1.2 PureTech vs BMW B48 / B38: welke motor is betrouwbaarder?
Volgens onze risico-index heeft de BMW B48 / B38 minder risico dan de 1.2 PureTech: 24/100 (laag risico) tegenover 96/100 (zeer hoog risico). De 1.2 PureTech heeft 7 gedocumenteerde ernstige storingen, de belangrijkste «Degradatie van de distributieriem in het oliebad»; de BMW B48 / B38 heeft 1 gedocumenteerde ernstige storing, de belangrijkste «Distributieketting van de eerste exemplaren (2014-2018), herontworpen in de B48TU».
De index (0–100) weegt de ernst en de frequentie van de drie ernstigste gedocumenteerde storingen. Hoe het wordt berekend
Is de 1.2 PureTech betrouwbaar?
De 1.2 PureTech met distributieriem (2012-2025) heeft een door Stellantis erkend probleem: de distributieriem in het oliebad kan degraderen, de smering verstoppen en bij de turbo's van 2013-2018 de vacuümpomp van de rembekrachtiger beschadigen. De turbo's van 2014-2023 kunnen bovendien olie verbruiken. Stellantis biedt 10 jaar of 180.000 km dekking; de generatie met ketting (vanaf 2023) gebruikt die riem niet meer.[1][2][3][4][5]
Bekijk de 7 storingen van de 1.2 PureTechIs de BMW B48 / B38 betrouwbaar?
De BMW B48 (2,0 turbo, vanaf 2014) en zijn driecilinderbroertje B38 (1,5) staan bekend als betrouwbare motoren binnen het moderne BMW-aanbod: er is geen ernstige, wijdverbreide storing gedocumenteerd, in tegenstelling tot de distributieketting van de N47-diesel of de EGR-brand bij de B47. Let op het koelcircuit, de oliekeerringen en pakkingen bij de turbo en de VANOS, en op de koolaanslag die bij directe inspuiting hoort. BMW heeft de distributieketting in 2018 herzien (update B48TU).[6][7][8]
Bekijk de 4 storingen van de BMW B48 / B38Vergelijking naast elkaar
| Gegeven | 1.2 PureTech | BMW B48 / B38 |
|---|---|---|
| Technische fiche | ||
| Type | Motor | Motor |
| Brandstof | Benzine | Benzine |
| Cilinderinhoud | 1.199 cm³ | 1.998 cm³ |
| Distributie | Distributieriem in oliebad | Ketting |
| Vermogen | 68–155 pk | 136–312 pk |
| Productie | sinds 2012[9][10] | sinds 2014[6][11][12] |
| Betrouwbaarheid | ||
| Risico-index (wat is dat) | 96Zeer hoog risico | 24Laag risico |
| Gedocumenteerde storingen | 7 | 4 |
| Met hoge of kritieke ernst | 7 | 1 |
| Ergste ernst | Kritieke ernst | Hoge ernst |
| Belangrijkste storingen | ||
| Duurste gedocumenteerde reparatie | tot € 1.200Degradatie van de distributieriem in het oliebadGepubliceerd bedrag[2][13][14][15] | Geen betrouwbare gegevens |
| Welke uitvoeringen kopen | ||
| KopenAanbevolen versies | Geen | |
| Met voorzichtigheidVersies met voorzichtigheid |
| Geen |
| VermijdenTe vermijden versies | Geen | Geen |
Ernst van elke storing: groen, laag; oranje, gemiddeld; rood, hoog; donkerrood, kritiek. Hoe we ze beoordelen
Auto's waarin elk zit
Andere vergelijkingen
Met de 1.2 PureTech
- 1.2 PureTech vs 1.0 PureTech
- 1.2 PureTech vs 1.2 en 1.4 TSI
- 1.2 PureTech vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- 1.2 PureTech vs 1.2 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.0 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 1.3 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.6 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 2.0 TSI / TFSI
- 1.2 PureTech vs Audi 3.0 TFSI V6
- 1.2 PureTech vs 2.4, 2.8 en 3.0 V6 30v
- 1.2 PureTech vs BMW B38 / B37
- 1.2 PureTech vs BMW B58
- 1.2 PureTech vs M43 1.6, 1.8 en 1.9
- 1.2 PureTech vs M50 en M52
- 1.2 PureTech vs BMW M54
- 1.2 PureTech vs BMW N13
- 1.2 PureTech vs BMW N20
- 1.2 PureTech vs N42 en N45 1.6, 1.8 en 2.0
- 1.2 PureTech vs BMW N43/N46
- 1.2 PureTech vs BMW N52 / N53
- 1.2 PureTech vs BMW N54/N55
- 1.2 PureTech vs BMW N62 / N63
- 1.2 PureTech vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- 1.2 PureTech vs 1.4 T-Jet
- 1.2 PureTech vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- 1.2 PureTech vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- 1.2 PureTech vs 1.5 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- 1.2 PureTech vs 2.0 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 2.3 EcoBoost
- 1.2 PureTech vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v en RoCam
- 1.2 PureTech vs 1.8 en 2.0 Zetec-E
- 1.2 PureTech vs 1.0 en 1.2 de 3 cilindros (Onix en Tracker)
- 1.2 PureTech vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- 1.2 PureTech vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- 1.2 PureTech vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- 1.2 PureTech vs Family II 2.0 en 2.4 gasolina
- 1.2 PureTech vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- 1.2 PureTech vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- 1.2 PureTech vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- 1.2 PureTech vs Honda e:HEV / i-MMD
- 1.2 PureTech vs Honda IMA híbrido
- 1.2 PureTech vs 1.0 T-GDI
- 1.2 PureTech vs 1.6 GDI / T-GDI
- 1.2 PureTech vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- 1.2 PureTech vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- 1.2 PureTech vs 1.8 / 2.0 Beta II
- 1.2 PureTech vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- 1.2 PureTech vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- 1.2 PureTech vs 1.0 / 1.25 MPi
- 1.2 PureTech vs 1.8 / 2.0 Nu
- 1.2 PureTech vs Smartstream 1.6 T-GDi
- 1.2 PureTech vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- 1.2 PureTech vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- 1.2 PureTech vs 2.3 MZR DISI Turbo
- 1.2 PureTech vs MZR gasolina
- 1.2 PureTech vs Skyactiv-G
- 1.2 PureTech vs M111
- 1.2 PureTech vs M112 / M113
- 1.2 PureTech vs M264/M254
- 1.2 PureTech vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 en 2.0 Turbo)
- 1.2 PureTech vs M260
- 1.2 PureTech vs M271
- 1.2 PureTech vs M272/M273
- 1.2 PureTech vs M270/M274
- 1.2 PureTech vs M276
- 1.2 PureTech vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- 1.2 PureTech vs MIVEC gasolina
- 1.2 PureTech vs Mitsubishi PHEV
- 1.2 PureTech vs 1.6 DIG-T
- 1.2 PureTech vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- 1.2 PureTech vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- 1.2 PureTech vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- 1.2 PureTech vs 1.5/1.6/1.8 QG
- 1.2 PureTech vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- 1.2 PureTech vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- 1.2 PureTech vs 1.4 Turbo
- 1.2 PureTech vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- 1.2 PureTech vs 2.2 Ecotec gasolina
- 1.2 PureTech vs Porsche MA1 / 9A1
- 1.2 PureTech vs Porsche M96/M97
- 1.2 PureTech vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- 1.2 PureTech vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- 1.2 PureTech vs 1.4/1.6 VTi
- 1.2 PureTech vs 1.6 THP
- 1.2 PureTech vs 1.8, 2.0 en 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- 1.2 PureTech vs 1.8 en 2.0 XU
- 1.2 PureTech vs 0.9 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.0 SCe (B4D)
- 1.2 PureTech vs 1.0 TCe / SCe
- 1.2 PureTech vs 1.4 en 1.6 8v
- 1.2 PureTech vs 1.8 TCe
- 1.2 PureTech vs 1.2 16v
- 1.2 PureTech vs 1.2 8v
- 1.2 PureTech vs E-Tech Híbrido
- 1.2 PureTech vs 2.0 16v F4R en F4RT
- 1.2 PureTech vs 1.4 en 1.6 16v
- 1.2 PureTech vs Rover K-Series
- 1.2 PureTech vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- 1.2 PureTech vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- 1.2 PureTech vs 1.5 K15B (Jimny)
- 1.2 PureTech vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- 1.2 PureTech vs 1.0 VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.2 Turbo
- 1.2 PureTech vs 1.33 Dual VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.5 Hybrid
- 1.2 PureTech vs 1.6 Dual VVT-i
- 1.2 PureTech vs 1.8 Hybrid
- 1.2 PureTech vs 2.7 en 4.0 gasolina (2TR-FE en 1GR-FE)
- 1.2 PureTech vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- 1.2 PureTech vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- 1.2 PureTech vs Volvo 5 cilindros gasolina
- 1.2 PureTech vs Drive-E gasolina
- 1.2 PureTech vs 1.0 MPI
- 1.2 PureTech vs 1.2 12V
- 1.2 PureTech vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- 1.2 PureTech vs 1.8 T 20v
- 1.2 PureTech vs 2.0 FSI
- 1.2 PureTech vs VW 2.0 TFSI EA113
- 1.2 PureTech vs 2.3 VR5 (V5)
- 1.2 PureTech vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- 1.2 PureTech vs 1.6 en 2.0 8v EA827
- 1.2 PureTech vs VR6
Met de BMW B48 / B38
- BMW B48 / B38 vs 1.0 PureTech
- BMW B48 / B38 vs 1.2 en 1.4 TSI
- BMW B48 / B38 vs 1.0 TSI / 1.5 TSI
- BMW B48 / B38 vs 1.2 TCe
- BMW B48 / B38 vs 1.0 EcoBoost
- BMW B48 / B38 vs 1.3 TCe
- BMW B48 / B38 vs 1.6 EcoBoost
- BMW B48 / B38 vs 2.0 TSI / TFSI
- BMW B48 / B38 vs Audi 3.0 TFSI V6
- BMW B48 / B38 vs 2.4, 2.8 en 3.0 V6 30v
- BMW B48 / B38 vs BMW B38 / B37
- BMW B48 / B38 vs BMW B58
- BMW B48 / B38 vs M43 1.6, 1.8 en 1.9
- BMW B48 / B38 vs M50 en M52
- BMW B48 / B38 vs BMW M54
- BMW B48 / B38 vs BMW N13
- BMW B48 / B38 vs BMW N20
- BMW B48 / B38 vs N42 en N45 1.6, 1.8 en 2.0
- BMW B48 / B38 vs BMW N43/N46
- BMW B48 / B38 vs BMW N52 / N53
- BMW B48 / B38 vs BMW N54/N55
- BMW B48 / B38 vs BMW N62 / N63
- BMW B48 / B38 vs 1.0, 1.2 en 1.4 Fire
- BMW B48 / B38 vs 1.4 T-Jet
- BMW B48 / B38 vs 1.0 T3 en 1.3 T4 FireFly Turbo
- BMW B48 / B38 vs 0.9 TwinAir en 1.0/1.3 FireFly
- BMW B48 / B38 vs 1.5 EcoBoost
- BMW B48 / B38 vs 1.25/1.4/1.6 Ti-VCT
- BMW B48 / B38 vs 2.0 EcoBoost
- BMW B48 / B38 vs 2.3 EcoBoost
- BMW B48 / B38 vs 1.0-1.6 8v Endura-E, Duratec 8v en RoCam
- BMW B48 / B38 vs 1.8 en 2.0 Zetec-E
- BMW B48 / B38 vs 1.0 en 1.2 de 3 cilindros (Onix en Tracker)
- BMW B48 / B38 vs 1.4 / 1.6 16v E-TEC II
- BMW B48 / B38 vs 0.8 / 1.0 / 1.2 S-TEC
- BMW B48 / B38 vs 1.2, 1.4 en 1.6 8V (Family 1)
- BMW B48 / B38 vs Family II 2.0 en 2.4 gasolina
- BMW B48 / B38 vs 1.2 / 1.4 / 1.8 i-VTEC
- BMW B48 / B38 vs 1.0 / 1.5 VTEC Turbo
- BMW B48 / B38 vs 2.0 / 2.4 i-VTEC
- BMW B48 / B38 vs Honda e:HEV / i-MMD
- BMW B48 / B38 vs Honda IMA híbrido
- BMW B48 / B38 vs 1.0 T-GDI
- BMW B48 / B38 vs 1.6 GDI / T-GDI
- BMW B48 / B38 vs 1.6 GDi híbrido (Kappa)
- BMW B48 / B38 vs 1.3, 1.4 en 1.6 Alpha
- BMW B48 / B38 vs 1.8 / 2.0 Beta II
- BMW B48 / B38 vs 1.0 en 1.1 Epsilon
- BMW B48 / B38 vs 1.4 / 1.6 MPI Gamma
- BMW B48 / B38 vs 1.0 / 1.25 MPi
- BMW B48 / B38 vs 1.8 / 2.0 Nu
- BMW B48 / B38 vs Smartstream 1.6 T-GDi
- BMW B48 / B38 vs 2.0 / 2.4 GDI en T-GDI (Theta II)
- BMW B48 / B38 vs 2.0 en 3.0 Ingenium gasolina
- BMW B48 / B38 vs 2.3 MZR DISI Turbo
- BMW B48 / B38 vs MZR gasolina
- BMW B48 / B38 vs Skyactiv-G
- BMW B48 / B38 vs M111
- BMW B48 / B38 vs M112 / M113
- BMW B48 / B38 vs M264/M254
- BMW B48 / B38 vs M266 (1.5, 1.7, 2.0 en 2.0 Turbo)
- BMW B48 / B38 vs M260
- BMW B48 / B38 vs M271
- BMW B48 / B38 vs M272/M273
- BMW B48 / B38 vs M270/M274
- BMW B48 / B38 vs M276
- BMW B48 / B38 vs 1.5 VTi-TECH / T-GDI
- BMW B48 / B38 vs MIVEC gasolina
- BMW B48 / B38 vs Mitsubishi PHEV
- BMW B48 / B38 vs 1.6 DIG-T
- BMW B48 / B38 vs 1.5 VC-Turbo e-Power
- BMW B48 / B38 vs 1.2 HR12DE en 1.2 DIG-S (HR12DDR)
- BMW B48 / B38 vs 2.0 MR20DE / 2.5 QR25DE
- BMW B48 / B38 vs 1.5/1.6/1.8 QG
- BMW B48 / B38 vs 1.6 16v HR16DE / H4M
- BMW B48 / B38 vs 1.0/1.2/1.4 Ecotec
- BMW B48 / B38 vs 1.4 Turbo
- BMW B48 / B38 vs 1.6 en 1.8 Ecotec 16v
- BMW B48 / B38 vs 2.2 Ecotec gasolina
- BMW B48 / B38 vs Porsche MA1 / 9A1
- BMW B48 / B38 vs Porsche M96/M97
- BMW B48 / B38 vs Porsche V8 en V6 (Cayenne en Panamera)
- BMW B48 / B38 vs 1.4 en 1.6 TU3/TU5
- BMW B48 / B38 vs 1.4/1.6 VTi
- BMW B48 / B38 vs 1.6 THP
- BMW B48 / B38 vs 1.8, 2.0 en 2.2 16v EW7/EW10/EW12
- BMW B48 / B38 vs 1.8 en 2.0 XU
- BMW B48 / B38 vs 0.9 TCe
- BMW B48 / B38 vs 1.0 SCe (B4D)
- BMW B48 / B38 vs 1.0 TCe / SCe
- BMW B48 / B38 vs 1.4 en 1.6 8v
- BMW B48 / B38 vs 1.8 TCe
- BMW B48 / B38 vs 1.2 16v
- BMW B48 / B38 vs 1.2 8v
- BMW B48 / B38 vs E-Tech Híbrido
- BMW B48 / B38 vs 2.0 16v F4R en F4RT
- BMW B48 / B38 vs 1.4 en 1.6 16v
- BMW B48 / B38 vs Rover K-Series
- BMW B48 / B38 vs 1.0 en 1.4 Boosterjet
- BMW B48 / B38 vs 1.2 Dualjet en 1.2 VVT
- BMW B48 / B38 vs 1.5 K15B (Jimny)
- BMW B48 / B38 vs 1.3, 1.5 en 1.6 gasolina (serie M)
- BMW B48 / B38 vs 1.0 VVT-i
- BMW B48 / B38 vs 1.2 Turbo
- BMW B48 / B38 vs 1.33 Dual VVT-i
- BMW B48 / B38 vs 1.4, 1.6 en 1.8 VVT-i
- BMW B48 / B38 vs 1.5 Hybrid
- BMW B48 / B38 vs 1.6 Dual VVT-i
- BMW B48 / B38 vs 1.8 Hybrid
- BMW B48 / B38 vs 2.7 en 4.0 gasolina (2TR-FE en 1GR-FE)
- BMW B48 / B38 vs 2.0 en 2.4 VVT-i
- BMW B48 / B38 vs 2.0 en 2.5 Hybrid
- BMW B48 / B38 vs Volvo 5 cilindros gasolina
- BMW B48 / B38 vs Drive-E gasolina
- BMW B48 / B38 vs 1.0 MPI
- BMW B48 / B38 vs 1.2 12V
- BMW B48 / B38 vs 1.4 16v en 1.6 FSI
- BMW B48 / B38 vs 1.8 T 20v
- BMW B48 / B38 vs 2.0 FSI
- BMW B48 / B38 vs VW 2.0 TFSI EA113
- BMW B48 / B38 vs 2.3 VR5 (V5)
- BMW B48 / B38 vs 1.0, 1.4 en 1.6 8v EA111
- BMW B48 / B38 vs 1.6 en 2.0 8v EA827
- BMW B48 / B38 vs VR6
Vergelijk andere motoren
Bronnen
Elk gegeven op deze pagina linkt naar zijn bron. Zie je een fout, laat het ons weten.
- Stellantis ofrece medidas a los afectados por los motores PureTech tras miles de demandaskm77 · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 november 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Moteur PureTech. Stellantis généralise sa garantie de 10 ans ou 180 000 kmL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 26 mei 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Safety Gate, alerta A12/01505/20: Peugeot 208, 308, 2008, 3008, 5008 y Partner (copia en PDF)Comisión Europea – Safety Gate · Officiële instantie · gepubliceerd november 2020 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- Fiabilité Stellantis 1.2 PureTech. De nouvelles solutions contre la consommation d'huileL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 23 juni 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Stellantis 1.2 Puretech engine: list of belt and chain modelsItalPassion · Autotijdschriften · gepubliceerd 2 februari 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Engels
- BMW B48Wikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- Motor BMW B48: defectos, mantenimiento y guía de compraRecambios y Accesorios BMW (blog) · Technische documentatie · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Spaans
- BMW Reliability Has Changed, But the Internet Hasn't Caught UpBMWBLOG · Andere bron · gepubliceerd januari 2026 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- Moteur EBWikipédia (francés) · Andere bron · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- El Peugeot 208 estrena motor Turbo 100 con distribución por cadenaDiariomotor · Autotijdschriften · gepubliceerd 16 maart 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- BMW B38Wikipedia (inglés) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- BMW B48Wikipedia (alemán) · Andere bron · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Duits
- 1.2 PureTech: precio y cambio de correa de distribuciónAutopista · Autotijdschriften · gepubliceerd 2 augustus 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Stellantis reacciona a los motores PureTech defectuosos: amplía la garantía de manera retroactiva a 10 añosXataka · Autotijdschriften · gepubliceerd 27 maart 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- La correa bañada en aceite: cámbiala cada 60.000 km y evita una avería de 3.000 eurosMotor16 · Autotijdschriften · gepubliceerd 27 augustus 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- 5 BMWs That Prove the B48 Four-Cylinder Engine Is Better Than You ThinkBMWBLOG · Andere bron · gepubliceerd april 2026 · geraadpleegd 27 september 2026 · in het Engels
- Rappel des moteurs 1.2 Puretech 110 et 130 chFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Peugeot-Citroën-DS-Opel. Nouveau rappel de grande ampleur pour le moteur 1.2 PureTechL'argus · Autotijdschriften · gepubliceerd 28 januari 2023 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans
- Peugeot, sobre los motores PureTech: «Reconocemos que hemos hecho las cosas mal»Xataka · Autotijdschriften · gepubliceerd 4 juni 2026 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- 10 años o 175.000 km de garantía para los modelos de Stellantis con motor PureTechAutofácil · Autotijdschriften · gepubliceerd 27 maart 2024 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Confirmado: Stellantis llama a revisión a más de 200.000 coches con el motor gasolina sucesor del 1.2 PureTech: «Y también se hará en España»Motorpasión · Autotijdschriften · gepubliceerd 15 juli 2025 · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Spaans
- Fiabilité du 1.2 PuretechFiches-auto.fr · Autotijdschriften · geraadpleegd 26 september 2026 · in het Frans