindros gasolina
- VR6 vs Drive-E gasolina
- VR6 vs 1.0 MPI
- VR6 vs 1.2 12V
- VR6 vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- VR6 vs 1.8 T 20v
- VR6 vs 2.0 FSI
- VR6 vs VW 2.0 TFSI EA113
- VR6 vs 2.3 VR5 (V5)
- VR6 vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- VR6 vs 1.6 en 2.0 8v EA827
Vergelijk andere motoren
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Moteur 1.2 Renault - 400 000 voitures en dangerUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 24 mei 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Casse moteur Renault 1.2 TCe : 107 000 Renault concernéesL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 maart 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Renault 1.2 TCe et Nissan 1.2 DIG-T : des moteurs gourmands en huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 12 oktober 2016 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur 1.2 Renault - Les constructeurs minimisentUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 31 juli 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Moteur H Renault-NissanWikipedia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- VW Golf III VR6 (1991-1998)AutoBild · Autotijdschriften · gepubliceerd 1 september 2003 · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- VW Golf IV (1J): Schwachstellen und KaufberatungGebrauchtwagenberater.de · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Gebrauchtwagen-Kaufberater: Was kann der Porsche Cayenne 9PA?AutoScout24 · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Nissan HR engineWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- H-Typrenaultfans.info · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Duits
- VR6 engineWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Engels
- VR6-MotorWikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- VW EA390Wikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Posibles fallos en algunos motores de gasolina de Renault, Dacia y NissanOCU · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 4 juni 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Problème moteur Renault-Dacia 1.2 TCe, Nissan 1.2 DIG-T et Mercedes - Vos questions, nos réponsesUFC-Que Choisir (Que Choisir Ensemble) · Consumentenorganisatie · gepubliceerd 24 mei 2019 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Tous les problèmes sur Volkswagen Golf III (1991-1998)Fiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans
- Seat Leon I: Bekannte Probleme & RückrufeGebrauchtwagenberater.de · Autotijdschriften · gepubliceerd 9 april 2025 · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- VW Bora (1J2): Typische Probleme & SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autotijdschriften · gepubliceerd 14 juli 2022 · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- VW Golf 4: ProblemeCarWiki.de · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Audi TT: ProblemeCarWiki.de · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- VW Passat CC: Probleme und SchwachstellenGebrauchtwagenberater.de · Autotijdschriften · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Probleme mit dem Porsche Cayenne (9PA y 92A)CarWiki.de · Andere bron · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Duits
- Tous les problèmes sur Volkswagen Passat (2004-2010)Fiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 2 november 2026 · in het Frans