2.0 TSI / TFSI vs E-Tech Híbrido: welke motor is betrouwbaarder?
Volgens onze risico-index heeft de E-Tech Híbrido minder risico dan de 2.0 TSI / TFSI: 32/100 (matig risico) tegenover 54/100 (hoog risico). De 2.0 TSI / TFSI heeft 2 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Hoog oliegebruik»; de E-Tech Híbrido heeft 2 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Defect aan de multimodebak (kans op breuk)».
De index (0–100) weegt de ernst en de frequentie van de drie ernstigste gedocumenteerde storingen. Hoe het wordt berekend
Is de 2.0 TSI / TFSI betrouwbaar?
Het hangt vooral af van de generatie. De eerste exemplaren (2008-2012, zonder Valvelift) hebben meer klachten over oliegebruik en iets meer slijtage van ketting en spanner; sinds 2012 verminderde het ontwerp met Valvelift het oliegebruik, maar bleef koolaanslag op de inlaatkleppen een zwak punt tot er rond 2016 indirecte ondersteunende inspuiting werd toegevoegd. De thermostaathuizing met geïntegreerde waterpomp lekt koelvloeistof bij meerdere generaties.[1][2][3][4][5]
Bekijk de 5 storingen van de 2.0 TSI / TFSIIs de E-Tech Híbrido betrouwbaar?
De E-Tech combineert een verbrandingsmotor (1.6 H4M atmosferisch of 1.2 HR12 turbo) met elektromotoren en een multimodebak zonder koppeling of koppelomvormer. Het best gedocumenteerde punt is de bak zelf: getuigenissen van de Clio, Captur, Arkana, Austral, Duster en Jogger beschrijven waarschuwingen voor kans op breuk, en Renault heeft sinds 2020 twee acties gelanceerd (een elektrische storing en een keerring van de primaire as). Ook de 12 V-accu valt vrij regelmatig uit.[6][7][8]
Bekijk de 4 storingen van de E-Tech HíbridoVergelijking naast elkaar
| Gegeven | 2.0 TSI / TFSI | E-Tech Híbrido |
|---|---|---|
| Technische fiche | ||
| Type | Motor | Motor |
| Brandstof | Benzine | Benzine |
| Cilinderinhoud | 1.984 cm³ | 1.598 cm³ |
| Distributie | Ketting | Ketting |
| Vermogen | 170–320 pk | 140–200 pk |
| Productie | sinds 2008[1][9] | sinds 2020[6][10][11] |
| Betrouwbaarheid | ||
| Risico-index (wat is dat) | 54Hoog risico | 32Matig risico |
| Gedocumenteerde storingen | 5 | 4 |
| Met hoge of kritieke ernst | 2 | 2 |
| Ergste ernst | Kritieke ernst | Hoge ernst |
| Belangrijkste storingen |
| |
| Duurste gedocumenteerde reparatie | tot € 4.000Hoog oliegebruikGepubliceerd bedrag[12] | Geen betrouwbare gegevens |
| Welke uitvoeringen kopen | ||
| KopenAanbevolen versies | Geen | |
| Met voorzichtigheidVersies met voorzichtigheid | ||
| VermijdenTe vermijden versies | Geen | Geen |
Ernst van elke storing: groen, laag; oranje, gemiddeld; rood, hoog; donkerrood, kritiek. Hoe we ze beoordelen
Auto's waarin elk zit
Andere vergelijkingen
Met de 2.0 TSI / TFSI
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 PureTech
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 PureTech
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 en 1.4 TSI
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 TCe
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 EcoBoost
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.3 TCe
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.6 EcoBoost
- 2.0 TSI / TFSI vs Audi 3.0 TFSI V6
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW B38 / B37
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW B48 / B38
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW B58
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW M54
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW N13
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW N20
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW N43/N46
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW N52 / N53
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW N54/N55
- 2.0 TSI / TFSI vs BMW N62 / N63
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 8v Fire
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.4 T-Jet
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 2.0 TSI / TFSI vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.5 EcoBoost
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 2.0 TSI / TFSI vs Honda e:HEV / i-MMD
- 2.0 TSI / TFSI vs Honda IMA híbrido
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 T-GDI
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.6 GDI / T-GDI
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 / 1.25 MPi
- 2.0 TSI / TFSI vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 2.0 TSI / TFSI vs MZR gasolina
- 2.0 TSI / TFSI vs Skyactiv-G
- 2.0 TSI / TFSI vs M111
- 2.0 TSI / TFSI vs M112 / M113
- 2.0 TSI / TFSI vs M264/M254
- 2.0 TSI / TFSI vs M260
- 2.0 TSI / TFSI vs M271
- 2.0 TSI / TFSI vs M272/M273
- 2.0 TSI / TFSI vs M270/M274
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 2.0 TSI / TFSI vs MIVEC gasolina
- 2.0 TSI / TFSI vs Mitsubishi PHEV
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.6 DIG-T
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.4 Turbo
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 2.0 TSI / TFSI vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.4/1.6 VTi
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.6 THP
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- 2.0 TSI / TFSI vs 0.9 TCe
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 SCe (B4D)
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 TCe / SCe
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.4 en 1.6 8v
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.8 TCe
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 16v
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.4 en 1.6 16v
- 2.0 TSI / TFSI vs Rover K-Series
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.5 K15B (Jimny)
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 VVT-i
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 Turbo
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.33 Dual VVT-i
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.5 Hybrid
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.6 Dual VVT-i
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.8 Hybrid
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 2.0 TSI / TFSI vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 2.0 TSI / TFSI vs Drive-E gasolina
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.0 MPI
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.2 12V
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 2.0 TSI / TFSI vs 1.8 T 20v
- 2.0 TSI / TFSI vs 2.0 FSI
- 2.0 TSI / TFSI vs VW 2.0 TFSI EA113
Met de E-Tech Híbrido
- E-Tech Híbrido vs 1.2 PureTech
- E-Tech Híbrido vs 1.0 PureTech
- E-Tech Híbrido vs 1.2 en 1.4 TSI
- E-Tech Híbrido vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- E-Tech Híbrido vs 1.2 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.0 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 1.3 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.6 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs Audi 3.0 TFSI V6
- E-Tech Híbrido vs BMW B38 / B37
- E-Tech Híbrido vs BMW B48 / B38
- E-Tech Híbrido vs BMW B58
- E-Tech Híbrido vs BMW M54
- E-Tech Híbrido vs BMW N13
- E-Tech Híbrido vs BMW N20
- E-Tech Híbrido vs BMW N43/N46
- E-Tech Híbrido vs BMW N52 / N53
- E-Tech Híbrido vs BMW N54/N55
- E-Tech Híbrido vs BMW N62 / N63
- E-Tech Híbrido vs 1.2 8v Fire
- E-Tech Híbrido vs 1.4 T-Jet
- E-Tech Híbrido vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- E-Tech Híbrido vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- E-Tech Híbrido vs 1.5 EcoBoost
- E-Tech Híbrido vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- E-Tech Híbrido vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- E-Tech Híbrido vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- E-Tech Híbrido vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- E-Tech Híbrido vs Honda e:HEV / i-MMD
- E-Tech Híbrido vs Honda IMA híbrido
- E-Tech Híbrido vs 1.0 T-GDI
- E-Tech Híbrido vs 1.6 GDI / T-GDI
- E-Tech Híbrido vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 / 1.25 MPi
- E-Tech Híbrido vs Smartstream 1.6 T-GDi
- E-Tech Híbrido vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- E-Tech Híbrido vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- E-Tech Híbrido vs 2.3 MZR DISI Turbo
- E-Tech Híbrido vs MZR gasolina
- E-Tech Híbrido vs Skyactiv-G
- E-Tech Híbrido vs M111
- E-Tech Híbrido vs M112 / M113
- E-Tech Híbrido vs M264/M254
- E-Tech Híbrido vs M260
- E-Tech Híbrido vs M271
- E-Tech Híbrido vs M272/M273
- E-Tech Híbrido vs M270/M274
- E-Tech Híbrido vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- E-Tech Híbrido vs MIVEC gasolina
- E-Tech Híbrido vs Mitsubishi PHEV
- E-Tech Híbrido vs 1.6 DIG-T
- E-Tech Híbrido vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- E-Tech Híbrido vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- E-Tech Híbrido vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- E-Tech Híbrido vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- E-Tech Híbrido vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- E-Tech Híbrido vs 1.4 Turbo
- E-Tech Híbrido vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- E-Tech Híbrido vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- E-Tech Híbrido vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- E-Tech Híbrido vs 1.4/1.6 VTi
- E-Tech Híbrido vs 1.6 THP
- E-Tech Híbrido vs 2.0 en 2.2 16v EW10/EW12
- E-Tech Híbrido vs 0.9 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.0 SCe (B4D)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 TCe / SCe
- E-Tech Híbrido vs 1.4 en 1.6 8v
- E-Tech Híbrido vs 1.8 TCe
- E-Tech Híbrido vs 1.2 16v
- E-Tech Híbrido vs 2.0 16v F4R en F4RT
- E-Tech Híbrido vs 1.4 en 1.6 16v
- E-Tech Híbrido vs Rover K-Series
- E-Tech Híbrido vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- E-Tech Híbrido vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- E-Tech Híbrido vs 1.5 K15B (Jimny)
- E-Tech Híbrido vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- E-Tech Híbrido vs 1.0 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.2 Turbo
- E-Tech Híbrido vs 1.33 Dual VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.5 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs 1.6 Dual VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 1.8 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- E-Tech Híbrido vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- E-Tech Híbrido vs Volvo 5 cilindros gasolina
- E-Tech Híbrido vs Drive-E gasolina
- E-Tech Híbrido vs 1.0 MPI
- E-Tech Híbrido vs 1.2 12V
- E-Tech Híbrido vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- E-Tech Híbrido vs 1.8 T 20v
- E-Tech Híbrido vs 2.0 FSI
- E-Tech Híbrido vs VW 2.0 TFSI EA113
Vergelijk andere motoren
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Volkswagen EA888 engineWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- Fiabilité Volkswagen (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Betrouwbaarheidsonderzoek · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité Audi (datos de propietarios por modelo)fiches-auto.fr · Betrouwbaarheidsonderzoek · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Motores TFSI: características, ventajas e inconvenientesAutofácil · Autotijdschriften · gepubliceerd 18 mei 2020 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Motor 2.0 TFSI 190 CV (ficha técnica)km77 · Technische documentatie · gepubliceerd 13 mei 2015 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Renault Clio VWikipedia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes de la Renault Clio 5Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault AustralFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Audi TTWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- Renault Captur IIWikipedia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Renault AustralWikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- Tu coche quema aceite: 6 señales de alarma y la solución definitiva para salvar tu motorAutopista.es · Autotijdschriften · gepubliceerd 19 juni 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Témoignages fiabilité Audifiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Témoignages fiabilité Volkswagenfiches-auto.fr · Eigenaarsforum · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault ArkanaFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault Captur IIFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans
- Fiabilité et pannes du Renault Espace 6Fiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Frans